לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2011, 01:53
  fortune faded fortune faded אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
ביולוגיה - עתודה, עבודה וכו'

אז ככה, אני תלמיד כיתה י"א ואני לומד ביולוגיה. התחלתי להתעניין בתחום בשנה - שנה וחצי האחרונות (מתחילת התיכון) וגיליתי שאני נורא אוהב את התחום (אני יודע שזה די עלוב בהתחשב בזה שלא למדתי עד עכשיו כלום בתכלס, אבל ככה זה...)
לאט לאט התחלתי לראות את עצמי בעתיד עוסק במשהו שקשור לתחום, כאשר כל הזמן ידעתי שאין בתחום הזה הרבה עבודה, אבל חשבתי שיהיה בסדר. בזמן האחרון אני מקבל תחושה הולכת וגוברת שפשוט בלתי אפשרי למצוא עבודה אם סיימת תואר בביולוגיה. אני יודע שיש כאלה שבכל זאת מוצאים עבודה, אבל ממה שקראתי כאן ובפורומים נוספים, נראה שהם פשוט מתי מעט, ויש הרבה בעלי תארים מתקדמים, (כלומר תואר שני ושלישי) שפשוט לא מוצאים עבודה שקשורה לביולוגיה, ואם היא קשורה - אז בדרך כלל היא לא ממש מכבדת את את התואר (תועמלנות וכדומה). לי אין ספק שאני אעשה תואר שני, ובתקווה גדולה גם דוקטורט, אולם אם אין משמעות לתארים הללו כשמחפשים עבודה, אולי פשוט לא כדאי לעשות אותם?
ההנחה שלי היא שאמורה להיות יותר ויותר עבודה בתחום בעתיד, מפני שתעשיית הביוטכנולוגיה היא תעשייה יחסית צעירה, ובטח שהיא צעירה בארץ (או שהענף גם לא מי יודע מה מפותח בחו"ל?). אני מאמין (כמו שאינסוף אנשים כבר אמרו לי) שבביוטכנולוגיה יש פוטנציאל עצום והיא בעצם העתיד (רק כדי לסבר את האוזן, אני לומד במגמת ביוטכנולוגיה). החשש שלי הוא שעד שאני אהיה בשלב שלאחר התארים, עדיין לא תהיה מספיק עבודה בענף בארץ, ותודו שזה חשש מוצדק.
מלבד החשש הגדול הזה, יש חשש אחר שקצת יותר קרוב אליי בזמן - לגבי עתודה בביולוגיה.
עד עכשיו שמעתי רק דברים רעים על עתודה בביולוגיה, אבל זה משהו שהייתי מאוד רוצה - אם הייתי יודע שיש משהו מעניין בצבא שאני אוכל לעשות עם זה (שרק לא יהיה יותר מדי סביבתי), או לחילופין שאוכל להתחיל את התואר השני בזמן השירות. הייתי רוצה להשתלב במו"פ של ביולוגיה בצבא - אם קיימת חיה כזו, או שכל היישומים הצבאיים/ביטחוניים של הביולוגיה (אלו שמאושרים ע"י אמנת ז'נבה וגם אלו שלא...בקטנה) נעשים במכון למחקר ביולוגי בנס ציונה, שאני כמובן לא אגיע אליו?

סליחה על החפירה הרצינית... פשוט אלה שאלות שנורא מעסיקות אותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר