לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2011, 14:13
  נבלוסי נבלוסי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.10
השופט גולדסטון מתחרט

לוחמי עופרת יצוקה: "לא צריך התנצלות מגולדסטון"

מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות
יום ראשון, 3 באפריל 2011, 14:20

לוחמים ששירתו ברצועת עזה במהלך מבצע עופרת יצוקה, הגיבו בביטול למאמר החרטה שפרסם השופט ריצ'ארד גולדסטון. "אנחנו יודעים למה נלחמנו וכמה אנחנו מוסריים"

"לא חיכינו להתנצלות או לחרטה מגולדסטון, אנחנו ידענו למה אנחנו נלחמים וכמה אנחנו מוסריים. אנחנו לא צריכים אישור של אף אחד", כך אמרו הבוקר (ראשון) חיילים ומפקדים ששירתו במהלך מבצע עופרת יצוקה, בתגובה למאמר החרטה שכתב השופט ריצ'ארד גולדסטון ב"וושינגטון פוסט", מחבר הדו"ח החריף נגד התנהלות צה"ל ברצועת עזה במהלך המבצע. שמותיהם המלאים של חלק מהחיילים נאסרו לפרסום על ידי הצנזורה, כחלק מהשלכות אותו מבצע.

"באופן אישי אני לא סולח לו", אומר סגן (במיל') ברי, שהיה מפקד בפלס"ר גולני במהלך המבצע ונפצע במהלך היתקלות באזור ג'בליה, "אנחנו, שהיינו בתוך הרצועה יודעים מה היה שם, ואני יכול לומר בוודאות שלא היה שם הרג של חפים מפשע. הייתה שם התחשבות באוכלוסייה הפלסטינית עד לפרט האחרון". ברי סיפר כי "כשקראתי את הדו"ח של גולדסטון בפעם הראשונה התעצבנתי מאוד. זו הייתה הפעם הראשונה ששאלתי את עצמי, 'למה אתה צריך את זה?', אם אתה נלחם למען המדינה ורואה שככה רואים אותך בעולם, כפושע. זה שובר אותך מנטלית. אבל במחשבה שנייה אתה יודע טוב מאוד למה נלחמת ומה קרה שם. למרות ההתנצלות, אני לא חושב שיש חייל שצוהל משמחה ואומר 'הראנו לעולם', אבל זה בוודאי מעודד את החיילים להמשיך ולהגן על המדינה".

סמ"ר (במיל') ישראל, הביע פקפוק באמינות החרטה של גולדסטון. "זה חשוב מאוד שאמר את הדברים, אבל אני לא יודע עד כמה מדובר בחזרה בתשובה בלב שלם. אינני יודע מה הלחצים שהופעלו עליו ואם אמר זאת על מנת להתחנף למישהו או שמדובר בחרטה אמיתית". ישראל, לוחם גולני שלחם בצפון הרצועה במהלך המבצע, סיפר כי הדו"ח שחיבר גולדסטון השפיע עליו אישית והוא נחקר בעקבות פרסומו. "לפני כשנה וחצי, כשכבר הייתי בתחילת האזרחות שלי ורגע פני חתונה, התקשרה אליי פתאום קצינת מצ"ח וזימנה אותי לחקירה. היא סיפרה לי שערבי אחד התלונן נגדי. זה היה פלסטיני שהסתובב אתנו ארבעה ימים אחרי שעצרנו אותו ולא ידענו אם הוא חשוד או לא. הוא אכל לפנינו, שתה לפנינו, טיפלנו בו מעל ומעבר. אבל הוא טען שנתנו לו לישון בשירותים ושכל פעם שעברנו לידו דרכנו עליו".

ישראל סיפר כי "אחרי חקירה בקניון באר שבע לא שמעתי ממצ"ח יותר, אבל לצערי היו לא מעט שניסו לתפוס טרמפ על הדו"ח וחשבו שהצבא שלנו הוא לא מוסרי ושיאמינו להם לכל סיפור. היו לנו המון דילמות ברצועה, כמו למשל האם אחרי שנגמר לנו האוכל מותר לאכול ממכולת שמצאנו. עד לפרטים הקטנים התלבטנו, אבל מבחינה מוסרית היה ברור לכל שאפילו סיכה אנחנו לא לוקחים מהבתים שם. כשהדו"ח של גולדסטון יצא לא נפגעתי כי ידוע שהאו"ם ובאירופה מחפשים תירוצים לשנוא אותנו. אני שמח שהוא חזר בו, אבל לא הייתי צריך אותו כדי שיגיד שפעלנו בצורה מוסרית".

גם אחד מטייסי חיל האוויר שנטל חלק בתקיפות בתחילת המבצע ובמהלכו, דחה את הבעת החרטה של גולדסטון. "אי אפשר לקרוא לנו פושעי מלחמה ואחרי שנתיים לחזור בך", אמר. "היו עשרות פעמים שבהם ביטלנו תקיפות מכיוון שפתאום זיהינו רכב אזרחי או קבוצת ילדים באזור, אפילו לא קרוב למי שרצינו לפגוע. כשאתה שומע שהטילים נופלים בדרום ושאנשים חיים במקלטים כשהחמאס יורה מתוך בתי ספר אתה יודע בדיוק נגד מי אתה נלחם. אף אחד מאתנו לא צריך חותמת כשרות של איזה גולדשטיין". http://news.walla.co.il/?w=/22/1811881/@@/item/printer

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2011, 14:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נבלוסי שמתחילה ב "השופט גולדסטון מתחרט"

לעמת את גולדסטון עם סמ"רים וסגנים במיל' זו דמגוגיה. במאמר שלו הוא מציין שהוא לא חוזר בו מהעובדות, אלא מהמסקנה שישראל ירתה על אזרחים בכוונה (וזאת, לאור המידע שנאסף בחקירות צה"ל מאז). כלומר, הן ההאשמות שלו והן אותה "חרטה" היו כלפי דרגים גבוהים בהרבה. אני כאזרח ישראלי אמור להיעלב מהטענה שצה"ל יורה בכוונה על אזרחים כמו סגן במיל' ברי שלחם במבצע.

ציטוט:
We did not investigate criminal conduct on the part of any individual in Israel, Gaza or the West Bank. We made our recommendations based on the record before us, which unfortunately did not include any evidence provided by the Israeli government. Indeed, our main recommendation was for each party to investigate, transparently and in good faith, the incidents referred to in our report. McGowan Davis has found that Israel has done this to a significant degree; Hamas has done nothing.

למותר לציין שאין כאן התנצלות ולא "חזרה בתשובה".

פרט לכך, היתה כאן טעות של ממשלת ישראל- שסירבה לשתף פעולה עם וועדת גולדסטון בתקווה שזה יחליש את תוקף הדו"ח, קיבלה דו"ח חריף ורק אז הזדרזה לחקור חיילים ולהפריך חלק מההאשמות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר