לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2011, 10:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "הם יכולים לדלוק אחריו גם..."

קודם כל - הם אכן יכולים - ועדיין יהיה זה מרדף (או "דליקה", שזו בדיוק אותה מילה), אבל אם כבר שאלת, אז לפי ההודעה המקורית נראה שפשוט רדפו אחריו והוא היה מודע לכך, ופשוט נעצר כשלא הייתה לו ברירה:

"תושב ירושלים נתפס במהירות 195 קמ"ש, ומאחר ולא ניתן היה להוריד את הנהג במהירות שכזו מהכביש מבלי לסכן את השוטרים, הניידת נסעה אחריו ולבסוף הצליחה לעצור אותו סמוך לשער הגיא. זאת, לאחר שנהג הרכב עצר בצד הדרך כאשר נגמר לו הדלק."

כשרודפים אחריך באמצעים סמויים אתה לא ממשיך לברוח בקצב כזה, כי... אתה לא יודע שרודפים אחריך, הלא כן?

מעניין מתי תסכימו שזו פשוט פליטת-דובר-שלא-שם-לב-מה-הוא-אומר?

האמת שגם בציטוט שהבאתי כאן, ישנה פליטה מצחיקה אחרת: הניידת "הצליחה לעצור אותו"... "כאשר נגמר לו הדלק." אחלה יכולות היא הפגינה, הניידת. מעניין מה היה קורה אם היה חוצה את הגבול לאחת משכנותינו... לא היה נתפס לעולם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 20:17
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אז מה?"

בהחלט נכון.
אין להודעה/דיווח בדף הפיסבוק כל משקל, מעבר למשקל רכילותי.
מטרת דף הפייסבו מוצהר ע"י מ"י. כדף שמטרתו היחידה היא ליצור "קו תיקשורת" לא פורמלי בין מ"י לבין האזרח.
הדף מהווה מקום שבו מ"י מוציאה דיווחים "ממקור ראשון" לתועלת האזרח (דיווחי תנועה, אירועים חשובים - למשל השרפה בכרמל - ועוד) וגם נעזרת המון בעזרת האזרחים באיתור אנשים נעדרים (כמות הנעדרים שאותרו בעקבות "שיתוף" בדף הפייסבוק היא מדהימה) וזיהוי ואיתור עבריינים ע"י פרסום תמונתם או סרטון שבהם הם "מככבים".

מקום לא מבוטל, תופס "הוצאת קיטור" על מ"י. אזרחים שנראה להם שהטיפול בהם לא היה תקין, מקבלים הסבר, ואם התלונה מוצדקת, היא מועברת לטיפול ע"י הגורמים המתאימים.

כמו כן, דף הפייסבוק של מ"י מהווה מעין "לוח הכוונה" לאזרח שאינו יודע כיצד לפעול, בסיטואצייה מסויימת.

מאד חשוב שלאזרח יש כתובת שהיא חצי פורמלית כדי לשפוך את ליבו, ומישהו, בר-סמכא, מקשיב ועונה לו בצורה ישירה.

ישן 20-04-2011, 20:50
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "מי מתחזק את עמוד המשטרה? אתה?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
מי מתחזק את עמוד המשטרה?
אתה? מספר שוטרים?
איך עובד כל העניין הזה?

דף הפיסבוק מתוחזק ע"י שני קציני "ניו מדיה" (עודד סלמה ושרון ימנחדה) שהם מנהלי הדף (פוסט/הודעה שלהם מופיע עם לוגו של מ"י) וצוות תגובות שמונה ע"י מחלקת הדוברות של מ"י, והפוסט/הודעה שלהם מופיע עם "צלמית אישית".

הדף בנוי כך שכל אחד יכול לכתוב או לענות, ללא הגבלה. בתנאי שהוא לא "מגזים" כי אז הוא נחסם.

אגב. חוץ מהדף הרשמי של מ"י יש עוד כעשרה דפים רשמיים לפי מחוזות או אגפים כגון: מחוז מרכז. מג"ב. אגף התנועה, את"ל, ועוד. בשאר הדפים, אין חופש ביטוי כמו בדף הרשמי של מ"י. אלא רק אפשרות תגובה - אין אפשרות לפתיחת הודעה. ובהם יש רק דובר בלבד, ללא צוות תגובות.

ישן 17-04-2011, 18:38

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "משטרת ישראל - לא נגענו"

יש הבדל גדול בין "מרדף" בלשון המשטרה לבין "דלק אחריו"
מרדף, אסור לפי נוהלי מ"י. מותר לבצע "מעקב צמוד עם קשר עין" או בלשון הכתבה "דלק אחריו".
כלומר, "קשר עין" משמעו, שבמעקב אחרי הרכב משתתפים מספר גורמים כגון, ניידות מאזורים סמוכים, מסוק, דוגלגליים ועוד כאשר הדיווח שמתקבל הוא "הרכב חלף על פני והוא פונה לכיוון....", כאשר המטרה הסופית (בניגוד להוליווד ולסרטונים האמריקאים) היא לדחוק את הנהג לתוך "פקק תנועה" או לשטח פתוח שבו הוא לא יסכן אחרים, ואז לעוצרו.
חל איסור מוחלט לנגוח רכב בזמן "מעקב צמוד" בוודאי שלא לבצע ירי.
כל זה משתנה ברגע שברור מעל לכל צל של ספק, שהנהג הבורח, מסכן חיי אחרים על הכביש או בשוליו.
נושא המרדפים/המעקב הצמוד, הינו בעל רגישות גבוהה מאד במשטרת ישראל. ושוטרים, כבר הושעו על סמך ביצוע "מרדף" במקום "מעקב צמוד"

ההבדל בין "מעקב צמוד" לבין "מרדף" הוא בדיוק כמו ההבדל בין צל"ש לטר"ש.

האמינו לי (הייתי במאות מקרים כאלה) ההבדל בין חיים למוות הוא אלפית שניה, כי הנהג הנמלט, נמלט על חייו ברכב שהוא לא שלו.

ישן 17-04-2011, 19:16
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "יש הבדל גדול בין "מרדף" בלשון..."

שמולביץ היקר,

אתה באמת איש נחמד (ברצינות, אתה השוטר הכי נחמד שאני מכיר...), אבל כפי שרמזתי כשהבאתי את צילום המסך... לא ניתן להמציא עברית חדשה רק כדי לטעון שהמשטרה לא עשתה מה שאסור לה לעשות לפי נהליה שלה...

ראה נא את פירוש המילה "דלק" : http://he.wiktionary.org/wiki/%D7%93%D7%9C%D7%A7

צר לי, אך למרות תגובתך, לא הצלחתי להבין איך מה שעשתה המשטרה במקרה זה (מרדף, כן, מרדף, אחרי נהג, ב 195 קמ"ש), שבהגדרה, בהנחה שהיו כלי רכב נוספים איפשהוא לכל אורכו [וקשה לי להאמין שבכביש המדובר - לא היו], גרם לזיגזג בין נתיבים במהירות מטורפת, שאינה מתאימה לרוב כבישי הארץ (חוץ אולי מקטעים לא רציפים של 1, רוב 6, ורוב 431 החדש...), שאי אפשר לטעון שאינו מסכן את שאר המשתמשים בדרך, ובמקום זאת, ליסוע בנחת לביתו של הנהג, ולעצור אותו שם?

נ.ב. מי אמר לך שהרכב הוא לא שלו, באופן שאינו משתמע לשתי פנים (כדרך קבע?). אא"כ יש לך מידע ספציפי לגבי הרכב המסויים הזה? אגיד לך למה אני שואל: לא הרבה רכבים מגיעים ל 195 קמ"ש, בטח שלא לאורך זמן... יש לי הרגשה מוזרה שבעלי רכבים שכאלה לא ישאילו אותם לכל מאן דבעי... אז אלא אם כן אתה טוען שהרכב היה גנוב (ויש לי הרגשה שהוא לא, כי אז היה מצויין שנתפס גנב רכב, ולא סתם "נהג"), לא ברור מדוע אתה טוען שהרכב לא היה שלו...

ישן 17-04-2011, 22:10

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "שמולביץ היקר, אתה באמת איש..."

כמו שנאמר, יש מונחים שקיבלו "פירוש" שונה ממה שקבעה האקדמיה ללשון.
לגבי רכב לא שלו, הכוונה לרכב גנוב, שזאת האפשרות הסבירה ביותר,
ב99.99% מהמקרים שבהם בוצע נוהל "מעקב צמוד" היה מדובר ברכב גנוב, ולא רכב שבבעלות הנהג.

לגבי המהירות. זאת בדיוק הסיבה שיצא הנחיה מפורשת לא לבצע מרדפים, בגלל סכנת חיים גם של המשתמשים בדרך וגם (לצערי) של נוהג הרכב הנמלט.
עליך להבין שנהג שנוהג בכזה רכב. לא עושה חשבון לאף אחד, לא לנהגים אחרים, לא לחוקי התנועה, ולא למשטרה. דבר אחד לנגד עיניו...... לברוח מהמשטרה.
כיום מ"י מפעילה מגוון אמצעים לטובת נוהל "מעקב צמוד" החל מרכבים על הכביש (מוסווים רגילים ודו-גלגליים) עבור דרך מסוקים ואפילו מזל"ט.

שונה המצב כאשר מדובר על רכב פח"ע (פעילות חבלנית עויינת), שם ההנחיה היא לעצור בכל מחיר את המפגע, לפני שיגיע למרכזי אוכלוסיה.
ויצא לי, לפחות פעמיים, לראות איך שוטרים נהרגים במצב כזה:
שוטר מג"ב אחד נורה ע"י מחבל שישב במכונית תופת, שנייות לפני שהמחבל הפעיל את מטען הנפץ.
והשוטר השני נהרג מרסיסים של מכונית תופת "שתוקלה" (נלכדה ע"י שוטרים) והתפוצצה מס' שנייות לפני שעלתה לכביש 4 לכיוון נתניה.

בשני המקרים האלה הייתי במרחק של כ300 מטר מהרכבים שהתפוצצו.......... לא נעים.

ישן 17-04-2011, 23:37
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "כמו שנאמר, יש מונחים שקיבלו..."

אני חייב לציין שאני באמת לא מבין את ההבדל העקרוני בין "מרדף" לבין "מעקב צמוד".
אם המשטרה מנסה לעצור רכב, הנהג מנסה להימלט, והשוטר רודף אחריו, מה שגורם גם לנהג וגם לשוטר לנסוע בצורה מסוכנת, האם מדובר במרדף או במעקב צמוד?
אני נסעתי לפני כחצי שנה בכביש 4 ופתאום, אני רואה רכב מגיע מולי, נגד כיוון התנועה, ומהבהב ל באורות שאני אזוז לו מהדרך, אחרי שהוא עבר אותי, במהירות מטורפת, ראיתי שרודפות אחריו שתי ניידות, כשהגעתי הביתה ראיתי שגם דייחו על זה בחדשות.
http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%...icle,49995.aspx
האם זה היה מרדף או מעקב צמוד.

אל תבין אותי לא נכון, אני לא אומר שלא צריך לבצע את הנוהל הנ"ל. אני מניח שהמשטרה יודעת לשקול יותר טוב ממני את היתרונות והחסרונות, אני פשוט תוהה האם יש הבדל מהותי, או מדובר במכבסת מילים.

ישן 17-04-2011, 22:23

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "sounds like תרוצים |שורק|"

אני לא מקבל את המושג "תירוצים".
משטרת ישראל הפכה להיות שק החבטות של אזרחי המדינה.
כאשר לא מבצעים "מעקב צמוד" באים בטענות שהמשטרה לא עשתה את עבודתה.
כאשר כן מבצעים "מעקב צמוד" באים בטענות שההליך הזה היה עלול לגרום לסיכון חיי אדם,

והיו מקרים ששוטרים, מתוך דבקות במטרה, בצעו "מרדף" (לא נוהל "מעקב צמוד"), והושעו מהמשטרה

פקודת משטרת ישראל, מדברת על כך שהמישטרה אמונה על בטחונם, חייהם ורכושם של אזרחי המדינה.

וכל זאת נעשה תוך קיצוץ מתמיד בתקציבים,
אם אני אספר לך שרוב הניידות המבצעייות הכחולות (לא השחור לבן, אלא התכלת לבן) עברו מזמן את החצי מליון ק"מ? תאמין?
ואם אני אספר לך ששוטר בעל וותק של חמש שנים, כולל קורסים ודרגות של רס"ל, מקבל בקושי 5500 ש"ח לחודש? תאמין? ועל "תיגבורים" ועל "שילדי" שמעת? גם על זה אין תוספת שכר.

חבר טוב שלי. שהציל שני ילדים בני 4 ו-5 מדירה בוערת בפ"ת, עזב את המשטרה בגלל בעיות שכר.

משטרת ישראל פתחה במבצע גיוס ענק, כאשר היעד שלה הוא גיוס 1600 שוטרים חדשים,
אתה יודע כמה הצליחו לגייס?............. 100.
וכמה עזבו באותה תקופה את מ"י?............... פי שתים.

ישן 18-04-2011, 06:57

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "לדעתי מ"י מתפקדת באופן גרוע,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
לדעתי מ"י מתפקדת באופן גרוע, לא שזאת אשמת השוטרים, בהחלט לא, זהו השלטון שמעוניין במשטרה חלשה ולא מתפקדת (רמז: זה קשור לכך שב-16 השנים האחרונות כל ראשי הממשלה שלנו נחקרו במשטרה...)

דווקא היחידה שחקרה את ראשי השלטון בתקופה האחרונה - להב 433 - זוכה לתקציבים הגבוהים ביותר במ"י. (היחידה הוקמה 2008).
כך שהטיעון שלך לא מחזיק מיים.
זה שיש מגמה למשטרה חלשה, יש לכך יותר מרמז אחד, אבל הטיעון שלך לא נימנה בין הטיעונים המחזקים סברה זאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר