לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2011, 00:25
  עידן הלמבורגיני עידן הלמבורגיני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.09
שלום לכולם- אתם מוזמנים להיכנס ולשאול אותי שאלות- משתחרר מהצבא אחרי 4.5 שנים

שלום לכולם

קוראים לי עידן ולפני הגיוס הייתי משתמש באתר קורא ובודק דברים כדי לדעת לאן ללכת ומה לעשות

בכל אופן היום אני בן 22 ומשתחרר בימים אלו מצה"ל

אני אעבור על המסלול הצבאי שלי:
לפני הגיוס- מיונים לטיס עד לגיבוש כולל
יום סיירות- קיבלתי חובלים ומשם ביום מיון קיבלתי צוללות- ויתרתי
וראיון צנחנים שעברתי.
גיוס נוב' לצנחנים, טירונות ואימון מתקדם (אחד הגדודים) 4 חודשים
קורס מכי"ם בביסלח 906 (4 חודשים),
מ"כ בפלוגת אימון מתקדם (8 חודשים)
קורס קמנים גדודים שכולל 4 חודשים בבה"ד אחד- מגמת להב
ו-4 חודשי השלמה בגלילות השלמת מודיעין
סיום קורס קצינים והצבה בגדסר גולני כ-ע' קמן (שנה)
קמ"ן גדוד בנח"ל (שנה)
עכשיו משתחרר והופך להיות קמ"ן גדוד מילואים

זהו פחות או יותר
עברתי מבחינתי הרבה בצבא, הייתי בהרבה חטיבות חי"ר וגם חויתי כמה התנסויות וחוויות (הייתי בכלא 6 בגלל שגנבו לי את הנשק מהבית) עברתי תעסוקות רבות (קו) ואימונים רבים
ובסך הכל אני מרגיש ששאפתי וחייתי את הצבא ואת הגדוד בצורה טובה
היה שרות מאוד טוב ומאוד נהנתי

אני מזמין אותכם לשאול אותי שאלות על מה שעולה לכם על הראש, אני זוכר שלא היה יותר מדי מידע על מה זה קמן ככה שאני יכול לפתוח אופק לכמה אנשים ובנוסף על מה זה גדוד

קיצור תרגישו חופשיים,
עידן

נ.ב השבוע אני בצבא אז אני חוזר רק בסופ"ש אתם בכל מקרה יכולים לשאול שאלות וכשאני אחזור אני אגיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2011, 15:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "הבנתי"

רק הערה - קמ"ן זה אחד התפקידים החשובים ביותר, אבל מבוצעים בצורה הכי פחות טובה בגדוד. בגלל זה אומרים שקמ"ן מניילן מפות - הרוב לא מבינים את העבודה שכן יש להם, וזה גם מתבטא ברשימת המטלות שעידן נתן במקום אחר. זו לא אשמתו, פשוט לא הכשירו (והפעילו) אותו מספיק טוב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-05-2011, 15:52
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
תראה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק הערה - קמ"ן זה אחד..."

אני שייך "לדור הצעירים", אבל משתדל להרחיב את הידיעות שלי כמה שיותר(לא סתם כדי לומר, אלא מתוך עיניין אמיתי ורצון ללמוד ולשנות ולתרום), אני כנראה אתגייס למסלול הזה(עוד נשאר לעבור ראיון אישי אז לך תדע..) אבל אני מניח שבתור חייל ולימים קצין במסלול, מה שילמדו זה מה שאני אעשה, אני לא אדע מן הסתם עד שלא אהיה בשטח ואראה מה התפקיד דורש ומה בתכלס עושים בו, אבל לא הבנתי מה הבעיה עם רשימת המטלות? אם התכוונת למה שהוא רשם ב"יומו של קמ"ן גדוד"? בכל אופן זה שיש בעיה של הקצינים ברמת המג"ד והמח"ט עם איסוף מודיעין טקטי אני יודע, גם מהאשכולות על היכולות של הגדס"רים וגם בכלל מקריאה בפורום ולא רק, אבל זה כבר לא רק תלוי בקמ"נים..

שורה תחתונה:אם יש בעיה כל כך עמוקה למה לא משנים הכשרות ותו"ל?

ישן 13-05-2011, 16:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "תראה"

אני אתן לך דוגמה אחת - בבט"ש, קמ"ן אמור לעסוק בבניה של תכנית איסוף גדודית, בתחקיר של משימות של כל אחת מהפלוגות, בהשפעה על תכנית המשימות הגדודית, ובבניה של תמונת מצב מורכבת. יש המון עבודה שצריך לעשות בתע"מ, כי אתה בונה תמונת מצב לאורך זמן, שלא קשורה לכמה חמושים נמצאים בכל רגע נתון בכל מקום. זו עבודה לכמות לא קטנה של אנשים, קל וחומר לקמ"ן אחד. אף אחד מהדברים האלה לא מופיע ברשימה.

הנושא הזה, כמו נושא הסיור, הצליפה ושאר מערכים, דורש רמת מקצועיות גבוהה מאוד, וזה דבר שקשה לעשות אותו. אני לא אכנס למה זה לא משתנה, אבל בגדול זה קשור לחוסר המקצוענות הבסיסית של מערך היבשה.
אני לא אכנס יותר מזה, אבל אם אתה באמת רוצה ללמוד ולהבין מה צריך לעשות, אז כשתתחיל את ההכשרה שלך, אתה מוזמן לחזור, ואני אתן לך סילבוס שלם של דברים שאתה חייב לקרוא, לדעתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-05-2011, 23:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "ההכשרה כיום, שהיא כמעט שנתיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ההכשרה כיום, שהיא כמעט שנתיים לא מספיקה בשביל זה?
היא יכולה להספיק. השאלה היא מה עושים עם זה
מדוע קמ"ן צריך לתחקר משימות של פלוגות?
מאיפה הוא בדיק ישיג את המודיעין שלו
האם השגרה הזו לא שוחקת את יכולות הקמ"ן למלחמה?(כמו השחיקה המדוברת של הכוחות לפני המלחמה האחרונה)
איך בדיוק הוא שוחק את היכולת שלו, בכך שהוא עושה את העבודה שלו? לא מדובר כאן בגדוד שלא מתאמן, אלא בבעל מקצוע שאמור לעשות את עבודתו. אם כבר זה יאמן אותו יותר מאשר לרוץ אחרי קמ"ן החטיבה ולהתחנן למודיעין

באופן כללי, מסלולי הפיקוד היעודיים מייצרים קצינים נחותים יחסית בכל האמור לפיקוד. הם לא מקבלים את כלי הפיקוד המתאימים, אין להם נגד בכיר ומקצועי שיכול לחנוך אותם, ולא תמיד הרמה המקצועית מצדיקה את המסלול הארוך.

ישן 14-05-2011, 11:04
מנהל פורום מתגייסים

התכוונתי בשאלה השלישית
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]ההכשרה..."

שהתפקידים של קמ"ן בשגרה בטח שונים מהתפקידים שלו במלחמה, בכל הנוגע לניתוח שטח למשל, השטח לא משתנה ב4 חודשים שהוא בגזרה, בניגוד למלחמה, כנ"ל איומים, וכו'.
הידע,"מפת איומים", היסטוריה של הגזרה וכו' עוברים מקמ"ן לקמ"ן כשמחליפים קוו לא?
לגבי המסלול עצמו, לא יודע לגבי הרעיון של קצונה ייעודית, במדינות אחרות גם השדרה של הפיקוד ה"נורמלי" כלומר לא קציני המטה הם קצונה ייעודית אם אני לא טועה? המפקדים הם בוגרים של ווסט פוינט וכד' .. פה יש את הוויכוח של הניסיון של השטח לעומת ה.. ממ חוסר ניסיון? בכל אופן הבנתי שבגלל זה יש לנו תקופות שהות של 4 חודשים ויותר בתור מש"קים במהלך המסלול כדי לפצות על חוסר הניסיון(לא רק לנו, בכל מסלול של קצונה ייעודית אבל בקמ"נים ראיתי שזה קצת יותר ארוך)..

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 14-05-2011 בשעה 11:09.
ישן 14-05-2011, 12:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "התכוונתי בשאלה השלישית"

ציטוט:
שהתפקידים של קמ"ן בשגרה בטח שונים מהתפקידים שלו במלחמה, בכל הנוגע לניתוח שטח למשל, השטח לא משתנה ב4 חודשים שהוא בגזרה, בניגוד למלחמה, כנ"ל איומים, וכו'.
גם במלחמה השטח לא משתנה, הוא ידוע כבר 60 שנה. מעבר לזה, ניתוח שטח הוא תפקיד שולי של הקמ"ן. משמעויות אויב, משתנות גם בבט"ש, אבל הן תלויות בידע הנצבר ולא מופיעות מאליהן. איסוף מודיעין אויב בבט"ש קשה הרבה יותר לכוח צבאי
הידע,"מפת איומים", היסטוריה של הגזרה וכו' עוברים מקמ"ן לקמ"ן כשמחליפים קוו לא?
מעדיף לא להכנס לזה
לגבי המסלול עצמו, לא יודע לגבי הרעיון של קצונה ייעודית, במדינות אחרות גם השדרה של הפיקוד ה"נורמלי" כלומר לא קציני המטה הם קצונה ייעודית אם אני לא טועה? המפקדים הם בוגרים של ווסט פוינט וכד' .. פה יש את הוויכוח של הניסיון של השטח לעומת ה.. ממ חוסר ניסיון? בכל אופן הבנתי שבגלל זה יש לנו תקופות שהות של 4 חודשים ויותר בתור מש"קים במהלך המסלול כדי לפצות על חוסר הניסיון(לא רק לנו, בכל מסלול של קצונה ייעודית אבל בקמ"נים ראיתי שזה קצת יותר ארוך)..

בצבאות זרים, סמל המחלקה הוא לרוב בעל נסיון של 5-6 שנים, והוא המוציא לפועל של הפקודות של המ"מ. זה עדיין לא תמיד מרכך את הטעויות שלו, אבל במצב בו אין שום בעל תפקיד כזה, כל הטעויות של הקצין נופלות ישר על החיילים שלו.

ישן 14-05-2011, 14:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מוזר"

זה תוצאה של תהליכים לא טובים. ניתוח שטח זו דרישה בסיסית מכל קצין קרבי. מפקד לא יכול לחכות שהקמ"ן שלו יואיל לתת לו מפה מנותחת. זו בריחה למיומנות טכנית (שהיא נחוצה, שלא תבין לא נכון) על פני מיומנויות יותר חשובות אבל יותר קשות לכימות ובקרה.

אני לא אעיר לגבי התו"ל הצה"לי באופן מפורט, אבל תפקיד הקמ"ן הוא לא שונה בין צבאות זרים ובין תורות לחימה באופן משמעותי. בגדול, התפקיד של הקמ"ן הוא לתרגם את חוסרי המידע של המפקד\אג"מ למנות דרישות. את המנות האלה הוא מפנה כלפי יחידות כפופות אליו (וזה לא קורה הרבה), או מחזיר לאג"מ בשביל שיקצה יחידות לטובת הדרישות האלה. הוא מתעדף את המנות לפי הדחיפות שלהן כלפי היחידות. בחזור, הוא אוסף את המידע שמיחידות המשנה, מעבד את המידע למודיעין ומחזיר לאג"מ. זה מעגל אחד.
המעגל השני קשור למודיעין של היחידת האם (ואם יש, יחידה כפופה), בו הוא מזין את היחידה במודיעין שיש לו ומעביר דרישות מידע שלו אליהן.
האחריות להשגת המודיעין הנדרש לגדוד, היא של המג"ד, והקמ"ן הוא הקצין המקצועי שאמור לדעת איך לעשות זאת. לחכות ש"מישהו" יביא לך מודיעין, משמעו להכנס ללחימה ללא מודיעין.

כמו שאמרתי, קודם תתחיל להכנס למערכת, אח"כ נתחיל לדבר מקצועית. אני לא אוכל להעביר לך את כל הדברים בגלל מגבלת האינטרנט, אבל יש מספיק חומר גלוי זמין ברשת באיכות טובה.

ישן 14-05-2011, 14:56
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה תוצאה של תהליכים לא טובים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני לא אעיר לגבי התו"ל הצה"לי באופן מפורט, אבל תפקיד הקמ"ן הוא לא שונה בין צבאות זרים ובין תורות לחימה באופן משמעותי. בגדול, התפקיד של הקמ"ן הוא לתרגם את חוסרי המידע של המפקד\אג"מ למנות דרישות. את המנות האלה הוא מפנה כלפי יחידות כפופות אליו (וזה לא קורה הרבה), או מחזיר לאג"מ בשביל שיקצה יחידות לטובת הדרישות האלה. הוא מתעדף את המנות לפי הדחיפות שלהן כלפי היחידות. בחזור, הוא אוסף את המידע שמיחידות המשנה, מעבד את המידע למודיעין ומחזיר לאג"מ. זה מעגל אחד.
המעגל השני קשור למודיעין של היחידת האם (ואם יש, יחידה כפופה), בו הוא מזין את היחידה במודיעין שיש לו ומעביר דרישות מידע שלו אליהן.

.

אני מודה שלא הבנתי לגמרי, חוסרי מידע=המנות, קרי הנתונים שחסרים לו נניח לפני מבצע מסוים,>מפנה כלפי יחידות כפופות(לא הבנתי למה לא קורה הרבה? כי בד"כ יש לו את רוב המידע? )

האמת היא שבקריאה שלישית ההסבר שלך נשמע לי כמו הבייס של הבייס של הבייס של עבודת הקמ"ן, משהו שמסביר באופן מאוד כללי את העבודה..

ישן 14-05-2011, 15:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אני לא אעיר לגבי..."

בד"כ אין מידע. בכלל.

והלוואי שאת הבסיס היו עושים כמו שצריך.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-05-2011 בשעה 15:12.
ישן 14-05-2011, 14:54
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני אתן לך דוגמה אחת - בבט"ש,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני אתן לך דוגמה אחת - בבט"ש, קמ"ן אמור לעסוק בבניה של תכנית איסוף גדודית, בתחקיר של משימות של כל אחת מהפלוגות, בהשפעה על תכנית המשימות הגדודית, ובבניה של תמונת מצב מורכבת. יש המון עבודה שצריך לעשות בתע"מ, כי אתה בונה תמונת מצב לאורך זמן, שלא קשורה לכמה חמושים נמצאים בכל רגע נתון בכל מקום. זו עבודה לכמות לא קטנה של אנשים, קל וחומר לקמ"ן אחד. אף אחד מהדברים האלה לא מופיע ברשימה.

מה שאתה מתאר בצבאנו לא קורה ברמת הגדוד, אלא שייך לחיל אחר. והאינפורמציה לאו דווקא נעה מהגדוד ואל הגדוד כמו שהיא במצב אידיאלי אמורה.

----
בימינו המודרניים - שני חילות
ישן 14-05-2011, 15:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "דווקא יש יכולת איסופית ברמת הגדוד"

בתיאוריה.
איסוף הוא גם לא כל ארגז הכלים - יש סיור אלים.

ישן 16-05-2011, 22:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידן הלמבורגיני שמתחילה ב "אגיד רק דבר נוסף על מה שאמרת-..."

לא צריך להיות רס"ן או סרן. צריך הכשרה מתאימה, זה הכל. באיזשהו מקום, ההחלטה על תפקיד שני היא סוג של בריחה מהאחריות לתת הכשרה מתאימה, ותקווה שהתפקיד הראשון יתן את הנסיון והידע הנדרש.
זה לא יחודי לחמ"ן, וסוג זה של החלטות אופייני להרבה חילות ירוקים.

ישן 17-05-2011, 11:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ביטיס, בצבאנו, בגלל הגיל..."

נכון. אבל לא צריך סרן בתפקיד קמ"ן גדודי. ברור שסרן יעשה את התפקיד יותר טוב (ברוב המקרים), אבל ניתן לבצע את התפקיד הזה גם כסגן ואפילו בתפקיד ראשון כסג"מ. מה שחשוב הוא איכות ההכשרה של הקמ"ן, ושל המג"ד והקמב"צ המפעילים אותו.

ישן 13-04-2011, 20:45

יומו של קמ"ן בגדול
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "האם תוכל"

קצת קשה לספר על יומו של קמ"ן אבל אני אשתדל, ומבלי לפגוע בביטחון מידע
רצוי להתחיל ולהגיד שקמ"ן גדוד הוא ברוב המקרים תפקיד 2 כקצין
בעוד התפקיד הראשון יכול להיות ע' קמ"ן בגדס"ר, ק. איסוף בחטיבה, קמ"ן בבא"ח או בסיס אימונים ותפקידים נוספים
בתור קמ"ן גדוד יש כמה מצבים שיכולים להיות:
1. אימון
2. בט"ש
3. מלחמה

אני אגע בשתיים הראשונים מכיוון שלא יצא לי להגיע לשלישי עדיין (למרות שהאימון מכין אותך כמה שיותר)
בכל אופן בשתי המקרים הראשונים יש כמה תחומים מרכזים (לא לפי סדר חשיבות):
1. קרקע- הכרת הקרקע ניתוח וידע מעמיק שלה
2. אויב- הכרת האויב וכלל הידיעות עליו
3. עזרי מודיעין- הקמ"ן אחראי על כל המפות ועזרי המודיעין
4. איסוף- הקמ"ן צריך לשלוט בתכנית האיסוף הגדודי במבצעים ובבט"ש, להמליץ על מיקום כוחות איסוף (תצפית) וניהול דו שיח עם כוחות אלו לצורך הבנת האויב
5. תוד"א- הטמעת הידע על האויב בלוחמים ובמפקדים בגדוד וזה דרך שיעורים וכרזות תוד"א
6. מחלקה- לקמ"ן יש מחלקה שמונה בין 2 אנשים ל-10 אנשים, חיילים אלו לרוב לא מוכשרים ומגיעים מהפלוגות הלוחמות מסיבות ת"ש או רפואיות, הקמ"ן צריך לדעת לשלוט בכ"א זה, לפתח אותו ולדאוג לצרכיו.
7. אופרטיבי- הכנת תוכניות למצבי חירום בחזיתות שונות
8. ביטחון מידע- האחראי הראשי בגדוד על מניעת דלף מידע מהגדוד החוצה

אלו בגדול תחומי האחראיות מבחינת היום יום אני אתן דוגמא מקו בט"ש באיוש.

איו"ש-
הכנת מעצר שיוצא בלילה או ביום למחרת
ישיבה בפלוגת המפקדה בנושא חיילים נהלים ושגרה
ישיבה שוטפת של המפיים והמטה
ביצוע הערכת

כל מה שרשמתי הוא לא תורה מסיני אבל ככה זה פחות או יותר..
ישן 14-04-2011, 14:32
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי עידן הלמבורגיני שמתחילה ב "יומו של קמ"ן בגדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידן הלמבורגיני
קצת קשה לספר על יומו של קמ"ן אבל אני אשתדל, ומבלי לפגוע בביטחון מידע
רצוי להתחיל ולהגיד שקמ"ן גדוד הוא ברוב המקרים תפקיד 2 כקצין
בעוד התפקיד הראשון יכול להיות ע' קמ"ן בגדס"ר, ק. איסוף בחטיבה, קמ"ן בבא"ח או בסיס אימונים ותפקידים נוספים
בתור קמ"ן גדוד יש כמה מצבים שיכולים להיות:
1. אימון
2. בט"ש
3. מלחמה

אני אגע בשתיים הראשונים מכיוון שלא יצא לי להגיע לשלישי עדיין (למרות שהאימון מכין אותך כמה שיותר)
בכל אופן בשתי המקרים הראשונים יש כמה תחומים מרכזים (לא לפי סדר חשיבות):
1. קרקע- הכרת הקרקע ניתוח וידע מעמיק שלה
2. אויב- הכרת האויב וכלל הידיעות עליו
3. עזרי מודיעין- הקמ"ן אחראי על כל המפות ועזרי המודיעין
4. איסוף- הקמ"ן צריך לשלוט בתכנית האיסוף הגדודי במבצעים ובבט"ש, להמליץ על מיקום כוחות איסוף (תצפית) וניהול דו שיח עם כוחות אלו לצורך הבנת האויב
5. תוד"א- הטמעת הידע על האויב בלוחמים ובמפקדים בגדוד וזה דרך שיעורים וכרזות תוד"א
6. מחלקה- לקמ"ן יש מחלקה שמונה בין 2 אנשים ל-10 אנשים, חיילים אלו לרוב לא מוכשרים ומגיעים מהפלוגות הלוחמות מסיבות ת"ש או רפואיות, הקמ"ן צריך לדעת לשלוט בכ"א זה, לפתח אותו ולדאוג לצרכיו.
7. אופרטיבי- הכנת תוכניות למצבי חירום בחזיתות שונות
8. ביטחון מידע- האחראי הראשי בגדוד על מניעת דלף מידע מהגדוד החוצה

אלו בגדול תחומי האחראיות מבחינת היום יום אני אתן דוגמא מקו בט"ש באיוש.

איו"ש-
הכנת מעצר שיוצא בלילה או ביום למחרת
ישיבה בפלוגת המפקדה בנושא חיילים נהלים ושגרה
ישיבה שוטפת של המפיים והמטה
ביצוע הערכת

כל מה שרשמתי הוא לא תורה מסיני אבל ככה זה פחות או יותר..

מה עושה קמ"ן בבא"ח? תוד"א וב"מ?
קמ"ן לוקח חלק פעיל במבצעים או במלחמה? או שזה תלוי בסיטואציה ובמה המג"ד עושה?

תודה רבה על התגובה המפורטת.

ישן 15-04-2011, 19:41

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אתה יכול לומר, אם היו נותנים..."

ציטוט:
אתה יכול לומר, אם היו נותנים לך לעשות משהו אחר בצבא, היית הולך עליו במקום? הרגשת שהשפעת? בנוסף לכך האם התפקיד באמת היה מעניין או רק מאוד שוחק(קשר"ג אמר לי "תברח מזה הם רק גוזרים מפות וחשים קציני מודיעין">>והדגשתי שהוא קשר"ג)

מה אתה יודע על המסלול הייעודי החדש שנפתח לפני כמה שנים?

ושוב תודה רבה על התשובות המושקעות

בקשר לשאלה הראשונה,
בהתחלה מאוד רציתי לצאת לקצונת חי"ר אבל לא רצו להוציא אותי (שזה סיפור אחר לגמרי) התגלגלו העניינים והציעו לי לצאת לקמנים
איך שאני רואה את הדברים עכשיו אני מאוד מרוצה מזה שיצאתי לקמנים ולא לחי"ר, בכל ההבטים, גם עכשיו למילואים, גם אם הייתי עושה קבע ארוך יותר, מסלולי השירות לקמנים הם טובים יותר (לפחות לפי הראייה שלי)
הרגשתי שהשפעתי מאוד וזה גם מאוד אינדיבידואלי בין אנשים, מסגרת של גדוד היא מסגרת לא פשוטה שאתה צריך למצוא את המקום שלך, בין אם זה כמה מפקדים (מג"ד, קמ"ן חטיבה, ק.אג"ם, מפ"ם) ובין אם זה מפיי"ם וצרכנים נוספים, בכל אופן אני חושב שבשני התפקידים מצאתי את המקום שלי, התפקיד היה מעניין ושוחק אבל אין ספק שהתפקיד שיפר את היכולות שלי (לא רק המודיעיניות), אני מדבר על ניהול עבודה, נתינת שירות, עבודה עם רמה ממונה ורמה כפופה

קיימים קמנים שכל עולמם זה לגזור מפות (לא שאני חושב שזה סוף העולם מדי פעם), בסוף בסוף הקשר"ג שאמר לך את זה, יכול להיות שצודק לגבי הקמ"ן אצלו
אני אומר לך, אם תהיה חכם בתפקיד שלך, תפתח את האנשים שלך, אז גם הסמל שלך יכול לעשות מא-ת את העבודות של המפות, אם זה מה שכל כך מפריע

מה שאני יודע על המסלול החדש, ושוב אני לא עשיתי אותו רק שמעתי
המסלול כולל טירונות, קורס משק"י מודיעין וסיפוח (בשנה הראשונה) וב-8 חודשים האחרונים קורס קצינים (להב והשלמה בבה"ד 15), יכול להיות שיש עוד דברים בשנה הראשונה, בכל אופן אני יודע מחבר שלי שהוא מפקד במסלול ומשני חברה שבאו לסיפוח בחטיבה, החבר'ה האלה ברמה מאוד גבוהה, גם מבחינת יכולות עבודה, גם מבחינת אינטיליגציה, ותפישה של חומר חדש.
לא יודע כ"כ להגיד מעבר לזה

יכול מאוד להיות שזה מסלול מעולה אני לא עשיתי אותו וגם לא הייתי בכיוון הזה בתחילת השירות, כמו שרשמתי בהודעה הראשונה
ישן 15-04-2011, 19:49

די פשוט
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Phosgene שמתחילה ב "איך יצאת בתור מ"כ לוחם לקצונת..."

הדרישה ליציאה לקורס קמנים מסתבר מעבר לנתונים אישיים ואישור של המג"ד
זה קורס פיקודי
קורס מכי"ם עושה את זה יפה

עצם העובדה שלא יצאתי לקצונת חי"ר
הייתי אמור לצאת בהקצאה ראשונה לקצונת חי"ר, לא יצאתי כי הייתי צריך לעשות ניתוח, בסופו של דבר גם הודעתי למג"ד שאני לא יוצא לקק"צ, ואחרי זה הייתי חודשיים בג', המג"ד לא ראה את זה בעין יפה והחליט לשים אותי בפלוגה שהייתי בה מ"כ ובאותו רגע לא היה לי מקום
זה היה בדיוק בתקופה של אימון ובמשך חודש וחצי הייתי פחות או יותר מלווה נסיעות וסוגר פינות ותו לא, במשך התקופה ההזאת גם מ"פ שהעריך אותי מאוד הודח ונכנס במקומו הסמ"פ שלא העריך אותי כ"כ ובסוף התקופה המליף שאני לא אצא לקצינים
עברתי למסייעת שם היה מ"פ שהיה גם בטירונות שלי והמליץ שאני כן אצא
בסוף עשיתי הכנה הציונים של בבר אור וניווטים לא היו טובים (חלק מזה הייתה העובדה שלא יכלתי לבצע פעילות גופנית סדר גודל 3-4 חודשים), בגלל זה ובגלל החוו"ד של הסמ"פ, המג"ד אמר לי או שאני יוצא לקמנים או חוזר להיות מ"כ בפלוגת אימון מתקדם

צריך להגיד שזה סוג של דחיקה לפינה מכיוון שהגדוד חייב להוציא קמנים כדי שהוא גם יקבל

התייעצתי עם אבא שלי ועם עוד כמה אנשים ובאותו יום החלטתי לצאת למרות שבאותה תקופה הדבר היחידי שידעתי על קמ"ן זה שזה קצין מודיעין

קיצור... סיפר לא פשוט של התגלגלות מפה ומשם
בסופו של דבר, יומיים מהשחרור אני מאוד מרוצה שהוא קרה
ישן 17-04-2011, 16:42
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי עידן הלמבורגיני שמתחילה ב "די פשוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידן הלמבורגיני
עברתי למסייעת שם היה מ"פ שהיה גם בטירונות שלי והמליץ שאני כן אצא
בסוף עשיתי הכנה הציונים של בבר אור וניווטים לא היו טובים (חלק מזה הייתה העובדה שלא יכלתי לבצע פעילות גופנית סדר גודל 3-4 חודשים), בגלל זה ובגלל החוו"ד של הסמ"פ, המג"ד אמר לי או שאני יוצא לקמנים או חוזר להיות מ"כ בפלוגת אימון מתקדם

צריך להגיד שזה סוג של דחיקה לפינה מכיוון שהגדוד חייב להוציא קמנים כדי שהוא גם יקבל

אז מהסיפור שלך עולה שהמג"ד מוציא את מי שהכי פחות טוב לדעתו לקמנ"ים?(בלי לפגוע כמובן) מה ההיגיון בזה? וכיום עם המסלול הייעודי, בהנחה שאני מתגייס אליו, חברה כמוך שבאים מהגדודים יצטרפו אלינו בשלב של ההשלמה החיילית?

ישן 17-04-2011, 20:31

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=עידן הלמבורגיני]עברתי..."

אז מהסיפור שלך עולה שהמג"ד מוציא את מי שהכי פחות טוב לדעתו לקמנ"ים?(בלי לפגוע כמובן) מה ההיגיון בזה? וכיום עם המסלול הייעודי, בהנחה שאני מתגייס אליו, חברה כמוך שבאים מהגדודים יצטרפו אלינו בשלב של ההשלמה החיילית?

המג"ד שלי הוציא את מי שהיה הכי פחות טוב לדעתו לתפקיד מ"מ (שזה אני), ואני מאמין שהרבה מגדים יעשו ככה.. (האם באמת הם יביאו את הקצין הכי טוב או הכי בינוני לחיל מודיעין- קשה לי להאמין)
זה ההגיון
ואגב כמו שאתה רואה למרות שהייתי מדורג הכי נמוך זה לא אומר כלום, גם חצי מלהב הייתי בינוני מינוס
משם והלאה הלך לי מעולה באמת.
החבר'ה מהגדודים יצטרפו אלייך משלב הקמ"מ ומשלב להב וההשלמה
כל הזמן יתווספו

אתה יכול להתקשר אלי
שלח הודעה בפרטי
ישן 19-04-2011, 08:18

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Echob שמתחילה ב "היי אני במסלול בשריון ובקרוב..."

את המסלול כולו מתחילים מהבקום
כמו שאמרתי יש שמצטרפים בהמשך
כל עוד תצא לקורס משק"י מודיעין ואז לקציני מודיעין אז אתה יכול יש אחרי המסלול
חשוב שתדבר עם המפקדים שלך שיקדמו את הנושא מול השלישות והמודיעין בשיזפון..
אל תדאג יש הרבה שיריונרים בלהב, ובגדול רק שתדע,
אני בחור די כבד (85-90 ק"ג), שונא מדס"ים ואת כל השלושה מבחני כושר שצריך לעבור עברתי בשלושה ימים האחרונים- הכל עניין של רצון הבנתי את זה ככה...
תחשוב שבבה"ד 1 יש- קשרגים, קמנים, שיריונרים, נ"מ, תותחנים, חי"ר שיריון ועוד ועוד (וגם לוחמות שכחתי להזכיר) אז ככה שזה מעורבב...
קשה לי להבין מה זה כושר בינוני אבל אני הייתי בכושר גרוע (בר אור ב-9:58 משהו כזה) אם זה נוץן לך פרספקטיבה
ישן 20-04-2011, 07:34

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Echob שמתחילה ב "וואו תודה רבה אז מה שאתה..."

ואו תודה רבה אז מה שאתה ממליץ זה להציק למפקד ולמי שאחריי כי כרגע רק המ"פ שלי יודע את הכיוון שלי מאחר והיה לי איתו שיחה אישית ולא רציתי להגיד למפקד שלי שאני לא מעוניין לעלות למבצעית כי פחדתי שזה ישנה את היחס או משהו בסגנון ...

כנ"ל גם למ"מ אז אתה אומר שפשוט להמשיך להציק למ"פ על זה ?

לדעתי תגיד לכל מי שאתה יכול, וגם תזכיר כל כמה ימים מחדש
מעבר לזה תבקש מהם לקפוץ לקמ"ן ותדבר גם איתו
מעבר לזה אתה צריך לעשות סיווג ביטחוני דרך המפקדים (שמעבירים את זה דרך הקמ"ן)
וגם מבד"קים
ככה שתדבר עם אנשים כמה שיותר
הלוחות זמנים הם שבתחילת חודש הבא מתחיל קורס משקי מודיעין ולקראת סוף הקורס (אזור סוף יוני-יולי) הם עושים מבדקי"ם, פשוט תדאג לדחוף את זה
אם יש לך נתונים לקצונה הכל סבבה סה"כ
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר