לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2011, 21:49
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
על עליית הלאומנות הרדודה בישראל וגסיסת השמאל הציוני

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img152.imageshack.us/img152/6438/77132712.th.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img580.imageshack.us/img580/3602/58097510.th.jpg]

היום כבר אין שמאל ציוני בישראל, במקום זה יש רק לאומנות ישראלית רדודה (משפט אופייני: "אנחנו היהודים, הכי חכמים, הכי טובים, העם הכי עתיק, ואנחנו ננצח"), ואנטי ציונות שבאה לפעמים במסווה של פוסט-ציונות (משפט אופייני: "אחרי הכול צריך להכיר בעובדה שב-1948 היה פה טיהור אתני") או פשוט אנטי-ציונות (משפט אופייני: "מדינת ישראל היא מדינה פושעת ורוצחת שעשתה פשעי מלחמה בפלסטין ובלבנון").
כאשר זהו מצב הדברים, אני שואל את עצמי איך הגענו לכאן? איך הגענו ממדינה שאספה לתוכה פליטים וייטנאמיים כי רה"מ דאז (מנחם בגין), הבין את הסבל של פליטים כמי שהיה פליט בעצמו ממחנות הכפייה הסובייטים, ואפילו השווה בין הסבל של הפליטים הווייטנאמיים לסבל הנורא של שארית הפליטה באירופה לאחר המלחמה. איך לעזאזל הגענו למצב שבו אנו כעם לא יכולים להפגין את אותה אנושיות בסיסית כלפי פליטים מדרפור וממקומות אחרים באפריקה רדופי מלחמות אזרחים עקובות מדם.

מדוע ל-ע-ז-א-ז-ל! אנו (כעם ולא רק כיחידים) לא יכולים להתחבר לכאב האנושי של היפנים שסבלו אסון בתחנת כוח גרעינית וכן גם מספר לא מובטל של צונאמים רק בגלל שזה רחוק, לא משפיע עלינו ועל כן גם לא מעניין?

מדוע לכל הרוחות והשדים! כל דבר קטן שקורה בעולם נמדד רק בסולם של טוב להיהודים\רע ליהודים? ולא על פי הנזק האמיתי שנגד כתוצאה מאותו אירוע?

אתם יודעים, אצל הפולנים יש אימרה לאומית שהולכת כך: Za naszą i waszą wolność (ובתירגום לעברית: למען החירות שלנו, ושלכם). בשל האימרה הזו, פולין תמכה בישראל במלחמת לבנון השנייה ובמהלך מבצע עופרת יצוקה. ובוא נחשוב שנייה: למה באמת שהפולנים יתמכו בישראל, כשזה רק יכול להפריע לפולנים בתהליך האינטגרציה לתוך האיחוד האירופי, שהוא כידוע אינו נמנה עם תומכי ישראל בעולם? כנראה שעמים פחות חכמים וטובים מהיהודים יודעים דבר או שתיים שהיהודים כבר הספיקו לשכוח..

לכן, לי כישראלי, יהודי, ציוני, וכן, גם שמאלני, חשוב לי שישראל לא תאבד את הרגישות לכאב האנושי של עמים אחרים. כי רק כך ישראל תוכל לדרוש מעמים אחרים את החובה של מדינות דמוקרטיות ושוחרות שלום וזכויות אדם לעזור אחת לשנייה כשאחת מהם מותקפת.

ואם מישהו שואל מה הם שלושת העקרונות עליו מתקיים השמאל הציוני, אז אענה לו: ציונות, ערבות הדדית, ודמוקרטיה.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2011, 22:06
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "על עליית הלאומנות הרדודה בישראל וגסיסת השמאל הציוני"

[QUOTE

מדוע ל-ע-ז-א-ז-ל! אנו (כעם ולא רק כיחידים) לא יכולים להתחבר לכאב האנושי של היפנים שסבלו אסון בתחנת כוח גרעינית וכן גם מספר לא מובטל של צונאמים רק בגלל שזה רחוק, לא משפיע עלינו ועל כן גם לא מעניין?

מדוע לכל הרוחות והשדים! כל דבר קטן שקורה בעולם נמדד רק בסולם של טוב להיהודים\רע ליהודים? ולא על פי הנזק האמיתי שנגד כתוצאה מאותו אירוע?
.[/QUOTE]

התשובה לכך היא פשוטה מאוד: משום שאנחנו,היהודים, סובלים כבר במשך שנים מרדיפות ומזל רע, ועודנו סובלים ממזל זה, אנו די בדלנים בכל הנוגע לסבל של אחרים, יש לנו מספיק סבל קיומי יומיומי שאיתו אנו צריכים להתמודד.
עם כל הצרות שיש לנו, אנו ניאחז בכל קרן אור אפשרית- לכן אם מדינה מסויימת תודיע שתתמוך בנו, פתאום כולם פה בארץ יריעו לה וידרשו לשלום אנשיה, ככה זה...מדובר בסוג של התניה פבלובית.
אבל מפה ועד ההאשמה כללית כי לא אכפת ליהודים מסבלם של אחרים, יש הבדל.
אני בטוח שאם היינו מדינה עם השקט והביטחון כשל מדינת שוויץ, גם אנחנו היינו מתערבים רק בעניינים של מדינות אחרות וכולנו היינו חברים בארגוני זכויות אדם כאלה ואחרים. דברים שרואים מכאן, לא רואים משם.
ישן 26-04-2011, 23:27
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
חידוד כוונות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "[QUOTE מדוע ל-ע-ז-א-ז-ל! אנו..."

אז ככה: אולי הגיע הזמן לחדד כמה דברים שאני רציתי להביא לידי ידיעת הגולשים פה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
התשובה לכך היא פשוטה מאוד: משום שאנחנו,היהודים, סובלים כבר במשך שנים מרדיפות ומזל רע, ועודנו סובלים ממזל זה, אנו די בדלנים בכל הנוגע לסבל של אחרים, יש לנו מספיק סבל קיומי יומיומי שאיתו אנו צריכים להתמודד.
רק אנחנו היהודים הם אלה שסובלים? (סומליה, רואנדה, קולומביה, וצפון קוריאה יכולים ללמד אותך פרק או שניים בהלכות סבל בני אדם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
אני בטוח שאם היינו מדינה עם השקט והביטחון כשל מדינת שוויץ, גם אנחנו היינו מתערבים רק בעניינים של מדינות אחרות וכולנו היינו חברים בארגוני זכויות אדם כאלה ואחרים. דברים שרואים מכאן, לא רואים משם.
מעניין שמדינת ישראל הקטנה למרות כל בעיותיה הגישה להאיטי משלחת סיוע רפואית מקצועית הרבה יותר ממה שכל מדינות העולם שלחו ביחד!

והנה חידוד הכוונות:
השמאל הציוני תמיד ראה במפעל הציוני חלק בלתי נפרד מתהליך עולמי של תיקון עולם. זה התבטא בשמות של המוסדות שנוסדו עבור ביצוע המפעל הציוני :חברת עובדים, בריאות כללית, עם עובד, וכו'. בכל השמות הללו לא היה שמץ מאותה לאומנות רדודה שמתרכזת אך ורק בישראלים יהודים. אלא היה בכך ביטוי לכוונה של המייסדים להראות שהציונות וחזרת עם ישראל לארצו הוא חלק מתהליך גדול יותר של תיקון עולם - תהליך שכל עם עושה בארצו.

ועוד דבר - לא סתם בחרתי בשתי הכרזות של ההסתדרות מימי מלה"ע ה-2 ומלחמת העצמאות, אלא רק כדי להראות שלהבדיל מהבדלנות האופיינית כל כך לימין הישראלי של היום, השמאל הישראלי רואה גם בבעיות העולם כחלק ממצבור הבעיות העומדות בפני כל יהודי וישראלי בארץ ישראל.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

ישן 27-04-2011, 16:12
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "חידוד כוונות"

אם רק אנחנו היהודים סובלים בעולם הזה? ברור שלא.
אבל אתה ראית את אותם רואנדים,צפון קוראנים ושאר הירקות שציינת- מתי להם היה אכפת מפיגוע שהתחולל בישראל? מתי הם שלחו משלחות הומניטריות לנפגעי רעידות אדמה וכו'?
למדינות הללו יש בעיות משלהם שקשה להתגבר עליהן, וככה גם לנו- ובכל זאת אנחנו מדינה יחסית מאוד אכפתית והומאנית משאר המדינוצ ה"נאורות" שאתה בטח חושב ששם חיים אנשים יותר טובים.

ובנוגע לשתי הפסקאות האחרונות שכתבת , הראשונה לא קשורה לכלום, ובשניה פשוט מדובר במקבץ הצטדקויות של איש שמאל טיפוסי, ואין צורך להרחיב.

"השמאל הישראלי רואה גם בבעיות העולם כחלק ממצבור הבעיות העומדות בפני כל יהודי וישראלי בארץ ישראל."

בנתיים עם כל הדיבורים הללו לא שמעתי על אנשי שמאל ישראלים שיצאו להפגין ברחובות על הטבח במצרים ובסוריה, שמעתי רק על אותם אנשי שמאל שפוקדים מדי שישי את מחסומי צה"ל אבל לא היה להם זמן לזעוק כשהתבצע רצח עם במדינות עולם שלישי.
השמאל בישראל הוא בדיוק ההפך ממה שתיארת, עושה רושם שלא מעניין אותו בכלל מה קורה מחוץ לבועה, רק תוקעים את האף שלהם בגבולות המדינה שלנו ולא אכפת להם משום דבר אחר.
ואל תגיד לי שזה בגלל שהשמאל האמיתי מת- עובדה שאתה מדבר עליו עדיין כעובדה קיימת ואתה מחשיב עצמך כאיש שמאל. אני פשוט נהיה חולה מאנשים כמוך שנואמים בגרון נטוי על מגרעות אנשי החברה הישראלית בעוד הם מנסים להצדיק עצמם כאילו הם האנשים היחידם שבסדר במדינה הזאת.
אל תשכח שהשמאל בארץ בטל בשישים לעומת דעת השאר- אז כולנו טיפשים?
ישן 23-04-2011, 22:10
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "על עליית הלאומנות הרדודה בישראל וגסיסת השמאל הציוני"

ציטוט:
היום כבר אין שמאל ציוני בישראל, במקום זה יש רק לאומנות ישראלית רדודה (משפט אופייני: "אנחנו היהודים, הכי חכמים, הכי טובים, העם הכי עתיק, ואנחנו ננצח")..

אני דווקא, בתור יהודי ישראלי, ציוני לאומי וימני, לא טוען את זה ומתנגד לקביעה זו בצורה עקרונית. מספיק לבדוק, מהי רמת החינוך בארץ בבתי ספר(והקופאית בסופר, שמשתמשת במחשבון לחישוב שמתאים לכיתה ה").

ציטוט:
איך לעזאזל הגענו למצב שבו אנו כעם לא יכולים להפגין את אותה אנושיות בסיסית כלפי פליטים מדרפור וממקומות אחרים באפריקה רדופי מלחמות אזרחים עקובות מדם.

אתה רואה את האירופאים מפגינים אנושיות בסיסית זו כלפי הפליטים? ראית, איך איטלקים וצרפתים מפגינים אותה? או שתתחיל לספר לי סיפור על איך שבמשך אלפיים שנה מחצו אותנו ורדפו אותנו, לכן אנו צריכים להיות יותר מוסריים משאר העמים(אור לגויים ושאר סיפורי סבתא)?

ציטוט:

ואיך אתה התחברת לכאבם האנושי של יפנים בימים אלה? איך אתה רוצה, שישראלים כעם יתחברו לזה? אני לא יודע, אם הגשנו או ביקשנו להגיש להם עזרה, אבל האם לא עזרנו ליוונים ותורכים?
איך התחברת לכאבם האנושי של היפנים שסבלו אסון גרעיני אתה עצמך? ספר.

ציטוט:

מה לגבי אמריקאים? מוסלמים? איך אצלהם זה נמדד? עד כמה ארוע זה או אחר טוב\רע לבני שבט המאיה או אזרחי רפובליקת חוף השנהב? ככה הם מודדים דברים קטנים שקורים בעולם?

ציטוט:
לכן, לי כישראלי, יהודי, ציוני, וכן, גם שמאלני, חשוב לי שישראל לא תאבד את הרגישות לכאב האנושי של עמים אחרים.

אני אישית שמח מאד, שזה חשוב לך.
ואיך לדעתך אמורה לבוא לידי ביטוי רגישות זו כלפי הכאב האנושי של עמים אחרים?

ציטוט:
ואם מישהו שואל מה הם שלושת העקרונות עליו מתקיים השמאל הציוני, אז אענה לו: ציונות, ערבות הדדית, ודמוקרטיה.

מתאים לי.

ישן 23-04-2011, 23:09
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03

לא כל מי שצבע העור שלו שחור והגיע לכאן דרך הגבול עם מצריים הוא פליט.
מי שהוא באמת פליט צריך לקבל את כל העזרה האפשרית, כל השאר צריכים
לכבד את החוק, חוק שהוא לא שונה מהחוק בכל מדינה אחרת, ולעזוב. רוב
אלו שמגיעים לפה מאפריקה הם לא פליטים ועצם זה שאנשים קוראים לכל מהגר
עבודה מסוג כזה פליט גורם לזילות המושג ואני חושב שזו אחת מהסיבות העיקריות
שבגללן לאנשים כבר לא אכפת מהפליטים האמיתיים. כשאתה צועק זאב זאב כל
הזמן אז כשבאמת יגיע זאב (או פליט במקרה הזה) אף אחד לא יאמין לך.

ישן 27-04-2011, 00:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "הבעיה שלי היא שנראה לי (ואני..."

אני לא מצליח להבין מה הדת קשורה לנושא הזה. יש הרבה אנשים שהם חילוניים לגמרי ועדיין הם נגד הסתננות של עובדים זרים למדינה. לא כל מי שהוא נגד תופעת המסתננים הוא דתי פאנט שחושב שארץ ישראל היא רק בשביל היהודים. איך שאני רואה את זה יש פה מקום גם לבני דתות אחרות, אבל הם צריכים לחיות לפי החוקים שלנו ואם החוק אומר שכדי לעבוד פה אנשים כאלה צריכים ויזה אז הם צריכים לציית לחוק הזה - חד וחלק. אני לא מבין למה כל המדינות האחרות בעולם יכולת לבחור מי יהגר אליהן ומי יקבל אצלהן אישורי עבודה ורק לנו אסור. בקיצור ניראה לי שהמצאת לך פה איזו שהיא תאוריה ואני לא חושב שהתאוריה הזו תואמת למציאות, במקרה הזה לדת אין שום קשר לעניין.

ישן 24-04-2011, 00:05
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז ככה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נביא_ברוח^הזמן

http://img152.imageshack.us/img152/6438/77132712.th.jpg]

http://img580.imageshack.us/img580/3602/58097510.th.jpg]

ציטוט:
היום כבר אין שמאל ציוני בישראל, במקום זה יש רק לאומנות ישראלית רדודה (משפט אופייני: "אנחנו היהודים, הכי חכמים, הכי טובים, העם הכי עתיק, ואנחנו ננצח"),

הכרה בערך עצמך זו לאומנות? נניח. במה היא רדודה? אתה בכלל מבין את משמעות המושג רדוד?
המשפט שכתבת היא קריקטורה של ציוני ולא זכור לי שקראתי אותו בפורום או שמעתי אותו מחוץ לפורום. הציוני אינו אומר שאנחנו "הכי בעולם" אלא מעריך את ההשגים שהגענו אליהם, את המוסר היהודי שלנו ואת הלכידות היהודית.

ציטוט:
כאשר זהו מצב הדברים, אני שואל את עצמי איך הגענו לכאן? איך הגענו ממדינה שאספה לתוכה פליטים וייטנאמיים כי רה"מ דאז (מנחם בגין), הבין את הסבל של פליטים כמי שהיה פליט בעצמו ממחנות הכפייה הסובייטים, ואפילו השווה בין הסבל של הפליטים הווייטנאמיים לסבל הנורא של שארית הפליטה באירופה לאחר המלחמה. איך לעזאזל הגענו למצב שבו אנו כעם לא יכולים להפגין את אותה אנושיות בסיסית כלפי פליטים מדרפור וממקומות אחרים באפריקה רדופי מלחמות אזרחים עקובות מדם.

זה נורא פשוט. מכיוון שהוויטנאמים אכן היו פליטים, לכן חשנו צורך מוסרי לקלוט אותם כאן ואחר כך ניתן היה לקיים דיון האם ראוי לתת להם אזרחות. המצב היום שונה בתכלית, במסווה של דאגה לפליטים מנסה השמאל הקיצוני לקלוט לתוך ארץ ישראל מאות אלפי (ואולי יותר) מסתננים מאפריקה, רובם משפרי עבודה ודיור, חלקם הגדול מוסלמי .נוצר מצג שווא של "דאגה לפליטים" שרובם המכריע כלל אינם פליטים - וכל זה כדי לאזרח אותם ולכפות על מדינת ישראל את אובדן הזהות היהודית שלה. גם אינטרסים כלכליים מכוערים נמצאים מאחורי עמותות המסתננים שמציגות עצמן כמגדלורים של מוסר אנושי.

ציטוט:

ודאי שאפשר להתחבר לכאבם של היפנים, אומה מפוארת שתרמה רבות לעולם המודרני. זה הרבה יותר קל מאשר להתחבר לפלסטינים ו"תרומתם". מכיוון שאת מדינת ישראל מצבם של היפנים כן מעניין, מדינת ישראל שלחה ליפן בית חולים שדה. אבל אסור חלילה לומר שאנחנו "טובים" אז הבה ונשמיצה..

ציטוט:

אתה מציע להתעלם מהשפעתם של ארועים עולמיים על העם היהודי? למה? כי זה מרגיש לך ממש מגניב וקוסמופוליטי? אדם קרוב אצל עצמו.

ציטוט:
אתם יודעים, אצל הפולנים יש אימרה לאומית שהולכת כך: Za naszą i waszą wolność (ובתירגום לעברית: למען החירות שלנו, ושלכם). בשל האימרה הזו, פולין תמכה בישראל במלחמת לבנון השנייה ובמהלך מבצע עופרת יצוקה. ובוא נחשוב שנייה: למה באמת שהפולנים יתמכו בישראל, כשזה רק יכול להפריע לפולנים בתהליך האינטגרציה לתוך האיחוד האירופי, שהוא כידוע אינו נמנה עם תומכי ישראל בעולם? כנראה שעמים פחות חכמים וטובים מהיהודים יודעים דבר או שתיים שהיהודים כבר הספיקו לשכוח..

חבל שאתה כותב על עניינים שאתה לא מבין בהם שום דבר. בעופרת יצוקה הייתה פולין חלק מהאיחוד האירופי ולא הייתה זקוקה לשום אינטגרציה. גם אם היו הפולנים מנופפים בדגל ישראל כל חצי שעה היו מתקבלים לאיחוד האירופי. לא מבין מה ההתלהבות הזאת מפולין, למען החרות שלהם הם די סייעו לגרמנים להשמיד אותנו וגם היום הם פרו ישראלים רק באופן יחסי לאיחוד האירופי. הם עדיין, מצביעים נגדו באו"ם ברוב המקרים.

ציטוט:
לכן, לי כישראלי, יהודי, ציוני, וכן, גם שמאלני, חשוב לי שישראל לא תאבד את הרגישות לכאב האנושי של עמים אחרים. כי רק כך ישראל תוכל לדרוש מעמים אחרים את החובה של מדינות דמוקרטיות ושוחרות שלום וזכויות אדם לעזור אחת לשנייה כשאחת מהם מותקפת.

ססמה לא מרשימה, שניתן היה (אולי) להתווכח עליה בשנות ה - 50 וה - 60. היום השמאל הציוני מתקיים בעיקר על עקרונות השתקנות הפייסנות והאפולוגטיקה, שאותם הוא מפגין כלפי האויבים מבית שצמחו בערוגה שלו - השמאל הקיצוני והאנטי ציוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-04-2011, 00:25
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
השמאל הציוני מת מזמן

גם אם עדיין יש כאלו בארץ,אין להם כוח פוליטי לשנות.
(ולא, אני לא מחשיב את מפלגת "אחורה" לשמאל מהסיבה הברורה שתמורת כסא מובטח בכנסת הם מצידם גם יהיו מוכנים להיות חרדים/ערבים_____(השלם את החסר)
לגבי רגישות כלפי סבל של אחרים-למה לי? ליפנים כאב כשיורים עלינו טילים? כשארע אסון הכרמל? כשארע אסון המסוקים?
לי אכפת רק ממה שקורה פה.
על המהומות בסוריה ולוב כשהאויב טובח אחד בשני אני שמח
אם חשבנו שאחרי השואה מצאנו שקט אז שוב כל העולם מאשים אותנו בבעיות שלהם
אז שוב,אין לי שום סימפטיה לשום סבל של עמים אחרים: רצח עם,רעידות אדמה,דליפות גרעיניות וצונאמי
פשוט כלום.
כבר קראו לי פה גזען
אפשר גם להוסיף אטום
אבל מצטער,באמת שלא אכפת לי

ישן 27-04-2011, 04:55
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
נבואה רדודה

1. שמאל ציוני בישראל, חי קיים ואפילו טעיונותיו משפיעם ומחזיקים אותנו עדין בשפיות. נכון שמפלגות השמאל נכחדות והולכות - אבל לא הרעיונות המרכזיים שלו.
2. הלאומנות הישראלית/יהודית הדוגלת ב"אני ואפסי עוד", אכן משפיעה ומקשה - אבל תומכיה בטלים בשישים וקיימת סשוליים קיצוניים בלבד של החברה.
3. ההכרה בעובדה שב-1948 נוצר פה שינוי אתני היא עובדה, שאינה מחוייבת להיות פוסט-ציוני. בעת המלחמה שנכפתה עלינו נוצרה תנועת ערבים מהשטחים שנכבשו ע"י הישראלים מזרחה אל מחוץ לשטח שהוגדר בסופה של המלחמה, כשטח מדינת ישראל הגבולות זמניים (גבולות שביתת הנשק). התנועה נוצרה כתוצאה מגורמים המורכבים מהעידוד הערבי/בריטי - לצאת על מנת לחזור בגדול; סתם מתוך אימת המלחמה; ו"עידוד" מסויים נוסף של הלוחמים הישראליים.

4. ישראל חייבת להיות הראשונה בהכרה בסבלותיהם של פליטים - אבל היא אינה מסוגלת לטפל בכל פליטי העולם. אין בכלל להשוות את קליטת הפליטים הויאטנמיים - שנערכה בצורה מתואמת ובכמות מוגבלת, למה שקורה היום - של זרם אין סופי ובלתי מתואם.
חייבים להתייחס ביחס אנושי בסיסי כלפי פליטים מדרפור וממקומות אחרים באפריקה רדופי מלחמות אזרחים עקובות מדם, אפילו אם הצליחו לחדור באופן בלתי חוקי. אבל, הטיפול בהם, שיקומם ומציאת מדינות קולטות חייבת להיות מועברת לארגון הטיפול בפליטים של האו"מ - מדינת ישראל אינה מסוגלת לדאוג לגורלם - היא מסוגלת להיות ארץ מעבר זמנית..

5. נדמה לי שאתה טועה בגדול - למרות שאין חסרות לנו צרות משלנו, מדינת ישראל, היא תמיד בין המדינות הראשונות הנותנת לסיוע הומניטרי בעת אסון במדינות אחרות.

6. זה בהחלט דבר טבעי לבחון כל אירוע כיצד הוא משפיע על מדינת ישראל ואפילו על יהדות התפוצות ולהתייחס אליו בהתאם.

7. אתם יודעים, אצל הפולנים יש אימרה לאומית שהולכת כך: Za naszą i waszą wolność (ובתירגום לעברית: למען החירות שלנו, ושלכם). אינני יודע אם בשל האימרה הזו או אימרה אחרת, פולין תמכה ושתפה פעולה עם הנאצים, בהשמדת יהודים, במלחמת העולם השנייה.

8. נכון שביום יש לאיחוד האירופי בקורת נוקבת על מדינת ישראל- אבל יחד עם זאת לא הפסיק האיחוד את הקשרים, שכה חיוניים לקיומנו. האיחוד נוהג כמו אבא טוב, שלעיתים נוזף בבניו כאשר הם טועים. ח..

9. אכן, כישראלי וציוני, חשוב לי שישראל לא תאבד את הרגישות לכאב האנושי של עמים אחרים. כי רק כך ישראל תוכל לדרוש מעמים אחרים את החובה של מדינות דמוקרטיות ושוחרות שלום וזכויות אדם לעזור אחת לשנייה כשאחת מהם מותקפת.
ישן 27-04-2011, 10:31
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אני לאומני והצטערתי כששמעתי על רעידות האדמה ביפן

כמובן שמה שקורה בבית שלי מצער אותי פי כמה.

כמו שכתבת, השמאל האנטי-ציוני מנסה להשתמש עם טבע הרחמנות שלנו לרמות אותנו ולנשל אותנו מארץ היחידה שלנו. לכן התרגלנו שאם רק שומעים על משהו כמו סבל של אחרים מייד חוששים האם זו לא תעמולה של השמאל האנטי-ציוני.

אבל צריכים סינון והבחנה. לא כל אמירה על סבל זה משהו אנטי-ציוני, וגם לא כל מי שמציג את עצמו כימני, הוא באמת ימני אמיתי.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 27-04-2011, 15:33
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07

אפשר להתפלמס עד מחר על קריסת השמאל הישראלי (קריסה, לא היעלמות), אבל בת'כלס יש שתי סיבות עיקריות:

א) הכשלון של אוסלו. כשלון זה הימין חזה טוב טוב בעוד שהשמאל לא ראה או לא רצה לראות.
ב) השחרור של ירושלים, יהודה ושומרון הבליט את הסתירה בין הערכים הציוניים-יהודיים ותפיסת העולם הקוסמופוליטית. יש אנשים שמסוגלים לחיות עם סתירה כזאת, אבל הרוב הרגיש את הצורך לבחור בין לבין.

לעולם לא היה סיכוי לדמוקרטיה מערבית לשרוד על פיסת קרקע קטנטנה בלב המזרח התיכון, כאשר היא מוקפת מכל הצדדים על ידי דיקטטורות מוסלמיות. מלחמה תמידית לא מאפשרת את הקיום של דמוקרטיה, ועד כה שליטת השמאל בארץ הבטיחה שאנחנו נהיה במלחמה תמידית עם שכיננו, ללא הכרעה וללא מוצא. נותר רק לקוות שהדמוקרטיה הישראלית (שביננו, תמיד הייתה יותר חלום מאשר מציאות) תמות מוות שקטה בלי לגרום יותר מדי נזק להתיישבות יהודית בארץ ישראל.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 27-04-2011 בשעה 15:38.
ישן 27-04-2011, 20:25
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=ashoichet] לעולם לא..."

אני רוצה מה שיעבוד. המשטר של המדינה חייב להיות מעל הכל אמצעי לשמירה על ההתיישבות היהודית בא"י, והשאיפה לאידאלים ליברליים חייבת להיות מטרה משנית. לצורך המטרה הראשית של המדינה הזו, המשטר חייב להיות מסוגל להגביל חופשיות של הפרט במידה שלא מקובל ברוב הדמוקרטיות במערב. לדוגמא: שלילת מפלגות אנטי-ציוניות, שלילת אזרחות כעונש על פעילות טרור ובגידה ופירוק ארגונים שפועלים לקעקע את הריבונות של המדינה. כל הדברים האלה נעשו בתולדות המדינה באופן חוקי, אך מסגרת השלטון הנוכחית לא מאפשרת למשטר להשתמש בכלים האלה בשיטתיות כדי להנחיל שינויים משמעותיים וארוכי טווח.

ברור שמה שזה לא יהיה המדינה תקרא לזה דמוקרטיה, כמו שהרוסים ואפילו הלבנונים קוראים למשטרים שלהם דמוקרטיות. אבל זה לא יהיה הדמוקרטיה כמו שהיא קיימת היום בישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר