לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2011, 07:59
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Seromontis שמתחילה ב "הבנתי תודה. ואם אני רוצה..."

אתה רוצה ללמוד בטכניון?
מצויין, כל מה שנשאר לך זה לעשות מכינה של שנה, ולקוות שאולי תתקבל לטכניון..

ציטוט:
מכינה, לשפר באופן עצמאי, קורסים, הוספת מקצועות של 5 יח'?

לשפר באופן עצמי, זו בכלל לא אופציה, כי כל הבגרות שלך היא תת רמה, ואתה ממש צריך לשפר הכל, וזה לא פרקטי בעליל, הדרך היחידה שלך זה מכינה, שתחליף לך את הבגרות.

אם אתה רוצה לטכניון, אתה גם צריך לבדוק בכלל שהמכינה שאתה עושה מקובלת על הטכניון, אבל בגלל שהטכניון אוהב כסף(כמו כל מקום אחר), מאוד סביר שהם מקבלים רק את המכינה שלהם עצמם(מכינת הטכניון), לסיים את המכינה הזו בציונים גבוהים, זה דבר לא פשוט בכלל.. אז שיהיה לך בהצלחה, בטכניון

רק כך בחשבון שבזמן שאתה מבזבז זמן יקר ומטופש במכינת הטכניון, היית יכול לסיים שנה א בבן גוריון...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 28-05-2011 בשעה 08:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2011, 08:55
  shir.F shir.F אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seromontis שמתחילה ב "קבלה לאוניברסיטה"

קודם כל, אנחנו מדברים פה על מדעי המחשב או הנדסת מחשבים?
כי יש הבדל גדול.
מדעי המחשב זה מקצוע בפקולטה למדעי הטבע.
לפחות בבן גוריון דרישות הקבלה הן פסיכומטרי 600 וסכם כמותי 660, שזה ממש לא בשמיים.

הנדסת מחשבים זה בפקולטה להנדסה וזה כבר סיפור אחר לגמרי.
אם אתה רוצה להתקבל להנדסת מחשבים בבן גוריון, אתה צריך סכם הנדסה מאוד גבוה, שזה אומר מתמטיקה, פיזיקה ופרק כמותי בפסיכומטרי גבוהים (לצורך ההגזמה, גם אם תוציא 800 בפסיכומטרי ופרק כמותי לא מספיק גבוה- יתכן שלא תתקבל [אני יודעת שזה לא הגיוני, אבל רציתי להקצין]).

ב. בלי קשר, RP, להגיד לבנאדם "חכה, אולי תוציא 740 ומעלה", זה קצת מנותק מהמציאות.

ג. באופן כללי, להבדיל מכל המגיבים שלעיל, אני לא אוהבת את כל הקיצורי דרך האלה של המכללות.
גם ככה אתה מתכוון ללמוד רק ב2012/13. אז למה לא להתאמץ קצת בשביל משהו שאתה מאוד רוצה? כן, ללכת ולשפר בגרות אחת או שתיים, כן להשקיע טיפה יותר בפסיכומטרי. מה קרה? היום המון עושים את זה.
ככה רק תעריך יותר המקום שלך באוניברסיטה ובהתאמה גם תצליח יותר.
ישן 28-05-2011, 10:03
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shir.F שמתחילה ב "קודם כל, אנחנו מדברים פה על..."

א) אף אחד בבן גוריון לא מתקבל עם פסיכומטרי 600 למדעי המחשב(אולי עם ממוצע בגרויות גבוהה מאוד), וגם זה בספק גדול, 630+, זה הכוון.

ב)אין דבר כזה, "הנדסת מחשבים" בבן גוריון, יש "הנדסת חשמל, ומחשבים" שזה שם יפה, אבל מדובר בהנדסת חשמל.

ציטוט:
אם אתה רוצה להתקבל להנדסת מחשבים בבן גוריון, אתה צריך סכם הנדסה מאוד גבוה, שזה אומר מתמטיקה, פיזיקה ופרק כמותי בפסיכומטרי גבוהים.

מצד שני אפשר לקבל ציונים נמוכים עד מאוד בכל שאר הדברים, כך שלחלק מהאנשים להתקבל להנדסת חשמל בבן גוריון יהיה קל יותר. לדוגמה אותי קבלו בבן גוריון להנדסת חשמל, אבל לא למדעי המחשב, אומנם בפיסיקה מתמטיקה, מחשבים, ובחלק הכמותי בפסיכומטרי היו לי ציונים די טובים, בנגוד לכך כל שאר הבגרות שלי הייתה שלא נדע(טוב אני סתם מגזים, כל הציונים היו 70-85).

ציטוט:
ג. באופן כללי, להבדיל מכל המגיבים שלעיל, אני לא אוהבת את כל הקיצורי דרך האלה של המכללות.
גם ככה אתה מתכוון ללמוד רק ב2012/13. אז למה לא להתאמץ קצת בשביל משהו שאתה מאוד רוצה? כן, ללכת ולשפר בגרות אחת או שתיים, כן להשקיע טיפה יותר בפסיכומטרי. מה קרה? היום המון עושים את זה.
ככה רק תעריך יותר המקום שלך באוניברסיטה ובהתאמה גם תצליח יותר.

ואני מאוד לא מבין עצות לא מועילות שנותנים לאנשים, במיוחד עצות כאלה שמשפעים באופן נכר על החיים(שנה מהחיים לבזבז על מכינה זה לא דבר של מה בכך, ואני כבר לא מדבר על ה15,000K), למעשה לבזבז שנה שלמה על מכינה, במקום לעשות בזמן הזה שנה באונברסיטה(כן שנה ראשונה במכללת אחווה, זה שקול לגמרי לשנה בבן-גוריון), זה דבר מטופש לגמרי.
מה שהרבה יותר חמור בכל הסיפור הזה שאת ממליצה לבחור כאן "לשפר בגרות או שניים", כאשר לגמרי ברור שלטכניון הוא לא ייתקבל, אחרי שישפר "בגרות או שניים", לבן גוריון אפשרי להתקבל אחרי שיפור מהותי בלפחות שני מקצועות הבאים: מתמטיקה, פיסיקה, מדעי המחשב. וכל זאת בהנחה שיהיה לנו ציון פסיכומטרי סביר של 640+, וגם במקרה הזה לא עולה לי בראש משהו עצוב יותר מלבזבז שנה מהחיים על "חשבון", ו"מדעי המחשב", ברמת התיכון, במקום לעשות בשנה הזו שנת תואר בבן גוריון, (שנה ראשונה באחווה, במסלול מתמטיקה ומדעי המחשב שקולה לגמרי, לשנה א בבן גוריון). בסדר, כל אחד והשטויות שלו..
ישן 28-05-2011, 11:03
  shir.F shir.F אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "א) אף אחד בבן גוריון לא מתקבל..."

א. אתה מוזמן להתקשר לאונ' ולשאול מה הן דרישות הסף לקבלה למדעי המחשב, או להיכנס ולראות בעצמך באתר.

ב. אני יודעת שזה נקרא חשמל ומחשבים אבל הדגש של פותח האשכול היה על המחשבים, כך שאו שהוא התכוון למדעי המחשב או הנדסת חשמל ומחשבים. בכל אופן מה זה חשוב איך קראתי לזה, לא המצאתי מקצוע.

ג. אני כתבתי את מה שבוודאות אני הייתי מנסה לעשות במצבו, ולכן זו גם המלצתי.
ודיברתי רק על אונ' בן גוריון, כי שם הדגש הוא בעיקר על המקצועות הריאליים, לא על הטכניון, ואני באמת חושבת שזה לא כזה ביגי לשפר בגרות במתמטיקה ובפיסיקה.
ואתה יודע מה? אולי אולי לא בכל אחד מאיתנו טמון הפוטנציאל להפוך למהנדס חשמל, וגם עם זה צריך להשלים.
ושוב אני אומרת, יש אנשים שעובדים קשה בשביל להשיג דברים שהם רוצים ויש אנשים שמחפשים קיצורי דרך (ע"ע זילות המקצוע), ובענייני קיצורי דרך בהחלט יכול להיות שאתה מבין טוב יותר ממני. זה עדיין לא הופך את הדברים שלי ל"שטויות", גם אם הוספת סמיילי בסוף.
ישן 08-06-2011, 20:40
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Seromontis שמתחילה ב "בדקתי את מה שאמרת והבנתי..."

אני דווקא מאוד ממליץ על המכינה של הטכניון.
הטכניון לא עושה את החיים קלים לאלו שמנסים לעבור אליו מהפתוחה, וכן, מעטים האנשים שעוברים מהפתוחה / ממוסדות אחרים לטכניון. לצורך העניין, כדי לסבר את האוזן, אצלי בסמסטר (בפקולטה להנדסת חשמל - שזו הפקולטה הגדולה ביותר בטכניון) יש סטודנט בודד שעשה את המעבר הזה. לעומת זאת, יש מעל 20 אנשים בוגרי מכינה...

כאמור, הרמה במכינה גבוהה מזו של הבגרויות, ואם תעמוד בה בהצלחה - סיכוי גבוה יותר שתעמוד בהצלחה בתואר.
בנוסף, כפי שציינתי, הטכניון נותן עדיפות לבוגרי המכינה שלו - ובצדק.

החסרון הוא כמובן העלות הכספית.

ממליץ לך לברר בנושא ולגשת לפגישת ייעוץ בטכניון. סלול לעצמך את הדרך למוסד בו אתה רוצה ללמוד...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 08-06-2011 בשעה 20:42.
ישן 09-06-2011, 19:02
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Seromontis שמתחילה ב "בדקתי את מה שאמרת והבנתי..."

בקישור שהבאתי קודם מצויה כל האינפורמציה לגבי האוניברסיטאות והמסלולים המוכרים שאליהם אפשר להגיע דרך אפיק המעבר. בכל מסלול כתוב בדיוק אילו קורסים דרושים ומהם הציונים הנדרשים.

בנוגע לשיעורים - באוניברסיטה הפתוחה ניתן לקחת קורסים בהנחייה רגילה ובהנחייה מוגברת. בקורסים בהנחייה רגילה יש 5-7 שיעורים בסמסטר, ובקורסים בהנחייה מוגברת יש 10-12 שיעורים בסמסטר (לפחות מנסיון שלי, במתמטיקה ומדמ"ח). כן יש צורך להיות אוטודידקט ולשבת עם הספרים לבד, אך כמובן שהצורך הזה מצטמצם אם לוקחים קורסים בהנחייה מוגברת.

נכון, אני מסכים עם שי, זה מסלול יותר קשה ולא טבעי. מצד שני הוא חוסך הרבה זמן (לראייה - אני השלמתי את שנה א' תוך כדיי שירות צבאי ועכשיו אני מתחיל ללמוד באוניברסיטה רגילה בלי "לבזבז" שנה). מצד שני, הטכניון לא "עושה את החיים קשים" כל עוד אתה עומד בדרישות שהוגדרו באפיק המעבר - והן כתובות שחור על גבי לבן בקישור.

אני לא אומר שתרוץ על זה כמו עיוור, אלא רק תראה אם המסלול הזה עשוי להתאים לך, כי הוא ממש לא מתאים לכל אחד. אם אתה חושב שכן אז זה שווה נסיון.

ושוב הקישור: http://www.openu.ac.il/afik

(אגב - שי, אם אתה עכשיו מסיים שנה ב' אז אני מכיר את הבחור... )

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר