לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2011, 22:11
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אוי ואבוי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש הרבה תארים שניים שגם איתם אין מה לעשות"

אבוי אם היא תחליט ללכת על X רק בגלל שכמות קורסי ההשלמה קטנים יותר.

לטעמי השיקולים לתואר שני צריכים להיות מורכבים משתי שאלות:
1. מה מעניין אותך באמת
2. מה יתרום לך מבחינת קריירה

זה יכול להיות או זה או זה, ורצוי שיהיה שניהם, אבל אם זה לא - אז רצוי לבחור את ההופכי לתואר הראשון. כלומר, אם בתואר הראשון עשית את מה שבאמת מעניין אותך, אז אולי כדאי לחשוב על הקריירה ואם בתואר הראשון לא עשית את מה שבאמת מעניין אותך, אז אולי כדאי לעשות את זה הפעם.

באופן כללי, אומנם אני לא בא מהתחום, אבל יש לי חברים כך שאני יודע שביוכימיה הוא תחום מבוקש ובטח ובטח נושא של הנדסה גנטית. בכלל, כל נושא שקשור להנדסה יכול לעזור לך כדי לפתוח דלת לעולם - אבל חשוב שתרגישי גם שייכות לעולם הזה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2011, 22:26
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש הרבה תארים שניים שגם איתם אין מה לעשות"

היא לא תצטרך קורסי השלמה - היא הייתה אמורה לקבל את הבסיס (זה היתרון בתואר בנושא רחב).
בתחומים האלה לא ידוע לי על מסלולים ללא תזה - אלה תארים מחקריים...
לפותחת האשכול - הייתי בנעלייך... גם אני עשיתי תואר ראשון במדעי החיים, והמשכתי לשני בביוכימיה

היום אני בסיומו של הדוקטורט במיקרוביולוגיה סביבתית (כן, גם זה בלי השלמות) ואפילו מצאתי עבודה...
עם תואר שני בהחלט תוכלי למצוא עבודה או, אם לא יימאס לך לחלוטין, להמשיך לדוקטורט.
מדעי הרפואה זה ממש לא שינוי כיוון דראסטי (מילא היית אומרת MBA..) וכל אחד מהתארים השניים הללו
יפתח לך דלתות בעתיד.
הרבה יותר חשוב איזה שיטות תלמדי ומה יהיה נושא המחקר הספציפי שלך מאשר מה יהיה הטייטל של התואר.
הנה, הדוקטורט שלי במיקרוביולוגיה, אבל בגלל שהשתמשתי המון במיקרוסקופיית אלקטרונים, מצאתי עבודה
במעבדה קלינית של מיק' אלקטרונים בבי"ח...

אני מסכימה עם ירון - לכי על נושא שמעניין אותך (וכאן חשיבות המנחה, לא המחלקה). תערכי סקר בין המחלקות
ותראי מי מהחוקרים עושה דברים שנראים לך מעניינים. דרגי לך 5-6 כאלה (שוב, המחלקה והטייטל פחות חשובים
ויותר חשוב מה תדעי לעשות בת'כלס בסוף התואר) ותתחילי לפנות ולברר אצל מי יש מקום ויהיה מעוניין להנחות
אותך. אני מציעה לך ללמוד טיפה על המעבדה ומה חוקרים בה לפני שאת ניגשת לדבר עם הפרופסור. הביאי
איתך תמיד עותק של גליון ציונים - אמנם יש מנחים שזה לא מעניין אותם, אבל סביר שירצו לראות...

רק ירון, הנדסה גנטית איננה הנדסה במובן ההנדסי של המילה....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 12-04-2011, 07:47
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ideal-point שמתחילה ב "איזה כיף לפתוח את הפורום..."

עדיף לך לעשות זאת עצמאית. גם לברר ברשת על הנושאים במעבדה, וגם ללכת ולדבר עם סטודנטים אחרים.
לי אף אחד לא הציע דבר, אלא תפשתי יזמה בעצמי...

לגבי שכר מינימלי - את הולכת לקבל מלגה, שבמקרה הטוב תהיה מקבילה לשכר מינימום בתואר השני ומעט מעל זה
בדוקטורט. קבלת המלגה מותנית בכך שלא תעבדי אלא תקדישי ימייך למחקר, וכדי לעשות מחקר כמו שצריך -
גם לא תוכלי לעבוד במקביל. ושש שנים - שנתיים תואר שני + לפחות ארבע דוקטורט...

לגבי מימון - אם המנחה שלך יהיה בסדר, לא תצטרכי מימון מאסיבי, כי שכ"ל אמור להיות ממומן (בשש שנים של
תואר שני + דוקטורט לא שילמתי שקל מכיסי עבור שכ"ל).

המעבר מתואר ראשון לשני הוא דרסטי. המעבר מביולוגיה למדעי הרפואה בכלל לא. כשתגיעי לשם תביני
שהמעבדות הן אותן מעבדות, וחלק מהחוקרים יושבים במדעי הרפואה ולא במדעי החיים פשוט כי שם היה תקן,
ונושאי המחקר רחוקים מהפן הקליני.

לגבי יום פתוח - אף פעם לא הבנתי מה זה בדיוק נותן... את מקבלת מעט מאד מידע, יש המוני אנשים סביבך
ואני תמיד חושבת שעדיף לחפש מנחה באופן עצמאי ולפי מה שמעניין אותך, ולא ללכת לאיפה שמנסים לדחוף
סטודנטים להגיע אליו ביום הפתוח....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 12-04-2011, 08:09
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ideal-point שמתחילה ב "איזה כיף לפתוח את הפורום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ideal-point
זה שאפשר למצוא עבודה אחרי תואר שני זאת הקלה רצינית בשבילי.

רגע, אני לא רוצה לעשות לך דה-מורליזציה, אבל כדאי שתצאי מפה עם תמונה מפוקחת של המציאות. אכן אפשר למצוא עבודה בתחום הביולוגיה עם תואר שני (ובתחומים מסויימים גם עם תואר ראשון, כמו שתיארתי קודם), אבל זה לא ששוק העבודה סובל ממחסור בבוגרי תואר שני בביולוגיה, וכל מי שמקבל תואר שני לידיו יש נחטף - יש הרבה יותר ביולוגים מאשר מקומות עבודה בתחום, וחיפוש העבודה במקצוע, גם אחרי תואר שני, הוא משימה לא פשוטה בכלל. גם אם מוצאים עבודה, במרבית המקרים המשכורות יהיו קטנות מאוד ביחס לאורך ההכשרה (בממוצע, מישהו שסיים דוקטורט בביולוגיה, יקבל שכר התחלתי נמוך ממישהו שסיים תואר ראשון בהנדסת מחשבים), משום שבשוק שבו ההיצע קטן משמעותית מהביקוש, המוכר (או במקרה זה, המעסיק) יכול להרשות לעצמו להכתיב את התנאים.

שוב, אני ממש לא אומר שאת צריכה לוותר על זה - להיפך, אני בעצמי מתכנן להתחיל תואר שני, ולהמשיך אחריו לדוקטורט, מתוך כוונה להישאר באקדמיה (ששם היצע מקומות העבודה קטן משמעותית מאשר בחוץ), אבל חשוב שתביני שכדי למצוא מקום עבודה טוב אחרי התואר, עליך להיות לא סתם בוגרת תואר שני, אלא שיהיה משהו שייחד אותך על פני הבוגרים האחרים וייתן לך ייתרון עליהם בחיפוש העבודה, בין אם זה הישיגים גבוהים במיוחד, או התנסות בשיטות רלוונטיות שיש להן דרישה גבוהה (אבל את זה קצת קשה לצפות מראש).

ישן 17-04-2011, 15:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ideal-point] זה שאפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני בעצמי מתכנן להתחיל תואר שני, ולהמשיך אחריו לדוקטורט, מתוך כוונה להישאר באקדמיה (ששם היצע מקומות העבודה קטן משמעותית מאשר בחוץ).

בהצלחה עם הלוטו

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-04-2011, 08:49
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ideal-point שמתחילה ב "תואר שני, מישהו?"

אני גם בוגר תואר בביולוגיה, כך שאני יכול להבין את הדילמה שלך, ומכיוון שאני עתודאי, וסיימתי את התואר הראשון שלי לפני כמעט חמש שנים, היה לי גם לא מעט זמן לחשוב על האפשרויות השונות.
אז ככה:
קודם כל זה לא נכון שאין שום דבר לעשות עם תואר ראשון בביולוגיה, אין הרבה לעשות עם תואר שכזה, אבל בהחלט יש מספר אפשרויות:
א. הוראה - רחוק מלהתאים לכל אחד, אבל יש כאלה שנהנים מזה, ואף רואים בזה שליחות.
ב. תועמלנות רפואית - עבודה בחברת תרופות. תפקידו של התועמלן הוא לשכנע רופאים לרשום למטופלים את התרופות של החברה בה אתה עובד. התנאים מעולים (משכורת לא רעה, בונוסים, רכב וכו'), אבל העבודה, לפחות בעייני, לא נעימה במיוחד.
ג. CRA - ניטור מחקרים קליניים. העבודה בתחום מצריכה מעבר קורס מקצועי בנוסף על התואר. את התחום הזה אני מכיר פחות טוב, אז אני לא יכול להרחיב עליו הרבה.

אם החלטת להמשיך לתואר שני, הרי שהעצות שטלי נתנה לך רלוונטיות מאוד. המחלקה בה המעבדה נמצאת ממש לא חשובה, וגם ההבדל בין מעבדה בפקולטה למדעי החיים למעבדה בפקולטה למדעי הרפואה הוא מינורי עד לא קיים. תבחרי את המעבדה לפי הנושא שמעניין אותך.

ולסיכום עצה כללית יותר - אל תשאלי את עצמך מה את רוצה לעשות בשנתיים הקרובות, אלא מה את רוצה לעשות בעוד 10 שנים, ומה את צריכה לעשות היום כדי להגיע לשם. אם תלכי לתואר שני בלי לדעת מה את רוצה לעשות עם זה הלאה, את תמצאי את עצמך בעוד שנתיים בדיוק באותו מצב בו את נמצאת עכשיו.

ישן 11-04-2011, 11:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני גם בוגר תואר בביולוגיה,..."

CRA הוא אולי אחד התפקידים היותר משתלמים לבוגרי תואר ראשון (והלאה) בארץ, גם מבחינת הדרישה וגם מבחינת המשכורת.

לגבי השאלה - כפי שנאמר, השאלה היא האם את רוצה למצוא את עצמך בשש השנים הבאות (לפחות) באקדמיה בשכר מינימלי ועבודה קשה ומבלי סיכויי קידום גדולים בסופו של מסלול זה.
יש מספר שילובים אפשריים נוספים שלא דורשים המשך השכלה בתחום - תואר שני במנהל עסקים (ועיסוק בהשקעות וכלכלת ביוטק), תואר בעריכת דין (בתחום הפטנטים וחוזי ביוטק) וכדומה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-04-2011, 15:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ideal-point שמתחילה ב "למה שש שנים לפחות ולמה בשכר..."

שנתיים מאסטר, ארבע (לפחות) בדוקטורט. השכר לא להיט, אם בכלל מקבלים אותו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר