לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2011, 22:46
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hgec שמתחילה ב "שרפה בתדלוק"

טכנית זה יכול אומנם לא מצליחים לאמת את זה.

אני לא זוכר בדיוק מה דליק יותר דיזל או בנזין. בוא נניח שאתה מתדלק עם הדליק יותר ויוצאים לך משם אדי דלק ואתה משתמש בפלאפון פגום שיכול ליצור ניצוץ במגעים בין הסוללה למכשיר וזה יכול להדליק את אדי הדלק ויש לך פיצוץ......באותה המידה כל מכשיר חשמלי אחר יכול לגרום לזה.
אגב, בתור מעריץ נלהב של מכסחי המיתוסים אל תקח אותם יותר מדי ברצינות הם יחסית חובבנים לעומת מעבדות שבודקות דברים שונים(ביחס לכל מיתוס)...

לא חסרים המקרים שבהם הם אמרו בתוכנית "פעם בדקנו את א' וב' וטעינו" וגם בפורומים לא חסרים המקרים שאנשים מוכיחים להם שהם טעו....

יש פה רשימת מחקרים בנושא ואף-אחד לא הצליח לאמת את זה אבל עדיין לא שווה לקחת סיכון...
http://truthandmyth.blogspot.com/20...d-fires-at.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2011, 19:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "אני רק אומר שעדיף לא לקחת..."

הו לא... אני זוכר שפעם פעם מישהו הנפיץ שאסור לדבר ליד מיקרוגל בסלולארי, כי זה מפעיל אותו. כנראה שזו הייתה בדיחה פחות מוצלחת, כי זה תפס לזמן מאוד קצר.

אני לא רוצה לנסות אפילו להפריך את הקשקוש הזה מבחינה מדעית, רק אומר שמספיק להכנס לתחנת דלק עם רכב מודרני, שכולל עשרות עד מאות מעגלים אלקטרוניים משולבים ממסרים, שנפתחים ונסגרים בזמן התנעה וכיבוי מנוע, ויוצרים ניצוצות בוודאות. כתופעת לוואי כמובן, כדי לגרום לאותו פיצוץ. בכל רכב יש מצבר שמעביר זרמים עצומים בעלי פוטנציאל למאות אמפרים בעשרות מטרים של כבלי מערכת החשמל ברכב. בכל סנטימטר מהם יכולה להווצר התופעה של נתק וניצוצות כתוצאה מכך. וזה גם קורה פיזית בהרבה רכבים. למה לעזאזל להטפל לאיזה מכשיר קטן עם עוצמת זרם של כמה עשרות מיליאמפרים - שהסיכוי שהסוללה שלו תוציא ניצוצות במהלך שיחה שווה בערך לזה שגמדים קטנים יגלשו מהתקרה ויבריקו לך את הרכב חינם אין כסף - ?

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 10-04-2011 בשעה 19:43.
ישן 12-04-2011, 22:31
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hgec שמתחילה ב "תודה לעונים יש מייל שמספר..."

החרטוט הזה מסתובב ברשת "רק" 8 שנים, ועדיין יש מספיק אדיוטים שממשיכים להעביר אותו, למרות שניתן להפריך אותו מתוך תוכנו עצמו.

http://irrelevant.org.il/2003/05/25/64

על העובדה שהמכשיר הסלולרי מתקשר עם הרשת גם כשאתה לא נמצא בשיחה, ושאדי הדלק שכביכול אמורים להתפוצץ כתוצאה מדיבור בסלולרי, נכנסים לכלי הרכב מיד כשפותחים את הדלת כדי לצאת בפעם הראשונה, ומגיעים אל הסלולרי, נראה שאף אחד לא נתן את הדעת.

באופן משעשע, ייתכן שיהיו מי שיחליטו לכבות את הסלולרי כשהם נכנסים לתחנת הדלק בגלל כל האזהרות, מה שגורם לו לפלוט כמות רצינית יחסית של קרינה (כשהוא שולח לרשת "ביי ביי, אני מתנתק"), ובכך, לו הייתה האזהרה אמיתית, בעצם מגדילים את הסיכוי למימוש התחזיות.

אשר לחשמל הסטטי בנגיעה ברכב - כן - זה בהחלט קורה. לא ברור מה זה משנה אם זה קורה כשמתבצע תדלוק באותו הרגע או שלא. הרי כשאתה מתדלק, אין כמות גבוה יותר באופן מהותי של אדי דלק באוויר. אדי הדלק באוויר מגיעים בעיקר (לענ"ד) מטיפות דלק שאנשים שופכים מחוץ למיכל, כשהם מוציאים החוצה את ידית התדלוק, ולא מהתדלוק עצמו, שהולך... למיכל. מכאן, שאין נפקא מינה אם מתבצע תדלוק ברגע זה לענייני פריקות חשמל סטטי ממרכב הרכב לגוף האדם (או להפך...) וכו'...

בכל מקרה גם אם אני טועה לגבי מקור אדי הדלק, הרי שאם התדלוק עצמו משחרר אדי דלק לאוויר, אזי בסוף התדלוק, מתי שזה כביכול כבר "בסדר" לפרוק את החשמל הסטטי, בעצם זה היה אחרי שהסתיים תהליך פליטת אדי הדלק כתוצאה מהתדלוק. או במילים אחרות - האוויר ברוויה מקסימלית (שחררנו כמות גדולה של אדי דלק, והיא עוד לא הספיקה להתנדף...), ובעל סיכוי מקסימלי שיוזם עליו ניצוץ שיפוצץ אותו. מכאן אני מסיק, שאם התדלוק עצמו הוא הבעייה, עדיף לפרוק את החשמל הסטטי בתחילת/אמצע התדלוק, בדיוק מתי שכתוב במייל העובר בין כל העולם ואשתו שזה "הכי מסוכן".

כמובן, כל הנ"ל הוא דעתי האישית ואיני מורה לאף אחד לנהוג ככה. אני גם מאוד אשמח לשמוע אם מישהו יצליח לסתור את הטענות שטענתי בהודעה זו עם הסבר מדעי יותר טוב...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר