לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2011, 23:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
האם ארוע ההפגנה והפריצה לבימה בטקס יום העצמאות מעיד על כשל אבטחה?

זה מכבר תהיתי אודות הבעיתיות מבחינת אבטחה שבריכוז מספר כה רב של אישים בו זמנית במקום אחד, פתוח ובו גם לא מעט קהל ומופיעים. אני מניח כי זו גם אחת הסיבות בגינן אין כללי הטקס מחייבים את רוה"מ ואת כלל השרים להיות נוכחים במקום.

מהמעט שניתן היה לראות בסרטונים שהועלו לרשת- לא ניתן להבחין בפעולה הגנתית כלשהי על יו"ר הכנסת כגון מילוט, השכבה על רצפה או חציצה בגוף. [ואולי הייתה ולא צולמה?] ומדיווחי העיתונאים על הכנסת השלטים פנימה - תחושתי היא כי גם הבידוק לא היה מושלם. בדיעבד - טוב כמובן שלא נשלף נשק ולא נעשו פעולות חפוזות.

במגבלות הניתן להאמר על אבטחת אישים - האם כך צריך להסתיים תרחיש שכזה כאשר אין דבר שחוצץ בין מפגין [באשר יהיה] לבין יו"ר הכנסת וכל האישים האמורים להיות מוגנים מתוקף תפקידם ממשיכים לשבת במקומם כאילו לא מתפתח אירוע בלתי צפוי שאין יודעים להיכן יתקדם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2011, 23:28
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם ארוע ההפגנה והפריצה לבימה בטקס יום העצמאות מעיד על כשל אבטחה?"

אני יכול לנחש שהקהל בטקס עבר בידוק כזה או אחר, מי יותר ומי פחות (ביחס ובהתאם למרחקם מהאישיות המאובטחת למשל).
אני מזכיר לך ששלטים ודגלים לא מצפצפים במגנומטר ובמכונות שיקוף כמעט בלתי אפשרי לזהותם, מה גם שהם אינם מהווים איום על האישיות המאובטחת (אלא אם המפגין הופך לתוקף עת הוא מניף את אביזר כלשהו ורץ עמו לכיוון האישיות).
כמו כן, אין זה סוד כי משפחת שליט מוכרת מאוד וסביר להניח שבני המשפחה הוזמנו לטקס ואף הושבו במקום "נחשב" בסביבת האח"מים.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 10-05-2011 בשעה 23:31.
ישן 11-05-2011, 08:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כעת הצלחתם לבלבל אותי...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לא ראית כי לא שידרו משום שאף..."

[אבהיר כי מבלי להתייחס קשר לנושא שהעלה - מובן וברור לי כי יואל אינו מהווה איום ולא התכוון לפגע ולא הוא הנושא כאן מבחינתי.]

אתה אומר שלא פעלו כפי שהיו אמורים לפעול - ומכאן אני מבין שהתרגולת לידיעתך או להבנתך כן אמורה הייתה להוליך לאקט הגנתי כלשהו.

ברור שאי אפשר להשכיב אישיות פוליטית מאובטחת בכל פעם שמישהו כועס עליה או מתריס כלפיה אבל איך מגנים למשל מפני פרובוקציה שנועדה להכשיר את הקרקע למשהו פיזי יותר?

בכדי להקל את הדיון אקח אותו למקום אחר: "בוש חוטף נעל" - מה התגובה ההגנתית של המאבטחים?
האם התרגולת לוקחת בחשבון אפשרות כי זו הסחה שנועדה לאפשר למפגע האמיתי לחדור את האבטחה?
ישן 11-05-2011, 12:04
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כעת הצלחתם לבלבל אותי..."

אין תשובה לשאלתך.
התנהגות האבטחה מושפעת מאקטואליה, מאופי האישיות (סרבן, משתף פעולה, מתריס, חושש) ועוד.
בוודאי חשוב מאוד מי הראשון ששם לב להתרחשות ואיך הוא מפרש אותה ומתריע לכל החוליה.
חשוב גם מהי תגובת המפקד מרגע שנעשה מודע להתרחשות.
חשוב גם מידע מקדים- האם האדם מחולל ההתרחשות מוכר, האם מוכרות כוונותיו לאבטחה מבעוד מועד כך שהמאבטחים לא באמת מופתעים? אולי ציפו לכך מצד יואל שליט וחברתו, וכל עוד המעשים תואמים לציפיות, פעלו נגדם רק כוחות סדר ולא אבטחה? (האבטחה כנראה שואפת להתערב רק כשאין כוח אחר, כי לאבטחה אין יחידות וסמכות לטיפול בהפרות סדר).

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר