לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2011, 18:02
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה מטוס לנקסטר

היי.
אז בזמן שהספיט מתייבש לחלוטין עם המדבקות...
בזמן שהטנק טייגר עדיין ממתין לזחלים שלו...
אז... נפתח יומן בניה חדש.

הפעם מדובר במטוס (אווירון) לנקסטר בריטי , הדגם הינו של טמייה כך שמחכה לי עבודה מהנה עם דגם טוב ואיכותי , קנ"מ כרגיל אצלי הוא 1/48.
כאשר הקנ"מ הנ"ל במקרה הנ"ל הינו בעייתי מאד בגלל הגודל של הדגם. מדובר באורך של 43 , 44 ס"מ לערך ומוטת כנפיים בערך 60 ס"מ.
במקור הדגם הנ"ל הגיע עם 4 מנועים חשמלים לצורך הפעלת המנועים.
בבדיקה שערכתי אצל המומחה לאלקטרוניקה הידוע בכינוי יורה. הוברר כי 3 מנועים מתוך ה - 4 פשוט מושבתים ולא עובדים.
קיבלתי ביחד עם יורה החלטה לוותר על המנועים אשר למעשה מדובר בסתם קיצ' ולא מעבר לכך ולהרים מערכת תאורה לאווירון הנ"ל שתורכב ע"י יורה כמובן (אני לא מבין כלום בהרכבת לדים וחשמל כזה) ותתפרס בתוך הגוף עצמו ותתן תאורה מתוך החלונות וכמובן התכנון גם לזרוק אור לקוקפיט , בנוסף יימשכו 2 סיבים אופטיים לכל כנף ע"מ להאיר את התאורה בקצות הכנפיים.
בגדול האווירון יעמוד על משטח כמיני דיורמה ולכל העייסק הנ"ל אני מוסיף קיט נחמד אשר מצאתי אצל א. שמואלביץ בביתו ונרכש תמורת אי אלו שקלקלים (במיטב כספי) , מדובר בסט אביזרי קרקע המכיל קומפרסור , גנרטור שואר מיני ירקות.
בגדול הייתי זקוק לסט הנ"ל ע"מ למשוך חוטי חשמל תוך כדי שאני מסווה אותם בתוך המיכשור קרקע ומתחבר לאווירון בצורה של תדלוק או טעינה ובפועל יספק לי חשמל לדגם.

ולתמונות :
ראשית מבט כללי על הדגם וחלקיו:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סט דמויות (נהג , אלחוטן , עמדת מקלע אחורי , מטילן ומשגר מהקרקע):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ונעבור לשדרוגים:
ראשית סט קני מקלעים של חברת קוויקבוסט :

סט הקרקע :
מדובר על סט קרקע תוצרת "וורלינדן" קנ"מ כמובן 1/48.
הסט עשוי רזין כלומר הרבה עבודת הכנה לפני שאפשר להשתמש בחלקים.
בנוסף מילה לא טובה: עם חשבתי שההוראות של חלקי הרזין של איירס הינם גרועות לא ידעתי מה מחכה לי עם וורלינדן. סה"כ מדובר באמת בסט איכותי ביותר עם פרטים קטנים ומדוייקים אך ההוראות לגבי הסט עצמו פשוט על גבול האין הוראות. את רוב העבודה אני יאלץ לעשות רק מלהסכל בתמונות של הסט:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.
המלצות , הערות והארות יתקבלו בברכה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2011, 07:02
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי חיים אלישקוב שמתחילה ב "וואי וואי וואי, אתה לא נח..."

היי חיימון.

ראשית.. למה לנוח. בעבודה אני נח. .

שנית לגבי הערכת זמן .. וואלה לא יודע. הרבה גם תלוי ביורה. סופ"ש הבא אנחנו נוסעים לעין זיוון לסופ"ש (יורה סידר צימר לי ולאישה) בין היתר אני מתכנן לנסות לעבוד קצת על הנושא החשמלי בדגם שזה מבחינתי העיקר.
עוד דבר שיש לי איתו בעיה זה הצבעים הייחודיים לחיל האוויר הבריטי. ביותר מדי מקומות אין להשיג את הגוונים המדויקים. אני צריך לבדוק אולי צבעי המברול... נראה. יש גוונים מאוד ספציפים שאני צריך פה.

ותמונות יהיו כמיטב המסורת...

וכמובן הבעיה הרצינית ביותר.. איפה לעזאזל אני הולך לשים את המפלצת. תעשה חשבון פשוט לגבי המידות של המפלץ.. אני חושב שאני הולך לתת תחרות רצינית ביותר לדוד אלברט..

ישן 13-05-2011, 09:23
צלמית המשתמש של zamir-bo

תחילת עבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה מטוס לנקסטר"

היי.

ראשית הרכבתי את רוב המכלול של תא הנהג אשר מופיע כיחידה נפרדת ואותה אני אמור להרכיב רק אחרי שהגוף מורכב במלואו. כלומר להרכיב מס' דברים בתוך חצאי הגוף , לצבוע , להבליט מה שצריך , לסדר שעונים , מפסקים וכו... והכי חשוב להרכיב מערכת תאורה , להדביק את 2 החצאים אחד לשני ואז למקם את הקבינה.

בינתיים כאמור מכלול תא הטייס , עדיין ללא צבע , ללא דקלים וללא כסא נהג אשר נבנה לחוד ויצטרף לממלכה לאחר סיום עבודות צבע ודקלים.

בנוסף הורכב מכלול שייעודו בחיים לי אישית אינו ידוע אך הוא נמצא , יש להרכיבו ולכן הורכב. המכלול הנ"ל ממוקם מאוחרי תא הטייס בצד שמאל של הגוף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ומתוך שעמום...
הורכבו מייצבי הגובה / הכיוון של האווירון:

עד כאן לרגע זה.
הערות והארות יתקבלו בברכה.

ישן 14-05-2011, 13:19
צלמית המשתמש של zamir-bo

המשך עבודה.

כפי שציינתי אני לדרגות טירוף של הגויים בשלב זה של חיי עדיין לא הגעתי ולכן אמשיך.

פנים האווירון נצבע בעיקרון לפי הדמיון הפרוע שלי ולפי מה שנראה לי שנראה יחסית בסיידר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בינתיים דילגתי על כמה שלבים והתחלתי להכין חלקים שיישמשו אותי בעתיד:
בתי המנועים הורכבו , ללא צביעה עדיין. (החלקים יצבעו בשחור מט בחלקם הפנימי.)
2 הטיירים הקטנים של האווירון כנ"ל.
הורכבו 2 מכלולי כני הנסע הראשיים ונצבעו בצבע אלומיניום XF-16 .
הושלמה עבודת הצביעה של הצוות. (אשריקו בדגם שבנה המטורף לא קיים צוות משום מה. נראה לי שהפירוט למשל של חגורות מושב שהוא הכין זה בדיוק למה שאין צוות. אצלי יש נהג ולא רואים את החגורות. דרך אגב לא מדובר באותו דגם...)
בנוסף הקוקפיט נצבע כולו והתחלתי לעבוד על הקוקפיט: מדבקה ראשית של לוח השעונים , דוושות , תחילת עבודה על הדגשת המנופים השונים בתא. עדיין לפני ווש וכו...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כני הנסע :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צוות האווירון :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קוקפיט לפני צביעה:

אחרי צביעה ותחילת העבודה :

עד כאן להיום.
אולי... נראה אולי אני יצבע מחדש את הפנים של האווירון בחלקו הקדמי...

הארות והערות יתקבלו בברכה.
שבת שלום.

ישן 21-05-2011, 20:06
צלמית המשתמש של zamir-bo

הקפאת היומן עד ל...

היי ערב טוב ושבוע טוב.
ועל הדרך חג שמח למי שחוגג ומבעיר את השטח..

לצערי אני מכריז כרגע על הקפאת הבניה של הלנקסטר עד להודעה חדשה.
הסיבה לצערי היא אני . כנראה בגילי המופלג הפכתי לסנילי.
בסופ"ש האחרון היה לי העונג להתארח ברמת הגולן אצל חברנו יורה הידוע בתור מומחה החשמל של הפורום...
ביום שישי לפני שיצאנו לדרך צפונה הכנתי את הלנקסטר למשלוח צפונה עבור עבודות החשמל בדגם שבלעדיהם למעשה אין לי טעם להמשיך כרגע בעבודות וגם אין לי על מה לעבוד בינתיים עד ש...
כאשר עצרנו לקפה בתחנת הרענון בכביש 6 נזכרתי בפרט שולי אך חשוב מאד. הדגם למרות הכל נשאר בבית.

אי לכך ובהתאם לזאת אני נאלץ להקפיא כרגע את הבניה עד שאני יגיע שוב לרמת הגולן לביקור אצל יורה.

אני כרגע בדילמה האם להתחיל את המוסטנג או דגם של F-15A שאותו רכשתי השבוע ובכוונתי להפוך אותו לבז A כשר למהדרין.
בברכת שבוע טוב לכולם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:30

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר