לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2008, 23:06
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
WWZ, קידום מכירות, מל"פ ופריצת גבול עזה.

חברים, מספר נושאים שונים הקשורים זה בזה. סבלנות ולקרא עד הסוף.

WWZ,
http://www.wwz.co.il/
http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_Z

לאחרונה, קיבלתי מעטפה חומה, כאילו אמיתית, ובתוכה עלון מידע, כאילו צה"לי, כולל המימדים והפונט האופייני. "מדריך כיס למלחמה בזומבים". התגובה של אבא שלי היה "ביס משיגע". חודשיים קודם קראתי על הספר והסרט. זה אמצעי קידום מכירות פשוט גאוני, לדעתי. מיותר לציין עד כמה אני כרוך אחרי סיפורי פנטסיה / אימה / היסטוריה ומד"ב. ככל שיותר דימיוני עדיף.

הספרים נכתבו כפרודיית אימה / רומן היסטורי פנטסית אימה, שכתב תסריטאי של "סאטרדיי נייט לייב", מקס ברוקס. כן, יורש העצר של המלך עצמו: מל ברוקס. (וזה טוב להיות מלך!). גם מל ברוקס היה כותב בדיחות בתחילת דרכו.

האתגר הצבאי שמציג הספר, זה לחימה בזומבים. ייצורים אייטיים, לא חמושים, לא אינטלגנטים שכל כוחם בהתמדתם ומספריהם. מספרם אינסופי והם דומים לאנשים שפעם הכרתם, ולכן בהתחלה קשה פסיכולוגית להילחם בהם. גם קשה להגדיר אותם, אם כקורבנות הראויים לטיפול ורחמים, או כטורפים מסוכנים. מי שלא מסוגל להחליט, בזמן, מסכן את עצמו.

* * *
מל"פ - מלחמה פסיכולוגית. נועדה לשבור את רצון האויב להילחם, או להסיט את האויב מכוונתו המקורית, או להעמיד את האויב בפני דילמות מוסריות שימנעו ממנו קבלת החלטה נכונה בזמן.

דוגמאות:
1) שימוש בעלונים בפגזים, עלונים ממיכלים המוטלים ממטוסים, כתובות גרפיטי, רמקולים המשמיעים יבבות וצרחות, פיצוצים או תפילות בודהיסטיות מונוטניות, או קללות בערבית.
2) שימוש במגינים אנושיים, פעילות צבאית מתוך אזורים מאוכלסים בצפיפות. אמבולנסים לתובלת אמל"ח וכוחות, התחפשות לאזרחים ולנשים, שימוש בילדים-חיילים, שימוש בשבויים כמגינים מפני הפצצות.
3) גרימת מוות אכזרי / טכסי והתעללות בגויות, הצגתן לראווה (על כלונסאות למשל).

(אתגר: נסו לשייך כל אמצעי לכל מלחמה חשובה במאתיים השנים האחרונות).

* * *
מקבץ עובדות מהחדשות ושאלה:
לאחרונה, פרצו אלפי עזתים את הגבול המצרי, ושברו את המצור המיוחצ"ן היטב שהטילה עליהם ממשלתינו באיחור אופנתי כיאה לבירוקרטיה מודרנית, זאת כתגובה לירי הפצמ"רים והרקטות הבלתי פוסק.

חשמל, מים, סולר, תרופות ומזון, ממשיכים לזרום אליהם ללא הפרעה. (ד"א, מי משלם את החשבון על הסולר המזון והתרופות? ).

המצרים החליטו לא להילחם באחיהם העזתים. היה להם ברור שמלחמה בגל האנושי (טקטיקה מימי מלחה"ע הראשונה לפחות), שרובו עשוי נשים, ילדים ובלתי חמושים אחרים הדחוקים בחזית הגל, יפיל עשרות ומאות, ויתסיס את הרחוב נגד הממשלה. ממשלת מצריים בחרה באפשרות הרעה פחות מבחינתה. ממילא הם איבדו כל יראה לישראל או לארה"ב.

וכאן מגיעה שורת המחץ:
מה יעשו חיילי צה"ל למראה גל אנושי, המורכב אלפי נשים וילדים (וחמושים בעורף שמוודאים שהאזרחים יצעדו בכיוון הנכון), כאשר אותו גל אנושי ינסה לפרוץ את הגדרות לכיוון אשקלון או כיסופים. איטיים, לא אינטלגנטיים (לא מתמרנים), לא חמושים, במספרים גדולים, נעים במספר גלים.

כדי להקל על הדיון יש לבחור בין האפשרויות הנתונות:

1. לפתוח באש מקלעים בטווחים קרובים.
(באין גיבוי משפטי מהותי, החייל צפוי לעמוד לדין על פשעים נגד האנושות בהאג).

2. פעולות עיכוב באמצעות אלפ"ה וצפי להוראות חדשות מהממשלה. (האלפ"ה אוזלת לפני שהממשלה
מוכנה גם לקחת אחריות וגם להעניק גיבוי). באין אלפ"ה, כל חייל עומד לנפשו.

3. מתוך ידיעה של העתיד הפרטי העגום, החייל עורק נוטש ובורח על נפשו. או שעומד מנגד, יחד עם המוסר והדגל השחור, ומאפשר לגל האנושי לשטוף הכל.

התוצאה: כיסופים, כרם שלום, נתיב העשרה, חולית נופלות וננטשות. הנגב פרוץ. אזרחים שלא ברחו מהר מספיק, נרצחים בלינץ', ילדות נאנסות למוות (כמו בחברון בתרפ"ט), חלקי גופות של זקנים וילדים ננעצים על קלנוסאות (כמו בתש"ח, הספר השחור). שדרות ואשקלון הן המטרות הבאות של הגל האנושי. בריחה היסטרית של פליטים מערים אלו.

חיזבאללה צופה ורושם הערות, גם הירדנים והמצרים לומדים היטב.

אשמח לגלות אפשרות רביעית שלא חשבתי עליה.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 24-01-2008 בשעה 23:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2008, 23:17
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "WWZ, קידום מכירות, מל"פ ופריצת גבול עזה."

אני חושב על הסנריו הזה מיום ההתנתקות, הפגנת צעידה בנוסח החיזבללה כאשר כפרים שלמים צעדו לעבר המוצבים.

אני בעד השיטה הירדנית של חוסיין - שני ג'יפי תול"ר מול המפגינים, ואין הפגנה.

אבל מכיוון שנראה לי שזה לא יתבצע, אני בעד הכנה מבעוד מועד של אמצעים פירוטכניים "משכנעים" מפוג"ז וצפונה, על מנת לתת יכולת הרתעה אמיתית לפני הפתיחה באש, שבסוף תגיע.

אגב, יש לתחום מראש "קו אדום" משולט היטב ונשלט באש, ולאחריו תבוא פתיחה באש, אין להפוך את הגדר עצמה לאותו "קו אדום" מכיוון שבכך לא הותרת בידך שום מרווח תמרון.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 24-01-2008 בשעה 23:20.
ישן 24-01-2008, 23:30

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אני חושב על הסנריו הזה מיום..."

מיותר לציין, אני מסכים איתך לכל מילה ולא בפעם הראשונה. אלא שאני מאוד פסימי. התרחיש אמיתי ומוחשי עוד מלפני 2000, אלא שהוא הולך ומתגשם ומתקרב מול עיניינו.

הרושם שלי הוא שהאויב (אם לא יחסמו אותי על פוליטיקה עקב שימוש במושג הזה), לא מתרגש מהאלפ"ה שלנו. הוא למעשה סומך על כך שאנחנו מפחדים לפגוע בהם באמת. חבר סיפר לי איך נח"ל (בסביבות 2001) ירו אלפ"ה על מפגינים שצרו על מחסום, במשך שלושה ימים של אבנים ובקת"בים, עד שהגיע ג'יפ מג"ב וחיסל את הסיפור בחמש דקות. (מבלי להרוג אף אחד, רק בלהיות משכנעים).

ישן 24-01-2008, 23:42

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לכן לא כתבתי אלפ"ה אלא..."

ככל הנראה כדורי הפלסטיק גומי יצאו משימוש בגלל הנטיה שלה ולעכב את קידום הדרגות של קצינים ולהביך פוליטיקאים. למיטב ידיעתי, אזל הגיבוי המשפטי לשימוש בציוד מסוג זה.

לדעתי, אמצעי הפירוטכניקה שאתה מתאר לא מרשמים מספיק, לדעתי. אש אפשר לכבות, או לחכות שתמצה את הדלק שברשותה. אש גם יכולה לשרוף מפגין. אם אין את הנחישות והעקביות המוסרית, כבר הפסדת במלחמת התעמולה והשימוש בציוד יאסר.

עובדה היא שהשוטרים מוואדי ערה הפכו לשיעירים לעזאזל של פוליטיקאים מסויימים שאת שמם הס מלהזכיר. אף חייל קצין או שוטר מג"ב לא ירצה להיות במקומם, אפילו ברור לו השירות שהוא עושה למען העם והמולדת.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 24-01-2008 בשעה 23:55.
ישן 25-01-2008, 00:28
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לכן לא כתבתי אלפ"ה אלא..."

תמיד תלמד מהם מה מפחיד אותם...

כלבים למשל,יש להם איזה פחד מולד מכלבים (באיסלם הכלבים הם חיות שטניות וטמאות) כמו הקו שהקימו עכשיו המצרים בינם לגדת התעלה.

הייתי מפזר את גברברי הצ'יפנדיילס בתוך המעבר בליווי של תזמורת מכבי האש ערומים כביום היוולדם,אני מניח שהחסודות ינוסו על נפשן....ככה ניראה לי או בעצם אני מקווה

סתם...

למען האמת הכל תלוי בהצהרת כוונות,מתוך ידיעה שבתוך הגל הזה מסתתרות נשים שעוטות חגורות-נפץ לפגיעה בחיילי צה"ל,הייתי מבצע נוהל מוכר של עצירת מפגע וודאי כולל הסוף הטרגי של ירי ע"מ להרוג,כל השאר שייך לדינמיקת "עדר במנוסה".
אני מצטער אם זה לא נישמע הומני אבל אני לא הייתי דוחף את אישתי ואת ילדי מלפני לתוך קני הרובה של החמאס (היא גם לא הייתה מסכימה),אילו היה מדובר נניח באישה אחת שלא הייתה נשמעת להוראות הבידוק במחסום למרות חשד שהיא עומדת לבצע פיגוע התאבדות והיא הייתה ממשיכה לנוע לעבר החיילים היה ארוע בסבירות גבוהה מסתיים בירי ע"מ לפגוע.
מכאן אני גוזר את ההשלכה למצב המוני.
ישן 25-01-2008, 00:14

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הממ הממ.. בהקשר הזה, נטען..."

מספיק להם להריץ אלף, יום אחרי יום, גל אחרי גל. במיוחד אם יש חמושים בעורפם, שבאמת לא מהססים לירות בנסוגים או הנכשלים. אז הגל האנושי יתקדם לכיוון ישראל בריצה, כאילו אחזם שד.

הסיפור על המסוק בקבר יוסף, הוא אמיתי והופיע בעיתון. (צריך לחפש). אני זוכר את הסיפור היטב.
ידוע לי על עוד חיילים שמכירים עוד סיפורים על סרבנים אפורים מבין טייסי המסוקים, שדיווחו על תקלות שלא היו כדי לא לבצע את המשימה. אחד מהם (ככל הנראה טייס מילואים) אפילו הופיע בתוכנית ראיונות לילית של קובי מידן (בסביבות 2002) והתגאה בכך. זאת על רקע סיפור הטייסים הסרבנים ותנועת אומץ לסרב (שהיום ברור שמימן האיחוד האירופאי בכסף רב, באמצעות המכון הישראלי לדמוקרטיה).

ישן 25-01-2008, 08:17

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]מ זאת על רקע..."

יחי ההבדל הקטן, חיזוק ישובי ספר לעומת עידוד השתמטות באמצעות קמפיין שיווק ויחצ"נות ממומן היטב.

כל כמה שאני זוכר, מדינת ישראל קמה באמצעות נשק ששילמה עליו המאפיה היהודית בארה"ב. ואולי חלק ממח"ל גם קיבלו עידוד מהמאפיה היהודית. אז מה, הקמת המדינה אינה מוסרית בשל כך?

אם רוצח, מציל ילדה מטביעה בים סוער, אז הוא צדיק? יש לשפוט כל מקרה לגופו, ומקור התרומה פחות רלוונטי מהמטרתה.

(המאפיה היהודית תרמה הן ליהודים, הן לישראל ומיוחד לארה"ב בכיוונים ובמידה לא פרופרוציונאלית למספרם ולכוחם, ובטח בצורה שאינה דומה לשום ארגון פשע לפניו או לאחריו).

ישן 25-01-2008, 07:26
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הממ הממ.. בהקשר הזה, נטען..."

הטקטיקה הפופולרית במלחמת השחרור הייתה להקיף כפר עויין משלושה צדדים, ולהשאיר את הצד הרביעי פרוץ - כך במקום לקבל אנשים שנלחמים עם הגב לקיר, הותרת להם פתח למפלט ולמנוסה, שסתום לשחרור הלחץ.

בערך מאז האינתיפאדה הראשונה, כל מיני יועצים מטעם עצמם ממליצים לפלסטינים להתארגן בקבוצת אזרחים גדולה, ולצעוד על ההתנחלויות. פשוט לעלות עליהן בהמוני-אדם. הייתה גם תוכנית שכונתה "ספינת השיבה" - ספינה שעגנה בקפריסין, ותכננה להפליג לישראל כשהיא עמוסה בפלסטינים יצוגיים שפליטותם-אומנותם, אישי ציבור ערבים ואנשי רוח. באופן מפתיע, הספינה סבלה מתקלה חשודה ולא יצאה כלל מהנמל.

זוכרים את ה"נחילים האוטונומיים" ממלחמת לבנון השנייה? אז פעולה כזו היא פעולה של "נחיל" קלאסי (לא נחיל אוטונומי מתמרן כמו שציפו שיהיה בצה"ל ומשום מה זה לא קרה כל כך) - המון אנשים, לא לגמרי מאורגנים או מסודרים, שנעים כגוף אחד לעבר מטרה מסויימת. זה לא כוח מתמרן, ולמעשה די קשה עד בלתי אפשרי לשלוט בו או לכוון אותו.

הנחיל נמצא באחד משני מצבים - או שהוא זז בכיוון אחד, או שהוא מתפזר. הוא לא משנה כיוון, מאגף וכו'. מה גורם לנחיל לזוז? או משהו שמבריח אותו ממקומו המקורי, או משהו שמושך אותו בכיוון אליו הוא נע. הנחיל ינוע באופן די ספונטני לפיתחה הזמינה והנוחה ביותר, או יברח מנקודת האיום המסוכנת ביותר. אם יווצרו איומים בנתיב תנועתו, הנחיל בהחלט עשוי להתפזר.

ולכן, למרות כל העצות של כל מיני אנשים טובים שקראו לצעדות אזרחים שיעמידו את ישראל בפני עובדה לא נוחה, זה לא קרה עדיין. יש דברים מושכים וקלים יותר לנוע אליהם מאשר ההתנחלות הממוצעת או מחסום ארז, ולא תמיד יש לחץ בנקודת המוצא לנוע דווקא לשם.

כמובן שרק כסילים או שקרנים יגידו ש"היה לא תהיה", והמצב בהחלט יכול להשתנות. אלא שכמו במקרה ספינת השיבה, מוטב לטרפד תנועה כזו בעודה באיבה וסמוכה למקורה, ולא לחכות שהיא תצבור מומנטום. איך? שאלה טובה באמת.
ישן 26-01-2008, 12:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "WWZ, קידום מכירות, מל"פ ופריצת גבול עזה."

למה ללכת רחוק לפנטזיה/מד"ב ולהוסיף כל כך הרבה מלודרמטיות?

איפה הייתה במאי 2000?
זה בדיוק מה שקרה לצד"ל.
קבוצות גדולות של אזרחים צעדו לעבר מוצבי צד"ל, עם כוחות חיזבאללה בעורפם. מוצבי צד"ל נפלו אחד אחרי השני. הגדודים הסוניים התפרקו במקום, חלקם ברחו לישראל, חלקם נכנעו לחיזבאללה, מיעוטם ירד למחתרת (ונתפס מאוחר יותר). הגדוד הנוצרי התפרק ברח לישראל ולאירופה (בעיקר גרמניה למיטב זיכרוני). הגדוד היחיד שפורק בצורה מסודרת ובלי משפטי ראווה היה הגדוד הדרוזי, וזה רק בגלל שמנהיגי הדרוזים השיגו הסכם עם החיזבאללה שהם נוטשים את המוצבים, על נשקם, וחוזרים לכפרים שלהם. שמעתי לא מזמן מיוצא צד"ל שבחלק מהכפרים בהרי השוף עוד יושבים טנקי טיראן של צד"ל (רק גרוטאות מתכת כיום) בעמדות מסביב לצירי הגישה הראשיים.

בכל אופן, למה אתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש? זה כבר קרה.

ישן 24-02-2008, 21:18

WWZ

קראתי את הספר WWZ, מאוד מאוד נהינתי. סאטירה חזקה מצד אחד, מורכבת לפעמים, מעוררת מחשבה בפעמים אחרות ועם זאת ספר קל לקריאה מהנה ומבדר.

הספר הוא ספר "היסטוריה", בקטעי עדויות, עשירות מאוד בפרטים באופן שמעניק רושם גבוה של אמינות. (כל כמה שאפשר בספר פנטסיה). כל קטע הוא קטע סאטירי. כל נושא הוא נושא סאטירי אחר, החל מחדלים שהובילו ל-9/11 ועד להוליווד, התקשורת, המרובעות וטימטום החושים של המעמד הבינוני האמריקאי, אבל גם סרטי קונגפו וכמובן סרטי זומבים.

הספר מציג פתרונות למלחמה בזומבים מהסוג שלא תראה בשום סרט זומבים אמיתי. כמו שימוש בשכפ"צים נגד נשיכות ורומכי חי"ר.

הסופר, הוא יהודי גאה ואמריקאי לא ציוני, לכאורה. לישראל והפליסטינים מוקדשים שני קטעים שלמים הקשורים בסיכסוך. וכמו כן, ישראל מוזכרת לכל אורך הדרך כמדינה שחושבת ראשונה על פתרונות יעילים לצרות העולם (זומבים) והמדינה היחידה שנערכה לכך בעוד מועד. (אנלוגיה למלחמה בטרור הג'יהדיסטי).

ברור לגמרי, זומבים = הטרור האיסלמי.

העובדה שהוא מתאר שישראל מוותרת על כל השטחים, מזרח ירושליים ומקבלת את "זכות השיבה" של הערבים כדי להפוך למדינת כל אזרחיה (כמו ארה"ב) נראה מגוחך מידי מכדי לקבל את זה כחלום של סופר יהודי אמריקאי שדווקא אוהב את ישראל. ייתכן ויש פה סאטירה כפולה: כשהמתים יתחילו ללכת, אז אולי, ישראל תתאבד.
* * *
עכשיו, מחר, נראה איך בצה"ל יתמודדו עם תרחיש זומבים עליו דנו באשכול זה לפני חודש.
נראה גם, מה יהיה הגיבוי המישפטי והפוליטי לחיילים, ומה יהיו ההשלכות הבינל לכך על ישראל.

ישן 24-02-2008, 21:35

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הפתרון - לרסס ולכסת"ח"

להביורים, מצטלמים טוב יותר.

לבריטים היה סיפור דומה שעדיין לא נסגר סופית. בתחילת שנות ה-70 ה-IRA ארגן הפגנה אלימה, כאשר רוב המפגינים אינם חמושים. ככל הנראה, היו חמושים בין המפגינים שירו על הצנחנים הבריטים. הבריטים, השיבו אש. אאל"ט, 20 אירים מתים וסערה בינ"ל (עם בריה"מ ברקע). לארוע קוראים bloody sunday.

עד היום, ה-IRA מסרב לקחת אחריות למותם של האזרחים, ומכחיש את קיומם של חמושים בין המפגינים. הפוליטיקאים הבריטים, לא שונים בהרבה מהפוליטיקאים שלנו, ולא ממהרים לגבות את הצנחנים.

ישן 25-02-2008, 11:30
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "להביורים, מצטלמים טוב יותר. ..."

אני לא אוהב ולא מקבל את התמונה שאתה מציג:
ציטוט:
איטיים, לא אינטלגנטיים (לא מתמרנים), לא חמושים, במספרים גדולים, נעים במספר גלים.

ציטוט:
מספיק להם להריץ אלף, יום אחרי יום, גל אחרי גל. במיוחד אם יש חמושים בעורפם, שבאמת לא מהססים לירות בנסוגים או הנכשלים. אז הגל האנושי יתקדם לכיוון ישראל בריצה, כאילו אחזם שד.

זוהי דמוניציה, והיא עלולה להביא למעשי טבח לא נדרשים שרק יזיקו לנו.

- בתמונות מרפיח לא ראיתי עדר זומבים לא-אינטיליגנטיים, אלא הרבה בני אדם שמנסים לשפר את מצבם תחת תחושה של מצור. הם בהחלט רוצים לחיות ולחיות טוב. הם מחפשים שקי מלט, כבשים, ציוד אלקטרוני וכו'. הם פשוט חושבים שישראל אשמה במצבם.
- החמאס הוא תנועה עממית, שבנויה קודם כל על תמיכת האוכלוסיה. הם לא יניעו המון עזתי באיומי נשק- כי זה יהרוס את התמיכה לה הם זוכים ביו"ש.

מה אני מציע:
- להקים מתחמים מגודרים בצמוד למעברים בעזה, בשטח ישראל, שיאויישו בעובדי סיוע פלסטיניים לא חמושים של האו"ם/ הרשות
- ובהם לחלק לכל מי שיגיע מנה סבירה של דלק ומזון לצריכה עצמית

ככה ממילא:
- ניטל העוקץ מההפגנות העממיות
- מצטלם לא רע
- ברור מי דואג לפלסטינים ומי לאינטרסים זרים
ישן 25-02-2008, 02:23
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "תסלחו לי על הארסיות: קודם כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
תסלחו לי על הארסיות:
קודם כל יורה בעיתונאים ובצלמים.
אח"כ בהמון (אם הוא לא התפזר ברגע שהבינו שלא מצלמים אותו).

בהתחשב בכך שהמצלמות (המראות תמונות מבוימות, חלקיות וערוכות יצירתית) והמילה הכתובה (הנייר סובל הכל) מהוות בינתיים את הנשק האפקטיבי ביותר של האויב, וגם אם לא התכוונת ברצינות, אני מסכים. דרך אגב, האויב שולט בדיוק בצורה זו על המקורות העיתונאים שלו - ע"י פגיעה בעיתונאים הם יצרו מצב שהחומר מסופק למעשה על ידם ברובו, והעיתונאים הזרים שכן שם הם אלו שמשחקים לפי הכללים שלהם.
מה דעתכם על הפרסום שאין כוונה לירות אש חיה? מה הטעם בכך? גם אם אין כוונה, מדוע לעודד את האויב ע"י הפרסום?
ישן 16-05-2011, 11:00
  yanshuf1 yanshuf1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
צה"ל חייב להתחיל להצטייד בנשק אל-הרג להדיפת מפגינים

צה"ל חייב לשנות דיסקט ולהתחיל להבין שהפלסטינים מצאו ואימצו טקטיקה ל"כיבוש רך" ושיטתי בו המוני אוכלוסייה לא חמושה (כביכול, למרות שמהר מאוד העניינים מתגלגלים להפס"דים וזריקת אבנים) מתקדמת לגבולות ישראל ופשוטו כמשמעו- כובשת שטח (גם אם באופן זמני) בפעולה רכה אך יעילה להפליא.

מחסום הפחד נשבר ונשאלת השאלה איך צהל לא הצטייד עד היום בפיתוחים יעילים כנגד הדיפת המון שכזה (ואני לא מאמין על רימוני גז והלם שיעילותם- מזמן הוכחה כחסרת אפקטיביות).

זה המקום לשאול: מישהו יודע האם איי פעם נשקלה רכישת אמצעי כגון ה- Vehicle-Mounted Active Denial System (V-MADS) ?

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אינני יודע פרטים אודותיו מעבר לסרטון התדמית המובא למעלה, ואשמח לשמוע אם מישהו יכול להוסיף מידע בענין, אך על פניו נראה שזהו הנשק האולטימטיבי להתמודדות עם אירועים שכאלו. הנשק שוכח גלי מיקו למטרות נקודה או התקהלויות המוניות וגורם למשתתפים תחושות קשות שבהן הם חשים כאילו עורם נשרף וצורב. החברה טוענת כי הנשק אומנם עושה לנקבוביות בנוזל על עורנו את הפעולה המזכירה את הפעולה של תנור מיקרוגל- שבה הוא מחמם אותה, אך כאן לפי החברה מסתיים הדמיון ואין כל סכנה מלבד צריבה חיצונית של העור.
על פניו נראה שזהו נשק הרבה יותר יעיל מכל החצציות או מתיזות המים למיניהן, וכמובן יותר יעל מכל רימוני העשן שיש לחיילים היום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר