לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום סלולרי | כל מה שקשור לתפעול\תקלות\שימוש במכשירים - בפורום תפעול מכשירים בלבד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2011, 21:05
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אפשר לקבל וירוסים מגלישה באינטרנט?"

תלוי במערכת ההפעלה ובדפדפן
בוינדוס עם איכספלורר בטח וזה כבר קרה.
באיפון עם ספארי, זה יכול והייתה פירצה שאפשרה לפרוץ את המכשיר על ידי כניסה לאתר מסויים
באנדרואיד עם הדפדפן המובנה, זה לא יכול מכיוון שהדפדפן פועל בנפרד ממערכת ההפעלה והוא מתפקד כמו כל תוכנה אחרת (יכולה להיות פרצה מסויים שתפגע בדפדפן)

אני לא מכיר עוד פלטפורמות ואני לא מכיר אנטיוירוסים אז אין לי מושג לגבי השאר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2011, 06:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "רק היגיון, ברגע שאיתרת פרצה..."

רק היגיון של מי שבחיים שלו לא מצא חולשה, לא פיתח ניצול עבורה, ולא עסק בהגנה מפני תקיפות.
וכל זה כמובן לא קשור לעניין.

היום כמעט אין עיסוק ב"וירוס מבוסס תוכנה", כי זה פשוט חסר תועלת. עולים על זה מהר, וחותמים על זה תוך שנייה. יש קצת משחקים בכיוון הזה, בסגנון "כדי לראות את התכנים שבאתר המגניב שלנו תוריד את הגרסה המיוחדת שלנו של פלאש, שצריך להוריד מהאתר שלנו ולא מהאתר של אדובי", אבל זה עובד רק על המשתמשים שממש ממש ממש אין להם מושג, ובכל מקרה - וירוסים כאלה לא שורדים הרבה זמן. למה? כי יש להם פרופיל גבוה מדי, הם מתגלים מהר, נחתמים מהר, ומתים מהר.

קוד פתוח, קוד שמתוח. לא קשור לעניין. העיקר ש"באנדרואיד זה לא יכול להיות".
ישן 29-04-2011, 13:01
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "רק היגיון של מי שבחיים שלו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
רק היגיון של מי שבחיים שלו לא מצא חולשה, לא פיתח ניצול עבורה, ולא עסק בהגנה מפני תקיפות.
וכל זה כמובן לא קשור לעניין.

אתה מדבר על עצמך? כי לי כבר יצא להתעסק בתחום (וגם להיחסם על זה בפרש)
נכון שזה לא אותו דבר כמו פרצה למחשב אך זה מה שיש לי.
לא ידוע לי על סקר בנושא אך אתה מוזמן למצוא אחד שסותר אותי

אבל נמאס לי מהדיון הזה שלא מחדש שום דבר אז בסדר תאורטית זה אפשרי (כמו לכל מחשב דלוק) אך יש מספיק מנגנונים שעומדים בדרך על מנת שזה לא יהיה מעשי.

ישן 24-04-2011, 14:45
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "רגע, והתוכנה הזאת שונה..."

התשובה לשאלה השנייה היא שוירוס שפוגע במחשב שלך לא יכול לפגוע בטלפון. חשוב להבין את זה כדי להבין למה וירוסים הם *כרגע* לא משהו שיש לחשוש ממנו יותר מידי בטלפונים סלולריים.

וירוס נכתב למערכת הפעלה מסויימת, בידיוק כמו שאם תנסה להתקין תוכנת מחשב על הטלפון שלך זה לא יעבוד (תצטרך להוריד ולהתקין גירסה שמותאמת במיוחד לסוג הטלפון שלך) אז ככה גם ווינדוס שיועד למערכת הפעלה חלונות לא יעבוד על טלפונים סלולרים (גם לא על טלפונים שמותקנת עליהם מערכת הפעלה של ווינדוס), כדי שהוירוס יפגע בטלפון הוא צריך מראש להיות מתוכנת לפגוע במערכת הפעלה של הטלפון.

בקשר לדפדפנים - לדפדפנים יש פירצות אבטחה אבל רוב הוירוסים מנצלים דווקא את הפריצות של רכיבים שפועלים על הדפדפנים כמו למשל את הפלאש, את פקדי הactivex וכו.. או שהם פשוט מרמים את המשתמש להוריד תוכנה חיצונית (שכפי שכתבתי לא תעבוד על הטלפון) והתוכנה הזאת היא הוירוס.

בקיצור, לדעתי התוכנות שקיימות היום בשוק לטלפונים סלולרים הן מספיקות.

ישן 27-04-2011, 03:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אפשר לקבל וירוסים מגלישה באינטרנט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אפשר לקבל וירוסים מגלישה באינטרנט?
אולי השאלה טיפשית או אולי לא. לא יודע. יש לי אנטי וירוס שהומלץ לי, אבל לפי מה שאני יודע, תוכנות ההגנה שמיועדות לסלולארים - מכוונות כלפיי אפליקציות.

האם יש סיכוי שבגלישה באתרי אינטרנט נגועים, המכשיר ידבק בווירוס (כמו במחשב?)

אם כן, אז האם תוכנות האנטי וירוס היעודיות לסלולארי מגנות גם מפני איומים כאלה? אם לא - איך כן אפשר להגן על המכשיר?

סמארטפון מודרני זה מחשב לכל דבר (עד כדי כך שבחדשים יש מעבדים גרפיים נפרדים מהמעבד הראשי).
בעיקרון, כל דבר שיכול לקרות לך ב-PC יכול לקרות לך בסמארטפון. האם יכול להיות שתחטוף וירוס מגלישה בלבד? בוודאי שכן. לדוגמה, אחת החולשות המגניבות הייתה חולשה בווינדוס במנגנון בשם GDI+‎, שבין השאר מציג תמונות. בזכות החולשה הזו אפשר היה לשים תמונה 'נגועה' בכל מקום (כולל, להעלות לאשכול בפרש, לדוגמה), שתגרום להרצת קוד על מחשב ווינדוס בכל דפדפן שמשתמש ב-GDI+‎ לפרסור קבצי JPEG (כולל חלק מהגרסאות של פיירפוקס, לדוגמה).

עד כמה כדאי לדאוג מזה זו שאלה אחרת. עד כמה אתה דואג מדברים כאלה כשאתה משתמש ב-PC?
יש סיבות לחשוש יותר ויש סיבות לחשוש פחות, אבל בסופו של דבר, אלא אם כן אתה מנהל המון עסקים פיננסיים מהפלאפון או מדבר על דברים שממש-ממש-ממש חשוב לך לשמור סודיים, אין לך סיבה לחשוש מזה יותר מדי. תעשה פחות או יותר מה שאתה עושה עם המחשב שלך.

אם במחשב יש לך אנטיוירוס, תתקין גם על הסמארטפון. אם אתה נזהר בבחירת אתרים אליהם אתה גולש ותוכנות שאתה מתקין על המחשב שלך, תיזהר באותה מידה עם הפלאפון. אא"כ יש לך סיבה מיוחדת לדאוג למה שאתה בפלאפון, אין צורך להשתגע מעבר לזהץ
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר