לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2011, 20:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין אחד בפת"ח שמוכן למדינה בגבולות 1967. הם מוכנים לכך זמנית - וזה לגמרי בהתאם לאסלאם
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תנועה דתית לא הייתה יכולה לוותר על שטח מדינת ישראל"

אבו חניפה, בדבריו על הטקטיקה שמותר למסלמים לנקוט במלחמה בכופרים, שיבח ופיאר את כוחה של
ההונאה. ה"חודעה" היא אסטרטגיה מקובלת, עוד מימי הנביא, והחתימה על הסכם חדיביה. גם עראפת
הציג כך את הסכם אוסלו, והיינו חוסכים 1,500 הרוגים לו טרחנו להקשיב לו...

פת"ח לא מכיר בנו ולא יכיר בנו. הכרה בנו היא סופו של הארגון. הארגון קם ב1959 - 8 שנים טרם
"הכיבוש".

אנחנו יכולים לשקר לעצמנו כאילו יש ערך לפיסות הנייר שהוא נותן לנו, אבל האמת היא שההבדל היחיד
בינו לבין חמא"ס בנוגע לנו, הוא שיש עניינים שלגהים הוא מוכן לשקר (למרבה המזל, הם לא מוכנים לשקר
לגבי הכל, בגלל סיבות פנימיות...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2011, 20:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצרים מרעילה את הרטוריקה נגדנו, אבל תבנה על מהלך מיידי של הפיכה לאוייב מצידה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "סלח לי, אני כבר לא מאמין בכלום"

זה עסק מאוד מורכב עבורם - וכל זמן שהאחואן לא בשלטון, אתה יכול לצפות לעויינות בוטה - אבל למעט מאוד
מעשים. אתה מבין, התלות של המועצה הצבאית בארה"ב גדולה לאין שיעור מזו שלנו בארה"ב.

לא יודע מי סיפר לך שהעם במצרים שונא אותנו יותר מכפי שהפלסטינים שונאים אותנו, ומעבר לכך, אנחנו
מעניינים את העם שם רק ברמת העקרון - הם שונאים אותנו בערך כמו שאנחנו שונאים את ההוטו ברואנדה
(להבדיל אלף אלפי הבדלות), וזה ממש לא אומר שהם ייצאו נגדנו לקרב בעקבות השנאה.
הפלסטינים, לעומת זאת, סובלים את קיומנו מדי יום ביומו - ועבורם לחימה בנו נתפשת ככורח.

אני לא "מאמין" בכך שהסכם של 30 שנה הוא אמין יותר. המציאות והניסיון מלמדים זאת. זה בערך ההבדל
בין שלומיזם לבין כפירה בעיקר - הכופרים מנסים ללמוד משגיאות העבר ולא לחזור עליהן. 30 שנה לפיקוח על
הסכם זה זמן שמאפשר יצירת תנאים שכיום לא קיימים, לנסות להבשיל (למשל, פתרון לבעיית הפליטים, אם הם
יסכימו לזה אי-פעם). הסכם בטווח זמן קצר לא יכול לאפשר זאת. זו הסיבה שאני מוכן להסכם למימוש על פני
זמן שכזה, ומתנגד להסכמים על טווח קצר יותר. לא בגלל "אמונה". את האמונה אני מותיר לשלומיסטים
התמימים, וותיקים וחדשים כאחד...
ישן 25-05-2011, 21:02
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הרבה דיבורים ושום מעשים? :)
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצרים מרעילה את הרטוריקה נגדנו, אבל תבנה על מהלך מיידי של הפיכה לאוייב מצידה"

בראיון לפני חודש וחצי+- (אל תתפוס אותי בתאריך), אמר אדון עמר מוסא שהסכם קמפ דיוויד הלך,
נגמר. הוא אמנם לא אמר את זה לרשתות התקשורת המערביות, אבל אנחנו כבר מכירים את דו-
הפרצופיות הזאת מימי ערפאת, שאומר X לנו, לאירופה וארה"ב, ו-Y לעולם הערבי ולפלסטינים.

ותוספת עריכה: לא ציינתי שהוא המועמד המוביל לנשיאות מצרים, אבל אתה יודע את זה.

קישור לקטע מחדשות 10

אתה תמשיך לקוות שאלה יותר דיבורים מאשר מעשים. גם אני אמשיך לקוות, אבל הדיבור הבעייתי הזה
שהפך נפוץ במצרים, והעובדה שיותר מ-50 אחוזים מהעם המצרי חושבים שצריך לבטל את ההסכם עם
ישראל, קצת מפריע לי. אני דואג, זה שאתה רגוע זה משמח אותי, עבורך. אני פחות.

'תלות' זו באמת מילה נחמדה, אבל היא לא מנעה ממצרים ישר להחזיר את השגריר שלה לאיראן ולקבל
את השגריר האיראני אצלה. אכן צעד מאוד חביב על האמריקנים - זה בטח יעניק לקהיר עוד איזה מיליארד
דולר לחשבון...

ברור שאנחנו מענינים את המצריים רק ברמת העיקרון, אחרת הצבא לא היה סוגר את מעבר רפיח ביום
הנכבה כדי למנוע ממפגינים רבים לחצות אותו. יותר מזה, ברמת העיקרון אלפים הפגינו בכיכר תחריר וגם
מול השגרירות הישראלית תוך קריאה לביטול הסכם השלום. זה מאוד ברמת העיקרון. זה בדיוק באותה
רמה כמו "לייק" בפייסבוק

ויודע מה? עכשיו עם השוונג ה"דמוקרטי" הזה, אני לא בטוח שהמנהיגים יקחו סיכון שגם אותם העם יעיף
כמו את מובארק. דמוקרטיה אז דמוקרטיה, לא? נחכה ונראה מה יקרה באמת עם הסכם השלום. מה
שבטוח, עכשיו ההנהגות מקשיבות באדיקות לעמים, שאשכרה יכולים להביא לכך שאותם מנהיגים יתָלו
כמו סדאם. אגב, אני לא יודע מה יהיה עם מובארק ובניו, אבל עונש מוות זה משהו בר קיום, ואפילו מועדף
על הערבים.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 25-05-2011 בשעה 21:24.
ישן 25-05-2011, 21:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מקווה ולא לא-מקווה. אני מעריך
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הרבה דיבורים ושום מעשים? :)"

הצבא המצרי חסם את הגבול ברפיח מפני כניסה של פלסטינים, לא מצרים. תתפלא, אבל יש רבבות מהם
במצרים.
אלפים בכיכר תחריר הפגינו בשבועות האחרונים כמעט על כל נושא בעולם, ואנחנו בהחלט שיחקנו תפקיד -
אבל זה דומה להפגנה נגדנו בהייד פאערק (נכחתי באחת כזו), ואני מבטיח לך שאתה צריך לחשוש
מהפגנה פחות גדולה באום אל-פאחם, הרבה יותר מההמונים המרגשים בכיכר תחריר - שהמשמעות שלהם
לביטחון הלאומי שלנו היא דומה לזו של לייק בפייסבוק.

עמר מוסא אכן מתנגד להסכם עימנו, ובתוך חודש וחצי חזר בו ב180 מעלות מדברים שאמר על ההסכם עימנו
(וציינתי זאת בשעתו, http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E0#post3982908 ), אבל הוא בדיוק האיש
שאצלו הרטוריקה והמעשה, הם רחוקים. מוסא הוא אינטרסנט מובהק. הוא לא פנאט אסלאמי שמוכן להקריב
מליונים על מזבח הג'האד. מצרים תינזק נורא ממלחמה בנו, הרבה לפני שתיירה הירייה הראשונה - והוא יודע
זאת. אובמה הבטיח להם מיליארד דולר כשוחד רק לפני 6 ימים (במסגרת הנאום האדיוי שלו ביום ה' שעבר),
וכסף זה, יחד עם הסיוע האזרחי והצבאי שמחזיק אותם עם הראש מעל למים - יאבדו בשנייה שבה ינסו לפעול
חד צדדית. הצבא המצרי, לפחות במצב הנוכחי, לא יכול לתת לזה לקרות. אם האחואן ישתלטו - אז אכן הסיפור
ישתנה.

למרבה הצער, אני כנראה פספסתי את התכניות האקטואליות שבהן עסקו ב"שוונג דמוקרטי", אבל ממה
שאני זיהיתי, לא ראיתי ש"העם" הצליח להעיף אפילו מנהיג אחד שבאמת הפגין נחישות - רק המהססים עפו
(אלה שהיו טמבלים מספיק לסמוך על אובמה).
השלטון במצרים אינו בידי העם, וגם אחרי בחירות, הוא לא יהיה בידי העם. צריך להירגע מכל ההתלהבות
הפייסבוקית החביבה, ולהבין שהעובדה שהפיכה מתחילה במחאה המונית, ממש לא הופכת את ההמון
לשליט בטווח הלא-מיידי. בשתי המדינות שהשליט נפל (טוניסיה ומצרים), האוליגרכיה שמנהלת בפועל את
המדינה היא כולה כזו שמונתה בידי השליט המודח - כן, למרות השוונג הדמוקרטי...

באשר למבארכ, לא יודע מה יקרה איתו בסוף, אבל אני מניח שלשלטון הנוכחי יהיה נוח יותר אם ימות
ממחלה עוד בטרם הוצא להורג.
ישן 24-05-2011, 18:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

נאום משובח. אני לא חושב שיש בו משהו שלא הייתי חותם עליו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נתניהו בקונגרס: בשלום אמיתי, ישראל תוותר על התנחלויות"

בשלום אמיתי בהחלט צריך לוותר על יישובים. למרבה הצער, אני סומך על הפלסטינים שיוכיחו לנו שלא
הולך להיות שלום אמיתי...
שאר המסרים לכיוון ארה"ב והפלסטינים היו מצויינים ובמקום גם הם:
1. איראן - האזכור העיקש של איראן, וציון נסיגת לוב ואיראן מהגרעין ב2003 (איראם חזרה לתכנית בהמשך) כדבר שנגרם בעקבות החש מתקיפה אמריקנית.
2. הגדרת ההסכם בין פת"ח לחמא"ס כמבטל כל אפשרות למו"מ, עד לביטולו.
3. האזכורים, שאף פעם לא צריך לחדול מהם, של העובדה שבישראל הומואים, נשים, נוצרים ואחרים, לא נרדפים - בניגוד לכל ארץ מזה"תית אחרת.

נאום טוב מאוד. אני מחכה בקוצר רוח להשמצתו בידי הפרשנים שלנו
ישן 24-05-2011, 18:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הפלסטינים גם לא יסכימו לעולם לויתור על זכות השיבה - ועצם קבלתה זו התאבדות לאומית...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם אני לא טועה, אתה בטחוניסט באידיאולוגיה שלך"

אין טעם להמשיך לשקר לעצמנו - בדור הזה לא יהיה שלום, וגם בדורות הבאים לא יהיה, כל זמן שהפלסטינים לא יתחילו לקבל כמה עובדות בסיסיות, שהראשונה שבהן היא שהפלסטינים בסוריה, לבנון,
ירדן וכד' - לא יחזרו ליפו, ורמלה, ולוד, וחיפה, ואשדוד וכן הלאה...

הנאום הזה בסה"כ ביטא את העמדות היוניות ביותר שניתן להגיע לקונצנזוס סביבן בישראל. עבור
הפלסטינים זה כמובן לא יספיק. העניין הוא שגם העמדות הפייסניות ביותר ש-ל-א ניתן להשיג קונצנזוס
סביבן, לא יספק את הפלסטינים בפועל - אבל עלול להביא אותם לעשות את הצעד החכם, ולחתום זמנית
על עוד אוסלו - הסכם שבו יקבלו תשלום במזומן, שטח, ונשק - בתמורה לפיסת נייר.
הנאום של ביבי, ייאמר שוב לזכותו, לא נותן לפלסטינים את הבסיס להגיד "כן". אין מנהיג פלסטיני שיחתום
על ויתור על זכות השיבה.
ישן 24-05-2011, 18:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
צריך וניתן לשנות את התמונה!!!!
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפלסטינים גם לא יסכימו לעולם לויתור על זכות השיבה - ועצם קבלתה זו התאבדות לאומית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אין טעם להמשיך לשקר לעצמנו - בדור הזה לא יהיה שלום, וגם בדורות הבאים לא יהיה.

אנחנו כל הזמן דוחים אותם!!

ישן 24-05-2011, 19:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם לגביו אין לי מי יודע מה בעייה...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה דעתך על הסעיף שלו: ירושלים מאוחדת?"

הפלסטינים קיבלו הבטחות אדיוטיות לגמרי לרעיונות דוגמת חלוקת העיר העתיקה, העברת השכונות
שיושבות על הדרכים לגילה, נווה יעקב, פסגת זאב, הר הצופים, הר חומה וכיו"ב, לידי הפלסטינים.

י-ם כמושג מוניציפלי ניתנת לשינויים - אבל העקרון האדיוטי "מה שערבי לערבים ומה שיהודי ליהודים"
שהומצא בימי קלינטון ושהשמאל כאן אימץ אותו, מעיד על חוסר הבנת המציאות בי-ם. אי אפשר לצפות
מ250 אלף יהודים לחיות במובלעות, ולנסוע מדי יום בשטח בשליטת הפלסטינים.
ציור מפה של י-ם שבמסגרתו יקבלו הפלסטינים שכונות קצה (למשל, קלנדיה, דאחיית אל בריד, סווחרה,
אום טובא וכד') שלא נמצאות בדרך לשכונות/יישובים יהודיים, אינו בעייתי (הוא אפילו נכון דמוגרפית, למרבה
צערם של אותם ערבים שעלולים לאבד את "הדרכון לביטוח לאומי" - דהיינו, התעודה הכחולה).

באשר ל"הסכם שלום אמיתי" - אם אכן אמר הסכם, אזי טעיתי, ויש פשלה בנאום. פשלה ניתנת לתיקון
(הוא יסביר שהתכוון לשלום אמיתי, או להתחייבויות פלסטיניות חוזיות שאינם יכולים להסכים להן, או משהו
בסגנון), אבל בהחלט נפילונת...
ישן 25-05-2011, 19:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע מה זה "להפטר מהם", אבל אני רוצה לנסוע לאונ' העברית בלי להסתכן בנפשי...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה לעזאזל אנחנו צריכים עוד 300 אלף שונאי ישראל?"

נראה לי נחמד להגיע לגילה בלי לעבור דרך שטח פלסטיני.
נראה לי סביר להגיע להר חומה, מבלי לעבור מתחת לעמדה פלסטינית.

כשלא מכירים את מיקומן של רוב השכונות היהודיות בהחלט אפשר ליפול בפח ולחשוב שהעיר אכן מחולקת
ל"מזרח ערבי" ו"מערב יהודי". המציאות שונה מאוד - ולמעט שכונות קצה ערביות (סוואחרה, אום טובא,
כפר עקב, דאחיית אל בריד וכד'), רוב השכונות הערביות נמצאות על צירים שמובילים לשכונות יהודיות,
ומסירתן לריבונות זרה - תהפוך 300,000 יהודים לתושבי מובעלות שצריכים לנסוע בשטח פלסטיני בכל
יום בדרכם לעבודה/בי"ס. זה לא מתקבל על הדעת, בהתחשב בכך שהם לא מתים עלינו, למרות פיסות
הנייר הקדושות שאנו יכולים להציע להם...
ישן 24-05-2011, 23:48
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עם זה אני מסכים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפלסטינים גם לא יסכימו לעולם לויתור על זכות השיבה - ועצם קבלתה זו התאבדות לאומית..."

כרגע הפלסטינים אינם מוכנים לויתור על זכות השיבה (על מימוש הזכות בפועל, על "זכויות" אין טעם להתווכח) או להכיר בישראל כמדינת העם היהודי. כרגע, יש דומיננטיות ברחוב הפלסטיני להזיות איסלמיסטיות בדבר החלפת מדינת ישראל במדינה פלסטינית איסלמית. לכן, כל מה שניתן לעשות הוא להרוויח זמן ולעמוד בנוקשות עד שהפלסטינים יפנימו מה הם יכולים לקוות לו ומה לא. יכול להיות שזה ייקח עוד דור אחד לפחות (בשלב כלשהו יעבור מהעולם דור הפליטים ממלחמת השיחרור וצאצאיהם במחנות הפליטים בסוריה ולבנון, שם עיקר הבעיה, יתחילו לדרוש זכויות במקום מושביהם וכך להשתקע סוף סוף). בינתיים צריך להרוויח זמן (ענין לא פשוט מול מימשל אובאמה והאיחוד האירופאי שמחרה מחזיק אחריו) ואת זה ביבי עושה לא רע בכלל ומגיע לו ח' ח'. לטעמי האישי, היה עוזר מכל הבחינות אילו היו מקפיאים לחלוטין את מפעל ההתנחלויות במקביל. לאו דווקא בשביל נקודות במערכה הדיפלומטית-הסברתית, אלא יותר על מנת לאפשר הסכם עתידי סביר. לטעמי דחוף להפנות במקום זה את מרץ ההתיישבות לאיזורים הבעייתיים בתוך הקו הירוק-הגליל והנגב. קריטי למנוע נטיות אירדנטיות גוברות של הערבים אזרחי ישראל.
ישן 24-05-2011, 18:21

החידוש של נתניהו בנאומו הערב לא ממש שווה הרבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נתניהו בקונגרס: בשלום אמיתי, ישראל תוותר על התנחלויות"

הוא אמנם אמר שיהיה מוכן לפינוי התנחלויות במידה ויהיה שלום אמת בין הפלסטינים וישראל, אבל
הציב תנאים ששום פלסטיני, גם לא הליברל ביותר, לא יכול להסכים להם.

ירושלים ע"פ נתניהו תישאר מאוחדת ובידינו.
הפלסטנים חייבים להכיר בישראל כמדינת העם היהודי - התנאי אולי הכי מקובל עליי, אבל לא עבור שום פלסטיני
הפליטים לא יחזרו למדינה היהודית - ברור, והגיע הזמן שהפלסטינים יירדו מהתנאי המגוחך הזה.
קווי 67' כמובן שלא יהיו קו הגבול - גם ברור.
קרא לאבו-מאזן לפרק את ממשלת האחדות עם חמאס - טוב, בואו נחכה שזה יקרה...

בקיצור, נתניהו יכול היה להתחייב שיעשה סטרפטיז פרטי למחמוד עבאס אם יהיה שלום בין ישראל
לפלסטינים, אבל עם תנאים כאלה - זה לא אפשרי כלל. אגב, תגובת הפלסטינים כבר הייתה: "על
איזה ויתורים הוא דיבר?!".

נאום טוב בסך הכל, וזה היה קנוי. הקונגרס אוהב אותנו יותר מאשר את אובמה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 24-05-2011 בשעה 18:30.
ישן 25-05-2011, 19:00

אז אתה דורש ;)
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא אמרתי שישראל לא תצטרך לוותר על שטחים."

צר לי אבל כל ראש ממשלה אפשרי בישראל, החל מביבי ועד לציפיל'ה (yeh right...), מודע לכך שיועברו
שטחים לשליטה פלסטינית בהסכם שלום. בטח לא "אחד לאחד". בטח לא שישראל פיתחה גושי התיישבות
ענקיים על חשבון המדינה הפלסטינית (כן, נו, מה לעשות - אלה שטחים שלא מוכרים כשל ישראל, גם נתניהו
מודע לזה, גם ליברמן, שכבר אמר ששטחים פחות מעניינים אותו, אלא בטחון).

ומה שאתה מציע זאת עבודה בעיניים שאולי תצליח להערים על ילד קטן בן 3. תיקח התנחלויות קטנות שבפאתי
הגוש ותצרף אותן לגוש? לא רציני ולא יעבוד, בטח לא כשיש לך גושי "שלום שטוב לפלסטינים" ו"שלום עכשיו", שעוקבים
כמו נץ אחרי כל גרגר חצץ שזז מעבר לקו הירוק.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 25-05-2011 בשעה 19:02.
ישן 25-05-2011, 19:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי לבשר לך אבל בלי "אחד לאחד" אין שום הסכם שלום בין כה וכה...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אז אתה דורש ;)"

הפלסטינים לא נולדו אתמול, ולא יחתמו על שום הצהרה לפני שיקבלו 5860 קמ"ר באיו"ש וסביבתה, וזה
כמובן, בלי קשר לחוסר נכונותם לוותר בכל עניין שנוגע לפליטים, י-ם, ושליטה בבקעה ובמרחב האווירי.

כל הדברים הללו היו צריכים להבהיר שאין סיכוי לשלום עימם, ושכל הסכם עימם לא שווה את הנייר שעליו
ייכתב, אבל אצלנו אוהבים להתעלם ממשגי עבר, ולחזור עליהם שוב ושוב. אני כמובן מתכוון לשלומיסטים
האותנטיים (אלה שאשכרה מאמינים שיהיה כאן שלום אמת אם רק נשלם מספיק), ולא לאנשי העסקים
הממולחים של תעשיית השלום עתירת המט"ח, שיודעים טוב מאוד שלום לא יהיה כאן - אבל מודעים היטב
לערך הפיננסי של "התהליך"...
ישן 25-05-2011, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שלום לא יהיה - אבל הסכם בהחלט יכול להיות, אם יהיו אצלנו אווילים שיסכימו...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הפלסטינים יכולים לרצות הרבה דברים, גם ישראל"

אפילו כאן באשכול אני רואה נכונות לתת להם דברים לפני שישנן הסכמות על סוגיות-הליבה - מה שמבטיח
שאחרי שיקבלו מה שניתן להם - יבוא הפיצוץ, ושוב נמצא עצמנו אחרי ויתורים שאין מהם חזרה, מנהלים מו"מ
מעמדה נחותה יותר ויותר.

צריך להבין, עד שלא תהיה הסכמה עימם על פליטים, י-ם, גבולות וריבונות - כל מה שלא תסכם עימם, יהיה
חד-צדדי במהותו: הם ישמחו לקבל כל מה שתיתן, ולא ירגישו מחוייבים לקיים את חלקם, שכן עבורם, כל
הסוגיות הללו, הן משניות בהשוואה לליבה. אין מנהיג פלסטיני שיוותר בעניין סוגיות הליבה, והעובדה שכאן יש
פוליטיקאים ואנשי תקשורת שמשקרים לציבור ומבשרים לו ש"הסדרי ביניים שידחו את הדיון בסוגיות הליבה
יקרבו אותנו לשלום", לא צריכה להטעות כל אדם יודע קרוא-כתוב, שיש לו חיבור לאינטרנט...

שלום לא יהיה. לא כל זמן שאנחנו בחיים (ואם יורשה לי לנחש - גם לא אחרי שיחסלו אותנו...).
ישן 25-05-2011, 20:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא "מאמין" שישראל תחוסל - אני בהחלט רואה את זה כאפשרות
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה טוען שאני "מאמין", אבל אתה זה שמאמין שישראל תחוסל...."

מי שמצליח לא לראות את האפשרות הזו, באמת שצריך להסיר את המשקפיים הוורודים. אפשרות לחיסולנו
קיימת גם בלי שתבחן את השטויות שאנחנו עשינו. אובייקטיבית, המדינה הזו היא מה שיכנה מדינאי בשם "נס
גלוי" (ולפני שתתחיל לפרשן לי אמונות - לא, אני לא מתכוון לנס במובן המילולי, אלא במובן של תופעה נדירה) :
1. היא שוכנת בלבו של אחד האזורים הקנאיים ביותר לדת הקנאית ביותר - תוך שהיא מייצגת דת אחרת.
2. היא קלטה לתוכה מהגרים בטווח של שני דורות, בהיקף גדול במאות אחוזים מכמות התושבים המקוריים,
ולמרות זאת יצרה צמיחה נדירה והפכה למדינה מפותחת.
3. גרים בה 2% מכלל תושבי האזור, כאשר ששית מאזרחיה משתייכת לאומה הענקית שמקיפה אותה ורוצה
בחיסולה.

אם כל אלה לא גורמים לך לראות בחיסול ישראל, אפשרות אמיתית - אז, קבל שוב ברכות על אמונתך היוקדת
והנחושה בנצח ישראל...

שתי השורות האחרונות שלך נכונות לחלוטין, והן בדיוק מה שטענתי כאן לכל אורך האשכול. הסיכוי היחיד שלנו
לשרוד באזור הלא סימפטי הזה, הוא אם לא נתרום במו ידינו להחלשתנו - ומסירת שטחים למי שרוצה
להשמיד אותנו, זה תמיד צעד טקטי גרוע...
ישן 24-05-2011, 21:37
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11

כשאמר " ארצות הברית הידידה הטובה ביותר של ישראל, וישראל הידידה הטובה ביותר של ארצות הברית"
בקשר לחלק הראשון, זה נכון... אך לגבי החלק השני?

אגב:
דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית, נביל אבו-רודינה, מיהר גם הוא למסור את תגובתו וטען כי הנאום מציב מכשולים רציניים לתהליך השלום. אבו-רודינה הוסיף ואמר: "כל שלום עם ישראל יהיה מבוסס על קווי הגבול מ-1967, שעליהן תקום מדינה פלסטינית שתכלול את ירושלים כבירתה".

לפעמים נראה לי שכדי לעצור את תהליך השלום, אתה אמור לבקש בקשות הגיוניות, כבר אז הערבים ידאגו לנפח, לגנות וכמובן לומר "אי רצון להשגת שלום"

נערך לאחרונה ע"י Mamor בתאריך 24-05-2011 בשעה 21:42.
ישן 24-05-2011, 23:48
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אני נמצא מספיק זמן בפורום בשביל לדעת שזה לא נכון
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני חושב שרוב ה"ימנים" כאן..."

רוב הימין בפורום קיבל את עובדת המדינה הפלסטינית רק בשנים האחרונות, שלא לדבר על זה שבקדנציה הראשונה של נתניהו עוד חשבו שהוא יבטל את הסכמי אוסלו...

הימין בישראל עבר שינוי משמעותי מאז הסכמי אוסלו.

בהסכמי אוסלו, הימין בכלל לא הסכים לשמוע על אפשרות של מדינה פלסטינית והיה בלאגן הסטרי כשנתניהו חתם על וואי 4 שנים מאוחר יותר.

אחר כך היו התגובות על ביטול הסכמי אוסלו באנתפאדת אל אקצא.

אח"כ בא אריאל שרון ועשה את ההתנתקות ולא צריך להזכיר כאן את ההתנגדות ל"עקירה".

פתאום עולה לו בנימין נתניהו לשלטון, כמעט 20 שנה אחרי אוסלו ומדבר על שתי מדינות לשני עמים והסכמה לויתורים כואבים בהתנחלויות ולפתע זה מה שכולכם רציתם... נו טוב. אני לא יכול להתווכח עם ניסיונות לשכנוע עצמי. אבל אין ספק, שאני מברך על ההארה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-05-2011, 00:33
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הא? מרבית הימין הישראלי לא מתנגד.
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כלום"

אלה שמתנגדים הם שולי הליכוד + האיחוד הלאומי. זה ממש לא "הימין".

אבל לשוליים האלה אף פעם לא הייתה תבונה פוליטית יתרה. אם הם מתרגזים על נכונותו של נתניהו לפנות התנחלויות ולא משנה מה המיקום שלהן, מה תנאי הפינוי ושום דבר אחר - אז הם דוגמא מושלמת לביטוי "אהבה המקלקלת את השורה".

לו יהיה אי פעם הסכם שלום, אני אהיה תומך נלהב של פינוי התנחלויות מבודדות (כאלה שלא ניתן בשום אופן להקיף בגדר) - אל תוך הגושים. ולדעתי נוסחא כזאת יכולה להיות מקובלת על רוב רובו של עם ישראל כולל רוב רובם של התושבים ביישובים ה"מפונים"

ישן 25-05-2011, 09:11
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "ביבי מדבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
אבל בתוך תוכו גם ביבי יודע שזה חלום הזוי.. יש הבדל בין לרצות באמת בשלום, כמוני וכמוך וכמו אנשי ימין רבים, גם במפלגות הימין לבין לדעת שאין סיכוי שזה יקרה ופשוט למשוך זמן ולהמשיך כי ככה עושים.. ביבי יודע מצויין שהסיכוי שתנאי הסף-קרי הכרה פלסטינאית בזכות קיומנו הוא בערך כמו הסיכוי שחזבאללה מתפרק מחר מנשקו ולכן הוא נואם ומושך את הזמן, למה? אני לא יודע, אולי לממשלה אחרת בארה"ב? עד ספטמבר בטוח.

אתה אומר שביבי יודע מצויין , ואנחנו לא???
אתה חושב שיש מה לעשות עם מי שלא מכיר בזכות קיומנו- קיומך???
האם זה ביבי שמושך את הזמן ?? ברק ברח, הוא לא משך את הזמן מאז יש לנו שקט בצפון "או שזה מאז לבנון 2??
שרון עקר את ישובי עזה, הוא לא משך זמן לכן היום הם זורקים עלינו פרחים . אה נכון זה רק כמה גראדים שום דבר.....

ביבי לא מושך את הזמן הוא רק אומר שמבחינתו השלום זה מחר ומבחינת הפלשתינים לעולם לא(כל עוד יש יהודים חיים)
כדי שהעם היושן בארה"ב, והעם החולם והוזה כאן, על שלום עם יונה לבנה ועלה של זית.
ידע שמה שיש לנו כאן זה חלום עם עלה תאנה וחמאס ששם ⋅⋅ן.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 25-05-2011, 17:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ללא ספק הימין עשה פניה חדה שמאלה
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני נמצא מספיק זמן בפורום בשביל לדעת שזה לא נכון"

זו הסתגלות למציאות שהשתנתה, ופרגמטיזם הוא בעיקרון תכונה נחוצה במדינאות. למרות זאת אני רואה שלושה תהליכים שתרמו לתזוזה שמאלה, ושלושתם שליליים (ולכן אין סיבה לעליצות, גם אם אתה איש שמאל):

1. הימין מעולם לא השכיל להציב אלטרנטיבה מדינית. לימין יש זרוע ביצועית חזקה, ומפעל ההתנחלויות הוא העדות המובהקת לכך, אבל הוא מעולם לא הצליח להציב את הביצועים בתוך חזון מדיני ראלי שמתייחס לבעיה הערבית. באין תוכנית, כל ראש ממשלה ימני שקם מאז בגין (למעט שמיר אולי) הוציא לפועל את מדיניות השמאל. ההשלכות היו שליליות משום שישראל יצרה מציאות דמוגרפית שאין לה גיבוי מדיני, ולכן היא משלמת מחיר גבוה בזירה הבינלאומית ובמו"מ, ומבחינה פנימית יש חוסר איזון בסיסי מאד בדמוקרטיה הישראלית (ייצוג בבית המשפט העליון, בתקשורת וכו') שגורם להתרופפות של האמון בה ולשגשוג של אופורטוניזם פוליטי.

2. האתוס הישראלי הציוני התפורר. הרבה תהליכים חברו להתפוררות זאת, אבל העובדה הפשוטה היא שהחברה הישראלית והשיח הישראלי הם פוסט ציוניים יותר מציוניים. ככל שהתכרסמה האמונה בצדקת המפעל הציוני והחיבור להקשריו ההסטוריים, כך אבדה היכולת לגבש קונצנזוס סביב נושאים שהם הכרחיים להשרדות המדינה היהודית, והיום הימין (וחלק מהמרכז) מנהל קרב מאסף כדי לשמר את ישראל כמדינת לאום יהודית בשעה שהשמאל מדבר בגלוי (יותר או פחות) על מדינה דו לאומית.

3. השמאל עצמו זז חזק מאד שמאלה. אם תסתכל על השמאל האידאולוגי, תמצא שהוא אימץ השקפה פוסט-ציונית ולעתים אנטי-ציונית מובהקת. הוא התרחק מאד מהמרכז, ולכן דמוגרפית (אם כי לא מבחינת השפעה) הוא מיעוט בטל. המתווה המדיני שנולד בשמאל והיום הוא נחלת המרכז והימין המתון כבר איננו תוכנית שלום שתכליתה להביא לסיום הסכסוך, אלא הוא תוכנית לניהול סכסוך, התכנסות ומזעור נזקים.

אלה התהליכים הפנימיים בישראל. אליהם תוסיף את התהליכים החיצוניים כמו האיסלמיזציה בעולם הערבי, ההתפרקות האידאולוגית של המערב ואימוץ הפוסט מודרניזם, והדעיכה של ארה"ב, ותמצא שיש הרבה פחות סיבה למסיבה.
ישן 25-05-2011, 19:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מסכים עם הניתוח - אבל סעיף 3 צריך יותר הדגשה, כי הוא הבסיס:
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ללא ספק הימין עשה פניה חדה שמאלה"

הסכם אוסלו, על האיוולת האיומה שביסוד שלו (ההנחה שאם נשחד את אש"ף בנשק, שטח וכסף, הוא יילחם
בחמא"ס ויפוך לקבלן משנה ביטחוני שלנו) - שבר כאן את הקונצנזוס הפוליטי שהקיף 90% מהמחנה
הציוני - ויצר כאן עובדה בלתי ניתנת לערעור: יש יישות פלסטינית בעלת ריבונות כזו או אחרת, בלב א"י
המערבית, שעקירתה היא בעלת השלכות בינ"ל מרחיקות לכת.

ההסכם, שראשיתו בכמה אנשים משולי השמאל, שהצליחו לגייס שר חוץ ערמומי וראש ממשלה חלש ועייף,
יצרו כאן סיטואציה שהפכה את הריבונות הפלסטינית בחלקים גדולים מאיו"ש ואזח"ע, לעובדה בשטח -
ומאותו רגע הפך הדיון לשאלה היכן יעבור הגבול ומהם גבולות הריבונות שתינתן לפלסטינים בכל הסדר
(כתוב או לא-כתוב).

שבירתו של השמאל אל מחוזות השמאל הקיצוני, הסיטה את כל המערכת לכיוון שמאל. זה רע, וכפי שכתבת,
אין מה לחגוג בהקשר הזה, אלא שיש כאן אנשים שיהיו מוכנים לאסון גדול - ובלבד שזה יגרום לביבי להיראות
רע...
ישן 25-05-2011, 19:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הימין לא עשה תזוזה חדה שמאלה.
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ללא ספק הימין עשה פניה חדה שמאלה"

כלומר, הוא עשה תנועה חדה שמאלה, תיקן ועכשיו הוא פחות או יותר במקום שבו היה בגין בסעת חתימת הסכם השלום עם מצרים. לאוטונומיה שהציע בגין לפלסטינים הימין קורא היום (לפחות כלפי אדיוטים שימושיים כמו אובמה) "מדינה". פרט לזה אין הבדל מהותי.

אם התכוונת לתזוזה אחרת, אנא נמק, פרט וציין.

אני גם לא מסכים איתך לגבי הגדרתו של המאבק הציוני כ"קרב מאסף". מרבית הציבור עדיין ציוני, כולל השמאל, גם אם שם החולשה ניכרת. ההפך, השנים האחרונות מראות עלייה במודעות של הציבור לחשיבות הציונות, ההיסטוריה שלה והערכים שהיא הקנתה לנו.

אם מאמצע שנות ה - 90 השיח היה פוסט ציוני לחלוטין, היום התקשורת שונה וכן - עמדות ציוניות בות יותר לידי ביטוי.

ישן 25-05-2011, 00:26
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10

נאום מצוין. תמיכת הקהל הגדולה ביותר היתה כשהוא אמר את הדברים ה"ימניים" ביותר. לדוגמא, כשהוא אמר שאנו איננו כובשים זרים ביהודה ושומרון, אלא שאלו שטחים ששיכים לנו. או כשאמר שאחמדינג'ד אינו ראוי להתקבל בשום פורום.

הרי שלום עם הפלסטינאים לא יהיה, והאתגר הוא לחשוף את האמת, שהפלסטינאים הם האחראים הבלעדיים על המשכות הסכסוך. נתניהו בחוכמה זרע מוקשים לפלסטינאים, שהם יפלו בהם ללא מאמץ.

לדעתי בעניין השארת התנחלויות בחוץ, כוונתו היא שיהודים ימשיכו לחיות בשטח שישלט על ידי פלסטין, וזהו עוד מוקש לפלסטינאים הגזענים, שלא יהיו מוכנים לקבל נוכחות יהודים במדינתם.

ישן 25-05-2011, 08:25
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "פותח "צוהרון" ומניח לפניו מוקש ענק"

פתח פתח גדול עם מוקש אחד גלוי, אבל הפלסטינים לא מסוגלים להתאפק מלדרוך עליו, כי שנאתם לעם "היהודי" ולא רק זה היושב בציון, מעבירה אותם על דעתם.

כי המוקש הקטן הזה קוראים לו שלום אמת, ואמת ושלום זה מוקש די רציני לפלסטינים.

הפלשתינים לא יכולים בלי מאבק " מזויין" הם לא יכולים לסבול שיהודי יחיה איפה שלא יהיה,
הם שמחים כשיהודים נרצחים גם כש אמריקאים נרצחים(9.11.) זה כמו לבקש מחיה טורפת לא להזיל ריר בהריחה בשר.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 25-05-2011 בשעה 08:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר