לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2011, 10:59
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
הסופר יורם קניוק מבקש בגיל 81 להירשם כ"חסר דת"

ציטוט:
במקום אחר בעתירה מסביר קניוק כי היסטורית, נקראו בני העם היהודי בתנ"ך "ישראלים", "בני ישראל" או "בני יעקב". התובע מבקש להיות ישראלי בלאומיותו ובן בלי דת, ולא חלק ממה שנקרא היום דת ישראל ש"נפשו נקעה ממנה". קניוק טוען כי זכותו לשנות את רישום הדת מ"יהודי" ל"חסר דת" נגזרת, בין היתר, מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, כמו גם מהלכות בית המשפט העליון, ואלה שהכירו בהכרזת העצמאות שמהווה נורמה משפטית המבטאת את ערכיה של החברה בישראל.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1227936.html

אני מאוד מסכים איתו, ויש חופש דת וחופש מדת וזכותו של אדם לחיות כרצונו ועל פי האמונות שלו ואין זו זכותה או תפקידה של המדינה לממן שירותי דת או להבדיל בין אדם דתי לאדם חסר דת ויש להפריד בין דת למדינה.
כמו כן לדעתי יש לבטל את רישום הלאום בתעודת הזהות - אומנם לא רשום באופן ספציפי אך יש הבדל ברור בין שני סוגי תעודת הזהות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2011, 01:17
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]מי שלא יאה לו להיות..."

הלאום היהודי, זה בדיוק הדת היהודית, הדברים לא נתנים להפרדה, הספר הזה שטויות? רוב הדברים שאתה חושב שאתה יודע הם שטויות, הקיום שלך גם הוא שטותי(אני לא רואה סיבה מיוחדת בכל אופן)
תחושב על זה, אתה סה"כ אוסף של מלקולות, הדבר היחיד שמפריד בינך לבין קוף, זה טיפה אינטלגנציה, לא מעבר.

הלאום היהודי לא היה קיים, כלל וכלל ללא הדת היהודית, ועובדה היא שמי שהמיר את דתו לא שייך ללאום הייהודי יותר(יש מספיק כאלה), הלאום היהודי קיים, רק בגלל שהדת היהודית עדיין קיימת.

המדינה לא ממנת מוסדות דת מרצונה, אלה כי יש לדת השפעה פוליטית, אתה רוצה לחיות במדינה דמוקרטית? תקבל את כל האספקטים של הדבר.
העובדה היא שביום בו כוחם הפוליטי של הדתיים יירד, הממון שלהם ייפסק.
ישן 16-05-2011, 11:52

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הלאום היהודי, זה בדיוק הדת..."

ציטוט:
הלאום היהודי, זה בדיוק הדת היהודית, הדברים לא נתנים להפרדה, הספר הזה שטויות?

כן במובן של שזה ספר עתיק ופרימיטיבי ולא צריך לנהוג כרשום שם בימינו.

ציטוט:
רוב הדברים שאתה חושב שאתה יודע הם שטויות, הקיום שלך גם הוא שטותי(אני לא רואה סיבה מיוחדת בכל אופן)
תחושב על זה, אתה סה"כ אוסף של מלקולות, הדבר היחיד שמפריד בינך לבין קוף, זה טיפה אינטלגנציה, לא מעבר.

הקיום של הדת היהודית הוא גם שטותי
הקיום של העם היהודי הוא גם שטותי
הקיום של המין האנושי הוא גם שטותי
הקיום של כדור הארץ הוא שטותי
ויותר מזה:
אם הולכים לפי "ההגיון" שלך הקיום של מערכת השמש שטותית והקיום של שביל החלב הוא שטותי
איזה סיבה מיוחדת אתה רואה לקיום הדברים שרשמתי למלא ^^^
ישן 16-05-2011, 18:45

אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "דת היא לאום וכמה שתנסה להפריד..."

על פי המחקר הארכאולוגי:האיזכור הקדום ביותר שנתגלה בממצא ארכאולוגי, בתקופת האבות, הוא מצבת ישראל. עקב מיעוט הממצאים הארכאולוגיים הנוגעים לתקופת זו, והמחזור באזכורים ישירים של עם ישראל, לא ניתן לקבוע בוודאות כיצד נוצר העם. ישנו מספר רב של השערות בנוגע לראשית ישראל, ולהלן אחדות מהן:
  • ראשית ההתיישבות של שבטי ישראל התחילה במאה ה-13 לפנה"ס. מקור השבטים הישראלי היה בשבטים שבאו מעבר הירדן שנקראו "עִפּי‏רוּ‏". שבטים אלו הלכו והתבססו בדומה לסיפור בספר שופטים, בצורה הדרגתית. מושבם העיקרי היה בהרי השומרון.
  • שילוב של מספר קבוצות אתניות שישבו בארץ ישראל מקדמת דנא, והתאגדו לעם עקב העדר שלטון, שנוצר עקב התערערות השלטון המצרי בארץ. חלק מהמצדדים בתאוריה זו רואים ביציאת מצרים מיתוס של אחת הקבוצות הללו, אשר אכן היגרה ממצרים לכנען בטרם נוצרה ההתאגדות.
  • תרבות ישראל התפתחה מתוך עמי כנען שישבו בארץ; תרבות ישראל התפלגה לשתי מדינות: ממלכת יהודה וממלכת ישראל; מאוחר יותר נוצר הסִיפּר, ההיסטוריה המכוננת של האומה.http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...9. D7.A7.D7.94
הרבה לפני הדת הפרימיטיבית, מפגרת, דוחה אשר מצדיקה רצח, אונס והרג חפים מפשע השתלטה ועיוותה את היסטוריה כדי תתאים לאידיולוגיה המעותת שלה, היו אבות הישראלים עוד לפני שהוצגה הדת.
זה שאתה מאמין לדת יהודית (אהה.. תהאי את הקבלות שלך שאתה יהודי) כלל לא אומר שאתה שייך.
ישן 16-05-2011, 19:09
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]מי שלא יאה לו להיות..."

ציטוט:
הדת היהודית היא לא הלאום היהודי.

צודק
ציטוט:
הלאום היה לפני הדת היהודית

שוב צודק

ציטוט:
עריכה: אם אתה חושב שהאמונה שלך באיזה ספר פרימיטיבי מלפני אלפי שנים

לא ברור על מה אתה מדבר האמונה היא בבורא עולם שנתן את התורה. אם אתה קורא לתורה פרימיטיבית כדי להשמע משכיל הנך בעצם אוחז בפרשנות הנוצרית לתורה (כלומר בזו הפונדמטליסטית)

ציטוט:
נותנת לך זכות להגיד למישהו "וישתקע במדינה אחרת" אז טעות בידיך.

לא יודע מאיפה הקרצת את ה"פסוק" הנ"ל אבל לעצם העניין - מכיוון שהתורה הינה אוניברסלית ולא קוסמופוליטית אז כן - אנחנו מצווים להעיף מפה את מי שמתנגד לתהליך הגאולה (הכולל כיבוש של הארץ) בין השאר משום שבטווח הרחוק זה לטובתו בתוך טובת העולם כולו.

ישן 16-05-2011, 12:48
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
מה שניסיתי להעביר זה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "האמת היא שאתם מתחרים בינכם בצורה מכובדת..."

שלוש דברים, בצורה של הומור:
א)כמו שאין טעם לשנות את מבנה הגוף, כך גם אי אפשר לשנות את הדת היהודית, מסיבה שמה שכתוב בת.ז. לא משנה את יהדותך(לפי הדת והמדינה, שנקבע ע"פי האם), דבר שלשמו נחלץ אותו סופר(שלא תבין לא נכון, אני ברמה האישית לא מעליב אותו).
ב)מה מפריע לסופר בן 81 נשוי לגויה, והילדים שלו גויים, חייו חיי גויים, לא שומר שום דבר, לא בא לבית כנסת(ואולי הולך לכניסה ), לא שומר כשרות, לא שומר יום כיפור(מסתבר), זה שכתוב בת.ז. שהוא יהודי.
ולו יצוייר שהיה כתוב שהוא בודהיסטי, זה היה מפריע לו..?
ג)מה זה יועיל לו שהוא יוריד את היהודי מהת.ז.?

לגבי הוא לעיל, לא נראה לי שהוא הבין את הקנץ', יותר מזה הוא יורד לפסים אישיים, אני דווקא נהנה מזה

ישן 16-05-2011, 12:54
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "מה שניסיתי להעביר זה"

אם כתוב שאתה יהודי בת.ז אז חברת קדישא חושבת שאתה שלהם לעולמי עד ( ועל הדרך הם יקחו לא מעט כסף )

בתי המשפט

בית משפט מחוזי חיפה
בשא006082/08

בפני:
כבוד סגן הנשיא גדעון גינת
תאריך:
06/04/2008
<> <> <> <> בעניין:

יחזקאל פרקש, ת.ז. 037486354
נציג חברה קדישא - קמב"ץ זק"א צפון

המבקש

- נ ג ד -

1. לילית שרף, מזכרון יעקב, רח' התאנה 22
2. המכון לרפואה משפטית באבו כביר
3. האפוטרופוס הכללי

המשיבים
ישיבת יום 6.4.08
נוכחים:
המבקש בעצמו

פרוטוקול

המבקש:

אני הקמב"ץ של זק"א צפון.
מדובר בילדה בת 14 שנמצאה אתמול בסביבות שעה 7 בערב תלויה ללא רוח חיים בביתה. מדובר במשפחה המטופלת בשירותי הרווחה זכרון יעקב. האמא למעשה רוצה לשרוף את גופת המנוחה, היא אחראית על מערכת התעללות קשה. הגופה אחרי נתיחה ונמצאת כעת במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

האמא היתה אפוטרופוס עד היום. ברגע שהילדה נפטרה היא כבר לא אפוטרופה על המנוחה. איננו יודעים מה היה רצונה של הילדה. אני מופיע בבית המשפט כמי שמוכר על ידי זרועות השלטון.
אני מבקש שלא ישרפו את הגופה. אני מבקש צו מניעה, שלא ישרפו את הגופה.
אם הילדים בבית הספר ידעו שגופת חברתם נשרפה, זה עלול ליצור טראומה אצל הילדים.
הילדה כבר עברה נתיחה כוללת. כעת לבקש שריפת גופתה, זו אכזריות.

החלטה
1. אחרי ששמעתי את העמדה דלעיל, ומבלי לקבוע מסמרות לגופו של עניין, וכדי לאפשר לכל הנוגעים בדבר להביא את עמדתם בפני בית המשפט, אני קובע דיון בבקשה במעמד הצדדים ליום 7.4.08 בשעה 13:00.

2. ניתן בזאת צו מניעה ארעי המונע את הוצאת גופתה של המנוחה מהמכון לרפואה משפטית לכל צורך שהוא, למעט לצורך קבורה.
3. המבקש ימציא העתק מלא של בקשתו יחד עם ההחלטה הנוכחית למכון לרפואה משפטית באבו כביר, למשטרת ישראל - תחנת זכרון יעקב, לאפוטרופוס הכללי מחוז חיפה וכן לפרקליטות מחוז חיפה (אזרחי) לאמה של המנוחה ולשירותי הרווחה זכרון-יעקב.
ניתנה היום א' בניסן, תשס"ח (6 באפריל 2008) במעמד המבקש בלבד.

http://www.bhol-forums.co.il/topic.asp?cat_id=4&topic_id=2390983&
forum_id=771&upd=1
ישן 16-05-2011, 21:47
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
התובנות שלך לגבי הדת
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]היא ערש הדתות..."

היו ברורות כשהתנסחת "הדת הדוחה הזאת" כלפי היהדות,
אז אתה גם סולד מכל דת/ או כת שהיא, אז מה? אתה גם יכול
להחליט שלא מוצא חן בעיניך שנולדת כבן זכר לך בקש שירשמו
אותך כנקבה/מלפפון חמוץ/שפן סלעים (מחק את המיותר)
כן מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי שהוא,שומו שמיים, גם
משתייך לדת היהודית. (לא אכנס לפלומוס הסטורי בעניין)
לך ספר לאיראנים שאיראן מדינת הפרסים אבל לא מדינה מוסלמית
או לאירים שזו מדינת האירים ולא מדינה קתולית וכו' וכו'.
אבירי החופש האולטימטיבי לא ישנו את העובדה שאין לאיש
מאיתנו שליטה לאיזו דת, גזע ומין נולדנו, הדעות הקדומות הרווחות
בעולמנו לא יתנו לאיש לשכוח את זה, גם אם עטפו זאת באריזת
צלופן של פוליטקלי קורקט.
ישן 16-05-2011, 08:31
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
טוב, אפשר להבין אותו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "הסופר יורם קניוק מבקש בגיל 81 להירשם כ"חסר דת""

יש לו נכד ובת שבטח חונכו כיהודים אבל לא זוכים למעמד של יהודים וגם לא יכולים להפוך ליהודים אלא בעזרת ממסד קשוח מדי שדורש מהם דרישות לא ענייניות. הדבר היה נכון חלקית בתקופה בה שלטו הדתיים לאומיים על הרבנות והוא נכון מאוד היום לגבי הממסד החרד ששולט בה. פשוט לא ניתן להתגייר.

מצד שני, אדם סביר לא היה מחפש לעשות "דווקא" למערכת ולנטוש את העם היהודי "על הפרנציפ" האישי, אלא היה מנסה לפתור את העניין על ידי, למשל, הקמת תנועה שתלחץ בעניין הגיורים, או בעניין ההגדרות.

מצד שלישי, קניוק כבר בן 81 ועוד כשהיה צעיר יותר כבר דיבר וכתב שטויות גרועות הרבה יותר. אז נסלח לו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-05-2011, 12:31
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא יכול לדבר עליו בוודאות של 100%
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=looklook][b]יש לו נכד..."

אני כן יכול לומר שמרבית הילדים לזוגות מעורבים מסוג יהודי-נוצרי שגדלו בארץ קיבלו בדיוק , אבל בדיוק את אותו חינוך שקיבלו החילונים בארץ ישראל ומכאן שחונכו אותו הדבר.

הרבה מהם היו שמחים להפוך ליהודים לו היה תהליך סביר שמאפשר זאת. כשאתה חוסם (דה פקטו) את תהליך הגיור אתה מאלץ אותם להשאר בנוצריותם, מייצר עוינות כלפי הדת היהודית והעם היהודי ויוצר אצלם וגם אצל קרובי משפחתם היהודים משבר זהות שמתאפיין בבריחה מהיהדות והזדהות עם מי שסובל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-05-2011, 12:46
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
איזו אפלייה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא יכול לדבר עליו בוודאות של 100%"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אני כן יכול לומר שמרבית הילדים לזוגות מעורבים מסוג יהודי-נוצרי שגדלו בארץ קיבלו בדיוק , אבל בדיוק את אותו חינוך שקיבלו החילונים בארץ ישראל ומכאן שחונכו אותו הדבר.

הרבה מהם היו שמחים להפוך ליהודים לו היה תהליך סביר שמאפשר זאת. כשאתה חוסם (דה פקטו) את תהליך הגיור אתה מאלץ אותם להשאר בנוצריותם, מייצר עוינות כלפי הדת היהודית והעם היהודי ויוצר אצלם וגם אצל קרובי משפחתם היהודים משבר זהות שמתאפיין בבריחה מהיהדות והזדהות עם מי שסובל.

1. יהודי המקבל חינוך בו מוטמעים הרבה מעיקרי הנצרות נשאר יהודי למרות זאת.
לעומת זאת נוצרי המקבל חינוך בו מוטמעים הרבה מעיקרי הנצרות לא הופך ליהודי.
אכן תמונות קשות.
2. למי שבחר להתחתן עם גויה אין כבר משבר זהות?
מה אתה אומר - שנכופף את התורה כדי שהוא ירגיש יותר טוב מבחינה פסיכולוגית?
4. ההזדהות עם מי שסובל היא תכונה אנושית בסיסית. ההזדהות עם מי שסובל גם אם הוא טועה או מושחת זו כבר גישה נוצרית (ומעניין מה מקורה? אולי החינוך?)
5. מי שבאמת רוצה להצטרף לעם ישראל - קיום המצוות זה קטן עליו.

ישן 18-05-2011, 13:34
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא יכול לדבר עליו בוודאות של 100%"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook

חילונים. ואיזה חינוך קיבלו בארץ החילונים? זה כבר לא בדיוק יהדותי(יהדותי ולא יהודי), אלא מקסימום מסורתי.
ולמה הרבה מיהודי רוסיה גם בערב, כשהיתה אנטישמיות בברית המועצות, המירו את דתם, ענדו צלב, וגם בזמנים יותר מודרניים זה קיים? הם סובלים, ומחליטים, שיותר טוב להיות נוצרי ולבקר בכנסייה. וגם הילדים והנכדים של הזקן המסכן הזה מחליטים, שהם סובלים, ועדיף להפוך לנוצרים? האיך ייתכן?? אותה תוצאה באה ממקרים מנוגדים - שם רדפו בגגל היותם יהודים, פה "רודפים" בגלל היותם לא יהודים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר