לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2011, 17:29
  no name girl no name girl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "אתגר כתיבה מאי 2011 - זיכרון."

תיק תק תיק תק . התעוררתי לקולות השעון בפעם השלישית הלילה .
דבר לא עבר בראשי מלבד הזיכרון הצורם של אותו היום . נשענתי שוב על הצד הטוב של הכרית וסגרתי את עיניי .
אט אט עייני נפקחו חזרה בפעם הרביעית הלילה . הפכתי את הכרית , ניערתי את השמיכה ואמרתי לפולי הדוב שישמור שלא אתעורר חמישית . עוד לפני שהספקתי לסגור את עיניי הגיע הבוקר עם קרניי השמש שחדרו מבט לתריסים ונשארו בדיוק על עיניי , מעין גורל שכזה .. צוחק עלייך ואומר שהיום יום נפלא קומי ויהיה טוב יותר אך , אני יודעת שטוב יותר .. לא הולך להיות . לא היום לפחות .
מכונת הקפה כבר הדהדה בראשי עם קולות האספרסו והריחות שהיא מפיצה , ידעתי שהגיע הזמן כבר לקום . פולי הדוב סוף סוף הלך לישון אחרי לילה ארוך ואני בלי לחשוב יותר מדיי כבר הייתי בדרך לבית הספר.
שיעור ועוד שיעור עובר , מורים מתחלפים והשעות עוברות מהר משחשבתי .. אולי בגלל המחשבות המתרוצצות בראשי ולא מספיקות לדבר אחת עם השנייה , נראה כאילו פיתחו כבר קשרי חברות יחדיו . עוד יום עובר , שבוע וחודש וככול שעובר הזמן יותר ויותר , כך המחשבות נעשות קשות יותר וכואבות יותר . אני שומעת אותן מתוכחות אחת עם השנייה מי הולכת לנצח , צועקות ורבות לא עוזבות אותי מנוח ואני נותרת מבולבלת . והנה יום הדין קרב והחלטה עוד לא התקבלה . האם ללכת או לא ? שאלתי את המחשבות אך הן בשלהן , נותרתי לבד , כמו באותו היום . שלפתי מארון הבגדים את החולצה שביל אהב ויצאתי לדרכי . בין דרכי עפר ותמרות העשן קיפצתי , נכנסתי דרך שער הברזל הגדול לא לפני התפילה שנאמרת לפני כן . במקום לא היה אף איש ולא חיה , הרוח נשבה על עורפי ובמצבה כך - ביל דידי ז"ל 1994-2011 .

__________________________________________________ _________
קצת קצר אבל מקווה שאהבתם בכל מקרה
חזרה לפורום
ישן 09-05-2011, 01:01
  tinki14  
אורח

פלוני אלמוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "אתגר כתיבה מאי 2011 - זיכרון."

בבית הקברות הצבאי,
שוכב לו פלוני אלמוני.
נח מנוחת עד,
מנוחת עולמים.

ותמיד שקט אצלו,
אותו לעולם לא מעירים.

על המצבה של פלוני,
כתובים תאריך משוער,
סיבת המוות,
וזה כל העיקר.

אך לפלוני שלנו,
כמו ששמתם לב,
אין שם משלו.

אולי קראתם אודותיו,
במקורות ובכתובים.
אולי יום אחד,
עבר לידכם ברחוב,
כשבפיו חיוך רחב.

אולי בדיוק
נפרד מחברתו,
(זו שכה אהב)
אולי בכלל היה
בדרך אל הקרב.

כשעבר לידכם,
לא נופפתם לו
לשלום, כמובן.
הרי הוא זר,
זה הגיוני, ומובן.

אלמוני שלנו,
כבר לא יביא אותה,
את אותה הבחורה,
לביקור אצל המשפחה.

לא יביא אותה
שוב לסדר,
או לסתם עוד ארוחה.

וכשיגיע יום הזכרון,
ובית העלמין
יתמלא בהמון
ישכב לו שם לבד,
כי כך הוא רגיל.
לכך הוא מצפה.
כך יהיה איתו לעד.

ופתאום איש מבוגר
שלא הכיר,
מן ההמון יגיח,
ויקריא קדיש עליו.

לאיש פנים שליוות,
סוד מחביא הוא בין שפתיו.
פלוני שלנו,
לא מבין מי הוא
זה שעומד כך מעליו.

המשיך לשתוק
פלוני שלנו.
כך היה רגיל,
מאז ומעולם.

כי אותו האיש,
החל לקרוא קדיש עליו.
ויספר (אולי)
שהיה גיבור.

שלמען מדינתו,
את חייו היה,
מוכן למסור.

כעת פלוני שלנו,
שלא ממש מבין איך,
שוב מאירות פניו,
שוב הוא מחייך.

הלוא תמיד
שקט אצלו.
ומי זה בכלל האיש
שבדיוק ברך?

האיש הלא מוכר,
לפתע יקרע ברך.
ולצד המצבה
יניח זר.

פתאום גם
אותו האיש מחייך.
כניראה שעוד כמה
רגעים הוא ילך.

ובכל זאת
נשאלת השאלה,
שוב ושוב,
מי אותו האיש,
ולמה הוא
כל כך טורח?

כניראה הייתהזו,
פשוט תמורה,
על אותו היום,
שברחוב את
פלוני שלנו ראה.

והאיש את הכיר
וזיהה את פניו.
אך פלוני שלנו מיהר,
והמשיך ללכת.
"הוא כועס עלי"
כך האיש,
באותו היום חשב.

וכעת סר אותו האיש,
לעבר תיקו,
והוציא מתוכו
טוש שחור.

ופלוני אינו יכול
שלא להרגיש,
שהאיש על המצבה
החל לכתוב:

"הראל בן אל
בן תחיה וצבי
נולד בירושלים
י"ח אדר התשמ"ז- 17.5.1988
נפטר ז' בתשרי התשס"ח- 6.10.08
במהלך מעצר מחבל
בן 20 היה במותו תנצב"ה."

אז נזכר הראל,
שהאיש שעליו מסתכל,
אחיו הקטן שלמה.
אולי לא כה קטן,
כפי שבעבר זכר אותו.

ומאז בכל שנה,
כשנשמעת הצפירה,
בכל רחבי המדינה,
מגיעים שלמה ובני משפחתו,
לקבר של האח הגדול,
שאהבת נפש אהב אותו.

===================>ואם יש לכם הצעות לשפר הן יתקבלו בכיפכוף אגב=]
חזרה לפורום
ישן 22-05-2011, 02:10
  משתמש זכר itai137 itai137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.08
שלח הודעה דרך ICQ אל itai137 שלח הודעה דרך MSN אל itai137
אני זוכר את הטעם שלך בעל פה

אני זוכר את הטעם שלך
כבר בעל פה.
לא צריך עזרה להיזכר בו
לי זה לא קשה.

אני זוכר את הטעם שלך
כבר בעל פה.
את ריחך המשגע,
את שיערך המטולטל,
היפה.

אני זוכר את הטעם שלך
כבר בעל פה.

וכשאקוץ משנתי,
אבוא אלייך.
מבטך יהפנטני.
ותזרח עליי
קרן אור קטנה.

וכשאנום,
מיטתי תבוא אלייך.
מבטך יהפנטני.
ותזרח עליי
שמש אדומה.

מעינייך הנוצצות,
משפתייך הבוהקות.

אני זוכר את הטעם שלך
כבר בעל פה.
ולא אשקוט שוב
עד שארגיש אותו,
שוב בליבי.

אני זוכר את הטעם שלך
כבר בעל פה.

חזרה לפורום
ישן 23-05-2011, 18:31
  מונשיין מונשיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.11
שורטקאטס

הבוקר מגיע מהר מדי. רכבת מתקרבת שהופכת בהדרגה לשריקת קומקום עצבני זו לא הדרך הכי טובה להתעורר, אולי כדאי לחפש שעון עם צלילי אוקיינוס וציוץ ציפורים. לא. זה רק יעצבן אותי יותר.

מהמיטה למטבח, מרתיחה מים לקפה הראשון, מהמטבח לאמבטיה, יושבת על האסלה ובוהה במרצפות. הכתמים הופכים ליצורים מוזרים ומעוותים, שדון מחודד זקן, מפלצת רוטטת, מכשפה עם אף בולבוסי וחיוך מבהיל. אני מתנערת ומכריחה את עצמי לקום ולשטוף את הפנים שממאנות להתעורר ונראות לי מוזר, עיניים של מישהי אחרת מתבוננות בי דרך המראה.

עם הקפה לספה בסלון. מנסה להיזכר בחלום אבל כל מה שעולה לי זה תמונות מעורפלות של טרקטורים ומשהו על עוגות גבינה... אחרי הקפה השני, כשברדיו מישהו חסר אחריות מחליט להשמיע את לילות של ירח מלא, אני כבר לא מצליחה להתאפק ומחייגת את המספר שלו. המספרים המוכרים מרגישים לי כמו בית, בית שאסור לי להיכנס אליו יותר והכעס והעלבון מצטברים לי בגרון ואני מרגישה שאני תיכף נחנקת או בוכה או צועקת -

הלו?

אני לא מצליחה לדבר

שירה? מה קורה?

יש לנו אהבה, היית מאמינה?

ערן צור שר ואני סוגרת את הטלפון.

אחרי, אחרי כל המדבר הזה, איזו נחמה

הטלפון מצלצל.

שירה, מה קורה איתך?

בלילות של ירח מלא דמיון הופך למציאות, כמעט שאפשר לגעת דרך זכרון בדמות

את מדאיגה אותי את יודעת?

גיחוך לא רצוני נפלט לי.

שירה??

אני מדאיגה אותך?

כן.

אתה שומע את השיר?

שקט. הוא לא עונה לי, רק נאנח.

שירה, מה את רוצה?

אני מרגישה הכי פאטתית בעולם, הכי רפיסה וסמרטוט אבל אני חיבת להגיד לו את זה.

אני מתגעגעת אליך.

עוד אנחה, הרבה יותר ארוכה הפעם.

שירה -

אתה יודע מה? שכח מזה, טעות, טעיתי, זה בכלל טעות במספר. אני לא שירה והשיחה הזאת לא התקיימה, בסדר? פשוט תמשיך לעשות מה שעשית קודם. אני... טוב אני סוגרת. שלום.

אני מחכה עוד עשר דקות למקרה שהוא יתקשר ויתחנן שנחזור כי הוא הבין שאני אהבת חייו הנצחית ויוצאת לעבודה.

מהחדר של אביב אני שומעת את "יהללוך מלאכים" הוא בטח עובד על בר מצווה. או ברית. אני סוגרת את הדלת, משאירה את המלאכים בחוץ, פותחת את המחשב. החתונה של שולי וחגית. לא, זו לא חתונה לסבית, שולי זה קיצור של שאול, זה מהצבא, הוא הסביר כשנפגשנו לסגור את הפרטים, ולא ששאלתי. אני מכניסה כותרת באותיות מרחפות - "חיים בסרט הפקות" גאים להציג: החתונה ומתחילה את קבלת הפנים עם טרק לא מוכר של דיפ פורסט. חיבוקים, חיוכים, כלה, חתן, שוב כלה, האבא שלה, אבא שלו, אמהות, אמא שלו ואבא שלה, דודים, מחפשת קטעים עם האחים. זה חשוב. חברים, בחור חמוד עם ראסטות עושה לחיים עם הכוס שלו – עוברת להנה היא באה של מוש בן ארי שעושה את העבודה למרות שהוא כבר קצת לעוס – חברות של הכלה קופצות, החתן מתחבק עם אח ועוד אח ואחות, יופי, האבא שלה טופח על הכתף של אבא שלו, חיוכים, איש קורץ, הברמן ממלא כוס בירה, לחיים -

מעבר חד לחופה, נראה, אולי אחרי זה אחזור לשם אבל עכשיו לא בא לי להתעכב. הרב מדבר, אני מכניסה את ההייליטס, לא לחפור עם יותר מדי מלל, שמח תשמח, גן עדן מקדם, בקיבוץ בניה לתוכה, משמח חתן וכלה, ברוך אתה אדוני -

אני ממלמלת את שבע הברכות עם הרב, מדמיינת איך החתונה שלי תראה. לפעמים היא על פסגה של הר בגליל, לפעמים על החוף בסיני ולעיתים נדירות אני מתפשרת על גן אירועים סטנדרטי, אבל בסטייל. אני לבושה בשמלה, קלאסית, פשוטה ומהממת והחתן - טוב, הוא עוד לא השתנה לי בפנטזיה. הפרצוף שלו מופיע לי שם, מחייך חיוך מעצבן, לועג. את תתגברי על זה, אני לוחשת לכלה, זה ייקח לך זמן אבל בסוף הוא יצא לך מהראש.

אבל איך אפשר? איך אפשר לשכוח פתאום מהכול, לעשות קונטרול Zלכל מה שהיה?

אני חוזרת לשולי וחגית, קופצת משוט שלו לשוט שלה בדיזולבים איטיים עם עומר פארוק חלש ברקע, שותלת מדי פעם מעבר לבן, שיראה טהור כזה, מלאכי, סלואו ארוך על היד שלו, הוא מצמיד את כוס היין אל הפה שלה - אני חושבת איך הסרטים שלנו הופכים את המציאות למשהו אחר, מעלימים את המבוכה והגמגום והפאשלות הקטנות, מורידים את הקטעים המשעממים, את הפיהוקים והחיטוטים באף, מקצרים את הנאומים הארוכים מדי, מוציאים את כל השוטים שמבליטים את האף של החתן או את החצ'קון של הכלה, נעצרים על מבט מלא משמעות, או סתם מבט שאנחנו נותנים לו משמעות, משקרים. לא, לא משקרים, עורכים.

הנה זה בא. סלואו על הטבעת, חיוכים, מגבירה קצת את עומר פארוק, אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי – שקט - הכוס נשברת, אפקט של ניפוץ זכוכיות, מחיאות כפיים. סלואו ארוך ונמרח של הנשיקה, אני מוסיפה לו עוד חמישים אחוז ואפקט של ניצוצות. לא חזק מדי. יפה. צלילי פעמונים, לא, שטיח עדין של פסנתר. מאחורה, כמו מעולם אחר, מחיאות הכפיים וצעקות מזל טוב. מושכת עוד קצת, דיזולב ללבן ומכניסה את השיר הצועני. עכשיו תתחיל סצנת הנשיקות והחיבוקים, פה יש הרבה עבודה, חיתוכים מהירים, קצב, הכפלות. אני עושה save והטלפון מצלצל.

זה לא הוא.

אני מנסה להיזכר בכל הקטעים שערכתי החוצה מהסרט שלנו, שלי ושלו - איך הוא עצבני בבקרים, איך הוא זורק את הבגדים המלוכלכים שלו איפה שבא לו, הפעם ההיא שהלכנו לים והוא נעלם לי לשעה ואפילו לא חשב שהוא צריך להתנצל ואיך כשהראיתי לו בהתרגשות את שורטקאטס של אלטמן הוא בכלל לא הבין ממה אני מתלהבת והריח שלו אחרי אימון כדורסל והבדיחות הדביליות –

והריח שלו. גם אחרי אימון כדורסל. והחיוך הקצת עקום ואיך שהוא היה מסתכל עלי כשחשב שאני לא רואה -

והחוסר ביטחון שמתחבא מאחורי ציניות והגזמות ואיך שהוא התעצבן כשיצאתי לרקוד עם אמיר, אפילו שהוא יודע שלא היה ולא יהיה כלום ואיך שהוא תמיד משאיר לי את כל הכלים –

מוזיקת טרנס, אנחנו מנקים את הבית ביחד, רוקדים על הרצפה הרטובה, הוא מתקרב אלי פתאום ומחבק חזק כאילו הוא עומד לטבוע ורק אני יכולה להציל אותו –

והפעם ההיא שהלכנו לפרונטו ופתאום הרגשתי שאנחנו כמו הזוגות האלה שכבר אין להם על מה לדבר, והתחושה שהייתה לי, שלא הסכמתי אפילו לחשוב עליה, שמשהו לא ממש בסדר –

והפעם הראשונה שהוא אמר לי שהוא אוהב אותי, מאוהב, משוגע, וקרא לי הנסיכה שלו ואיך הוא היה מהלל את יופיי במילים נשגבות ומתוקות ומצחיקות, כל מיני יפו דדייך ואדמו לחייך, ולוחש לי מילים גסות בצרפתית –

והסרטים והשריטות והצורך התמידי, המעייף, להתחשב בדעות, ברצונות, במחשבות של מישהו אחר, והלילה ההוא, כשהוא אמר לי שאנחנו צריכים לדבר -

לילה בסיני. רוח וגלים ונשימות, כוכבים נופלים. מאחורה, כמו מעולם אחר, צלילים עדינים של גיטרה. סלואו ארוך על האצבעות שלו, מלטפות לי את הבטן, אני מצטמררת, עולות למעלה באיטיות, כאב מתוק של ציפייה. כתף, צוואר, לחי, העיניים שלו לא עוזבות את שלי, הפנים שלו –

הפנים שלו כשהוא אמר לי שאנחנו צריכים לדבר. קפואות, חסרות הבעה, אדישות. יושב מולי על הספה שקנינו ביחד בוילה מרוק, העיניים שלי מחפשות את שלו ולא מוצאות שם כלום –

קאט. מסך שחור.

אביב נכנס. הוא סיים עם החיתוך ומציע לי לבוא איתו לצהריים אצל שמשון. אני מכבה את הסרט, משאירה את הטלפון ליד המחשב, ויוצאת.

נערך לאחרונה ע"י מונשיין בתאריך 23-05-2011 בשעה 18:57.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר