לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2011, 19:57
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
כמה שאלות על Fuji S5600

היי,

ניסיתי לעשות חיפוש וגם קראתי את המדריך ולא מצאתי תשובה.

יש במצלמה באפשרויות איכות התמונה 5MP N ויש 5MP F
במדריך רשום שה F יותר טוב. הכל טוב ויפה אבל השאלה היא למה? מה בדיוק ההבדל בין השניים?

השאלה השנייה שלי היא האם זו מצלמה למקצוענים/חובבנים או לפשוטים כמוני שיודעים רק לעשות point and click?
כי לפי החיפוש בפורומים ראיתי שיש יותר מדי דברים להגדיר במצלמה בשביל תמונות מעולות.

והשאלה השלישית שלי היא למה לא יוצא לי לעשות את אפקט ה DOF?
הכוונה היא שהאובייקט שאליו אני מכוון בפוקוס וכל השאר מסביב מטושטש. במדריך רשום שצריך בסך הכל לבחור את מצב A ולהוריד מהירות צמצם. עכשיו אני לא יודע אם 3.2 זה נמוך או 8 זה הנמוך בכל מקרה ניסיתי בכל האפשריות(סך הכל 4) ועדיין לא מצליח לי.

ובכללי אשמח לכל טיפ או עזרה לגבי המצלמה. אני יודע שהיא ממש ישנה אבל ראיתי מהחיפוש שיש הרבהההה אנשים בפורום בעלי מצלמה כזו(ואני מניח שכולם חוץ ממני לשעבר כי בתוצאות חיפוש התאריך האחרון 2007 ).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2011, 23:10
צלמית המשתמש של BiNbA17
  משתמשת נקבה BiNbA17 BiNbA17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "כמה שאלות על Fuji S5600"

לא יודעת לענות לך על השאלה הראשונה, ולמען האמת זה אף פעם לא עניין אותי. כל מה שעניין אותי זה בתכלס מה האיכות הכי גבוהה ומה ההבדל בין האיכויות השונות.

לשאלתך השניה, המצלמה היא מצלמה פשוטה, לשימוש חובבני, אבל יש בה אופציות ידניות ,שבתכלס לא משנות הרבה אבל בהחלט טובות כדי להתחיל ללמוד על עולם הצילום בצורה קצת יותר מקצועית.

'אפקט הDOF' לא קשור לצמצם (ספציפית במצלמות מהסוג הזה). ע"י שימוש בזום (כמה שיותר, ככה עומק השדה שלך יהיה רדוד יותר) וחצי לחיצה כדי לקבל פוקוס.
יש לציין שע"י שימוש בזום ניתן לקבל איכות טובה רק כשאתה מצלמה בחוץ, ובתאורה טבעית טובה.

המצלמה מעולה! ואני ממליצה עליה בחום! ותקופה ארוכה שקלתי לקנות את ה S2000 כדי שתהיה לי בתיק. (ויתרתי כי העדפתי להשקיע בעדשה חדשה) .

ההסברים שנתתי לך לא מדוייקים ולא מקצועיים, אבל לדעתי די ברורים.
אם מישהו מחברי הפורום יוכל לתקן אותי איפה שצריך, אני אשמח .

ישן 14-05-2011, 00:01
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Duckion` שמתחילה ב "אם אני לא טועה העקרון של עומק..."

תיקון לשניכם.
עומק השדה נקבע ע"י שני גורמים, כפי ששניכם ציינתם - אורך המוקד ומפתח הצמצם (לא מהירות צמצם, לא גודל צמצם - מפתח [לא כזה שפותח מנעולים, אלא רמת פתיחות]).
בסיטואציה נתונה - ככל שמפתח הצמצם גדול יותר (כלומר מספר קטן, לצורך הדוגמא 3.2 נחשב פתוח יותר, או בעל מפתח גדול יותר, מאשר 8 שהוא מפתח קטן) כך הרקע יהיה מטושטש יותר.
בסיטואציה נתונה - ככל שאורך המוקד יהיה גדול יותר, כך הרקע יהיה מטושטש יותר.

יש לקחת בחשבון גם את המרחק שבין הנושא לרקע ובין הנושא לצלם.
כלומר, אם ניתן לשים פיסית את הנושא מול רקע מרוחק, אז הרקע המרוחק יהיה מטושטש.
אם הנושא המצולם יעמוד בסמוך מאוד לרקע, אז יהיה קשה מאוד לטשטש אותו, גם עם צמצם פתוח ועדשת טלה (אדם הנשען על קיר כשהקיר הוא רקע התמונה לא יאפשר טישטוש של הקיר. על הרקע להיות רחוק מן הנושא כמה שיותר).

אגב, DOF אינו אפקט אלא מונח טכני בצילום ופירושו "עומק שדה".
הכוונה שלך היא לעומק שדה רדוד, או Shallow Depth Of Field.
אפשר לייצר גם את האפקט ההפוך של עומק שדה גדול ע"י הפיכת הפרמטרים.

בכל מקרה, בשביל לקבל רקע מטושטש עליך למקם את הנושא כמה שיותר רחוק מהרקע, לפתוח צמצם למקסימום (מספר קטן) ולהשתמש בעדשה שלך ב"מקסימום זום" [בלשון העם].

המצלמה שלך היא מצלמת Point and Shoot ועל הנייר מוגדרת לחובבים מתחילים.
אנשי מקצוע לא ישתמשו בה לעבודות שלהם אם כי טכנית היא מסוגלת להביא תוצאות יפות מאוד (הסיבות בגללן אנשי מקצוע לא עובדים עם כל מצלמה שמפיקה תמונות טובות רבות, אבל אחת מרכזית בהן היא זמן תגובה והיכולת להחליף עדשות / פילטרים וכו' - דבר שחסר במצלמות שאינן SLR).

ולקינוח - המדריך המופלא של קוקו בבדיוק בנושא שאתה שאלת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=295629
תהנה - מדריך מעולה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר