לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2011, 10:09
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
YNET- מצבא העם לצבא בע"מ

ציטוט:
בשבוע שעבר הייתי במילואים בבסיס אימונים בדרום הארץ. בשירות הסדיר שלי הייתי לוחם חי"ר, ובמילואים אני משרת ביחידה שמורכבת כולה מיוצאי יחידות חי"ר. מאז השחרור, מדי כמה חודשים אני מבלה בין יום בודד למספר שבועות באימונים ובתעסוקה מבצעית. להפתעתי הרבה, מדי שנה אני מוצא שהצבא הולך ומשתנה. את המילואים האחרונים העביר לנו בחור נחמד לבוש בגדים אזרחיים מטעמה של חברה שעובדת עם משרד הביטחון. הוא, לפי ההגדרה הרשמית לכל הפחות, אחראי על תפעול האמצעים המיוחדים שהיו על כלי הנשק שלנו, שמודיעים לך כאשר אתה פוגע ב"אויב" וכאשר הוא פוגע בך.
אם בעבר תפקידו היה לספק לנו מידע לגבי אחוז פגיעות ותפעול האמצעי כאשר הוא תקול, כעת האזרח הנחמד הגדיל לעשות והעביר לנו הרצאות, שיעורים ומשוב לאחר התרגילים. אני, לתומי, חשבתי שזה תפקידו של המפקד הממונה. כנראה שטעיתי. בסיום תרגילי השטח עמד האזרח עם פנקס ועט וניהל את ההצגה. "מפקדים, איך היה התרגיל מבחינתכם?", הוא פתח. "כוח אויב, מה איתכם?" ואני עמדתי, הבטתי סביב וחיכיתי לשמוע את הקצינים משתיקים את האזרח ולוקחים לעצמם את הבכורה, אולם לשווא. תזכיר לי שוב, מי אתה בבקשה?
ההפרטה המזדחלת של צה"ל כבר כאן.

מכאן הוא מתאר איך לדעתו זו מגמה שתוביל לצבא מופרט לגמרי שבו רק בני עניים יילחמו.
מקור
לי נשמע מצב תקין לגמרי של נציג קבלן שמעוניין במשוב. מישהו היה במצב דומה, ומרגיש שהמפקדים נדחקים הצידה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2011, 10:51
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "YNET- מצבא העם לצבא בע"מ"

בכתבה נכתב
ציטוט:
פרויקטים יקרים ומיותרים, שמעניקים לילדים מהפריפריה סיכוי להשתלב בחברה כמו "נערי רפול", ודאי יהיו הראשונים שיבוטלו. אין צורך בבזבוז כספים משווע, יגידו המקטרגים, ובטח שאין מקום לצה"ל להיות פרויקט חברתי עבור בני נוער שלא שפר עליהם מזלם.

ומייד לאחר מכן
ציטוט:
מנגד, בני השכבות הנמוכות יתגייסו לסכן את חייהם כלוחמים עבור חופן שקלים והסיכוי לתואר אקדמי, ואילו "בני טובים" ימשיכו הישר ללימודים אקדמיים ולאח הגדול. רעיון כור ההיתוך יתכסה לאיטו בקורי עכביש

אני לא רואה את הקשר בין שני הדברים.
למיטב ידיעתי, נערי רפו"ל לא גויסו לשירות קרבי אלא לטירונות 02 ולאחר מכן לתפקידים לא לוחמים (לפחות ברוב המקרים). ואולי המקטרגים צודקים?
אני גם לא מבין איך הוא מסיק שבני שכבות תמונות יתגייסו כלוחמים ו"בני טובים" ימשיכו הישר ללימודים אקדמיים.
את הקשר ל"אח הגדול" אני בגלל לא מבין.

משפט נוסף שנכתב בכתבה
ציטוט:
הבטתי סביב וחיכיתי לשמוע את הקצינים משתיקים את האזרח ולוקחים לעצמם את הבכורה

מזכיר דרך מחשבה של חייל בסדיר ולא של מילואימניק

כור ההיתוך, אגב, התכסה בקורי עכביש כבר לפני עשרות שנים, ועל זה יעידו עשרות האלפים ממגזרים שונים ומשונים שמקבלים פטור אוטומטי משירות צבאי או אזרחי.

אישית, אני מעדיף מדריך מקצועי על בגדים אזרחיים (והאזרח בכתבה נשמע אחד שכזה) עם אינטרס לעשות עבודה טובה, על פני מילואימניק עייף שעושה את התפקיד אחת לשנה או סדירניק חסר נסיון / מוטבציה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 13-04-2011 בשעה 10:53.
ישן 13-04-2011, 18:18
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
בין יועץ לסמכות פיקודית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]השאלה היא האם..."

אני חושב שצריך להפריד פה שני דברים.
נתקלתי בשירות שלי באזרחים שמפעילים מערכות אימון שונות ומפיקים נתוני פגיעה וכו'- אין ויכוח שזה בסדר גמור. אבל נתקלתי גם במתקן אימון שמופעל ע"י חברה אזרחית שבה יושב אזרח עם המתרגלים (מ"פים במקרה הספציפי) ונותן להם לקחים בהיבטי תו"ל, פו"ש, עקרונות המלחמה וכו'. כמובן שהיה שם מג"ד- מפקד של המ"פים- והמילה שלו היתה המילה האחרונה והקובעת, אבל האזרחים בהחלט לקחו חלק מתפקידו של המפקד כמאמן את פקודיו.
חושב לציין שהאזרחים הם כולם קצינים במילואים(אפילו קצינים טובים), חלקם בוגרי תפקיד מ"פ וחלקם בוגרי תפקידי מ"מ-סמ"פ. כולם, אגב, היו מקצועיים מאד והאימון היה איכותי מאד בזכותם

ישן 13-04-2011, 18:27
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "בין יועץ לסמכות פיקודית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי plonter5
אני חושב שצריך להפריד פה שני דברים.
נתקלתי בשירות שלי באזרחים שמפעילים מערכות אימון שונות ומפיקים נתוני פגיעה וכו'- אין ויכוח שזה בסדר גמור. אבל נתקלתי גם במתקן אימון שמופעל ע"י חברה אזרחית שבה יושב אזרח עם המתרגלים (מ"פים במקרה הספציפי) ונותן להם לקחים בהיבטי תו"ל, פו"ש, עקרונות המלחמה וכו'. כמובן שהיה שם מג"ד- מפקד של המ"פים- והמילה שלו היתה המילה האחרונה והקובעת, אבל האזרחים בהחלט לקחו חלק מתפקידו של המפקד כמאמן את פקודיו.
חושב לציין שהאזרחים הם כולם קצינים במילואים(אפילו קצינים טובים), חלקם בוגרי תפקיד מ"פ וחלקם בוגרי תפקידי מ"מ-סמ"פ. כולם, אגב, היו מקצועיים מאד והאימון היה איכותי מאד בזכותם

אני מסכים אבל לא חושב שיש אפילו סיבה להפריד..כל עוד ברור וחד משמעי שהמילה האחרונה והיחידה שקובעות היא של הקצינים אז אפשר מבחינתי לדבר על מה שרוצים ולהתאמן איך שרוצים ואפילו לא תמיד חובה שהגוף האזרחי יהיה מורכב מאנשי מילואים. יש יועצים ויש את צה"ל וכל עוד החלוקה ברורה אז זה בסדר גמור וכך זה נעשה בהרבה מקומות בעולם.

ישן 13-04-2011, 18:38
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אני לא מבין את הבעיה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "בין יועץ לסמכות פיקודית"

סוג התומ"ת שאני מפקדו לא קיים מזה שנים רבות במערך הסדיר. התוצאה היא שאנשים שהשתחררו בסדיר ב-15 השנה האחרונות מוסבים אליו במילואים. גם המדריכים בצאלים לא מכירים את המערכת אלא מהסבה שלהם.
באחד ממתקני החד יומי יש חברה שמפעילה את המאמן הסוללתי (על שורת כלים, ביניהם הכלי שלי), ומי שמעביר שם הם אנשי מקצוע אזרחיים. אין מה להגיד, החבר'ה הללו די טובים בתו"ל, מה גם שבניגוד למדריכים הסדירים שמתחלפים כל כמה חודשים הם נשארים לאורך זמן. כמו שאמיל כתב, מדובר ביועץ מקצועי ולא תחליף מפקד, ולגיטימי בעיני שיתחקר את האימון כי המפקדים לא באמת יודעים מה נכון ומה לא מבחינה תו"לית, והיועצים הללו כן.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר