לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2011, 15:47
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תרגיל בחדוו"א.."

אממ... כן, אתה לא בכיוון.

כדי להוכיח שקיים לפחות שורש אחד יש להעביר את את הביטויים לאותו צד של המשוואה ולמצוא גבולות.
הגבול באינסוף הוא אינסוף, הגבול במינוס אינסוף הוא מינוס אינסוף ועקב רציפות הפונקציה ומשפט ערך הביניים הפונקציה חותכת את הציר הX לפחות פעם אחת.
הרי לך פתרון ראשון.

נניח כי קיים פתרון שני, אם קיים כזה, הרי שעל פי משפט רול קיימת נקודה בה הנגזרת מתאפסת. תגזור את המשוואה ואכן קיימת נקודה כזו (שוב על פי גבולות ומשפט ערך הביניים).
הרי לך פתרון שני.

נניח כי קיים פתרון שלישי, בצורה דומה (משפט רול, קיימת נקודה בה הנגרת מתאפסת, בלה בלה בלה) אכן קיימת נקודה כזו.

נניח כי קיים פתרון רביעי, בצורה דומה נמשיך לנגזור ונקבל e^x=0. למשוואה הזו אין פתרון ולכן לא קיים פתרון רביעי.

מ.ש.ל

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 19-05-2011 בשעה 15:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2011, 18:16
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אממ... כן, אתה לא..."

אני לא בכוון? הרי אמרתי שהצלחתי לפתור, רק בדרך מסורבלת למדי.. ע"י נגזרת מסדר ראשון ומשפט ערך הבניים, וגם מן הסתם שמוש בגבולות.

אשמח אם תוכל לפרט יותר(קצת פחות ניפינופיי ידיים), בכל מקרה אכן באמת יש במקרים מסויימים 3 פתרונות, עבור "איי-ם" מסויימים יש 2 פתרונות, ולכל "אי" חיובי מן הסתם יש לכל הפחות פתרון אחד, אפשר לראות זאת בקלות גם ע"י התבוננות בעיין, בסקיצה של שני הפונקציות הפשוטות הללו.

ציטוט:
נניח כי קיים פתרון שני, אם קיים כזה, הרי שעל פי משפט רול קיימת נקודה בה הנגזרת מתאפסת. תגזור את המשוואה ואכן קיימת נקודה כזו (שוב על פי גבולות ומשפט ערך הביניים).
הרי לך פתרון שני.

עריכה
הנה כאן יש לך, טעות, משפט רול(ממש לא זכרתי מהו, אבל עכשיו הזכרת לי שקיים כזה ), הבעייה בטענה שלך, שאתה משתמש במשפטרול בצורה שגוייה, כל מה שמשפט רול אומר, שאם יש לנו פונקציה רציפה בקע פתוח (a,b), כך ש f(a)=f(b), אזי קיימת c, נקודה פנימית של קטעה הפתוח (a,b), כך של נגזרת בנקודה זו מתאפסת.. אתה לפי מה שאני מבין, השתמשת בכוון הלא נכון של המשפט(המשפט הוא לא אא"ם), במלים אחרות, מכך שהנגזרת מתאפסת, אין להסיק על קיום שורש שני..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 19-05-2011 בשעה 18:45.
ישן 19-05-2011, 19:02
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני לא בכוון? הרי אמרתי..."

אסביר.

מניח כי a חיובי:
בודק גבולות באינסוף ובמינוס אינסוף.
מוצא נקודות קיצון, בודק תחומים היכן הפונקציה עולה או יורדת ע"י הצבה במשוואה, ע"פ משפט ערך הביניים רואה היכן הפונקציה חותכת את ציר הX.

בצורה דומה עבור a שלילי (שם הגבולות מקבלים ערכים שונים מהמקרה הקודם).

עבור a=0 אין פתרון.

(אגב, בשום מקום לא טענתי שקיימים 3 פתרונות עבור כל a [למה שאכתוב דבר כזה?]. לגבי ההערה השניה שלך בעריכה, אכן כך, המשפט הוא כמובן לא אמ"מ, אך ע"י איפוס הנגזרת ובדיקת תחומי התנהגות של פונקציה, בנוסף לגבולות, בהחלט ניתן לקבוע שרשים - כפי שהסברתי בפירוט רב יותר, כך אני מקווה, בהודעתי זו).

מתנצל שהדבר נראה כנפנוף ידיים, אני קצר בזמן (יום הסטודנט היום!).

אם בכל זאת משהו לא מובן, ספר היכן נתקעת, אם צריך, אפתור (כמעט) עד הסוף.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 19-05-2011 בשעה 19:07.
ישן 19-05-2011, 19:11
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אסביר. מניח כי a חיובי:..."

ציטוט:
מניח כי a חיובי:
בודק גבולות באינסוף ובמינוס אינסוף.
מוצא נקודות קיצון, בודק תחומים היכן הפונקציה עולה או יורדת ע"י הצבה במשוואה, ע"פ משפט ערך הביניים רואה היכן הפונקציה חותכת את ציר הX.

זהו, שבדיוק בשלב של מציאת שורשי הנגזרת נתקעתי.., ובגלל זה הסתבכתי עם התרגיל הזה קרוב לשעה, בגלל זה באה הוצאת השורש, אני חשבתי שכנראה פספתי משהו, ובטח יש פתרון קצר יותר..

ציטוט:
מתנצל שהדבר נראה כנפנוף ידיים, אני קצר בזמן (יום הסטודנט היום!).

ואללה! תהנה!

ציטוט:
אם בכל זאת משהו לא מובן, ספר היכן נתקעת, אם צריך, אפתור (כמעט) עד הסוף.

זהו, שזו בעיה למצוא שורשים של הנגזרת הראשונה, בדיוק כמו הבעיה למצוא את השורים של הפונקציה עצמה(אלה אם כן פספסתי משהו..).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר