לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2011, 01:26
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "תמונה מעניינת אבו זניימה מפרץ סואץ 1973 , הנחש הציוני"

בלי להכנס לתוך הדיון סביב זכויות היוצרים, המטרה העיקרית בפורום היא שיתוף וקבלת ביקורת על צילומים שלנו.
אם נפרסם צילומים של אנשים אחרים רק בשביל הנוסטלגיה האישית שלנו בהם, מבלי באמת כל רצון אמיתי לביקורת, אנו עלולים לאבד את הפואנטה של הפורום.

אין על נוסטלגיה, ובדיוק אבא שלי סרק מאות תשלילים שהיו בבית שליוו את תקופת הילדות שלנו וגם אני יכול להעלות לכאן אינסוף תמונות שלי תינוק, או ילד (והייתי חמוד ממש! לא כמו היום ).
אבל הפורום מתמקד בעיקר באמנות הצילום, ובא לתת במה לביקורת והערכה של צילומים שהחברים מעלים לכאן, גם כדי להשתפר וללמוד, וגם כדי לשתף.

בכל מקרה, שחף צודקת. זכויות היוצרים שייכות למי שצילם את התמונה (או הזמין את הצילום אם מדובר בצילום מוזמן בתשלום).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2011, 14:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "בדיוק זאת הנקודה. [u][b]שייכת..."

אם כן, למי שייכות זכויות היוצרים בצילומים בעת אירוע פרטי?

סעיף 35 (ב) לחוק זכויות יוצרים עונה על שאלה זו , בקובעו כך:
"35(ב). ביצירה שהיא דיוקן או צילום של אירוע משפחתי או של אירוע פרטי אחר, שנוצרה לפי הזמנה, הבעלים הראשון של זכות היוצרים בה הוא המזמין, אלא אם כן הוסכם אחרת."

הסעיף קובע חריג לזכות היוצר ביצירתו, בקובעו, כי מזמין הצילומים הוא הבעלים לו שייכת זכות היוצרים בצילומים, ובלבד שהמדובר באירוע פרטי או משפחתי.

מתוך: לינק

עוד:

הזוכים הגדולים בפרק הבעלות בזכות יוצרים הם הצלמים אשר יהיו מעתה בעלי זכות יוצרים בצילומיהם. זאת, בשונה מהמצב על-פי הדין הקודם, שהעניק את הבעלות הראשונית בזכות יוצרים בצילום לבעל הנגטיב. כמו כן, בעוד שבעבר הבעלות בזכות יוצרים בצילום מוזמן הייתה בידי המזמין, (אם הוא הזמין את הנגטיב), על-פי סעיף 35 (ב) לחוק החדש, יהיה המזמין הבעלים בזכות יוצרים מכוח החוק רק אם מדובר בצילום של אירוע משפחתי או פרטי. על צילומים מוזמנים אחרים יחולו הכללים לעיל, שלפיהם הבעלות בזכות יוצרים בצילום שייכת לצלם, אלא אם הוסכם אחרת בינו לבין המזמין, במפורש או במשתמע. לעומת הצלמים, העיתונאים השכירים יצאו נפסדים מהחוק החדש. למרות שזכות יוצרים במאמריהם הייתה תמיד בידי המעסיק, פרסום מאמר במקום אחר, מלבד העיתון, חייב בעבר את הסכמת העיתונאי. זכות "שלילית" זו בוטלה בחוק החדש ומעתה יהיו בעלי העיתונים רשאים לפרסם את יצירות עובדיהם השכירים בכל מקום, לרבות באינטרנט.

מתוך: לינק

ישן 07-04-2011, 14:21
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "עדין לא הבנתי היכן..."

איך בדיוק מוגדר המקרה כאירוע פרטי?
הם לא פשוט טיילו להם בנחת באיזור מסויים, ואז עמי הגיש לחברו (אגב, מה שמו? נגיע לכך בהמשך) את המצלמה כדי שיתעד?
אינני משפטן אבל ממה שמשתמע בחוק, לא רק שלא מדובר בסיטואציה שאיננה אירוע פרטי (בחוק מוזכרים במפורש דוגמאות לאירועים כמו חתונה / בר-מצווה), אלא הצילום אינו מוזמן אפילו בתמורה לכסף כלל, שלא במסגרת אירוע פרטי.

שייכות הנגטיב איננה רלוונטית כיוון שמדובר במצלמה של אדם אחר ולפי שיטה זו, יכול אדם לתת מצלמה טעונה בסרט חדש לאדם אחר שיצלם תמונות מקוריות ואז זכות היוצרים תשאר של הראשון. זה כמובן לא נכון, זכות היוצרים היא של הצלם. תמיד, אלא אם באמת, מוגדר אירוע פרטי אשר בעליו הזמין צלם שיצלם באירוע.

בנוגע לזכות המוסרית, היא לנצח תשאר אצל הצלם, גם אם מדובר באירוע מוזמן וכמובן גם אם שולם כסף בעד הצילום.
הזכות המוסרית אומרת שגם אם זכות היוצרים איננה נשארת שלך, שמך כצלם היצירה ראוי להתנוסס עליה, ויש לציין את שמו של הצלם, והצגת היצירה בשלמותהּ ע"י המזמין, מה שפה לא קרה. נאמר שהתמונה צולמה ע"י "חבר" אבל שמו לא מוזכר ואף זו עבירה על הזכות המוסרית על יצירה אמנותית.
זהירות - ספויילר!

כך או כך, הפורום אינו עוסק בנושאים הללו, וכדאי בכל מקרה להעלות חומרים מקוריים בלבד

ישן 07-04-2011, 16:56
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "שמע חבוב , הפילפולים הללו מדהימים אותי , אני משוטט לי בין המבנים הנטושים בעיירה ההיא"

עמי.
הדיון חשוב מאד מבחינת היבטים משפטיים, שעלולים לעמוד לפתחו של בית המשפט, עקב התנהלות בתום לב של אדם כזה או אחר.

Narxx

אירוע כמו שתיאר עמי. בהחלט עומד בקרטורייונים של אירוע פרטי, גם מהציטוט שאתה הבאת.

בהתיעצות שערכתי עםחבר שהוא עו"ד העוסק בתחום הקנין הרוחני - הוא עבד הרבה עם "הפדרציה" בנושא CD מעותקים.
ולאחר עיון בתקדמים.
בית המשפט, נוטה לקבל את הציטואציה הספציפית כפי שתוארה ע"י עמי, "כקניית" קנין רוחני, ע"י מזמין התמונה. קרי, עמי. וזאת בנימוק "עם כמנהגו נוהג".

ישן 07-04-2011, 18:05
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "עמי. הדיון חשוב מאד מבחינת..."

שמוליק, לא הבנתי את מה שחבר שלך אמר בנוגע ל"קניית" הקניין הרוחני.
מה קשור "עם כמנהגו נוהג"? זה לא ברור.

בלי קשר לקניית קניין רוחני, מדובר על זכויות יוצרים בלבד. הזכות המוסרית בכל מקרה עברה כאן עבירה גם אם מבחינת זכויות היוצרים לא היתה עבירה (ושוב, אני לא משפטן אבל אני לא בטוח שמקרה כזה בהכרח אומר מה שאתה טוען).

זה שעמי כיוון את הצמצם והתריס והגיש את המצלמה מוכנה לירי לחברו המילואימניק, בכל זאת המילואימניק כיוון את המצלמה, קימפז וצילם בצורה יחודית לו. יצירה שבה יש חלק ולו הקטן ביותר של מקוריות ויצירתיות - מוגנת בזכויות יוצרים.

אני מניח שתלוי איזה עו"ד יהיה לך בזמן משפט. קשה להבין מהחוק לגבי כל מקרה ומקרה אבל הלך הרוח של הדברים הוא שיצירה היא שלך במידה ואתה יצרת אותה, כשהחריג המרכזי הוא במקרה "יצירה מוזמנת".

עמי, אין צורך להתרעם. נושא זכויות יוצרים הוא נושא חשוב לנו, חובבי הצילום.
חברים שלנו אפילו הגיעו לבית משפט בזכות פרסומים כאלו באינטרנט...

ישן 08-04-2011, 00:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "עמי. הדיון חשוב מאד מבחינת..."

עמי, מהות הפורום היא דיונים, וכשחברים מתדיינים זה לא תמיד נעים כשמישהו בא ואומר להם: "תפסיקו להתפלפל". אם הדיון לא מעניין אותך אתה לא חייב להיות שותף לו.
חוץ מזה, ההיבט המשפטי חשוב מאוד מאחר והפרת זכויות יוצרים על גבי פורום הצילום עלולה לגרור תביעה של בעל זכויות היוצרים את בעלי האתר, ואין שום סיבה שהאדמינים יסתבכו משפטית בגלל גולש זה או אחר.
[וכמובן שהנושא הזה חשוב מפני שכולנו צלמים שלא רוצים שזכויותינו יופרו, ולכן אנחנו נוהגים להתנגד להפרת זכויות יוצרים של צלמים אחרים.]
העובדה שאתה לא תבעת אף אחד כשהפרו את זכויותיך לא אומרת דבר וחצי דבר. אותי פעם הטריד גבר באוטובוס ולא אמרתי כלום כי התביישתי. האם זה אומר שמותר לגבר מזדמן להטריד את מי שהוא רוצה בלי לחשוש שהאישה תתלונן כי אני לא התלוננתי?

ולגבי הנושא עצמו: לו הנושא יגיע לבית משפט אני לא יודעת מה יוחלט, בעיקר כי הצילום עצמו פה הוא שולי וסתמי והעיקר הוא העמידה שלך (מיוזמתך) ליד הציור והמחשבה שזו סיטואציה שראויה לצילום (שגם היא מחשבה שלך. אתה יזמת את הצילום).
אבל באופן כללי זה לא נכון לטעון שהזכויות הן שלך (וגם במקרה הספציפי הזה נשמע לי סביר שייפסק שהזכויות הן של הצלם ולא שלך). בקשה מאדם שיצלם אותך אינה נחשבת להזמנת צילום. דוגמא טובה: בצילום חתונה הזכויות על כל התמונות מהחתונה שייכות כברירת מחדל ללקוחות (החתנכלה או הוריהם) ובמקרה של סיכום אחר מראש - לצלם. אבל בכל מקרה הזכויות על אף אחת מהתמונות לא שייכות למצולמים, אפילו אם מדובר על אנשים שאמרו: "צלמוס, צלם אותי!!". זה שאמרת "צלם אותי" ואח"כ הודית לצלם לא אומר ששכרת את שירותיו של צלם לצלם אותך וכעת הזכויות הן שלך.
ישן 08-04-2011, 06:50
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "לא סביר בעליל שהרי אם אין לך חצובה וקוצב זמן במצלמה לעולם לא"

עמי. בוקר טוב.
לגבי התמונה שהבאת.
זאת תמונה סנטימנטלית כלומר המשקל של התמונה נמדד בהיבט הריגשי ולא בהיבט הטכני.
מבחינה טכנית אין כל אפשרות להעיר על התמונה, כי אין נתונים טכניים, זאת תמונת מזכרת. וגם לי יש המון תמונות משנת 73 (במהלך מלחמת יום הכיפורים צילמתי כ- 35 פילמים) אף אחת מהתמונות לא נמדדה מעולם מהיהבט האומנותי שלה אלא מההיבט ההיסטורי/תיעודי שלה.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...D#post3 782744

לעיניין הדייון עצמו, כפי שכתבה שחף דרור. אנו מאד מקפידים בנושא "קניין רוחני". אני כמנהל בפורום פרש בתחום אחר, העפתי מהפורום - גלובלי - אדם שפירסם תמונה שצילם אדם אחר, כאילו התמונה היא שלו, ותמונה זאת לוותה במסכת שקרים, כך שנושא "קנין רוחני" הוא בעל חשיבות עליונה.
לא זה המקרה אצלך, והדייון שהתפתח הוא יותר "סיעור מוחות" שתפקידו לחדד פינות שרובנו, לפעמים טועים בהם.

ישן 08-04-2011, 07:24
  עמי61 עמי61 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
אשר בוקר טוב , לגבי הסיעור מוחות מסכים אתכם וזכויות הקניין הרוחני זה לא המקרה .
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "עמי. בוקר טוב. לגבי התמונה..."

ולגבי התמונה אני רואה בה כ 10% מזכרת ו 90% הצגת ה"אומנות" של בני דודנו .
וכאמור הצטלמתי לידה תמונה רק כדי להציג את הפורפורציה/הגודל שלה , לא היה בידי
סרגל ק.מ. באותו רגע .

האם אתה מדפיס עדיין תמונות בשיטה הישנה ? אם כן ייתכן ואתן לך את הכימיכלים
שקניתי לפני חודש , 1 ליטר DEVLOPER ו 1 ליטר FIXER וזאת בתנאי שהסורק
שאני מתכוון לרכוש ייתן תוצאות טובות בסריקת הנגטיבים . חבל שהכימיכלים
ייתישנו ויאבדו מיכולתם .
רוצה לקנות ב 1660 ש"ח את ה V600 של EPSON
לפי הפרסומת של החברה הסורק יודע לעשות הכל פרט אולי לבישול וספונג'ה...

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/...&sku=B11B198011

ישן 08-04-2011, 07:32

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "אשר בוקר טוב , לגבי הסיעור מוחות מסכים אתכם וזכויות הקניין הרוחני זה לא המקרה ."

האם המכשיר קיים בארץ? או שאתה מזמין אותו מחו"ל?

קח בחשבון שבזמן יבוא מחו"ל אתה עלול להתקל בעלות מכס לא קטנה.

עדין לא הבנתי מה הסיבה שאינך רוכש סורק רגיל? כמו שיש לי עם SLOT מיוחד להעתקת פילים?

לגבי החומרים, תודה, אבל אני כבר מזמן לא מדפיס בבית.

העידן הדיגיטלי חוגג אצלי.
והמצלמת גיבוי לצילום בפילים, משמשת לגיבוי בלבד וכמעט לא מופעלת.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 08-04-2011 בשעה 07:34.
ישן 10-04-2011, 00:45
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "לא סביר בעליל שהרי אם אין לך חצובה וקוצב זמן במצלמה לעולם לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי61
תוכל לבקש שיצלמו אותך במצלמתך בטיול למשל כשברקע אובייקט מעניין .

בטח שתוכל להצטלם, רק לא תוכל לפרסם את התמונה באינטרנט ללא אישור, ובטח שלא ללא קרדיט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי61
הטיעון שלך תופס כשיש עניין מסחרי בנושא אך לא במקרה שלי , בדיוק לזה
התכוון העו"ד שאמר " בתוך עמי אני יושב " .

האיסור לעשות שימוש בתמונות שאין לך עליהן זכויות יוצרים קיים גם כאשר השימוש אינו מסחרי. אמנם יש הבדל בין שימוש ביתי (הנחת התמונה באלבום התמונות) לבין פרסום כללי, אך כל פרסום אסור גם אם אינו למטרה מסחרית. לו לא היית מצולם בתמונה, אלא החבר היה לוקח את המצלמה לרגע ומצלם בה שדה כלניות, ואז מחזיר לך - גם יכולת לפרסם את התמונה? ומה לגבי פרסומה בתערוכה שאינה למטרה מסחרית? (ללא קרדיט וללא אישור.)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי61
וחוצמזה מדוע לא נאמרה מילה על התמונה היחודית שהצגתי ?

אין לי כ"כ מה לבקר את התמונה מבחינה צילומית, מאחר ולא אתר צילמת אותה. הסיטואציה מעניינת ואף משעשעת.
ישן 08-04-2011, 07:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "תמונה מעניינת אבו זניימה מפרץ סואץ 1973 , הנחש הציוני"

עמי שלום,
נשמח לראות את הצילומים שלך בפורום בא וביטחון וגם לקיים עליהם דיון רלוונטי.
התנאי היחיד יהיה עמידה בכללי הפורום.
כמו שראית, גם בפורום צילום ישנם כללים וחוקים וגם עליהם יש להקפיד.

ישן 08-04-2011, 12:40
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עמי61 שמתחילה ב "שלום יוסיפון , אז כמו שכתבתי בהודעה הקודמת , לאחר שאקנה סורק"

אגב, עמי... אבא שלי בדיוק סרק כמות אדירה של נגטיבים במעבדת צילום, כדי שהמזכרות שלנו מפעם ישמרו באופן דיגיטלי.
הוא שילם למעבדה על השירות פחות ממחיר הסורק עצמו והאיכות די סבירה.. בטח בשביל אינטרנט ובהחלט בשביל זכרונות. אני לא יודע אם אפשר יהיה להדפיס בהגדלת ענק מהסריקות האלה - כנראה שלא, אבל הן מספיק טובות. אם תרצה, אעלה לכאן דוגמאות.

אתה בטוח שאתה רוצה לסרוק בעצמך? זה גם זמן וגם מלא התעסקות, שלא לדבר על רכישת המוצר הזה שלאחר השימוש - כנראה שלא יהיה לך מה לעשות איתו (אני יוצא מנקודת הנחה שהפסקת לצלם בפילם).

ישן 11-04-2011, 08:18
  עמי61 עמי61 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
אז ככה ( מילות פתיחה של אריאנה מלמד ) :
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הוא סרק במעבדה, והאמת היא שלא..."

1. כתבתי בהודעוה קודמת שקניתי את הסורק של V600 EPSON צריך לקבל אותו בדואר השבוע,
עולה 1650 ש"ח ומשתמשים בו גם לסריקת תשלילים מכיוון שהוא סורק ברזולוציה גבוהה מאד יחסית .

2. אם סריקת התשלילים אכן תהייה משביעה רצון אזי מכשיר ההגדלה וכל הציוד הנלווה יחזור אחר
כבוד למחסן ונכדי ימכרו את הציוד הנ"ל כענתיקות .

3. אכן אני אוהב עבודת כפיים אך אין תענוג מיוחד בסריקת עשרות/מאות תשלילים .

4. אין זה הפורום המתאים להצגת עבודות כפיים שלי ( תכנון ובצוע ) אך בעבודה אחת כדוגמא
בכל זאת.אציג פה , מטבח מלבנים אדומות שבניתי בדירה של הבת שלי . אם תרצו אציג עוד
דברים , בד"כ יחודיים .עלות החומרים לבנית המטבח הייתה כ 600-700 ש"ח .......( לא כולל שיש )
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י עמי61 בתאריך 11-04-2011 בשעה 08:21. סיבה: תוספת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר