לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2010, 11:07
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע בצה"ל חוסמים את הגישה לאתרי הרשתות החברתיות ושרתי המייל

סוף סוף משהו זז!
(אולי בעקבות חילופי רמחב"ם)

לילך שובל מפרסמת הבוקר בישראל היום כי המחשבים המשרדיים המחוברים לרשת האינטרנט האזרחית ומשמשים את החיילים והקצינים לעבודתם יחסמו מעתה לגישה אל אתרי הרשתות החברתיות ושרותי הדואר האלקטרוני.

קטע מתוך הידיעה:

דממה ברשת, בפקודה

לילך שובל ישראל הי!ם 19.10.2010

פייסבוק? לא בצה"ל. בימים אלו נפרדים חיילי הצבא מהרשתות החברתיות באינטרנט, לאחר שהוחלט בצה"ל לסגור את כל הרשתות החברתיות ואת המיילים שאינם צבאיים לשימושם של החיילים והקצינים.
מדובר במאות רבות של מחשבים המותקנים בצה"ל, אשר בהם משתמשים מפקדים וחיילים שלצורך עבודתם הצבאית זקוקים לאינטרנט אזרחי. מחשבים אלו נפרדים מרשת המחשבים הצה"לית, שאינה מחוברת לאינטרנט.
בין האתרים שנחסמים בימים אלו על ידי אגף התקשוב של צה"ל, ניתן למצוא את הרשתות פייסבוק וטוויטר וכן אתרי מיילים כמו ג'ימייל ועוד. גורם צבאי האמון על הנושא הסביר ל"ישראל היום" כי הרעיון הוא שחיילים וקצינים ישתמשו רק במיילים שסיום הכתובת שלהם הוא idf.gov.il. יש לציין כי כתובות מייל אלו מנוטרות על ידי מחלקת ביטחון המידע הצה"לית לשם מניעת דליפת חומרים מסווגים ברשת האזרחית. כן ייחסמו באופן הדרגתי אתרים נוספים שנחשבים למסוכנים ומאוימים מבחינת וירוסים.
הגורם הצבאי, קצין ממחלקת ביטחון המידע, הסביר כי הרעיון של סגירת האתרים הללו הוא לשמור על ביטחון המידע. "כשאדם נמצא בסביבה מבצעית הכללים צריכים להיות מסוג אחד, וכשהסביבה היא לא מבצעית - יש נורמות התנהגות אחרות. אם אדם היה מעורב בפעילות מבצעית, ודקה אחרי זה הוא נמצא בפייסבוק, זה יכול לבלבל אותו", ציין.
יש לציין כי במחלקת ביטחון המידע החליטו כי במחשבים המצויים במועדונים היחידתיים לא תיחסם הגישה לאתרים אלו. "המועדון היחידתי והבית הם לא ממש סביבה מבצעית. הרעיון הוא שבסביבה המבצעית יהיו כללים אחרים", הוסיף הקצין.
עוד הדגיש כי "אנשים לא עושים את זה במזיד בדרך כלל, אבל הם יכולים להתבלבל. צריך לעשות את ההפרדה הפסיכולוגית הזו. במועדון ובבית יש כללים אחרים מאשר במשרד היחידתי. כבר היו מקרים שפעילויות מבצעיות נדחו בגלל טעויות כאלו". עם זאת, ציין הגורם כי ההחלטה על סגירת האתרים לא התקבלה בעקבות אירוע קונקרטי, אלא בגלל הבנה של התגברות האיום.
מלבד חסימת הגישה לאתרים מסוימים אלו, פתח בחודשים האחרונים צה"ל בהסברה אינטנסיבית בכל נושא השימוש בפייסבוק. "יש לנו מלחמת הסברה משמעותית בנושא הרשתות החברתיות", הודה הגורם. "אנו נוקטים שיטות של הסברה, בקרה וענישה". בנוסף, מחלקת ביטחון המידע הגבירה גם את ניטור האינטרנט, בחיפוש אחר מידע שזולג ועלול להשפיע על ביטחון כוחות צה"ל.

קישור אל הידיעה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 16:12
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
הרעיון שלי קצת הזוי אך בהחלט בר מימוש , על הצבא לפרסם מכרז
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אתה מודע לכך שמפקדים משתמשים..."

בין חברות יצרני הטלפון הסלולרי והחברה הזוכה תייצר סלולרי ללא מצלמה , קישור לאינטרנט וכו'
הצבא ירכוש את המכשירים הללו וימכור אותם לחייל המעוניין למסור ד"ש לאמא/חברה .
מן הסתם הטלפון הזה יהיה גם זול ביותר .
לחיילים יהיה מותר להשתמש אך ורק בטלפון הזה בהיותם בצבא , כל חייל שישתמש בטלפון אחר
יענש בחומרה . כמו כן כל חייל יוחתם על טופס בו הוא יודע ששימוש בטלפון אחר יגרור עונש כבד .

הרעיון אולי הזוי ודרקוני אבל במלחמה כמו במלחמה ומה שלא נכנס דרך הראש יכנס דרך הרגליים .

ישן 19-10-2010, 21:38
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "הרעיון שלי קצת הזוי אך בהחלט בר מימוש , על הצבא לפרסם מכרז"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי60
בין חברות יצרני הטלפון הסלולרי והחברה הזוכה תייצר סלולרי ללא מצלמה , קישור לאינטרנט וכו'
הצבא ירכוש את המכשירים הללו וימכור אותם לחייל המעוניין למסור ד"ש לאמא/חברה .
מן הסתם הטלפון הזה יהיה גם זול ביותר .
לחיילים יהיה מותר להשתמש אך ורק בטלפון הזה בהיותם בצבא , כל חייל שישתמש בטלפון אחר
יענש בחומרה . כמו כן כל חייל יוחתם על טופס בו הוא יודע ששימוש בטלפון אחר יגרור עונש כבד .

הרעיון אולי הזוי ודרקוני אבל במלחמה כמו במלחמה ומה שלא נכנס דרך הראש יכנס דרך הרגליים .

עזוב, היה עדיף שירכוש טלפון מחברה נורמלית ( עם קליטה ומכשירים שאשכרה עובדים )
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר