לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2011, 10:09
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי ירדן שמתחילה ב "לאספנים ולמומחים שבינינו: מי מכיר מעיל צבאי ירוק עם צווארון פרווה בהיר ובטנה כתומה?"

התיאור שלך בהחלט מתאים למעילים שהיו בשימוש.
בעבר, מעילי הטייסים (היו ניתנים בסיום קורס טיס) היו עשויים מבד אפור, פרווה אפורה (בהירה או כהה) וביטנה כתומה.
בהמשך ייצרו מעילים דומים עבור כולם כאשר הבד החיצוני הוחלף במשהו סינטטי מבריק (ויותר מאוחר גם הפרווה הוחלפה למשהו סינטטי). לח"א (ולחיל הים, כמדומני) בצבע כחול (היו גם מעילים כאלה ללא צווארון). לכל השאר - בצבע ירוק.
את המעילים היה ניתן לרכוש ב"חנויות הנקודות" תמורת נקודות שניתנו כל שנה לרכישת ביגוד צבאי וביגוד ספורט.
משהו דומה (ללא ביטנה כתומה) ניתן לראות בקישור הבא:
http://www.as-shivuk.com/content.asp?cat=7&code=143

והנה קישור למעילים נוספים (ללא פרווה), כפי שהיו אז:
http://www.flightjacket.com/ma-1-ny...t-by-alpha.html

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 17-05-2011 בשעה 10:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2011, 22:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "התיאור שלך בהחלט מתאים..."

יערי,
היו על הנושא לדעתי אשכול או שניים.

מעבר למעיל צ"א ההיסטורי שהיה מעיל א' אפור עם פרווה ובטנה כתומה, יש מעילים נוספים:
1. מעיל ב', ירוק-אפור עם בטנה כתומה, פליינג ז'קט כהגדרתו. הפרווה היא פרוות כבשים לדעתי ולא סינטתית.
אם אני לא טועה לא מיוצרים יותר. בכל מקרה מותרים בצבא ללבישה על ידי צ"א על ב' בלבד.
יש לו לפחות שתי גרסאות שאני מכיר, בישנה יותר יש סמל חה"א מרובע על השרוול, ובחדשה זה פאץ' חה"א רקום קלאסי.

2. מעיל ב' לסרבל טיסה, בצבע ירוק, ללא צווארון עם בטנה כתומה. מנופקים קבוע.

3. מעיל א' כחול, מיועד למה שמכונה למיטב זכרוני (והרוב לא מכירים...) "צוות תעופה", ללא צווארון, לשימוש של פרחי טיס, ואני חשוב שגם בקרים ועוד כמה מקצועות בחיל האוויר. פקחי טיסה למיטב ידיעתי מורישים אותו מהאחד לשני. אני לא זוכר את צבע הבטנה, לא אתפלא אם היא כתומה.
גם למעיל הזה יש גרסה ישנה יותר בצבע כחול בהיר למיטב זכרוני, עם סמל חה"א מרובע על השרוול.

4. מעיל עור לצ"א, מיועד לטיסה ולמדי א' (מעניין אם מישהו מודע לזה שאסור לנוע איתו על ב' לפי החוק היבש כמו שאני זוכר אותו). למי שתוהה, יש לו מק"ט ולמיטב ידיעתי חותמים עליו כמו על כל פריט אחר שמנופק מצה"ל.

5. מעיל פליינג ז'קט למדי א' מהדגם הישן (להבדיל ממדי הקבע החדשים). מעיל בצבע החיילי (ירוק וכחול), עקרונית עם פרווה אפורה, בטנה רגילה.
נועד במקור לאנשי קבע, מכונה כיום בפשטות "מעיל קצינים" - אבל לקצינים שלא בקבע אסור לנוע איתו.
בכל מקרה לא מנופק יותר על ידי צה"ל, למרות שהפקודות עדיין מאשרות ללבוש אותו מעל גבי מדי הא' הישנים - כלומר, לא סביר שמישהו יילך איתו מעבר לשנתיים-שלוש.
מועבר בירושה, נלקח ממג"ב/משטרה כחולה (גם שם אני חושב שלא מנופק יותר) או נקנה מחנויות ריקושט/למטייל.

ישן 19-05-2011, 16:14
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
"חלף עם הרוח"...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]מעיל טייסים..."

תורשה לי הערה קטנה - היו אז מעילים כאלה שהונפקו ע"י חה"א וניתן היה להשיג אותם בנקודות. לעומת זאת היו מעילים דומים מאד שניתן היה לרכוש באופן פרטי אולם היו אלה מעילי חיקוי למעילים המקוריים היתה פרווה אמיתית (לפחות כך הרגשנו), והצווראון היה רחב יותר - כפי שאכן מופיע בתמונה שהעלית - יערי. למעילי החיקוי לעומת זאת היתה פרווה דקה יותר מחומר סינטטי שהשווה למעיל מראה מרופת. למרות הדמיון, קל היה להבחין בשוני.

אנקדוטה קטנה - ברבות הימים כשהתכוננו למסע סקי בארה"ב, החליט כותב השורות הללו כי "מה שטוב לצה"ל טוב בשבילו..." ומצויד במעיל הזה (האמיתי) הופיע ביום שלג ורוח קר מאד במסלולי הסקי ביערות מדינת Vermont. מסקנתו של הכותב, לאחר שהצליח להפשיר את גופו מהקפאון העמוק אליו נכנס היתה כי המעיל הזה היה טוב למזג אויר פושר, באיזורי סיני... . היום השני לסקי הוקדש לייבוש המעיל, לחיפוש אינטנסיבי של חלופה נאותה ולהשבת הכבוד והגאווה הישראלית שאבדו להם על מדרונות ההר ההוא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר