לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2005, 16:27
  אבי האומה אבי האומה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
"הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י"-ביקורת ורשמים

ספר מחקר עם המון חומר מיותר שחוזר על עצמו,כתוצאה מקיום ראיונות עם תאולוגים,ארכיאולוגים,היסטוריונים ועוד.
ישנם אמנם מס' פרטים המובילים למחשבה שונה לגבי הנצרות שאעלה כאן,אבל כעקרון למי שאין חשק לטבוע בים של חומר עדיף שיוותר על קריאתו.ניתן לדעתי לצמצם את הספר למחציתו ואפילו פחות מכך. הרקע של הכתות הנוצריות הקדומות,הכתות הגנוסטיות וסיפור השליחים די מענין.
אגדות העם והספקולציות ,סובלות מעודף מידע מיותר.
תאוריות שונות ומשונות המבוססות על מסורות,הברית החדשה ואגדות עם,הפיקו סיפור חדש על הנצרות שכתב דן בראון,אמנם לא כל העובדות ב"צופן דה וינצי" נכונות אבל הטעויות די שוליות.
האם ישו היה נשוי למרים מגדלנה?
לדעתי כן.
כשקם ישו לתחיה לפי המסופר בברית החדשה הוא הזהיר את מרים שלא תיגע בו,מפני שלא עלה עדיין לשמיים.ואילו השליח תומא,רצה למשש את פצעיו של ישו,בכדי להאמין כי הוא קם לתחיה.
מדוע ציווה ישו על מרים שלא לגעת בו ועל תומא לא חל האיסור?,האם היא היתה טמאה לפי ההלכה היהודית ורק הבעל הרי אמור לדעת על כך ולא אדם זר? נראה לי שכך הדבר,האיסור שחל על מרים אינו חל על תומא השליח.
מסקנה נוספת אם כך הדבר,מרים לא הייתה בהריון וכל הסיפור על שושלת ישו מופרך,אלא אם כן יוחנן המטביל שלו מייחסים חשיבות רבה מזו של ישו הוא אולי אבי השושלת,דבר שגרם לרדיפתם של מרים שנאלצה לברוח,וכן לכריתת ראשו של יוחנן ע"י הורדוס.
אלו סתם מחשבות שעלו לי תוך כדי קריאה,ואם הם נכונות או סתם השערות לעולם לא נדע.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.gifs.net/animate/yellowrose.gif ]

חזרה לפורום
ישן 04-05-2005, 11:14
  אורטלללל אורטלללל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי האומה שמתחילה ב ""הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י"-ביקורת ורשמים"

היי..
אני קראתי את ספרו של דן בראון- צופן דה ווינצ'י ואני חייבת לציין שמאוד התרשמתי,לגבי המידע אם הוא נכון או לא, אני מאמינה שכן. מריה מגדלנה היתה כנראה נשואה לישו, ואכן גם היתה בהריון ממנו, מה שהכנסיה הנוצרית ניסתה להסתיר במשך השנים ולא הצליחה במיוחד- המון אנשים- בניהם אמנים גדולים הכניסו רמזים ביצירותיהם המוכרות..
הייתי גם במוזאון ישראל לאחר שסיימתי לקרוא את הספר והכל פתאום הסתדר לי בראש- כל המידע הזה שכתוב בספר אכן נמצא שם!!
הנצרות עצמה אין לה בסיס אמין כל כך לדעתי, טעויות חוזרות ונשנות מצאתי שם... אך בסופו של דבר זהו ספר מעניין שבאמת היה אפשר לקצר אותו בכל מיני קטעים...
It's DeaTh Is So LonG |חכם| |חכם| |חכם|

חזרה לפורום
ישן 19-05-2006, 08:35
  stas_st stas_st אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.06
אני מאוד מסכימה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי האומה שמתחילה ב ""הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י"-ביקורת ורשמים"

אני מסכימה מאוד עם מה שאתה אומר שחלק מזה נכון אני קראתי את הספר פעמיים וראיתי ת'סרט ואפשר להגיד שאני מאוד מתעניינת בנושאים האלה..
אני חושבת שאתה צודק חלק מזה נכון. אני מאמינה כי מריה מגדלנה הייתה אישתו של ישו אני מאמינה שהיא הייתה ה"בחירה" שלו להוביל את האמונה שלו אחרי מותו ואני מאוד מאמינה שבגלל זה הכנסיה רדפה, השפילה ודיכאה נשים!..(לא רק בגלל זה אבל זאת סיבה מאוד אפשרית). אבל כמובן שלא יכול להיות שלישו יש שושלת ארוכה ולה יש אבירים המגינים עליה זה קצת מוגזם, אך יכול להיות שצאצאים יש לו, גם זה שקבר של מריה מגדלנה נמצא מתחת ללובר מופרך לגמרי... אני אדריכלית ואני יודעת שבזמן הבנייה של ה"פרמידה" היו מוצאים את המקום הזה.
אבל הדבר שחשבתי עליו הכי הרבה בזמן הקריאה שלא כל מה שמאמינים בו עכשיו בכל הדתות הוא אמת... אני מאמינה כי ישו לא ניסה להכתיב דת שונה ולכפור ביהדות אני מאמינה כי הוא היה נביא (או משוגע) שניסה להעביר רעיון חדש (וייתכן כי יותר טוב)
ואני מאמינה שהתנ"ך הוא אינו ספר קדוש ואני מאמינה שבחלקו הגדול הוא אגדות שנכתבו כדי למשוך קהל מאמינים גדול יותר בדיוק כמו שהכנסייה עשתה.. אני מאמינה שהתנ"ך הוא היסטוריה ששיכתבו אותה כדי שתתאים לנוחיותה של היהדות המודרנית...כנ"ל האיסלם וכל הדתות...
חזרה לפורום
ישן 16-06-2006, 11:46
  ~מישהו~ ~מישהו~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
חס ושלום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי stas_st שמתחילה ב "אני מאוד מסכימה..."

התנ"ך לא שוכתב ולא חובר על ידי אף אחד בכדי למשוך מאמינים. הספר היחיד בתנ"ך שישנה מחלוקת האם הוא אמיתי או נועד לשמש כמוסר לדורות הבאים הוא ספר איוב.
ובכלל כל מה שנכתב בתנ"ך בלי שום קשר לאמיתיותו נועד לשמש לדורות הבאים.
אי אפשר להשוות את היהדות לשום דת.האיסלם והנצרות הן העתק של היהדות. בתחילה היהודים שהתנצרו עדיין התפללו בבתי כנסת יהודים אך החלו להפיץ רעיונות כפירה ביהדות ולכן הורחקו ע"י רבן גמליאל ע"י תיקון ברכת המינים.
מוחמד(ה"נביא" של האיסלם) בתחילה גם הוא בדתו החדשה קבע את יום הצום של המוסלמים ביום הכיפור ואף כיוון התפילה היה לירושלים.כשראה שהיהודים אינם מקבלים את רעיונותיו יום הכיפורים הפך לחודש הרמדן וכיוון התפילה הופנה למכה.
כיוון שאת מסתכלת על התנ"ך כהיסטוריה,כאגדות או סיפורים שלפני השינה במקום להתבונן לעומק,לא לעסוק רק בפשט.
לגבי הנוחיות להפך התנ"ך,האמונה היהודית גורמים להבדלותו של העם היהודי מבין הגויים דבר שמעורר אנטישמיות בקרב האומות כלפי היהודים.הם מהווים מכשול\עוזרים להבדיל
(תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה) להחברות והתבוללות של עם ישראל בקרב הגויים.
לגבי מה שפתחתי בו:"משיכת מאמינים".בזמן שהנצרות,האיסלם וכל שאר הדתות לא שייכות לעם אחד אלא הרבה לאומים, הדת היהודית כשמה כן היא דת של העם היהודי.אין שום אינטרס ליהודים לקרב גויים לתורת ישראל(אני לא מדבר על היום שכל איזה שחקן כדורגל\סל רוצה להתגייר או כל מי שרוצה להתחבר בקישרי נישואים מתגייר ולא כי הוא מכיר בתורה ובגדולת השם) ,להיפך כל מי שרוצה להתגייר היו מנסים להסביר לו:"לא שווה לך,בשביל מה אתה צריך את זה,מותר לך לעשות עכשיו כמעט הכל,למה אתה צריך את כל ההגבלות האלה,,,".רק אם אותו גוי עמד על דעתו להתגייר קיבלוהו.
אין לי בעיה מה דן בראון חושב ומה הוא כותב על הדת הנוצרית ועל כל שאר הדתות אך הטענות שלו בנוגע ליהדות מופרכות מאד.
דרך אגב לעניות דעתי זה ספר מצוין.
חזרה לפורום
ישן 24-06-2006, 17:39
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה ראיתם שעד עכשיו היו יותר משלושת אלפים צפיות באשכול הזה?!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ~מישהו~ שמתחילה ב "[font=Verdana]בבקשה אם תוכלי..."

ולשאלתך - מישהו:
אני לא יודעת לאילו צפנים עמוקים אסאניה מתכוונת, אבל אם הולכים על הדברים שמסברים את אוזנו של ההגיון: אם תקרא פרשנים כמו רמב"ם, רש"י, רלב"ג ועוד, אפילו פרשנים לא ידועים, אתה קצת תבין מה עיניין הצפנים והעומק. אני אישית כל פעם נדהמת מחדש מהפירושים שיש לכל פיפס קטן והעומק שאליו הפרשנים חדרו. הם פותחים בפני עולם שלא הכרתי ואל חשבתי עליו בכלל. אם אני קוראת את הפרקים בתנ"ך - בשבילי זה אל מדבר הרבה עד שהם פותחים לי את הפתח איך לראות את זה. לא תמיד אני מסכימה עימהם, אלב זה כבר סיפור אחר לגמרי.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר