לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2011, 17:14
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אין צורך בשמחה לאיד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
למר היתה גם משפחה..
אמא יהודיה ואבא ערבי לא ממש הקלו על החיים שלו.
הברנש היה גם אלים מאוד (כזכור..) ובחר בתפיסת עולם שגם היא לא ממש הקלה על חייו.
לולא בחר להתגורר בשטחים ולהתחכך עם אוייבנו, היה חי..
אנחנו גם לא יודעים את הסיבה לרצח.
ממש לא משמח, אבל ככה זה כשהולכים לישון עם כלבים..

ההיפך. אני עצוב. עצוב שהיה קיים מצב שהיו צריכים להרוג אותו. יותר טוב שכזה לא היה נולד.
אני, דרך אגב, באופן מאד פרינציפיאלי נגד משפחות מעורבות, כשהבעל והאישה באים ממחנות(עמים, דתות, אתנוסים) שונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2011, 18:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני מתקלח כל יום... שם דאודורנט של ג'ילט.. ואפטר שייב פולו חום ליומיום
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "משעשע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Leopad
שאדם שנודף ממנו ריח רע יכול לכנות אחרים "פלצנים"
ובנוסף דומני "ששמות תואר" בסגנון הזה נוגדים את הכללים כאן.

או אופוריה של CK למבצעים מיוחדים... אז לטעון שאני מסריח? (מה אני? מקים מפלגת הגימלאים?) זה לא הוגן!!!

ישן 04-04-2011, 19:39
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ג'וליאנו מר נרצח בג'נין.."

ח"כ חנין זועבי (בל"ד) הגיבה אף היא לרצח ואמרה:

ציטוט:
זהו פשע נורא וצריכים לרדוף את האחראים לכך. צריכים לחשוף את הרוצחים הנפשעים והבוגדים. אלה הם אויבי העם(הפלסטיני). אני חושבת שהם(הרוצחים) יותר קרובים לכיבוש ולסוכני הכיבוש. אני יודעת שהשב"כ בישראל גם אם הוא לא רצח אותו, הוא יודע איך לנצל את הרצח למען ההסברה הישראלית. הם מחכים למקרים האלה כדי לשלוח מסר לעולם שכל הפלסטינים הם טרוריסטים, שהנה הם רוצחים גם פעיל שלום. אלה סוג המקרים שיכולים לעזור לישראל במסע הדה-לגיטימציה שהיא עושה לפלסטינים.

אז לא הבנתי, גם כאן אנחנו אשמים...?

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-04-2011 בשעה 19:43.
ישן 05-04-2011, 04:51
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אויבי העם הפלסטיני
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ח"כ חנין זועבי (בל"ד) הגיבה..."

יפה מאוד, שלפתע, רואה ח"כית זועבי, שהרוצחים ורציחתם הם אוייבי העם הפלסטינאי.
החברה הפלסטינאית חייבת להוקיע ולהקיא את המרצחים משורותיה - בין הרוצחים בינם לבין עצמם ובין הרוצחים את בני עמינו. אין שום סיבה להשתמש בנשק ההרג והרצח .
היא כחברת כנסת במקום לרמוז ולהאשים את השב"כ - מוטב שתלחם בתופעה. הפסקת הרציחות מכל סוג ומטרה יקלו על החברה הפלסטינאית בשילובה במדינת ישראל ו/או בהשגת מטרתם להקמתה של מדינה משלהם לצדנו.
היא מודאגת שההסברה הישראלית תנצל את הרצח ומהעובדה שמקרים מאין אלו תעזור למסע הד-לגיטימציה כלפי הפלסטינאים. לדעתי היא זאת החייבת לפעול למען דה-לגיטימציה של מעשי רצח ולמען פתרון הוגן של סיכסוכים - בין מדיניים לבין אישיים.
ישן 06-04-2011, 16:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה PC לומר שלמעט מקרים נדירים הצגות התיאתרון הם די משעממות ושמדובר בז'אנר נכחד?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אינטלקטואל??? בטח יש לך גם משקפיים. הזהר שהחמר רוז' מסלון שפרה לא ילכדוך!!"

כשהיו לי מנויים לתיאתראות בארץ, כמעט תמיד הייתי מסיים את הערב בתחושה של אכזבה. אני לא רואה שום יתרון על התיאתרון בהשוואה לקולנוע, שם אתה מקבל את המשחק באופן יותר מהוקצע (כי יש יותר טייקים), אתה מקבל תפאורה, פעלולים וכו' ברמה הרבה יותר גבוהה וריאליסטית, אתה יכול אשכרה לראות את הבעות הפנים של השחקנים בלי לשלם מחיר כפול לכרטיס וכו'. ההבדל היחיד כרגע הוא שיש מחזות שמבוססים בעיקר על דיאלוגים ולכן לא ששים ליצור מהם סרטים. מצד שני, בהחלט כן יצרו סרטים מעולים על בסיס מחזות כאלה, ואף יצרו סרטים מבוססי דיאלוגים שאף התפרסמו מאוחר יותר דווקא כמחזות-כך למשל המחזה המצוין 12 המושבעים שהתחיל דווקא כסרט. בהחלט מומלץ.
ישן 04-04-2011, 22:49
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
בתור זה שרשם את השהחיינו אגיד מה אני מאחל לך (ובלי מרכאות) :)
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אשכול בזיוני מעין כמוהו"

קודם כל בריאות
אחר כך זה שתבין את המצב שאנחנו נמצאים בו שאם מישהו שהחליט להיות אחד משלהם הפנה את הגב למדינתו נרצח (סביר להניח) בגלל שהוא חצי יהודי
אז מה אנחנו נגיד על הדת "שוחרת השלום" הזאת ועל בניית אמון בין הצדדים?
אמון שלא קיים ובמיוחד היום יגרום בוודאי לכמה אנשים לחשיבה מחודשת האם הקניבלים האלו בשטחים הם הפרטנר לשלום.
כמו שאמרתי-אני לא מזיל דמעה. הוא בחר לשתף פעולה עם האויב ולהלחם נגד המדינה שהוא אזרח בה ומתן דה לגיטימציה לכך שהמדינה תהיה ציונית ויהודית.
הוא שילם בחייו על כך שבחר לשתף פעולה עם אלו שמקדשים את המוות במקום החיים

ישן 04-04-2011, 23:03
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נמאס כבר מזה שחייבים לכבד כל אדם בלי קשר למה שהוא עושה ולמה שיוצא לו מהפה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אשכול בזיוני מעין כמוהו"

כשהיטלר התאבד בבונקר שלו - זה היה מאורע משמח. נכון, להיטלר היו "דעות פוליטיות שונות". כשמישהו שרוצה לחסל אותי מתפגר, אין רע בקצת שמחה.

עכשיו, אני לא אומר שמר הוא היטלר (בעיקר מכיוון שלא היו לו את האמצעים והיכולת- אידאולוגית הם דווקא התאימו ואני בטוח שהמופתי היה מצרף אותו לביקור ההיסטורי) אבל עקרונית - מותר לגנות אדם מגונה גם אם הדעות הפוליטיות שלו שונות משלך..

נמאס לי מכך שאנחנו אמורים להתייחס בכבוד לאידאולוגיה שרוצה להשליך אותנו לים בשם הפלורליזם והכבוד לדעות פוליטיות אחרות. לכל דבר יש גבול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-04-2011, 09:11
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל לקרוא את השורה הזו ולקבל בחילה.....
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי בכל זאת הפלסטינאים מתחילים להפנים שדרך הרצח לא תוביל אותם לשום מקום"

צביעות פלסטינית במיטבה, ואתה ישר מאמין להם...לא, זו איננה תמימות - זה הרצון שלך להיות נאור בכל מחיר.

תקשיב.. לא רוצים לחיות איתם, לא רוצים לקבל אותם. אלו לא "אי הסכמות" ו"מחלוקות", אלה תהומות בלתי ניתנים לגישור בתרבות, במנהגים בסגנון...

לא רוצים להחזיר להם שטחים, לא רוצים שלום מדומה. הם נטע זר.. אספסוף!

אנחנו מוכנים להלחם אם ייכפו עלינו. עדיפים עלינו סבלי המלחמה מאשר תרמית השלום.

לא מוצא חן בעינייך, תארוז מזוודות ותחור לאירופה. פה זו מדינה לציונים לא אנטי.

ישן 05-04-2011, 00:06
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ג'וליאנו מר נרצח בג'נין.."

יש פה פוסטים שיש לי תשובה או התייחסות אז במקום לפרק,הכל פה.

ג'וליאנו נולד לסיטואציה בלתי אפשרית - אמא יהודיה ניצולת שואה ואבא ערבי,שניהם קומוניסטים מרקסיסטים נילהבים.
מנקודת הפתיחה הזו והלאה גדל מר בקונפליקט בלתי ניתן לגישור,האווירה ה"מהפכנית" ששררה בבית יצרו אדם מאד לא יציב ריגשית ובעיקר בעיית תלישות בלתי ניתנת לפתרון.
היו שני ג'וליאנו מר האחד של התקשורת והאחד של האדם הפרטי,כל חייו היה ג'וליאנו שחקן על הבמה כמו גם בחייו הפרטיים כשבכל פן הוא גילם דמויות שונות לגמרי.

כאדם פרטי הוא מעולם לא שלל את זכות קיומה של המדינה היהודית

שירותו הצבאי לא היה כל-כך זוהר,לאחר תקרית אלימה בינו לבין אחד ממפקדיו במחסום בפאתי ג'נין ניזרק ג'וליאנו עד סוף שירותו הצבאי להיות עובד כללי בבסיס של חר"פ בצפון.

התאטרון בג'נין היה ירושה מנטלית של אמו ארנה,היא זו שהקימה את התאטרון ולאחר מותה הוא מצא ניחומים מסויימים בשיקום התאטרון מחדש.

היה כל חייו שחקו אמרנו.......אזיי ברור שהוא אמר והתנהג בהתאם לסיטואציה ולקהל שעמד מולו.

בדיבור פנים אל פנים (מן הסתם מתוך הכרת האדם שעומד מולו) הוא התייחס לפלגים כאיום עבור עצמם,הוא שנא את הפת"ח (המושחת) ועבור החמ"אס והג'יהאד היו לו מילים קצת יותר קשות.

הוא היה אדם אלים,מדי פעם מצב מתסכל היה הופך לארוע פיזי (צעקות והשלכת חפצים) ,מיעוטם התפרסם בתקשורת אך רובם נישארו בין כתלי הבמה ומסדרונות התאטראות.
בעשור האחרון הוא הועסק בחוזים "מיוחדים" על תנאי עם אזהרות וקנסות כבדים.

כאשר החליט לחדש את התאטרון בג'נין הובהר לו שלא ישמחו כל-כך לקבל אותו שם (קיבל איומים חד-משמעיים) ולמרות זאת חזר ומצא את מותו.

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 05-04-2011 בשעה 00:34.
ישן 05-04-2011, 00:44
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "יש פה פוסטים שיש לי תשובה או..."

ציטוט:
כאדם פרטי הוא מעולם לא שלל את זכות קיומה של המדינה היהודית

מה זה המושג הז, "כאדם פרטי", האיש נתפס לא פעם, ולא פעמיים, באמירות המצדיקות מאבק מזויין(קרי טרור), כנגד מדינת ישראל, בנוסף האיש אמר מפורשות, "שהמדינה הפלסטינית צריכה לקום על כל שטחי ארץ ישראל המנדטורית.", משפט זה אינו משתמע לשני פנים- פרושו שלילת מדינת ישראל.

ציטוט:
בדיבור פנים אל פנים (מן הסתם מתוך הכרת האדם שעומד מולו) הוא התייחס לפלגים כאיום עבור עצמם,הוא שנא את הפת"ח (המושחת) ועבור החמ"אס והג'יהאד היו לו מילים קצת יותר קשות.

הוא כל כך, שנא את כולם, שאחד מידידיו הקרובים(על פי הצהרת שני הצדדים), הוא איש טרור מובהק.

ציטוט:
ג'וליאנו נולד לסיטואציה בלתי אפשרית - אמא יהודיה ניצולת שואה ואבא מוסלמי,שניהם קומוניסטים מרקסיסטים נילהבים.
מנקודת הפתיחה הזו והלאה גדל מר בקונפליקט בלתי ניתן לגישור,האווירה ה"מהפכנית" ששררה בבית יצרו אדם מאד לא יציב ריגשית ובעיקר בעיית תלישות בלתי ניתנת לפתרון.

מאיפה המידע, שסבו ניצול שואה?, לפי הכתוב בביוגרפיה, אין קשר ישיר בין אמו, סבו וסבתו, לשואה.
אז נכון שהוא נולד במשפחה לא הכי שפויה, יחד עם זאת ברור איזה צד הוא בחר, הצד הפלסטיני.

"הדבר היחידי שמקשר ביני לבין המגזר הישראלי הוא המשכורת החודשית שלי"

ציטוט:
כאשר החליט לחדש את התאטרון בג'נין הובהר לו שלא ישמחו כל-כך לקבל אותו שם (קיבל איומים חד-משמעיים) ולמרות זאת חזר ומצא את מותו.

אם היה נשאר פלסטיני, וגמרנו, היה יכול להשאר בג'נין שלו עד 120, הבן אדם לא נרצח בגלל היותו חצי יהודי, אלה בגלל שדחף את האף שלא למקום הלא נכון, הוא לא הראשון, וגם לא האחרון שנרצח על רקע שכזה. אם רצה לנהל תאטרון, מוטב היה לו היה מתמקד בחיפה..
רק שלא יקראו לו "קורבן השלום", מצדי שיקראו לו, "שאהיד של האמנות".

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 05-04-2011 בשעה 01:03.
ישן 05-04-2011, 06:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
דברים שכתב מר מר בשפה ברורה:
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "המקור זה הוא עצמו [QUOTE]מה..."

אחי, עזמי בשארה

מאת: ג'וליאנו מר ח'מיס, 29.04.2007

אחי עזמי,

בתבונתך הרבה שוב השכלת לראות את הנולד – השב"כ, בשיתוף פעולה עם מערכת המשפט בישראל, החליטו לצאת למערכה נגד ה"האיום האסטרטגי", כלשונם, הפלסטינים אזרחי ישראל, ולחסל את מנהיגיהם. הם רוצים להחזיר אותנו לימי הממשל הצבאי – להפחדה, לרשיונות המעבר, למרתפי השב"כ החשוכים, לעידן שבו רק משת"פים זוכים לחלק מזכויותיהם.

בגבולות 67' ישראל עדיין אינה מיישמת את השיטות שבהן היא משתמשת בשטחים הכבושים. היא עדיין אינה מבצעת הוצאות להורג ללא משפט, מעצרים המוניים, הרעבה והרס תשתיות.

...אין לך שום דרך להוכיח את "חפותך" בפני פושעי המלחמה. הם ואנחנו מדברים בשתי שפות שונות ...... בבית-המשפט של מדינת השב"כ יונח על צווארך חבל התלייה.

הכישלון הצורב של הצבא הישראלי מול ההתנגדות הלבנונית מעביר אותם על דעתם. ומול ממסד אכזר מן הסוג הזה יש לנהוג בחוכמה ובתבונה. ...

עזמי אחי, הם מ-פ-ח-ד-י-ם. ההנהגה מפוחדת והחיילים מפוחדים. אני נתקל בהם לעתים קרובות במחנה הפליטים ג'נין, שם הם יורים בילדים שהעזו להציץ מהחלון או הופיעו מעבר לפינה.

...עזמי אחי, אתה לא ברחת!
אתה ניצלת בתבונה את התנאים ואת הנסיבות והצלחת לחמוק מכיתת היורים ש"מערכת החוק" הציבה מולך. כמו לוחם מיומן חמקת מכדורי השב"כ וירדת למחתרת. ואין זה משנה אם זה במערות הגליל או בקטאר, בדובאי או בקהיר.

.... המשך במאבקך בגולה כמו רבים וטובים אחרים,

....תמיד היללנו את לוחמי החופש שהצליחו לברוח ממרתפי השב"כ. שמחנו כאשר לוחמי גרילה שיחררו את חבריהם מבין סורגי הכלא. לך נמחא כף על שהצלחת לשטות בשלטון ולחשוף את פרצופו האמיתי.

אתה לא ברחת ממעצר. אתה חמקת מהוצאה להורג ללא משפט; "סיכול ממוקד", בעגה המקומית. ועל כך תבורך.

שלך,

ג'וליאנו מר-ח'מיס

אלה מילות הסתה שבקצה שלהם שפע של דם יהודי. ג'וליאנו הכיר את עמו 'האמיתי', זה הערבי וידע למה הם מסוגלים. זה שחוסל בידי בני דמותו לא אומר כי היה שונה במהותו מהם והדבר אינו מצמצם את אחריות מסיתי הרחוב הערבי לרצח יהודים. אלה לא מילותיו של הומניסט אלא של ידיד לטרוריסטים נבזה ואלים. האיש אליו ממוען המכתב של ג'וליאנו שכן כזכור תחת כנפי נאסראלה כידוע למר מר אבל שם הוא לא רואה את כל שהוא רואה אצלנו. האיש בחר להיות אחד מגרונות התעמולה הרצחנית של האיסלאם והערביות האלימה. איני רואה כל סיבה להזיל עליו דמעה או להניד ראש כשם שלא אתאבל על מות איסמעיל הנייה.

חיים בבית מרקסיסטי אינם כמובן חיים חצויים ביו טוב לרע או בין שני עולמות - הם חיים בין רע לרע, חיים בעולם שכולו שקר, צביעות ובריונות. המרקסיזם המחובר לברה"מ של אז היה תנועה רצחנית מעוררת כאוס ואלימות ברחבי תבל שכולה שוטים או רשעים. זה שמישהו חשב ברוסיה הסטלינסטית שהוא מעביר את מסריו לעולם באופן 'רוחניקי' לא הקל על סבל קורבנותיו. וחוץ מזה 'חיים קשים' הם חלק מהטיעונים להקלה בעונש ובעיני אלה שאליהם חבר ג'וליאנו כנגדנו לא היו לנו כיהודים כל טיעונים מקלים. מי שמציג השקפות כהשקפותיו אך לא מעז לתקוף באותה אלימות את בני עמו הערבים - אין לו להלין על כי דווקא בידי 'ידידיו' יפול. [וכן ברור לי כי תאורטית היה מרקסיסט ומחסליו מוסלמים דתיים (כמו אגב ידידתו של זביידי) אבל לילדי איתמר - לא שינה אם מרטשיהם היו מוסלמים אורתודוכסים או אתאיסטים. עליהם ועל שלל קורבנות המוסלמים החילוניים והדתיים אגב לא זכור לי מניפסט זועם של 'האמן הרגיש' ]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 05-04-2011 בשעה 06:40.
ישן 05-04-2011, 09:46
  mc2 mc2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.10
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "דברים שכתב מר מר בשפה ברורה:"

יש לו ברפרטואר גם עלילות דם אנטישמיות כמיטב המסורת:
ציטוט:
לעומת זאת בתי הכנסת שנבנו ברצועת עזה לא צמחו מתוך התרבות העתיקה של העם היהודי, אלא מתוך תרבותם הקולוניאליסטית של המתנחלים. בתי הכנסת שימשו מרכזי הסתה באיצטלה של מקומות תפילה, חג ותענית. פסוקי הדת שהידהדו בין קירות הבית היו, בעיני באי המקום, הצידוק המוסרי לגזל, לביזה ולגירוש של העם הפלסטיני מאדמתו. מתוך המבנים האלו יצאו תהלוכות של מתנחלים כשבידיהם נישאים ספרי תורה ועל כתפיהם תלויים רובי אם-16. משם התהלוכה בדרך כלל המשיכה אל מטעי הזיתים של הפלסטינים, כדי לגרשם מאדמותיהם ולעקור את עצי הזית שלהם. כמו חדרי האוכל בקיבוצים, היו בתי הכנסת האלה מרכזי התכנסות שבהם נרקמו מזימות מהשפלות ביותר שבנמצא נגד האוכלוסיה המקומית. נהגו שם תכניות פעולה מלוות בתפילות של שימחה, והדת במקומות אלה התנקזה לתוך כוונת הרובה של המתנחל הישראלי. פסוקי הדת היהודית הידהדו ברחבי רצועת עזה מלווים בקליעים של רובים.

http://212.179.113.235/mahsom/article.php?id=1619

ואם הקטע על הקיבוצים לא מספיק כדי להבין שלא מדובר ב"כיבוש" שמטריד אותו אלא פשוט בנוכחות יהודית בארץ ישראל, אז יש גם את התמיכה שלו במרגלים שבורחים ובעידוד שהוא שאב במהלך לבנון 2.0 מהתחזקות החזבאללה בעיני העולם הערבי.
כל זה כמובן לא מפריע להציג אותו בתקשורת "כמי שחשב שהוא יהיה גשר לשלום".
ישן 05-04-2011, 11:46

נו, לפחות למדנו בזכות המנוח שיעור בבוטניקה: מדוע מעטים הם עצי הזית בדיונות העזתיות
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי mc2 שמתחילה ב "יש לו ברפרטואר גם עלילות דם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'וליאנו

... מתנחלים כשבידיהם נישאים ספרי תורה ועל כתפיהם תלויים רובי אם-16. משם התהלוכה בדרך כלל המשיכה אל מטעי הזיתים של הפלסטינים, כדי לגרשם מאדמותיהם ולעקור את עצי הזית שלהם..
.

אבל הבה נשוב ונדבר בעדינות ובתרבותיות על סגולותיו של המרוחם שהרי אחרת נחשד באי סובלנות לדעות פוליטיות שונות משלנו. מן הסתם זה גם מה שאמר 'אדון תרבות' לשחקנית דזדמונה שחרחרה בין אצבעותיו במקום להיות פתוחה וקשובה לתובנות הפוליטיות ולצרכים של הזולת שהורג אותה.

ישן 05-04-2011, 07:21
מנהל

ג'וליאנו מר: אולי הספד

ג'וליאנו מר היה אולי הפיספוס הגדול ביותר של עולם המשחק הישראלי. מדובר בשחקן עם נתוני כוכבות מרשימים ביותר-כישרון משחק עצום, נתונים פיזיים של כוכב הוליבודי וכריזמה יוצאת דופן. ההופעות של בבר 51 וב"הזעם והתהילה" היו שונות מאוד זו מזו ומרשימות ביותר. למרבה האירוניה לאור דיעותיו הפוליטיות, בזעם והתהילה גילם דמות של לוחם בכיר בלח"י-מעין שילוב של יצחק שמיר ואליהו גלעדי. היו לו גם כושר ביטוי ברמה גבוהה ומטען השכלתי לא מבוטל. לרע המזל, הוא היה גם מתוסבך ולפרקים מטורף על כל הראש. לא מדובר רק בתסביכים כאלו ואחרים על רקע הילדות הבלתי אפשרית (כולל אימא שעודדה אותו לקיצוניות ואלימות גם באופן ישיר וגם בדוגמא אישית ממעשיה שלה) אלא בהפרעה נפשית של ממש שהצריכה אישפוזים חוזרים במוסדות פסיכיאטריים. יש אומרים שלקיחת פטריות או חומרים אחרים היה חלק בהדרדרות. מדובר באדם שכ"מייצג אומנותי" הטיל מימיו בפומבי על תמונתו של אביו ושעלה להופיע על בימת התיאתרון בערב יום מותה של אימו, אליה היה קשור מאוד. לימים, בראיון לקובי מיידן, יביע חרטה נוגעת ללב על כך וזו דוגמא להתנהלותו הכללית-אדם שהיה טרף לייצרים חסרי שליטה, קפריזות ואימפולסיות. על רקע זה צריך גם להבין את ההתבטאויות הקיצוניות, על גבול ומעבר לגבול האנטישמיות, שצוטטו בשמו ושאת חלקן הכחיש מאוחר יותר.
מר היה אדם קיצוני ואלים. הוא כינה עצמו "אלים פוליטי" ואיך להכחיש שאכן היו לו התפרצויות אלימות על רקע פוליטי וחלקן מתועדות היטב, כגון המקרה שבו תקף מפגין בחיפה והמקרה שתקף את אראל סג"ל במהלך צילומי תוכנית ראיונות. אבל האמת היא שאלימותו חרגה מהמגרש הפוליטי. כשחקן הוא תקף שחקניות עמיתות בלפחות 2 הזדמנויות מפורסמות-על הסט של בר 51, ועל הבמה במחזה "אותלו", עת בדמותו של "אותלו" החל עד הסוף בסצינת החניקה של דסדמונה ולא היה רחוק להביא למותה של השחקנית. בלפחות מקרה אחד הוא גם תקף צופה בתיאתרון חיפה שהפריע לו במהלך אחת ההצגות. לכן בשלב מסוים אף בימאי או מפיק לא רצה לעבוד איתו והוא נאלץ לפרוש ממשחק עד שבא יעקב אגמון וגאל אותו מעבודה בבניית קירות גבס.
בסופו של דבר, הקורבן הגדול ביותר שלו היה הוא עצמו. לא אכחד שגם אני כמעט בעל כורחי חייכתי לעצמי כשקראתי על נסיבות מותו. אבל, צריך לשים דברים בפורפורציות (היו כאן לפחות אחד שהשווה אותו להיטלר...) ולזכור שבסופו של דבר הוא לא הרג אף אחד, במישרין או בעקיפין. אפשר לטעון שהוא עודד טרוריסטים אבל לא נראה לי שמישהו שם היה זקוק לעידוד שלו. היו לו דיעות מזעזעות ודרכים מזעזעות עוד יותר להביע אותן, אבל בכך זה מסתכם פחות או יותר.
המוות שלו בסך הכל הוא עניין מצער, לפחות בעיני.
ישן 05-04-2011, 17:06
מנהל

אם לא בגלל הדיעות, אז למה?
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני היחיד שאזכר את היטלר וזו לא הייתה השוואה."

בגלל שהוא שפך כוס מיים על אראל סג"ל ואיים לבעוט בו? בגלל שהוא חנק את "דסדמונה"?
אלו ואחרים היו מעשים מכוערים ביותר, אבל זו לא הסיבה הרי לקיתונות השינאה שנשפכו כאן, וכאן עוד עשו זאת באמת באופן מינימאלי ומכובד בדרך כלל. הסיבה היא בפירוש הדיעות שהוא השמיע וכתב. ואתה יודע מה? זה לגמרי בסדר בעיני לשנוא או לתעב (למי שהמילה "שינאה" חזקה מדי בעיניו) מישהו בגלל הדיעות שהוא משמיע. לגמרי לגמרי בסדר וגם אני עושה זאת. אבל, צריך לזכור שבסופו של דבר דיעות כלשעצמן הן רק דיעות. מר, עם כל אלימותו, לא רצח אף אחד ולא פצע משמעותית אף אחד. נכון שלעיתים הבעת דיעות הופכת לסוג של הסתה מסוכנת, אבל מר היה באמת בטל בשישים וחסר משמעות בתחום ההסתה. אף מחבל לא היה זקוק לדבריו ולא הושפע מהם. יש אגב, פעילים פוליטיים בקרב הערבים בישראל ובקרב השמאל הקיצוני שעליהם לא ניתן לומר את זה.
פורפורציות לא מזיקות אף פעם, ועצם ההעלה של היטלר בהקשר של מר זאת חריגה מפורפורציות.
ישן 05-04-2011, 18:18
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם לא בגלל הדיעות, אז למה?"

ציטוט:
אבל מר היה באמת בטל בשישים וחסר משמעות בתחום ההסתה. אף מחבל לא היה זקוק לדבריו ולא הושפע מהם.

אף פעם לא הבנתי את אופן המחשבה הזה. בני אדם לא שונאים אחד את השני בגלל חישובים כאלה. במקרה של ג'וליאנו מר השנאה מצד היהודים הייתה כלפי האידאולוגיה שהוא מייצג, שבעיניי רבים (שקולם לא תשמע בטלוויזיה) הייתה אנטי-יהודית ולא מוסרית. הוא לא פעל בוקום. הוא היה חלק ממחנה, ובמחנה שלו יש אידאולוגים אינטליגנטים שלעולם לא החזיקו בנשק וגם רב-מרצחים אנאלפבתים. הרבה אנשים שונים שבמציאות פועלים ביחד. זה אולי קל לשכוח כשנזונים מהתקשורת אבל לא מעט ישראלים סבורים שמאחורי כל המפעל לטיפוח לאומנות "פלסטינית" עומדת המטרה לחסל ריבונות יהודית בארץ ישראל. אף אחד מהמגיבים פה שהגיב בשמחה או אדישות לרצח לא עשה חישובים של נזק-תועלת בנוגע לקיום/חוסר קיום של האיש הזה, ובהנחה שהרוצח הוא איש חמאס אני מבטיח לך שגם הוא לא עשה חישובים כאלה.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 05-04-2011 בשעה 18:25.
ישן 06-04-2011, 15:10
צלמית המשתמש של looklook

(כמעט) כולם, בפני עצמם, חסרי השפעה בתחום ההסתה. חוץ ממנהיגים פוליטיים העומדים בראש
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם לא בגלל הדיעות, אז למה?"

אבל לכולם יש השפעה מינורית שבמצטבר מייצרת אווירה של התרת דם. כאשר אנשים בציבור הערבי שומעים את מנהיגיהם מתירים שוב ושוב את דמם של היהודים/המתנחלים/הישראלים וכו' וכו' - זה מחלחל. כאשר גם אנשי שמאל קיצוני, לא אחד ולא שניים וגם לא עשרים ושניים מצטרפים להסתה והופכים אותה לנורמה שמושמעת גם במקומות תרבותיים כגון תאטרון וקולנוע - אותן אמוציות שנוצרו כבר קודם מקבלות לגיטימציה. אז נכון שאם היה קיים רק ג'וליאנו מר - לא הייתה לו השפעה . אבל הוא חלק ממנגנון גדול שיש לו השפעה ומותר לשמוח על כל בורג שמתרופף ממכונת הרשע, גם אם הוא רק בורג קטן או בינוני.

הדבר דומה למערכת הבחירות. לכל אזרח יש קול אחד ובסך הכל השפעה מינורית על תוצאות הבחירות. אם מתעלמים מההשפעה המצרפית המשמעותית של כלל האזרחים -ניתן להגיע למסקנה שגויה שמוטב שהאזרח לא יגיע לקלפי..

ישן 06-04-2011, 15:55
מנהל

נכון, אבל שים לב שיש לא מעט אנשים שבכל זאת לדבריהם ומעשיהם הלא אלימים לכשעצמם השפעה
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "(כמעט) כולם, בפני עצמם, חסרי השפעה בתחום ההסתה. חוץ ממנהיגים פוליטיים העומדים בראש"

משמעותית. למשל, אורי אבנרי שערפאת סיפר שביקורו אותו בביירות ב-1982 נתן לו זריקת עידוד רצינית ולמשל אותם פעילי שמאל קיצוני שהתנדבו לתפקד כמגנים אנושיים למחבלים (כולל, שוב, ערפאת) ואותם אלו שהפיצו תעמולה ארסית אפקטיבית ביותר-למשל בכרי והסרט על ג'נין. לג'וליאנו מר לא הייתה השפעה כזו, הוא היה יותר בגדר קוריוז ולכן אני סלחן יחסית כלפיו.
ושיהיה ברור-אני מסכים איתך לגבי הטיעון שלהסתה תעמולה יש השפעה מצטברת וכך לכל אדם, זניח ככל שיהיה, יש משמעות. ועדיין, הברגים הקטנים יותר לא ראויים לאותם קיתונות שינאה להם ראויים הברגים הגדולים והמסוכנים. על רקע זה אני חושב שהשינאה שרבים הפגינו כלפי מר נבעה מהכעס על הדיעות שהשמיע ולא מהתנגדות להשפעה הריאלית של דבריו על אויבי ישראל. כל מה שאני מבקש בעצם, הוא לשמור על הפורפורציות. מר, בניגוד לרבים אחרים בשמאל הקיצוני, היה איש מורכב וראוי ליחס מורכב. היה בו לא מעט מהחיובי, גם במישור האנושי, לצד השלילי, ולמרות ההתבטאויות הקיצוניות האיומות שלו מדי פעם, הפעילות המעשית שלו הייתה בעיקרה חיובית. הוא לא שיחת זמנו בהפגנות אלימות נגד חיילי צה"ל על בסיס קבוע וייצור סידרתי ורב תפוצה של כתבי הסתה אלא השקיע זמן ומשאבים בהקמה והפעלה של מפעלי תרבות (בעיקר בתחום התיאתרון בג'נין) תוך שהוא מנסה לקדם שם ערכים אוניברסליים שכולנו בעדם-שוויון בין גברים לנשים וביקורת על עריצות ודיכוי גם אם הם באים מהצד שלך (הצד בערבי במקרה זה).
ולפני שמישהו עם הבנת ניקרא לקויה קופץ-מר בהחלט כן השתתף בהפגנות, כולל אלימות, ובהחלט פירסם דברי שינאה והסתה. אני רק טוען שבניגוד לרבים אחרים, הוא עסק בכך מעט וזה היה רחוק מלהיות עיקר פעילותו.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 06-04-2011 בשעה 15:58.
ישן 08-04-2011, 12:20
צלמית המשתמש של looklook

מהתאטרון שלו יצאו הרבה מחבלים - אחד מהם מחבל מתאבד.
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נכון, אבל שים לב שיש לא מעט אנשים שבכל זאת לדבריהם ומעשיהם הלא אלימים לכשעצמם השפעה"

התאטרון שלו הטיף בעד האינתיפאדה המזוינת נגד ישראלים בכלל ומתנחלים בפרט - לקרוא לזה פעילות תרבותית חיובית זה בערך כמו (טוב.. לא בא לי להפר שוב את חוק גודווין).

לסיכום : בעיני הוא היה דמות מתועבת ולכן זכותי לשמוח מעט על הכחדו, באשר לפרופורציות - אני תמיד נוטה לקבל טיעונים בעד פרופורציות ולכן תתנחם בכך שאני לא באמת עושה חגיגה בכיכר העיר ומזמין את כולם..בדיוק כפי שאני לא חוגג את מותו של עוד פעיל חמאס ברצועה ואפילו את האספו אל אבותיו בטרם את של מבחוח. אבל לשמוח מותר.

(על מותו של ערפאת , דווקא היה ראוי לעשות זאת)

ישן 08-04-2011, 18:51
מנהל

הפכו למחבלים בגלל התיאתרון?
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מהתאטרון שלו יצאו הרבה מחבלים - אחד מהם מחבל מתאבד."

אין סיבה להניח זאת, היות ובניגוד למה שכתבת, התיאתרון שלו לא הטיף לאינתיפאדה מזוינת או פיגועים. לא מדובר כאן באיזה מוסד "תרבותי" של החמאס שמעלה הצגות שמשחזרות פיגועי התאבדות ומהללות אותם. ההצגה האחרונה של מר בג'ינין הייתה עיבוד של "חוות החיות" והביקורת שהייתה טמונה בו לא הייתה כלפי ישראל אלא כלפי הפלסטינים ובעיקר הרשות הפלסטינית והשחיתות והדיכוי בה.
מר עצמו תמך ב"מאבק המזוין" והיו התבטאויות תמיכה בפיגועי התאבדות שייוחסו לו ואחר כך הכחיש בתוקף. על כל פנים, אני לא מכיר עדות לכך שבפעילות התיאתרון בג'נין היה עידוד או תמיכה לפיגועי התאבדות או אחרים. אם אתה מכיר משהו אחר-אז אנא הצג זאת. זה בהחלט יגרום לי לשנות את דעתי משום שמי שמסית את תלמידיו לפיגועים הוא בעיני מחבל לכל דבר.
ישן 08-04-2011, 23:01
צלמית המשתמש של looklook

על אפקט מצטבר כבר דיברנו, נכון?
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הפכו למחבלים בגלל התיאתרון?"

מר היה דמות של מחנך עבור חניכיו בג'נין, גם אם ההצגות לא עסקו באופן ישיר "בהתנגדות" (כלומר בתשבוחות לטרור) לא סביר להניח שמגוון ההתבטאויות של מר בנושא, כולל תמיכה מפורשת באלימותך נגד שוטרים ו"אנשי ימין ישראלי" כולל תמיכה בהתנגדות המזוינת שמטרתה לשחרר את פלסטין השלמה (מהירדן ועד הים)לא חלחלו מטה לחניכיו - אז להגדיר אותו כדמות חיובית בגלל שהציג ארת חוות החיות זה רלוונטי כמו להגדיר (כאן הייתה צריכה לבוא הפרה של חוק גודווין) בגלל שהם אהבו ויצרו מוזיקה קלאסית. זה גם מטופש וגם מרושע. לומר שהוא היה הסיבה היחידה לכך שחניכיו הפכו למחבלים? לא. אבל הוא ללא ספק תרם לכך תרומה לא צנועה בכלל.

הנה מאמר של קלמן ליבסקינד שמסכם מעולה את דעתי בנושא וקורא לפירוק "סוכת האבלים" שהוקמה בתקשורת

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/230/312.html?hp=1

ישן 09-04-2011, 19:06
מנהל

מכבד אותך מכדי לחשוב שאתה מאמין במה שכתבת
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "על אפקט מצטבר כבר דיברנו, נכון?"

לומר שדווקא התבטאויות של מר לתיקשורת זה מה שגרם לכמה ממשתתפי התיאתרון להפוך שנים אחרי כן למחבלים, זה יותר מאבסורדי. האם שיעור המחבלים שיצאו מקירבם שונה מזה של שאר בני גילם? האם מכל החוויות מייצרות שינאת ישראל שחוו, דווקא זה מה שהשפיע עליהם?
תחשוב בעצמך מה התשובות הסבירות לשאלות אלו. ואולי לא הבנת, אבל מר בחר להעלות דווקא את חוות החיות משום שמה שהיה חשוב לו (והוא גם אמר זאת מפורשת לחבר שצילם אותו לאיזה סרט שאחרי כן נגנז) היה לא להתמקד דווקא ב"כיבוש" ובישראל אלא בחברה הפלסטינית. הוא בחר לבקר דווקא את הבעיות של החברה שם ולכן נרצח. הבנת מדוע זה רלוונטי?
ישן 05-04-2011, 10:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
חי כערבי ומת כיהודי

בשביל היהודים הוא פלסטיני, בשביל הפלסטינים הוא יהודי מוזר (ההבדל שהוא לא השכיל להבין, שאנחנו מביעים את דיעותינו בטוקבק, הם בסכין כמיטב המסורת של "דת המטיפה לשלום וסובלנות").
איתם אני לא מתפלא כבר על כלום, "דין מוחמד ביל סייף" עובד לכל הכיוונים לפי האינטרס...

כתבה על תגובות של הקולגות בישראל כאן
שימו לב לפליטות פה בתגובות שלהם לאירוע:
"ג'וליאנו האמין שהוא יהיה הגשר מעל השנאה" - כן גשר של שנאה מעל השנאה

גילה אלמגור:
"זה טירוף. הדבר האחרון שעלה בדעתי זה שג'וליאנו ייהרג על אדמת פלסטין, ועוד בידי פלסטינים"
- אדמת פלסטין? ז"א שיש דבר כזה
- ועוד בידי פלסטינים? אז בידי יהודים זה סביר

פרופסור אבי עוז:
- "אנחנו בהלם, אנחנו לא מאמינים שזה קרה, מבחינתנו זה סוף העולם, שהורגים אנשי שלום" - אם ג'וליאנו מר היה "איש שלום" מעניין איך ניראים אנשי מלחמה...

ישן 05-04-2011, 17:39
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זה שיהודים נהרגו בידי..."

חוששני שהגשר היחיד שהנ"ל שימש היה הגשר שבין האהבה העצמית של הבוהמה הישראלית המנוכרת לבין הכנופיות הפלשתיניות האלימות
הבוהמה סלקטיבית לפי האינטרס, כשחבר מאד פוליטי שלהם ניפטר והעניין הפוליטי שלו מתנגש עם הסיטואציה אז הס מלהזכיר פוליטיקה.
אבל כשהכל רגוע ומחפשים כותרות אז אין כמו לחבוט בממשלת ישראל באמצעות פוליטיקה עלובה כמו סירוב להופיע בשטחים (התנחלות אריאל הם קראו לעיר)

וכן, גילה אלמגור חלק מזה - אמנם היא לא חתומה על המכתב האפל הזה, אבל זה מה שאמרה עליו בריאיון להארץ (אלא למי?) "תמיד היתה לי התנגדות לכיבוש והתנגדות להופיע באזורים שמעבר לקו הירוק. אני לא אסע למקומות בניגוד להשקפת עולמי. יחד עם זאת, אם התיאטרון יגיד לי שאני מחויבת להופיע, אלך להופיע תחת מחאה, כי יש לי חוזה"

עכשיו תזכירו לי? גילה אלמגור זו לא זו שבכתה שאין לה משכורת מהבימה והממשלה חונקת עם הריבית את הבימה? אגב, התפנה מקום באיזה תיאטרון שמתאים לכל מיני השקפות עולם....

ישן 08-04-2011, 12:08

נקצין עוד יותר את הדוגמה. לני ריפנשטהאל - האם היית מעניקה לה פרס לו יכולת?
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אמן גם אם הוא מוכשר - אינו פטור מבוקרת מוסרית או חברתית."

איני מדבר על לימוד טכניקות שבנתה או על קשירת זרים אקדמית בשעורים של זנד אלא על פרס ופרגון של ממש.

אני תוהה האם ראוי היה להביא אדם כמוה למקום של כבוד באולימפיאדות מאוחרות ועל האם אנו כקורבנותיה המיועדים של אותה לני מתממת ששכחה את הצד שלנו 'הבלתי תרבותיים' ב'נצחון הרצון' - ראויה הייתה למחוה מעבר ליריקה לחה בפניה.

האם את כחובבת קולנוע לא היית נפגשת עימה - היית חשה משיכה עזה להתחכך באבק הכוכבים או שמא היית נתקפת דחיה עזה משום הזכרותך באפר ואבק של בני עמנו שאת עלייתו השמימה ליוותה אותה לני כגיבורת תרבות של הרוצחים?
ישן 08-04-2011, 12:04
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "לי, לעומת יותר מדי אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
בדיוק כפי שאין לי בעיה לפרגן לכישורי המשחק והבימוי של מוחמד בכרי, למשל.

אכן, איך אפשר לשכוח את יצירת המופת של בכרי - "ג'נין ג'נין". סרט שמנציח את כישורי המשחק והבימוי שלו.
והס מלהזכיר את מעורבותם של בני משפחתו בפיגוע ההתאבדות בצומת מירון (שניים מהם הורשעו ברצח).
בכרי הוא חלאה. הסרט שלו מכפיש אותי (הסוללה שלי הגיעה לאזור ג'נין לאחר מבצע חומת מגן, כשבתקופת המבצע היינו בגזרת הר דב) ואת חבריי (שאחד מהם, רועי טל ז"ל, נהרג בג'נין) ומאשים אותנו בפשעי מלחמה (שלא היו ולא נבראו).
איך אפשר לפרגן לאיש הזה? זה נשגב מבינתי.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 08-04-2011 בשעה 12:11.
ישן 08-04-2011, 12:25
צלמית המשתמש של looklook

איך? פשוט מאוד - אתה מעורב (אפילו רגשית) והיא לא.
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "[QUOTE=s27]בדיוק כפי שאין לי..."

במדינת תל אביב (שהיא איננה מדינה פיסית שתואמת את העיר תל אביב, אבל יש בתל אביב כמה טיפוסים שמייצגים אותה) יש כמה אנשים שמנותקים שכלית ורגשית ממה שקורה כאן, מכיוון שחיילי צה"ל משמשים להם ממילא כשכפ"ץ ולכן המצפון שלהם לא מציק להם כאשר הם מעריכים צורר כזה או אחר "מבחינה אומנותית". זה כמו שאני אתפאר מציור של קוזקים בלי לזכור מה הם עשו לאבות אבותיי, ההבדל העיקרי הוא שהמנוולים הללו כמו מר ובכרי ואלוני עדיין חיים איתנו ולכן נדרשת רמה גבוהה של התנשאות וניתוק רגשי כדי לשפוט אותם "על פי האומנות" .

ישן 08-04-2011, 12:57
צלמית המשתמש של עידו403

בהמשך לכישורי המשחק והבימוי של בכרי
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "[QUOTE=s27]בדיוק כפי שאין לי..."

בסרטו "ג'נין ג'נין", אותו בכרי אשר את טענת שאין לך בעיה לפרגן לכישורי המשחק והבימוי שלו, "יצר" סצינה שבה נראים טנקים ונגמ"שים של צה"ל דורסים במכוון פצועים פלסטיניים.
הסצינה, כפי שהתברר לאחר בדיקה, הייתה פרי מוחו הקודח של בכרי, אשר הדביק שני סרטונים שלא היה כל קשר ביניהם (הוא אף הודה לאחר מכן שהיתה עריכה "מסוימת" של העדויות, ושהיא היתה מגמתית).
אכן, במאי מוכשר.

אגב, ג'וליאנו מר היה תומך נלהב ביצירת המופת "ג'נין ג'נין". אומנם לא יצאתי במחולות כששמעתי שמישהו החליט לארגן לו פגישה עם בוראו, אבל גם לא הזלתי עליו דמעה.

ישן 08-04-2011, 14:03
צלמית המשתמש של עידו403

אינני בר סמכא בתחום הקולנוע, ולכן אני אפנה אותך לגדולים וטובים ממני:
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אשמח אם תסביר לי מה הבעייה..."

המועצה לביקורת סרטים שאסרה את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין" בבתי הקולנוע בישראל קבעה בין השאר את הדברים הבאים:
  • הסרט מציג את האירועים בצורה מסולפת במסווה של "אמת דוקומנטרית", וע"י כך עלול להטעות את הציבור.
  • הסרט הנו סרט תעמולה אשר מציג עמדת צד אחד בלבד.
  • ישנה פגיעה קשה ברגשות הציבור, אשר עלול לטעות ולחשוב כי חיילי צה"ל ביצעו פשעי מלחמה באופן שיטתי, בעוד שהאמת הפוכה מזה (תוך התבססות על בדיקות אובייקטיביות, כולל של גורמים בינ"ל).
  • הסרט מציג אירועים שונים באופן הגובל בהסתה ויצירת דה לגיטימציה לעצם קיומה של מדינת ישראל.
כאשר בכרי עתר לבג"ץ נגד החלטת המועצה לביקורת סרטים, תגובת המדינה כללה בין השאר את הטענה כי הסרט מסולף, שקרי ומעוות את המציאות.

בג"ץ כזכור החליט לקבל את העתירה של בכרי (מטעמים אחרים - חופש הביטוי, העובדה כי הסרט כבר הוקרן ולכן הפגיעה כבר נעשתה וכו'), אך לאחר מכן הוגשה תביעת דיבה ע"י לוחמים שהשתתפו בקרבות.
אומנם, תביעתם זו של הלוחמים כנגד בכרי נדתחה בבית המשפט המחוזי, אך בפסק הדין נקבע במפורש כי יש בסרט משום לשון הרע על חיילי צה"ל.
בכרי אפילו הסכים להודות (במסגרת הצעת פשרה) שהסרט אינו סרט דוקומנטרי (כפי שהציגו).

עכשיו אתה מבין מדוע אני לא מוכן לפרגן ולא מבין את אלה שמשבחים את כישורי הבימוי של בכרי?

ישן 08-04-2011, 18:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לי, לעומת זאת, יש בעייה בהפרדה - למרבה השמחה, כאן אין בה צורך...
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "לי, לעומת יותר מדי אנשים..."

הגיע הזמן שנפסיק להפעל ממי שאומרים לנו להתפעל, ונתחיל לבדוק בעצמנו האם ה"כשרון הענקי בבימוי
ומשחק" הוא אכן כזה...
מחמד בכרי הוא שחקן סביר, עד כמה שאפשר לקבוע, במאי מזעזע - ודוקומנטריסט על גבול הפלילי (במדינה
עם חוקי דיבה נורמליים יותר, הבית שלו כבר היה רכושם של לוחמי חטיבת המילואים שהשמיץ).
ג'וליאנו מר היה טיפוס מעניין למדי, מהפן השלילי. הסיפורים אודות יכולות המשזק המופלאות שלו, שקולים
בעיני לניסיון להפוך בדיעבד את קנדי לנשיא מזהיר. קנדי היה חרא של נשיא, אבל בזכרון האמריקני הוא
מוצג כאליל גדול שניסה למנוע את הסיבוך בוויטנאם (סיבוך שהוא-הוא זה שיצר...).

העובדה שמר היה חרא של בן אדם לא מצדיקה, כמובן, את רציחתו - וגם לא מצדיקה את האדרתו כאמן, או
את הצגתו כאמן גרוע. האיש לא היה כזה גדול בחייו, ולא היה כזה גדול במותו.

העובדה שגילה אלמגור נורא נסערת, לא צריכה להעלות או להוריד. העובדה ששחקן צורח על המתנחלים
וסוגד לפלסטינים, לא מוסיפה לאיכויותיו (בדיוק כפי שאינה מורידה מהן), וראוי שתזכרי שבעיני התקשורת שלנו,
זו שהפכה אותו פוסט-מורטם לאמן-העל, העמדה הפוליטית היא חלק חשוב מהכיסוי שתזכה לו כאמן.

א.ב. יהושע הוא לא סופר מוכשר יותר רק בגלל שהוא שמאל קיצוני, וכך גם ג'וליאנו מר.

מר נרצח, וחבל. לא צריך לנסות לנפח אותו מעבר למה שהיה.
ישן 09-04-2011, 19:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

העדר שחקנים שמזוהים בגלוי עם הימין לא אומר שאין כאלה שחושבים כך בסתר ליבם...
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סובייקטיבי, אובייקטיבי, והיית אומר שהוא שחקן מצוין אלמלא דיעותיו"

מחנה הנאורים יודע להיות נקמני ומרושע, עד כדי פגיעה בפרנסה (שאל את מאיר אריאל ז"ל) במי שמעז
לפתוח פיו שלא בהתאם לנטיות המכובדות. אצל סופרים זה אשכרה ההבדל בין זכייה בפרסים להפסד
שלהם. בקולנוע זה ההבדל בין קבלת תקציבים לבין אי-קבלתם, ואצל שחקנים זה ההבדל בין ליהוק לבין
אבטלה...
אכן אין שחקנים אמיצים שמבטאים עמדות ימין. ביום שבו השמאל יהיה ליברלי ויאפשר ביטוי עמדות ימין
מבלי לפגוע בפרנסת מי שמבטא עמדות כאלה - נוכל גם לדעת באמת האם העדר-הזדהות כימני נובעת
באמת מהזדהות עם עמדות-העיוועים של השמאל, או בגלל חרדה לפרנסה...

באשר לאיכויות של מר כשחקן: ג'וליאנו מר היה שחקן סתמי לגמרי עם עמדותיו הפסיכיות ובלעדיהן. בכרי
הוא שחקן טוב ממנו - וכנראה גם שפוי יותר...
ישן 10-04-2011, 18:46
מנהל

אוי אוי אוי, גרוני נחנק מדמעות למקרא סיפורם העצוב של השחקנים הימנים האנוסים...
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העדר שחקנים שמזוהים בגלוי עם הימין לא אומר שאין כאלה שחושבים כך בסתר ליבם..."

ואז אני נזכר שבעצם הימין היה בשלטון, לבד או במסגרת "איחוד לאומי" במשך 15 שנה ברציפות (77-92) ובחלק ניכר מהשנים שלאחר מכן. אם למרות כל שנות השילטון הארוכות, שלוו בהכנסת גורמים ימניים לכל רשויות השילטון, כולל הטלוויזיה הציבורית, עדיין שחקנים ימנים מפחדים להביע עמדותיהם האמיתיות, הרי שזה אומר משהו רע בעיקר עליהם ועל הימין בכלל. מה עוד, שהשחקן הישראלי המזוהה ביותר עם הימין, הלא הוא ספי ריבלין שאף השתתף (ולא רק בשביל כסף-כפי שהבהיר היטב) בתעמולת בחירות עבור הליכוד, לא ממש סבר מאפליה או התנכלות-הוא שותף באורח קבוע בתוכניות הטלוויזיה הפופולריות ביותר-ניקוי ראש, זהו זה, מוצ"ש,בתוכניות ילדים רבות (היה דמות שהערצתי בילדות ואני גם היום מחבב ומעריך מאוד), בסרטים (לא בהצלחה מי יודע מה), בפירסומות, ואף קיבל שתי תוכניות טלוויזיה לככב בהן בפריים טיים-אחת הייתה גירסא של מיסטר בין והשניה, "איצ'ה", גירסה משונמכת של "הכל נשאר במשפחה". בקיצור, הדיעות המוצהרות שלו לא ממש הפריעו לקריירה ולפרנסה שלו. אבל, תמיד נחמד להתבכיין והימין, למרבה הצער, עוסק בכך לא מעט. שוב, ייאמר לזכותו של ספי ריבלין שמעולם לא נתקלתי בבכיינות מצידו משום סוג ושל שום רקע (כולל המחלה שהיכתה בו). כדאי לכולם ללמוד ממנו משהו.
מאיר אריאל, אגב, זכה וזוכה לחיבוק של קהל האומנים, ובצדק. היה זמן שבו קומם עליו את לובי ההומוסקסואלים באמירות שהיו פרובוקטיביות מבחינתם, אבל זה לא היה קשור ממה לשמאל-ימין ולאצ פגע לטווח ארוך בפרנסתו (שממילא ינקה בעיקר מהופעות פרטיות) ולא בשם ובהערצה שהוא זוכה לה גם היום-כולל ממני אגב, שיודע את מרבית שיריו בעל פה.
לראות סרט כמו "בר 51", או אפילו "הזעם והתהילה", ולומר אחרי כן שמר היה "שחקן סתמי" (ועוד להשוות לשחקן כל כך חד גוני כמו בכרי) מלמד שהאופן שאנחנו תופסים קולנוע ומשחק הוא כל כך שונה שאין ממש טעם לנהל ויכוח או דיון בעניין.
ישן 10-04-2011, 12:05
צלמית המשתמש של looklook

קגנסל'ה התבלבלה, היא ניסתה מהתלה
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סובייקטיבי, אובייקטיבי, והיית אומר שהוא שחקן מצוין אלמלא דיעותיו"

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...4%D7%95% D7%9C

http://en.wikipedia.org/wiki/%D7%90...9% D7%95%D7%9F

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%98%D7%9E%D7%94

3 קישורים. הראשון הוא שחקן מוערך מאוד, אבל בעיקר בארצות הברית, שם הוא מופיע עדיין, למרות גילו המתקדם. היו לו מועמדויות לאוסקר וזכויות בפרס גלובוס הזהב, אבל כנראה שהוא לא שווה הרבה - כי בפרס ה"אוסקר הישראלי" הוא לא זכה.

השני הוא כותב ומחזאי בעל שם עולמי , שזכה בעבר באוסקר, אבל במשך שנים על גבי שנים זכה לזלזול מצד הממסד השמאלני בתרבות הישראלית. כנראה שיותר דחוף לתת פרסים לוריאציה מס' 3145 על החייל שמתעלל בפלסטינים במחסום.

הקישור השלישי הוא לחבורת שחקנים שמוכיחה שכאשר השמאל (הקיצוני) לא שולט במנגנון שאמור להפיק אותה, אפשר לשחק ואפילו טוב ולזכות לצפיות עולמיות. ואפשר להוסיף כאן גם את הכותב המוכשר טל גלעד.

גורלם המשותף של כל הדוגמאות שהבאתי לכאן מעיד מדוע אין יותר שחקנים ימנים ומדוע כמעט ולא שומעים את אלה שהם כן ימנים ואותו הדבר לגבי זמרים, קולנוענים וכו'

ישן 10-04-2011, 21:54
צלמית המשתמש של looklook

חיים טופול ימני ועוד איך
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לוקיל'ה, קראת את הערכים שנתת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
חיים טופול ימני? נגיד. לא ממש זוכר אותו מתבטא בנידון והוא עצמו מכחיש היום שאי פעם הביע עמדות ימניות או שזיהוי עם הימין פגע לו בקריירה בארץ
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1219533.html
. קישון, הוא הרבה דברים אבל לא שחקן...
ולא יודע על איזה "זילזול" אתה מדבר. האיש היה בטופ של התרבות הישראלית וזכה בשלל כיבודים כולל פרס ישראל.
לאטמה? סלח לי, אבל דווקא נקודת החולשה של האתר היא החובבנות של השחקנים.
לא נורא, ניסית.

אדם שעוד שוקל לעבוד מפחד מזיהויו כימני - זה הרי בדיוק מה שאני ואורי אומרים לך . לכן חיים טופול חושש להתבטא בנדון (אף שכשהתבטא בהלוויתו של גנדי אמר שהיה שותף גם לערכיו וגם לדרכו הפוליטית)

קישון הוא לא שחקן ואפילו הדגשתי את זה, אבל הוא באותו ביזנס.

נועם יעקובסון הוא שחקן מעולה ולא חובבן בכלל וכמוהו טל גלעד (שוב, כותב ולא שחקן)

לא נורא, אתה תמשיך להאמין שממסד מלא בשמאלנים רדיקלים יקבל בעין יפה שחקנים ימנים ולא ינסה להכשיל אותם. אתה בטח גם מאמין בפיית השיניים, בטינקרבל ובסנטה.

מרבית השחקנים, אינם מזוהים פוליטית לא עם הימין ולא עם השמאל ובוודאי שלא עם השמאל הרדיקלי (שזה באמת מה שמעניין) , אבל אולי יש לך איזה כדור בדולח או אורקל שמספר לך שכולם שמאלנים. קשה להתווכח עם עובדות כאלה.

ישן 11-04-2011, 22:33
מנהל

מוזר, נידמה לי שכתבתי שלא איכפת לי להניח שטופול ימני...
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "חיים טופול ימני ועוד איך"

ולא בכדי, כפי שאפרט מייד.
אעיר כהערה צדדית שאם אתה רוצה להאמין שהרבה שחקנים מביעים הזדהות עם השמאל או השמאל הקיצוני וכמעט אף אחד לא עם הימין או הימין הקיצוני כי הם מפחדים, המסכנים, וזאת למרות שכבר הבעתי כדוגמא את ספי רבילין שהקריירה שלו לא נפגעה כלל מהזדהותו המוחלטת והגלויה עם הימין? אז בבקשה. אתה רשאי גם להאמין בפיית השיניים, טינקרבל וכו'. יש כמובן גם את האופציה שימנים פחות נוטים לבחור בקריירת משחק מסיבות אלו ואחרות (למשל שרבים מהימנים דתיים ודתיים בדרך כלל לא פנים לקריירת משחק) אבל, ניחא, זה לא ממש חשוב. הרי כוונתי לא הייתה אלא להגיב על האמירה הקצת מרושעת לפיה רוב השחקנים השמאלנים הם שחקנים גרועים. הנקודה שלי היא שכדי לטעון ששחקנים שמאלנים הם גרועים (ובמרומז-שהם גרועים ובכל זאת מצליחים בתחום רק משום שמטפחים אותם בשל זיהוים הפוליטי) צריך שיהיה לך מאגר גדול מספיק של שחקנים שמזוהים עם כל צד של המפה הפוליטית אז לבחון את אחוזי השחקנים הטובים או הגרועים בכל אחד ממאגרים אלה. כל עוד אין מאגר משמעותי של שחקנים (לא כותבים, לא מפיקים ולא סנדלרים) אזי ה"עקיצה" לא רצינית. כמובן, העקיצה הייתה הומורסיטית וכך גם תגובתי. ממש לא הייתה ואין לי כוונה להגרר לויכוח טיפשי על נעלות השמאלנות או הימניות בכל מה שנוגע לכישורי משחק או כל סט כישורים אחר (ולכן גם ממש לא איכפת לי לקבל שטופול ימני-אני פשוט לא הכרתי טענה כזו ולא מאמין שכיום, במקום שבו הוא נמצא בחיים, יש לו צורך להתחנף לאף אחד). ההנחה שלי היא שאין קשר בין דיעה פוליטית בפני עצמה ולבין כישרון טיבעי כלשהו. זה שעמדות פוליטיות אלו ואחרות באות מסיבות דמוגרפיות-תרבויות יותר במתאם עם עיסוק זה או אחר-זה סיפור אחר לדיון אחר, שאולי אפשר לפתוח בהזדמנות.
ישן 08-04-2011, 19:03
מנהל

לגבי כישורי המשחק של מר-אני מסכים, אבל המשחק של בכרי? ויכולת הבימוי של שניהם?

מעולם לא התלהבתי מהמשחק הפומפוזי של בכרי. הוא מסוגל לגלם פחות או יותר דמות אחת והוא אל בר השוואה לשחקנים הטובים באמת מהמגזר הערבי -ויש כמה וכמה כאלה. לגבי יכולת הבימוי שלו-ובכן, כל מה שאני מכיר זה קטעים מהסרט ג'נין ג'נין, ואני מניח שזה גם כל מה שאתה יודע על יכולת הבימוי שלו. מעבר לשאלת ה(חוסר) אמינות של הסרט ועלילת הדם שבו, הקטעים שראיתי לא מרשימים משום בחינה. גם יכולתו של מר כבימאי לא ברורה. העבודה המוכרת היחידה (לי לפחות) שלו הייתה הסרט התיעודי "הילדים של ארנה" שהצליח למדי אבל שמר היה רק אחד מיוצריו (היה לסרט בימאי נוסף) ושבבסיס ההצלחה שלו היה פשוט סיפור טוב. כלומר, לא יכולת הבימוי היא שהפכה את הסרט למצליח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:28

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר