לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2011, 14:22
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ucifer שמתחילה ב "מי מכיר הנדסת מכונות או חשמל?"

2 אגורות שלי : בגלל שתחום הנדסה בכל ענפיה,היא התעסקות לא פשוטה,לא פשוטה בכלל,ולמעשה כל התמחות כזאת מכילה בתוכה המון (יש לך המון קורסים שונים לאורך 4 שנים לפחות,רובם ללא קשר אחד לשני,קורסים קלים,קורסים קשים,קורסים מוזרים,קורסים מוזרים עוד יותר),ההחלטה מה לבחור ללמוד צריכה לשישקל בכובד ראש,ולא על סמך

"אני לא מתעניין בכלל בחשמל, אבל אמרו לי שזה לא באמת תואר של חשמל ויותר מחשבים
וזה אני דווקא אוהב
גם מכונות נשמע לי נחמד, במיוחד כל מה שקשור לאוטוקד (למדתי בבית ספר)"

אוטוקד זה הדבר האחרון שיעשה לך כאב ראש בקורסים של מכונות (למרות שגם את השרטוט הממוחשב לא יהיה חסר-רק קח בחשבון שאף אוניברסיטה לא תלמד אותך שרטוט באוטוקד,רק לאור עובדה פשוטה שסולידוורקס עושים הכל כדי להיות תוכנת שרטוט מובילה באוניברסיטאות).

אני מציע לך להירשם לפורום של אוניברסיטת בן גוריון,ולשאול שם את השאלה-יענו לך אנשים שלומדים את המקצוע.

תעבור על התוכנית של הקורסים שיש לכל פקולטה-יש לך רשימה באתר של האוניברסיטה,תראה מה מדבר לך פחות ומה יותר.אל תשכח שאחרי קורסי חובה תצטרך לבחור התמחות ,גם בחשמל וגם במכונות .

על המכונות אני יכול לספר לך בקצרה : זהו תחום המתעסק בתכנון מוצר-מכונה-whatever,יותר מהצד המכני (למרות שלא חסר קורסים שמתעסקים בתכן אלקטרוני ותכנות,אבל הם כללים למדי ובאים להקנות ידע כללי ושפה משותפת עם מהנדס אלקטרוניקה) .תלמד קורסים הנוגעים למבנה חומרים וחוזקם,התפלגויות מאמצים במבנים למיניהם ואיך לתכנן משהו שיעמוד בעומסים מסוימים,שיטות ותהליכי ייצור ,התנהגות גופים קשיחים והתנהגות נוזלים במצבים שונים,מעברי אנרגיה שונים כגון חום בגופים,העברות כוח למיניהם,תהליך תכן המוצר עצמו ודברים שצריך לקחת בחשבון,כגון כלכלה הנדסית,והרשמיה ממשיכה.

שנה ראשונה תלמד קורסים בסיסים שאין להם הרבה נגיעה במקצוע,רק המון מתמטיקה שתעשה לך כאב ראש אבל תהיה חיונית להמשך(ואולי קורס אחד או שתיים בסיסיים,כגון שרטוט ,או תורת חומרים או משהו בסגנון).תלמד המון מקצועות שונים ומגוונים-תכנות,כימיה,חומרים,חשמל,מכניקה סטטית ודינמית,חלקם תשכח מהר,חלקם יזכירו לך כל סימסטר מחדש.

מבחינת דרישה בשוק-הדרישה קיימת,אבל המשכורות בארץ רק גורמות לך לתלוש את השערות-התואר די קשה ודורש השקעה,והמשכורות אי שם הרחק אחרי חשמל ומדעי המחשב.אז קח את זה בחשבון.

מבחינת חשמל אין לי מה להגיד לך,חוץ מזה שכנ"ל,תלמד המון קורסים שונים ומגוונים,ולכן אני מציע לך לדבר עם אנשים שלומדים את זה , ולא עם "זה יותר מחשבים מאשר חשמל " (תן לו סתירה בשמי לאותו בחור או בחורה).מה שבטוח,חשמל זה תואר קשה ,יותר קשה ממכונות ויותר דורש סיבולת וכוח רצון-אבל המשכורות (היום,לך תדע מה יהיה עוד 4 שנים) בהתאם.

מסגרת הזמן-4 שנים היא מסגרת בלבד,אני בטכניון למשל גיליתי שאם אתה לא גאון,קשה מאוד באמת לסיים את התואר בזמן זה.קח בחשבון גם שאולי תצטרך לעבוד גם במהלך התואר,ולזה יש פחות זמן בחשמל מאשר במכונות .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר