לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2011, 22:37
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שביתת פתע של רכבת ישראל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2011, 17:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה לא מבין שזה שורש הבעיה?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "סוף סוף הגיעה הזמן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
רק מקווה שההפרטה תתנהל כמו שצריך ולא נקבל חברה דורסנית עם קשרים הדוקים עם השלטון שיעשו ככל העולה על דעתם.

וכמובן מי ידפק הכי הרבה? עובדי הרכבת....

אתה מבין.. זה כמו עם העניין הפלסטיני - אתה חושב שיש פתרון קסם - אבל בפועל התוצאה תהא הרת אסון...

ישן 12-05-2011, 17:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

עוד פעם.. זה נשמע נפלא.. ואגב - זה עובד בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אבל למה שהם יפגעו אם הם שם בזכות עצמם ולא בגלל פוליטיקה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
דווקא כשמדובר על הפרטה יכולים להציע להם שכר טוב יותר בהתחשב בותק או לחילופין תוכניות פרישה הוגנות

אבל פה חברות הקניבל (לא כולם כפי שלימד אותי הגולש אשלי77 - אבל רובם!!) עושקות את זכויות העובד (יותר מן העובדה שהם מונעים את הזכות מהעובדים להתאגד ושיהיה להם ועד עובדים??) ועושות ככל העולה על רוחן...

ישן 12-05-2011, 19:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנתי.. בגלל הצורך המידי בפיתרון - אז המטרה מקדשת את האמצעים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קודם כל, אני מסכים איתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
קודם כל, אני מסכים איתך שהפרטה היא פתרון מחורבן שיפגע קודם כל בעובדים, ואולי גם בנוסעי הרכבת.
דבר שני עובדי הרכבת לא בדיוק מסכנים, בכלל עובדי המגזר הציבורי רובם לא מסכנים.

אני פשוט לא רואה פתרון ריאלי אחר....

ובוחרים בפיתרון מחורבן שבעצם ישריש את הבעיה המחורבנת?

תשמע, במספר הפעמים הלא מבוטל שנסעתי ברכבת לא נתקלתי בתקלות יוצאות דופן (כפי שנחשפנו להם לאחרונה) כמובן שהיו איחורים (אנחנו הרי לא צרפת או שוויץ)... האם בדיקת ועדה חיצונית לא תעזור פה?

ישן 13-05-2011, 10:45
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא הבנתי.. בגלל הצורך המידי בפיתרון - אז המטרה מקדשת את האמצעים"

חבל שאתה לא מבין שאת השינויים צריך לעשות לפני שמאה איש ילכדו בקרון שעולה באש וישרפו למוות, ולפני שעוד תאונה תקרה ותגרום חו"ח למותם של עשרות אנשים. מסתבר שהחברה שנקראת רכבת ישראל לא יכולה לעשות את השינויים הנדרשים כדי למנוע מקרים כאלה ולכן צריך להפריט אותה. מי שמסכן בסיפור הזה זה אנחנו האזרחים שלא מקבלים את השרות שמגיע לנו ושמסכנים את החיים שלנו כשאנחנו עולים על הרכבת ולא עובדי הרכבת שלא מצליחים לעשות את העבודה שלהם כמו שצריך. ד"א, וכמו שכבר כתבו פה, אין במקרה הזה שום קשר לחברות הקבלן שאתה כל כך שונא, מדובר על העברת מערך התחזוקה של הקרונות לחברה שייצרה אותם. בכל חברה עובדים שלא עושים את העבודה שלהם מפוטרים, אני לא מבין למה ברכבת זה צריך ליהיות שונה. אם המכונאים שעובדים ברכבת ישראל כל כך טובים אז לא תיהיה להם בעיה למצוא עבודה אצל החברות שיקבלו את הטיפול בקרונות.

ישן 13-05-2011, 11:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבהרות..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "חבל שאתה לא מבין שאת השינויים..."

1. אני בטוח שצריך שינוי מהותי ברכבת ישראל לשיפור מתן השירות ובראש ובראשונה הבטיחות..

2. אני בטוח שהפרטה איננה פיתרון כלל ורק משמנת יותר את מערכת עושק העובדים והגדלת הונם של בודדים בציבור...

3. אני יודע שעובד שאינו עומד במצופה ממנו חייב לעוף - זה נכון לגבי כל מקום עבודה וזה חמור מאוד שזה לא נאכף ברכבת... (אם זה נכון)

4. אם אכן הפיתרון לנושא התחזוקה הוא העברת האחריות לידי היצרן - הרי שהבטיחות קודמת לכל - ואין לה מחיר כלל וכמובן שמהלך כזה איננו מהלך של הפרטה (לא מובהק בכל אופן). כמו"כ יש להבחין בין הצורך בפתרון לאספקט התחזוקתי - שהוא נקודתי - לשאר האספקטים.

ישן 13-05-2011, 18:56
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבהרות.."

אני חושב שהפרטה היא בהחלט אחד מהפתרונות לחברה ממשלתית שלא מצליחה לעמוד ביעדים שלה. אתה חושב שבחברה פרטית היו מגיעים למצב שאליו הגיעה רכבת ישראל? אנשים היו מאבדים את מקום העבודה שלהם הרבה לפני ובצדק גמור. אבל בחברה ממשלתית יש דבר כזה שניקרא קביעות ומי שיש לו קביעות אי אפשר לגעת בו גם אם הוא לא עושה את העבודה שלו ובגללו קרונות עולים באש למשל. סביר מאד להניח שהפרטת מערך התחזוקה ברכבת תשפר את מצב האחזקה והבטיחות של הקרונות לאין שעור, בדיוק כמו שסביר מאד להניח שהפרטת הרכבת כולה תגרום לשיפור השרות למי שמשתמש בשרותים של הרכבת (איחורים וכו').

ישן 13-05-2011, 19:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני בדיוק יודע מה זה קביעות..
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שהפרטה היא בהחלט אחד..."

וכן.. אי אפשר לגעת בעובד, שמפרנס את משפחתו בכבוד ולא יכולים לפטר אותו מתי שמתחשק כי עושים קיצוצים - ואז העובד יכול למצוא את עצמו בגיל 40 פלוס חסר ניסיון ומבוגר מדי בשביל עבודה אחרת - מחפש את עצמו בחוץ..

אבל אני גם יודע לומר לך שמי שלא עושה את עבודתו כראוי, ומזלזל בה, יש ועדת משמעת שמגיעים אליה ונותנים את הדין. הרבה קבועים שאני מכיר, ועובדים עשרות שנים, עובדים בכל פעם כאילו זה יומם הראשון בעבודה - כך זה בכל אופן איפה שאני נמצא.

ישן 13-05-2011, 20:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש לי ניסיון מר.. מאוד מר...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא יודע איפה אתה עובד,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני לא יודע איפה אתה עובד, אבל קיצוצים לא עושים בגלל שמתחשק אלא בגלל שאין ברירה.
אני חושב שזה מאד נדיר שאנשים שעושים את העבודה שלהם כמו שצריך מפוטרים סתם בלי
סיבה. יכול ליהיות שלעובדי מדינה יש ועדות משמעת, אבל לרוב עובדי המדינה יש גם ועדים
חזקים שלא יתנו לפטר עובדים גם אם גרועים מאד. יש לך רעיון איך אפשר לייעל את הרכבת
בלי להפריט אותה?

ואני מכיר ממש מקרוב את שני האספקטים - הן את חברות הקבלן ומעשיהם והן את הצד הדאגה לעובדים..

ואני אמנם יודע מה לא, אך זה לא אומר שאני יודע מה כן.. איך אומרים "אם הייתי יודע לא הייתי פה היום"..

ישן 13-05-2011, 00:26
  yuval14 yuval14 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.01
הפרטה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "כץ: "אין שום תוכנית להפרטת הרכבת; המערך החדש יוסיף עוד משרות""

ההפרטה נהפכה למעין פיתרון קסם, לבעיות שחיתות וניהול לא תקין בגופים ממשלתיים. הרכבת, הנמלים וכדומה יכולים לעבוד יפה ללא הפרטה, בתנאי שיעקרו את השחיתות והניהול הלקוי. יש לזכור כי חלק לא קטן מהמינויים בגופים הממשלתיים הינם פוליטיים, ולמעשה גורמי ממשל הם אלו עצמם אשר גרמו לכשלון הגופים הממשלתיים.
אי לכך, ההפרטה מנסה לטפל בסימפטום, ולא במקור הבעיה.
ולידע כללי, לא תמיד הפרטה משפרת את התוצר, ולעיתים מדרדרת אותו לתהום הנשיה, קל וחומר שהעובדים הפשוטים נפגעים... ויתכן כי נראה עובדים זרים ברכבת.... ואח"כ נתלונן למה יש כל כך הרבה מובטלים בחוץ...
ולידע כללי, בכל ארגון ישנם עובדים שנותנים את הנשמה ומנסים לשפר את המצב, אבל תמיד יש את אילו שמונעים את השיפור...

ישן 13-05-2011, 07:14
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי yuval14 שמתחילה ב "הפרטה"

ציטוט:
ההפרטה נהפכה למעין פיתרון קסם, לבעיות שחיתות וניהול לא תקין בגופים ממשלתיים.

הפרטה היא לא פתרון קסם, אבל היא עדיפה אלפי מונים על שליטה ממשלתית.

ציטוט:
רכבת, הנמלים וכדומה יכולים לעבוד יפה ללא הפרטה, בתנאי שיעקרו את השחיתות והניהול הלקוי.

היה להם הרבה זמן לנסות ולעבוד "יפה" ולעקור את שהחיתות.
והעובדה שהשיטה עצמה של תאגדי ממשלתי מבוסתת על שחיתות ועל מינוים של המקורבים.

ציטוט:
יש לזכור כי חלק לא קטן מהמינויים בגופים הממשלתיים הינם פוליטיים, ולמעשה גורמי ממשל הם אלו עצמם אשר גרמו לכשלון הגופים הממשלתיים.

אי אפשר לנהל גוף ממשלתי ללא מינוים פוליטים, לכן כל ההצהרות על מלמחה בשחיתות ומינוים פוליטים הם שקר. הרי הפוליטיקאים עצמם הם מיונוי פוליטי ובגלל שיש את הכוח והם דורשים תמיכה של אנשים וקבוצות מסוימות אז יש מינוים פוליטים.
במציאות וגם בתיאוריה זה פשוט לא עובד, זה רק סיסמאות.

ציטוט:
אי לכך, ההפרטה מנסה לטפל בסימפטום, ולא במקור הבעיה.

ההפרטה מטפלת בבעיה.
הבעיה: שליטה ממשלתית וכל הרעה שנובע מכך
הפתרון: הפרטה ושוק חופשי.

ציטוט:
ולידע כללי, לא תמיד הפרטה משפרת את התוצר, ולעיתים מדרדרת אותו לתהום הנשיה, קל וחומר שהעובדים הפשוטים נפגעים... ויתכן כי נראה עובדים זרים ברכבת.... ואח"כ נתלונן למה יש כל כך הרבה מובטלים בחוץ...

לא משפרת באופ מידי (שוב זה לא פתרון קסם) ואם מאפשרים תנאי שוק חופשי בטווח הבינוני והרחוק יש שיפור ניכר וגם פחות ביזבוז כסף של משלם המיסים.
אין שום דבר רע אם נראה יותר עובדים זרים זה יוזיל את המחירים.
אין קשר בין עובדים זרים ומובטלים, לא העובדים הזרים שמועסקים באופן חוקי מונעים מהם לעבוד.

ציטוט:
ולידע כללי, בכל ארגון ישנם עובדים שנותנים את הנשמה ומנסים לשפר את המצב, אבל תמיד יש את אילו שמונעים את השיפור...

רק במקום עבודה ממשלתי "אילו שמונעים את השיפור" הם מקורבים ואף אחד לא מעז לגעת בהם ו"עובדים שנותנים את הנשמה " קולטים באיזה מערכת הם נמצאים ומפסיקים עם המנהג המגונה.
ישן 13-05-2011, 07:51
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]ההפרטה נהפכה למעין..."

ציטוט:
הפרטה היא לא פתרון קסם, אבל היא עדיפה אלפי מונים על שליטה ממשלתית.

נו כמובן, להפרטה יש רק ייתרונות, כאשר המדינה מחזיקה ביותר מדי כוח, זה מתכון בטוח לשחיתות.
מצד שני מעניין מה קורה לממשלה שלא מחזיקה בכלום, ונתונה כולה למצבי רוח כמה משפחות מאושרות?

בטח הצד הבא יהיה הפרטת בתי המשפט, שלאחרונה מתנהלים בצורה זוועתית להחריד.

ספציפית לגבי רכבת ישראל, כמובן שההפרטה כאן אפילו מתבקשת, כלומר חלילה לא הפרטה מלאה, אלה מתן זכיון במסגרת מכרז, לכמה שנים, באם החברה לא מביאה תוצרת, מייד תוחלף באחרת, שכן תספק את הסחורה.

ציטוט:
אין שום דבר רע אם נראה יותר עובדים זרים זה יוזיל את המחירים

עובדים זרים, זה הרועה במהותו ואני מאוד מקווה שכמה עסקנים לא יביאו אותנו למצב הקודר כמו בחלק ניכר מהייבשת היישנה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 13-05-2011 בשעה 08:04.
ישן 13-05-2011, 09:15

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כי תחבורה זה תשתית לאומית,..."

ציטוט:
כי תחבורה זה תשתית לאומית, כמו אנרגיה, מים, בתי חולים, וכד'. גם כביש 6 זה ביזיון ד"א.
רק חבל שהמדינה שלנו לא מסוגלת לנהל בעצמה תשית לאומית מבלי להפוך אותה לביזיון.

כן רק שבכל מה שהמדינה מתערבת המנהלת נהפך לבזיון-אז כנראה שמשהו ממש לא בסדר בשיטה לא?
ואם זה היה רק בישראל אז היה עוד אפשר לטעון שה"שיטה השיראלית אשמה" אבל זה ככה בכל העולם.
בכל מקום שבו הממשלה מחליטה להעלים ולנהל אותה תוצאה-בזיון, סיכון חיי אדם, בזבוז כסף עצום שהיה יכול ללכת למטרות הנכונות.
המצב בבתי החולים, חברת החשמל, וכביש 6 זה לא בזיון.

ציטוט:
ד"א גם קצת קשה לעשות תחרות ושוק חופשי ברכבת - אתה יודע מסילות וכאלה...

כן.
ועדיין ניהול של חברה פרטית עדיפה אלפי מונים
והמסילות שיהפכו לשטח פרטי יאפשר לנצל את השטח התשתית הקימת להכנסה נוספת (כגון השכרת שטח פסי הרכבת).

ישן 14-05-2011, 12:25

ממש לא
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קשקוש.... מונופול ביידיים..."

בתנאי שיש שוק חופשי אין עם זה בעיה. (הערה: השוק הישראלי הוא לא שוק חופשי..)
האם מיקרוסופ לא הייתה על תקן מונופול מונופול? ועכשיו? והאם זה היה הרגולציה הממשלתית והשוק הסוציאליסטי או השוק החופשי שמהווים איום עליהם שגרמו להם להזיז את הישבן?

האם אינטל לא על תקן מונופול (אם אני זוכר נכון, הם שולטים 80-85% משוק מעבדים לשוק הביתי, 90-93% משוק השרתים, ועוד חלק ניכר ממחשבים נידיים וכו...)
האם זה הרגולוציה הממשלתית והשוק הסוציאליסטי שגורמים להם להוריד מהירים ולהתחרות או השוק החופשי?

כל עוד יש שוק חופשי מונופול לא מהווה בעיה מכוון שהוא מתחרה גם בגורמים אחרים ותמיד יהיה מישהו שיפתח עסק מתחרה (וזה המהות של השוק החופשי שכל אחד יכול להתחרות).

לעומת זה תסתכל על המצב בארץ: יש שוק סוציאליסטי שקומץ משפחות שולטות בו (קרטל) ויש מונופולים והרגולוציה הממשלתית והקשרים שלהם עם הממשלה מונעת תחרות רק היום התפרסם (כאילו שלא היה ידועה) על התלאות הקשים והאישורים, הבירוקרטיה והרגולציה שצריך לעבור כדי לפתוח עסק חדש.

נערך לאחרונה ע"י Homo sapiens בתאריך 14-05-2011 בשעה 12:27.
ישן 13-05-2011, 09:18

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שים לב שלא כתבתי "אני נגד..."

ציטוט:
שים לב שלא כתבתי "אני נגד המהפכה התעשייתית בואו כולנו נחזור לחרוש שדות".
רק ציינתי שפספסת את כל תנועות העובדים שביתות והקמת אירגוני עובדים (וגם חלק מרעיונות הסוציאליזם) שבאו אחריה.

1. לא הייתה מהפכה תעשיתית (אני שזה מה שאני גם רשמתי..)
http://www.kav.org.il/100994/b1041
ציטוט:
מדינת הרווחה – סוציאליזם

למה לא התבססה תנועה סוציאליסטית לפני המהפכה התעשייתית? האם סבלם של האיכרים מזי הרעב לא נגע לליבו של אף אינטלקטואל? איך ייתכן שאף אחד לא העלה בדעתו את הרעיון של חלוקה מחדש של ההכנסות? הרי מיליוני איכרים "מנוצלים" מתו במחזוריות מרעב – בעיה "חברתית" הרבה יותר משמעותית מעבודה מעייפת ושוחקת בבתי החרושת. למה לא נכתב משהו כמו המניפסט הקומוניסטי (אלא רק בשנת 1848 על ידי מרקס ואנגלס)?

מפתיע, אבל ללא המהפכה התעשייתית לא הייתה קמה מדינת הרווחה (שנולדה רשמית ברבע האחרון של המאה ה-19 בגרמניה). לא, לא בגלל שמספר ה"מדוכאים" צמח לפתע בעקבות עוולות הקפיטליזם, אלא בגלל שלפני פריצת הדרך התעשייתית לא היה ממי לקחת מיסים כה כבדים כדי לבצע "חלוקה מחדש". לרעיון הסוציאליסטי של מרקס ואנגלס לא היה מקום בחברה הישנה ולא בגלל שהאיכרים לא נוצלו על ידי בעלי האחוזות והפיאודלים. הסוציאליזם לא נולד בגלל שהתגלתה לפתע קבוצת אוכלוסייה מדוכאת. מדוכאים ועניים היו גם לפני כן, גם אצילים ועשירים לא חסרו. התפשטות הסוציאליזם ומדינת הרווחה נובעים מצמיחת ההכנסה הריאלית לנפש. לראשונה יכלו פוליטיקאים להבטיח לציבור הולך וגדל הטבות כלכליות ללא עבודה נוספת – "זכויות חברתיות". לראשונה ניתן היה לגבות מיסים מרוב האוכלוסייה בהיקף גדול מאי פעם. יכולת גביית המיסים של מלכים ומקורביהם לאורך ההיסטוריה הייתה מוגבלת, כי כמעט לכל האוכלוסייה, שעסקה כאמור בגידול מזון לצריכה עצמית - בקושי נותר עודף. השליטים נהגו לגבות מס באמצעות החרמת חלק מהתוצרת החקלאית. הגזמה ב"העמקת הגבייה" הייתה מובילה לרעב ולדלדול האוכלוסייה, או לחילופין למרד.

רק אחרי "המהפכה התעשייתית" הקפיטליסטית יכול היה לצמוח דגם של המדינה המנצלת, המדינה הפרזיטית. המדינה שהופכת למעמסה כבדה על הכנסותיו של הפרט ומחרימה את רובן – יש ממה להחרים מבלי לגרום לירידה בהכנסה לנפש ומבלי לגרום לדלדול האוכלוסייה.

http://www.kav.org.il/100994/b1042
ישן 13-05-2011, 08:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל עזוב נו... אתה מדבר הרבה על שוק חופשי והפרטה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]ההפרטה נהפכה למעין..."

כדי "למנוע שחיתויות ומינויי מקורבים" - אבל אתה לא שואל מה קורה מאחורי הקלעים כשנעשים "מכרזים" לקביעת הקבלן הזוכה במכרז, ומה "יחסי הגומלין" בין הנותנים והמקבלים... ואינך תוהה אפילו האם בתוך חברות הקניבל עצמן אין את אותן תופעות אותם אתה מונה ואתה פשוט מתעלם מכך כי נוח לך...

מכאן נובעת שאלה נוספת - מה יוצא לך מכל העניין הזה - אתה כ"כ מזדעק למען שוק חופשי, (כמו שהאינטרס שלי הוא סוציאלסטי - דאגה לעובד) האם אתה לוטש עינייך לכיוון מסוים שעד כה נמנע ממך?

באותה מידה אתה רוצה שיהיה תהליך של שלום ושתוקם מדינה פלסטינית.. האם אתה רוצה בכך ממניעים הומאניים נטו? או שמא אתה רוצה ל"ספק עבודה" לפועלים פלסטיניים שמרוויחים שמינית מישראלי ממוצע ושנקל לדרוס את זכויותיהם (שאתה יוצא כ"כ להגנתם) וע"י כך להתעשר ולעשות עסקים נוספים עם גורמים מפוקפקים עם הצד השני... משהו דומה נחשף פה בעבר עם איש המחנה שלך......

ישן 13-05-2011, 08:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

כמה זה "מיעוט"?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה יודע שמיעוט מהעובדים במשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אתה יודע שמיעוט מהעובדים במשק מועסקים בחברות קבלן כן?
ורק "עובדים כלליים" זה עובדים שהחברות האלה יכולות לנצל? שזה אומנם האוכלוסיה הכי חלשה בערך, ומאוד לא יפה והכל, אבל סה"כ זה המיעוט של העובדים בישראל.

אבל כמה שיותר - יותר טוב!!

האמת היא שלנתון (המדויק) הזה לא כ"כ שמתי לב...

ישן 13-05-2011, 09:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

"מרוויח בין פי שתיים לפי חמש" - גם אני לא הייתי דואג...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "..."

אני מוציא מן הכלל את חברות ההיי טק... אכן המשכורות שם בשמיים (זה כבר לא "אוכל" כצורך בסיסי אלא "אני לא אוהב את שירותי הקייטרינג"... - בקיצור מתפנקים עם התנאים )

היצע העבודה הוא נרחב, תמיד יצטרכו עובדים.. ותמיד עובדים ימצאו עבודה. נשאלת השאלה מה קורה כשמגיעים גיל 65... האם צברו מספיק כסף לגיל הפנסיה?

ישן 13-05-2011, 09:28

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]אז מה נקודה שלך בעצם..."

ציטוט:
לא, זו לא הנקודה שלי, פרט לכך, שכמובן כל חברה היא כמובן נצלנית, השאלה היא רק עד כמה?
מהותה של כל חברה הוא להרוויח כמה שיותר, וכמובן שבכל חברה רווחית העובד הפשוט מקבל הרבה פחות מהתרומה שלו לחברה, מן הסתם זה הגיון לוגי פשוט, כי אחרת החברה מן הסתם לא תהיה רווחית.

החברות הם לא נצלניות.
אני אסביר למה:
החברה הפרטית עונה על ביקוש, והיא מספקת , הצרכן קונה ממי שמספק את המוצר בצורה הכי טובה לדעתו.
החברה בשוק חופשי מעצם טבעה לא יכולה להיות נצלנית בכוון שהדרך היחידה לשה להרוויח היא לספק מוצר טוב ואיכותי, אם היא לא תספק אנשים לא יקנו והיא תפשוט את הרגל.
העובדים שמועסקים מקבלים את השכר המגיעה להם בתמורת העובדה שהם נותנים וכן היזם שפתח את החברה לא עשה זאות למטרות צדקה אלה ממנעים של רווח וחמדנות אבל זה לא ניצול, כי אם הוא ינצל עובדים אותם העובדים שמרגשישים מנוצלים יעברו לחברה מתחרה והוא יצאה מעסקים או יאבד נתח שוק כתוצאה מזה.
אם זה היה כל כך פשוט לפתוח ולנהל חברה אז למה יש כל כך מעטים שמצליחים?
ישן 13-05-2011, 08:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

קרוב לודאי שאנחנו מדברים על ההנהלה...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אם דאגתך מופנית לבעלי השכר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אם דאגתך מופנית לבעלי השכר הנמוך ברכבת ישראל, הסר דאגה מלבך, שכרם, ותנאיהם לא יפגעו(לכל היותר, לא באופן משמעותי), לגבי מקבלי השכר הגבוהה ברכבת ישראל, מדוע שאני אדאג למשכורתם? אני חושב שמגיע לאזרחי ישראל רכבת איכותית, לא פחות מאשר מגיעה לעובדים הללו, שכר ותנאים מנופחים..

אבל אם הפתרון לקצץ להנהלה יביא אחריו מצב שבו משכורות הקטנים יקוצצו ותנאיהם יורעו - אז לא עשינו כלום..

ישן 13-05-2011, 08:57

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עזוב נו... אתה מדבר הרבה על שוק חופשי והפרטה"

הכינוי הגנאי שאתה מדביק לחברות השוק החופשי הוא מביש ומצד שני אתה בעצמך משתמש במוצר שללא השוק החופשי ספק רב עם בכלל אם יכולת לרכוש אותו.

ציטוט:
כדי "למנוע שחיתויות ומינויי מקורבים" - אבל אתה לא שואל מה קורה מאחורי הקלעים כשנעשים "מכרזים" לקביעת הקבלן הזוכה במכרז, ומה "יחסי הגומלין" בין הנותנים והמקבלים... ואינך תוהה אפילו האם בתוך חברות הקניבל עצמן אין את אותן תופעות אותם אתה מונה ואתה פשוט מתעלם מכך כי נוח לך...

חברה שתתנהג כך פשוט את הרגל.

ציטוט:
מכאן נובעת שאלה נוספת - מה יוצא לך מכל העניין הזה - אתה כ"כ מזדעק למען שוק חופשי, (כמו שהאינטרס שלי הוא סוציאלסטי - דאגה לעובד) האם אתה לוטש עינייך לכיוון מסוים שעד כה נמנע ממך?

ואולי תבאי את הישגי הקומוניזם ודאגה לעובדים שאתה כל כך מתפאר בהם ממדינות שבהם "דאגו לעובדים" שבמקרה הטוב חיו בעוני מחפיר ובמקרה הפחות טוב ראו מה זה עבודה קשה וטובת המדינה בגולג הקרוב לביתם.
ומה יצא משוק חופשי? שהכישורים שלי יבאו לידי ביטוי ואני יתוגמל בהתאם והמדינה לא תיקח ממני בכח את מה שאני הרווחתי ביושר ועבודה קשה.

ציטוט:
באותה מידה אתה רוצה שיהיה תהליך של שלום ושתוקם מדינה פלסטינית.. האם אתה רוצה בכך ממניעים הומאניים נטו? או שמא אתה רוצה ל"ספק עבודה" לפועלים פלסטיניים שמרוויחים שמינית מישראלי ממוצע ושנקל לדרוס את זכויותיהם (שאתה יוצא כ"כ להגנתם) וע"י כך להתעשר ולעשות עסקים נוספים עם גורמים מפוקפקים עם הצד השני... משהו דומה נחשף פה בעבר עם איש המחנה שלך......

ROFL !

ישן 13-05-2011, 09:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

מביש אבל נכון...
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[font=Verdana]הכינוי הגנאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
הכינוי הגנאי שאתה מדביק לחברות השוק החופשי הוא מביש ומצד שני אתה בעצמך משתמש במוצר שללא השוק החופשי ספק רב עם בכלל אם יכולת לרכוש אותו.

חברה שתתנהג כך פשוט את הרגל.

אאמממ... אולי בארה"ב - כאן הן משגשגות...

ואולי תבאי את הישגי הקומוניזם ודאגה לעובדים שאתה כל כך מתפאר בהם ממדינות שבהם "דאגו לעובדים" שבמקרה הטוב חיו בעוני מחפיר ובמקרה הפחות טוב ראו מה זה עבודה קשה וטובת המדינה בגולג הקרוב לביתם.
ומה יצא משוק חופשי? שהכישורים שלי יבאו לידי ביטוי ואני יתוגמל בהתאם והמדינה לא תיקח ממני בכח את מה שאני הרווחתי ביושר ועבודה קשה.

ההישגים הם לעובדים עצמם שמקבלים את זכויותיהם ואת מה שמגיע להם... אם אתה רוצה ש"כישורייך" יבואו לידי ביטוי פשוט תביא אותם לידי כך.. ואם אתה לא רוצה שהמדינה תיקח ממך בכוח את מה שהרווחת תדאג שיהיה ועד עובדים חזק שידאג לך..

ואם ROFL זה מה שיש לך להגיב למה שכתבתי - אז כנראה שיש לך מה להסתיר.....

ישן 13-05-2011, 18:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

ווילארד ענה, ואני מצטרף..
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "השיטה עצמה גרועה כי היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
השיטה עצמה גרועה כי היא מתכחשת לטבע האנושי. והטבע האנושי מכתיב לנו לצבור כוח- במקרה הזה כסף. ומכיוון שכל אדם מתוגמל לפי הישגיו ולא שווה בשווה, הרי שקומוניזם הוא דבר לא טבעי, אוטופיה, ממש כמו פאציפיזם.

סוציאליזם בבסיסו אינו רק שיוויון (שאגב, מתבטא גם בין העובדים עצמם), אלא גם דאגה לזכויות העובד ובייחוד אלה שלא מגיעים לרמות העושר שבודדים יחסית מגיעים אליו - וגם למנוע כוח בלתי היגיוני לאותם אלה העשירים המופלגים על חשבון הבורג הקטן במכונה שלו שמייצרת לו את אותו עושר..

מה שלצערי לא עובד היום..

ישן 13-05-2011, 18:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

שתי הדרכים למעשה אינן נכונות - מדוע?
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "העניין הוא שישנן שתי דרכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
העניין הוא שישנן שתי דרכים למנוע את הכוח הבלתי מוגבל מהעשירים המופלגים:
1.הסוציאליסטית- מונופול ממשלתי שייפגע באותם עשירים וימנע מהם לשגשג.
2.הקפיטליסטית- תחרותיות, כשאנשים יכולים לכרסם בעצמם בכוחם של העשירים המופלגים.

2. הקפיטליזם ממשיך "להנציח" את אותם עשירים, כולנו יודעים שהסיכויים שלך ושלי להתחרות בהם שואפים לאפס והם ממשיכים ותופסים תאוצה והופכים בסוף בעצמם למונופול (ראה את אדון תשובה שלא מוכן להתחלק ברווחים כראוי, על אף שהמשאבים הם משאבי מדינה!)

1. אל תגיד לי שפגיעה בעשירים באמת מדירה שינה מעינייך....

ישן 14-05-2011, 18:45
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שתי הדרכים למעשה אינן נכונות - מדוע?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
2. הקפיטליזם ממשיך "להנציח" את אותם עשירים, כולנו יודעים שהסיכויים שלך ושלי להתחרות בהם שואפים לאפס והם ממשיכים ותופסים תאוצה והופכים בסוף בעצמם למונופול (ראה את אדון תשובה שלא מוכן להתחלק ברווחים כראוי, על אף שהמשאבים הם משאבי מדינה!)

שרוקי כבר די ענה לך, אבל אוסיף:
1.הקפיטליזם לא בא להנציח את המונופולים. בשווקים קפיטליסטים יותר מאיתנו יש תחרות אמיתית, הבעיה היא שפה הקפיטליזם עדיין מושפע ממסורת של קומוניזם וסוציאליזם אז אנחנו די נדפקים.הממשלה צריכה להגביר את התחרותיות עוד יותר, ישנן הרבה לדרכים לעשות את זה כמו הפרטה מרובה בזמן קצר (מה לעשות, לאותם המונופולים במשק יש כוח מוגבל, וגם הם לא יוכלו לקנות חברות ממשלתיות שמופרטות למספר גופים) או צמצום הליכי בירוקרטיה כך שגם האנשים והממשלה יחסכו כסף וגם אנשים יוכלו להיות יותר יצרניים.
2.תשובה לא מוכן להתחלק ברווחים כראוי, כדבריך, מסיבה הפשוטה שכמו כל אדם גם הוא רוצה להרוויח יותר וגם בגלל שהובטח לו לפני שנכנס לעסק שהמיסים יהיו נמוכים יותר, רק אחרי שנכנס ופתאום מצא הרבה גז המדינה החליטה לסדר אותו.
ישן 14-05-2011, 19:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

תגובה לשניכם..
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]2. הקפיטליזם..."

שרוקי - אתה רק מחזק את טענתי.. ממש מעט אנשים מגיעים לרמות העושר הללו.

אביעד - על איזו תחרות אמיתית אתה מדבר? מי יתעשר יותר על חשבונך וחשבוני?

אתם לוקחים את המודלים האירופאיים להפרטה, היכן שהכל מעוגן בחוק, היכן שהגנה על זכויות העובד זה אידאל כמו שירות צבאי אצלנו (בעבור רובנו)..

והיכן שלא יהיו מאמרים בעיתוני סופה"ש שיתפרשו על פני 16 עמודים על מה עשה X כדי לזכות במכרז, איך זכה ומה קורה עם העובדים תחת חסותו..

כשנגיע לרמות כאלה של הכרה בזכויות הבסיסיות של העובד, מצידי שיהיו 2000 הפרטות. לי כעובד איכפת לא מי המעסיק שלי אלא מה המעסיק שלי ואיך הוא דואג לי...

למה זה עדיין לא מחלחל אצלכם לא ברור לי?!?!

ושאלה אחרת - האם אתה נגד מסקנות ועדת ששינסקי?

ישן 14-05-2011, 21:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

קטעים כבר כתבתי את זה איפשהוא פה באשכול ישראל זה לא שאר העולם..
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אז לפי מה שאני מבין אותך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אז לפי מה שאני מבין אותך, הבעיה היא לא בקפיטליזם אלא באיך שהוא ממומש בישראל. סבבה, אנחנו אמרנו אחרת?
נ.ב.
האם באמת יש צורך להכניס את ועדת ששינסקי הלא קשורה לדיון הארוך ממילא?

אסתפק רק בכן או לא - ומה דעתך בקצרה.

ישן 14-05-2011, 21:52
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כבר כתבתי את זה איפשהוא פה באשכול ישראל זה לא שאר העולם.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אסתפק רק בכן או לא - ומה דעתך בקצרה.

אם אתה מתעקש, אז לא
גם אם אנחנו אומרים שהגז שייך למדינה, אין סיבה שהמס יהיה הגבוה בעולם המערבי (כשלישראל עדיין אין הרבה משאבים) במקום נגיד אזור ה-50 ומשהו אחוזים. אנחנו לא מרתיעים משקיעים רק בכך, אלא גם בזה שהבטחנו עוד ב-2008 מיסים נמוכים בשביל להביא את תשובה, אך רק לאחר שהתגלה הגז הוחלט להגדיל אותם למימדים כאלה, מכך יסיקו משקיעים שהבטחות ותמריצים מהממשלה לא שווים כלום. אני לא קונה את הטענות לפיהן עדיין יחפשו פה גז אם יהיו מיסים כאלה גבוהים, שכן אחרת לא היו מבטיחים מיסים נמוכים בשביל להביא את תשובה... אנשים גם מתרצים את זה בכך שלתשובה לא יחסר כסף, אך חוץ ממנו צריך לזכור את ה-300 אלף שמושקעים בזה (חוץ מהמובנים מאליהם כמו תשובה שמעוניינים למקסם את הרווחים).
ישן 14-05-2011, 21:56
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תגובה לשניכם.."

אני ממש לא מחזק את טענותיך. מה הקשר. ברור שמעט אנשים יזכו להיות מיליארדרים, אם כולם יהיו מיליארדרים הרי שיש פה היפר אינפלציה וכולם בעצם עניים. יש פירמידה בחיים, או התפלגות נורמלית, או עיקרון 80/20 של פארטו, תבחר מביניהם.

אתה טענת שבלתי אפשרי להגיע לרמה הזאת, מה שנכון רק במשטר פיאודלי או ממלכה בה רק משפחת המלוכה עשירה. זה לא נכון בדמוקרטיות, והראיתי לך דוגמאות לגבי ישראל. לא רק זה- ישראל צעירה ואין בה עוד תרבות של משפחות עשירות שמורישות את הונן לילדים. ואגב- מחקר שקראתי הראה שמרבית המשפחות הללו לא שומרות על נכסיהן כי בסוף הבנים לא ממש יוצאים הכי מוצלחים.

ישן 14-05-2011, 05:57
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "העניין הוא שישנן שתי דרכים..."

אני אצטט את עצמי כי כנראה אף אחד לא קורא מה שאני כותב ממילא:
"

2. סוציאליזם זה לא קומוניזם. חוץ מזה שאני חושב שאתה מתבלבל לגבי כמה משטרים דיקטטוריים שכתבו על עצמם בגדול על המילה קומוניזם, אבל בינם לבין קומוניזם לא היה ממש קשר.
סין ד"א היא מדינה שבה כלכלה עם ניהול ריכוזי (עדיין ממש לא קומוניזם) מצליחה לא רע בכלל... אם להסתכל במונחים מערביים של הכנסה, אז מעמד הביניים בסין, יותר גדול מכל כמות האזרחים בארהב.
חוץ מזה, קיצוניות זה יכול להיות נורא נחמד בישביל להדגים רעיון, אבל רוב הדוגמאות המוצלחות בעולם הן לא מהקיצוניות. לא קובה, ובוודאי שלא ארהב (שהיא נכון לעכשיו דוגמה לא רעה לכל מה ששלילי בקפיטליזם ולאן הוא מוביל, וגם היא הולכת ומתרחקת מהמודל הקפיטליסטי עוד מאז רוזוולט)
תתפלא אבל יש דרך שלישית(TM), או כלכלה מעורבת(TM) שמנסה למצוא את השילוב ואת היתרונות של שתי השיטות - קפיטליזם וקומוניזם....
"
ישן 13-05-2011, 12:03

שקר מוחלט
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אנחנו מדברים על ברה"מ שהיתה..."

המשטר הקומוניסטי הנדיב והטוב לב של ברית המועוצות סיפקה חיטה לחזירים הקפיטליסטים כי טובת העובדים עמד בראש סדר העדיפוית שלהם, ואחרי מה שהם ראו מה חזירים הקפיטליסטים שונאי אדם רודפי בצע עושים לעובדים המסכנים הם סיפקו לארה''ב חיטה כדי שיהיה לפחות מה לאכול לעובדים המסכנים שעבדו בתנאי עבדות והיו רעבים ללחם.
כמובן שהחזירים הקפיטליסטים לא נתנו חיטה לעובדים המסכנים והם אכלו אותה בעצמם וכולם היו שמנים בזמן העובדים היו רזים ורעבים ללחם. וגם המצאו סיפור שקר כדי להכפיש את הקומיניזם וחלילה שהעובדים המסכנים שחיו ועבדו בתנאי עבדות לא יגלו את האמת!

נערך לאחרונה ע"י Homo sapiens בתאריך 13-05-2011 בשעה 12:10.
ישן 13-05-2011, 16:42
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטח שלא היו רעבים, כי הממשלה..."

אין לי מושג אם ברית המועצות קנו חיטה מארה"ב או לא, וזה לא מעניין לי את הבייצה השמאלית.
היה כאן משהו שטען שבברית המועצות לשעבר(בין הייתר), "אנשים היו חיים בעוני מחפיר", זה שטויות, בברית המועצות של שנות ה70-80 אנשים חיו ברמת חיים סבירה(ייחסית), בטח שאף אחד לא היה רעב ללחם, ולכולם הייתה קורת גג. זה שברקע, היה מדובר בכלכלה כושלת לחלוטין שבסופו של דבר קרסה בבום, כלל לא משנה את העובדות. והאמת שקשה לי להבין כיצד פלוני מצוי יכול להתווכח בפורום על המצב בברית המועצות של שנות ה70-80, עם משהו שאשכרה חיי שם בשנות ה80 (וכנראה), אשכרה יודע, על מה הוא מדבר..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 13-05-2011 בשעה 16:44.
ישן 13-05-2011, 17:21
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "רעב גדול? איזה רעב גדול? רעב..."

הרעב הגדול היה כתשובה לכך שטענת שלא היה רעב ברוסיה. ואכן, דיברתי על שנים קודמות, לא שנות ה-70, שם "סתם" תוחלת החיים ירדה ל-60, מה שאתה יכול למצוא באפריקה. כן, אפילו בגלסנוסט שהיה אמור לשפר את מצבה של המדינה תוחלת החיים לא עברה 65, שוב- כמו מדינה אפריקאית נחשלת. ב-2010 זה עמד על 63. רוצה לבדוק בני כמה אלו שנולדו בשנות ה-70 ועלו לישראל או היגרו למדינה אחרת לעומת אלו שנשארו שם? אפילו אם הם היו מהגרים לאפריקה הם היו חיים יותר. מעניין, לא?

וכן, כמו שאביעד ענה לך, בשנות ה-80 רוסיה עמדה בפני רעב כבד שרק בקשת תחנונים מהאויבת המושבעת סיפקה לה אוכל. זה בטח מאוד מעצבן לבקש אוכל מהאויב שלך, לא?
בפורום סקופים סיפרו פעם על זה שבחורף קשה אחד ברה"מ נאלצה גם לקנות שמיכות מהמערב, את זה לא מצאתי ברשת אבל אחפש שוב אם תרצה.

ישן 14-05-2011, 09:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יודע למה הצעתי (אני רוצה) לשלוח אותך לגולאג?
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "תמיד שבאים להגן על השיטה..."

מסיבה אחת פשוטה..

כי אתה אדם מנותק.

אתה לא צריך לומר או להודות בכך אפילו - מסיקים בקלות, שאתה מרוויח סכומי כסף עצומים שבאים לך בקלי קלות קרוב לודאי מכלום. (המילה בצרפתית - נובוריש) אתה לא מתאמץ בכלל להשיג אותם. המושג "לא גומר את החודש" הוא ערטילאי בשבילך, אתה רק יודע שהמושג הזה קיים - כי שמעת עליו כמה פעמים בטלוויזיה. אתה לא יודע את משמעות המושג לאסוף שקל לשקל.. אתה בטח אוסף אלף לאלף..

מבחינתך אנשים שמחטטים בפחי זבל קיימים רק בהודו או מדינות אפריקה הנחשלות - או שהם פיקציה של הסוציאליזם שמעוניין להפריע לך להרוויח סכומי כסף אדירים...

היי! יש שם עולם למטה מתחתייך!!...

עולם של בני אדם כמוני וכמו עוד רבים מחברי הפורום - שמתאמצים יותר או פחות בעבודתם, יגעים קצת או יותר והמשכורת שנכנסת לבנק משמשת אותנו לקיום.. חלקנו מתקיימים בצורה מחושבת יותר, חלקנו מרשים לעצמם לחיות קצת יותר טוב...

ישן 14-05-2011, 13:57

יש לסגור את הרכבת, ויפה שעה אחת קודם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שביתת פתע של רכבת ישראל"

ציטוט:
בין 2005 ו-2009 נפגעו בישראל 569 בני אדם בתאונות רכבת, לאורך 1,100 ק"מ של מסילות ברזל. כלומר 0.517 נפגעים לכל ק"מ. בארה"ב נפגעו באותה תקופה בתאונות רכבת 45,799 בני אדם, לאורך 268,938 ק"מ של מסילות ברזל, או 0.17 נפגעים לכל ק"מ.

ציטוט:
נסתכל למשל על שתי חברות הרכבת הגדולות בארה"ב להסעת מטענים. יוניון פסיפיק הרוויחה ב-2010 סכום של כ-2.8 מיליארד דולר. BNSF הרוויחה באותה שנה כ-2.4 מיליארד דולר. כמובן שאצלנו אין אפשרות לרווחים כאלו, אבל חטיבת המטענים של רכבת ישראל רושמת מדי שנה הפסדים של 20-30 מיליון שקל.

ציטוט:
בשוודיה למשל גם הופרטה הרכבת, בהצלחה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4067933,00.html
ישן 14-05-2011, 19:04

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "איזה תגובה? תגובה שמזכה אותי..."

ציטוט:
ומדינות שלא מרסנות את השוק בצורה נכונה, בסוף מקבלים את המשבר החמור מזה כמעט 100 שנה, בארצות הברית.

משבר שנגרם בגלל התערבות ממשלתית, תריץ חיפוש ותראה מי היו אותם הבנקים למשכאונתאות שקרסו ולמי הם הלוו את הכסף, ומי עמד בתור המבטח.
לא ברור לי איך קישרת את זה לשוק החופשי זה אחד המקרים שעליהם אפשר להגיד בבירור שהממשלה הייתה זאות שגרמה למשבר.
ועוד צפויה לנו משבר לא קטן בגלל אותה תוכנית החילוץ של ממשלת ארצות הברית וגם אז בטח יטענו שזה השוק החופשי שגרם למשבר וצריך להדק את הרגולציה, שהאמת היא שזה בדיוק מה שגרם למשבר.

ציטוט:
"כלכלה חופשית", זה נראה פשוט מצחיק, אין אף כלכלה בעולם שממדלת, כלככלה חופשית טהורה,

נכון.
אבל במקומות ובתחומים שבהם יש כלכלה חופשית - זה עובד.
וכן אני לא טוען: באו נעשה כלכלה חופשית טהורה, אבל ברוב התחומים שבהם הממשלה אחראית היום, הרגולציה, והבירוקרטיה מיותרים ומזיקים לאזרח, ואפשר לעבור לכלכלה של שוק חופשי.

נערך לאחרונה ע"י Homo sapiens בתאריך 14-05-2011 בשעה 19:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:23

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר