לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2011, 22:50
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "איך אני משנה נתיב לעמודים באתר?"

מצאתי את הפיתרון אך אני לא מצליח להפעיל אותו..

ב-GLOBAL CONFIGURATIONS יש SEO SETTINGS..

ותחת USE URL REWRITING אני אותו על YES, אבל אז צצה בעיה שעד היום לא הצלחתי לפתור..

הוא לא נותן לי לשנות את קובץ הקונפיג מתוך הג'ומלה ונותן לי את השגיאה הבאה:

• Could not save data. Error: Could not write to the configuration file
ובאמת עד היום כל פעם שהייתי צריך לשנות קובץ CSS או INDEX זה או אחר הייתי משנה אותו במחשב שלי ואז מעלה אותו ל-FTP..

רק שבקובץ הקונפיג עכשיו אין לי מושג מה לשנות ואיך..או אפילו איפה הוא נמצא.
למה הכל כל כך מסובך בג'ומלה הזה? אולי הייתי צריך ללכת על WORDPRESS

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2011, 00:16
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אוקי אז פשוט תיתן 777. זה..."

זה נתן לי שגיאה של השרת (אין לך הרשאות לראות דף זה וכו')..

בכל מקרה, שמתי הרשאות 777..העסק לא "התחרבש", אבל -

• Could not save data. Error: Could not write to the configuration file
ג'ומלה נותן לי עדיין את אותה השגיאה כשאני שם Use URL Rewriting על YES.
רשום שם שזה קביל רק עם שרתי APACHE ו-IIS7. אני עובד על שרת Litespeed ד"א...(למרות שכל השורה הזו לא קשורה בכלל לגוף הבעיה של ההרשאות, אלא רק לפונקציה שאליה אני מנסה להגיע ולהפעיל)

לגבי sh404sef, אין לי מושג איך להתקין אותו..

הורדתי גם Open-Sef, גם אותו אין לי מושג איך להתחיל.
למרות שאני נוב מוחלט בכל הנוגע ל-CMS ועבודה מהסוג הזה, אני די מבסוט על עצמי ועל שהגעתי עד לכאן.

אשמח לשמוע אתכם!

ישן 21-05-2011, 17:05
  stam1heahad stam1heahad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "איך אני משנה נתיב לעמודים באתר?"

היי לכולם
קראתי בעיון את תגובות התותחים (באמת וללא ציניות ) שכתבו לפני ונותרתי בי ההרגשה שיש מקום להרחיב הסברים על השאלה הראשונה שנשאלה בנושא הנתיב שמופיע בדפדפן.

אז לדעתי הכל מבוסס על רעיון (קונספט) שנקרא MVC שהיום הוא הצורה המועדפת ע"י רבים לכתיבת דפי אינטרנט .
המערכות היותר מוכרות שמשתמשות בו הם : ג'ומלא , וורד פרס, וקוד-איגנייטר (זה נורא בעברית) .
בכדי לקצר (כי לאף אחד אין סבלנות לקרוא אנציקלופדיה) ולפשט אנסה להסביר רק את נושא הנתיב :
ה MVC מורכב מכמה סוגי ספריות (dir) וקבצים כדוגמא controller , config , library, helper , view
שלכל אחד תפקיד שונה. שימו לב ולא להתבלבל אמנם לספריות תפקיד שונה אבל לכולם קבצים בעלי סיומת PHP שמשמשים לצרכים שונים.
אבל באופן עקרוני תמיד עולה האינדקס ומעלה קובץ controller שמוגדר כראשוני (default ) וכתוב בקובץ ה config.
(ניתן גם למנוע את עליית האינדקס ואז עולה הקובץ שמוגדר ראשוני )
כלומר כשהנתיב www.xyz.com/index.php למעשה הפעולה היחידה שהוא מבצע מעבר ולאחר האיתחול, הוא לעלות קובץ אחר לדוגמא : welcome.php
למרות שאין רואים זאת בנתיב.
השיטה לעקוף זאת ולקרוא לקובץ שונה ואחר היא להוסיף שם של קובץ שיושב בסיפריית ה controllers
ולכן לקרוא ל first category.php אני צריך לרשום כך
ואם רוצים לקרוא למטודה בתוך הקובץ הנ"ל ( method = function in class ) אז פשוט מוסיפים קו נטוי (סלש) שבעיקבותיו שם המטודה לדוגמא :

זהו סיימתי
מקווה שההסבר הפשטני יעזור למישהו

וג'פרי ווי נותן סידרת וידאו מדהימה לכל מי שיש סבלנות

ישן 21-05-2011, 21:02
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
לא!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי stam1heahad שמתחילה ב "היי לכולם קראתי בעיון את..."

חלק מדבריך, ובעיקר ההתייחסות לנתיבים, נכון. אך דברים אחרים רחוקים מלהיות מדוייקים.

MVC לא כל כך קשור לבניית אתרים, כמו שהוא קשור לתכנות (ובניית אתרים אינה בהכרח תכנות, לכן גם קיימים פורומים נפרדים).

ציטוט:
ה MVC מורכב מכמה סוגי ספריות (dir) וקבצים כדוגמא controller , config , library, helper , view

ממש לא.
אמנם ניתן להשתמש בספריות ומושגים שהזכרת, אך לא כולם קשורים לעקרונות ולתפיסה שמאחורי רעיון ה-MVC.

MVC = מודל, תצוגה, בקרה.
הרעיון שעומד מאחורי תפיסה זו היא שקוד התצוגה והבקרה מופרדים, וישנו מודל המגדיר את התפקודיות המרכזית של היישום.
אגב, סתם חלוקת קוד היישום לשלושה חלקים בעלי שמות אלו, עדיין אינה מיישמת רעיון זה. טעות נפוצה היא ליצור יישום המורכב משלושה חלקים אלו, אך מחלקת הבקרה והמודל אינם מתוכננים נכונה. ובעוד מחלקת הבקרה אמורה רק לנתח את הבקשה ודרישות המצב ולהפעיל את השיטות הנדרשות במודל. מחלקת הבקרה מכילה גם את קוד הביצוע בפועל.
לא מדובר רק בחלוקה לשם יופי, אלא רעיון המקנה הפרדה ברורה בין חלקי היישום. הקפדה נכונה על רעיון זה תאפשר לדוגמה גם שיתוף פעולה וחלוקת עבודה טובה ויעילה יותר בין מספר אנשים.

המשך שבוע נפלא
ישן 22-05-2011, 00:56
  stam1heahad stam1heahad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "לא!"

היי ישראל
אתה כמובן צודק בקשר לMVC אבל מטרת כתיבת התגובה היתה לנסות ולפשט ולהדגים את נושא הנתיבים המבלבל למדי לאילו שפחות מכירים את המודל.
הדוגמא לספריות וקבצים שנתתי מתאימה לתצורה של קוד איגנייטר.והשימוש בה נעשה לצורך ההסבר המוחשי בלבד של מי עולה ראשון ומה קורה אח"כ,
מה שבוודאי איננו משקף או מסביר את עקרונות והתפיסה שמאחורי רעיון של MVC.

במידה ועדיין נראה לך שניתן להסביר זאת פשוט יותר ?
אז קדימה שכתב חופשי את התגובה,
כמו שכתבתי המטרה שלי הייתה ונשארה לנסות להסביר את נושא הנתיבים למי שאינו בקי בכך, בהתייחסות לציתות :
קוד:
למרבה הפלא, כשאני נכנס לכל אחת מהקטגוריות אני שם לב שהנתיב הוא-www.xyz.com/index.php/first category ולחילופין עם הקטגוריה השנייה-www.xyz.com/index.php/second category. אני לא מוצא שום עומד בג'ומלה שיכול לתת לי מושג על העניין ואיך לטפל בו.

ואם מטרה זו תושג בצורה טובה יותר אז מצוין

אסף
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר