לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2011, 13:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
"דרוש עיתון כלכלי המתייחס ברצינות לקוראיו" [ולא רק לאינטרסים של הבעלים...]

גלובס? דהמארקר? כלכליסט?

מדורי העסקים של ידיעות/מעריב נראים כבר שנים כמו מדורי פרסום רדודים למדי.

כהדיוט מוחלט בנושאי כלכלה - אני מנסה ללמוד על המתרחש מאתרי העיתונים המגדירים עצמם ככלכליים מקצועיים. בתחילה 'לקחתי ברצינות' את ניתוחי החתומים הנכבדים על מאמרי מערכת ותחזיות ואף את ההתיחסות לדיווחים על המתרחש בשוק השכר/הנדל"ן/הריבית/ההשקעות ושאר ירקות.

אך אחרי שצברתי כברת דפדופים אני חש כי למעט בענין דיווחים מספריים נטו הרי שכמעט כל התיחסות של אתרי העיתונים לתחומי כלכלה [ואפילו לא פוליטיים] - הינה 'מתוך פוזיציה'.

גלובס מנהל משום מה מלחמת חורמה בפישר ובמדיניות הריבית שלו [בין אם הוא מעלה אותה ובין אם לאו], כלכליסט מנפח את שוק הנדל"ן [בין זה מוצדק בנתונים המוצגים ובין אם לאו] וכו' וכו'.

מדורי דעות מלאים בחכמים יומיומיים [בעיקר בגלובס] שהשד יודע מה יחודם הכלכלי מלבד הכרותם עם מי שנותן להם לכתוב טור במה שפעם היה עיתון יוקרתי. תגוביות לכתבות גם הן נראות כאילו יצאו במקרה הטוב ממשרד פרסום המנסה לקדם משהו ובמקרה הרע ממישהו שצריך פסיכולוג דחוף.

יש את ביזפורטל ואת בורסה4U אבל הם עוסקים בעיקר בשוק ההון ולא במתן סקירה כללית המענינת את האזרח הבלתי מושקע.

מישהו מסכים עימי? מה ההמלצות?

[ו...בבקשה בלי טוקבקים ]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2011, 20:02
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב ""דרוש עיתון כלכלי המתייחס ברצינות לקוראיו" [ולא רק לאינטרסים של הבעלים...]"

קודם כל- אתה צודק. לכולם יש אינטרס נסתר.
מבלי להיכנס לפוליטיקה- מה אתה עושה כשאתה קורא חדשות ב-YNET או וואלה? אתה מראש מסנן, נכון? אתה מראש מניח שלכתבים יש אג'נדה, ומשתדל לקרוא כמה שיותר מקורות כדי לבצע את ההצלבה שלך, ולהגיע למסקנות שלך.

זה נכון לכל העיתונים, גם הכלכליים שלכאורה אמורים להיות מכובדים ורציניים יותר.
אתה צודק- כלכליסט בהחלט דוחף את עניין הנדל"ן, פי כמה וכמה מגלובס ודה מרקר. גלובס מנסה להיות גם עיתון חדשותי ולכן תמצא בו מדורי חדשות, וגם דברים שאינם כלכליים טהורים כמו שיווק, גאד'טים, רכב, פנאי וכו'. מכאן כמות הטורים הלא כלכליים, כשהבולט שבהם הוא מתי גולן שכותב כל יום על נושאים כמו פוליטיקה ומשפט.

דה מרקר מבודל יותר מהאחרים, ואכן עושה רושם של עיתון מקצועי יותר. הדוגמא הטובה ביותר הוא שלמרות שהוא חלק מעיתון הארץ שדיעותיו הפוליטיות ידועות, מרבית הכתבים שם תומכים בשוק חופשי וידעו לפרגן יפה מאוד לנתניהו כשהיה שר אוצר ואף תקפו אותו כשבקריירה הזא כראש ממשלה לא פעל בדיוק לפי עקרונות השוק החופשי. מבחינה כלכלית, דה מרקר הרבה יותר ימני משני העיתונים האחרים.

כדי לסכם הכל אומר לך שעיתון כלכלי כמו כל עיתון בא להרוויח, דבר ראשון. התנגחות בפישר לא משנה מה עשה ויעשה, ניפוח נושא הנדל"ן (אולי כדי לנגח את הממשלה הנוכחית) או סתם הלהטת הרוחות תוך כדי נקיטת עמדה בנושאים שונים שעל הפרק גורמים לציבור לקנות את העיתון. ככל שתקרא יותר עיתונים ומקורות תוכל להרכיב לך תמונה שלמה יותר ואובייקטיבית יותר תוך נטרול ההטיות הטבועות בכל עיתון.

ישן 04-06-2011, 09:26

ה'שרונידניזם' ולהקת הטוקבקיסט המשועמם שלו שמציף כל כתבה ב100 תגוביות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לפחות בנושא הנדל"ן (בעיקר..."

האומרות "אין עליך שרון עידן מלך" - היא בדיוק אחת הסיבות לגרוד בפדחת שתוקף אותי בכל פעם שאני מעין בגלובס. יש לי בעיה עם מציפים כרונים ובעיקר כשהם עושים זאת באיצטלה של מומחים לתחום תוך ניתוח נתונים סלקטיבי שחוזר על עצמו חוזר על עצמו וחוזר.... כנ"ל אגב לגבי הצ'ילבה שלו שרב איתו מהפוזיציה השניה כך שבזמן שכל מה שאני רוצה זה ללקט ידע ותובנות מכתבות כלכליות אני סופג בפני רסיסי רוק וקליפות של גרעינים.

השורה התחתונה - הייתי נזהר מאוד מעצות שניתנות בדרך שכזו וגם מאתר שמאפשר לתת תרבות שכזו לשגשג בתגוביות שלו.

אני לא משקיע ולא שוכר/קונה/מוכר. סתם קורא סקרן ובכל זאת אני תוהה מאין לוקח מישהו את החוצפה לטעון 'אמרתי לכם' אחרי שיעץ לאנשים במשך שנתיים להמתין ולא לרכוש נכס למגורים האישיים שלהם בזמן שמחירי הנכסים הללו עלו ב20%-30% וגם אם רואים האטה מבורכת בעסקאות וירידת מחירים מבוקשים המסמנים את סופו של עוד שיא בגל שגרתי בכלכלה - עוד ארוכה הדרך לראות את הממתינים ששמעו בעצתו מסוגלים לרכוש קרקע לרגליהם במחירים ובריבית המשכנתאות של לפני 3 שנים. די דומה למישהו שמתריע יום יום מפני רכישת מניות טבע מזה 30 שנים וצועק בחדווה 'אמרתי לכם' בחודש האחרון.

אני מצפה מעיתון כלכלי רציני בכתבות בעלות אמירה כלכלית להציג גרפים, נתוני עבר והווה, השוואות של התנהגות שוק במקרים דומים והתייחסות גם לעמדות ונימוקים שאינם מתאימים לנקודת המוצא של הכותב. כך בנדל"ן וכך במט"ח, אג"ח מדינה ושוק הון, ריבית במשק, חסכונות סולידיים למשפחה וניהול משק בית, פנסיה וחסכון לטווח רחוק. במקום זאת אני מקבל ביום אחד כותרת על 'אקזיט למחזיקי ברמן בבורסה' ולמחרת תמונה של ברוקר דיכאוני עם הכותרת 'מכה למשקיעי שרוקי בע"מ'. ואני רק רציתי ללמוד קצת. אוף!!

אבל אם כבר בעניני בלוגים עסקינן - אני ממליץ על עיון מעת לעת בבלוג של עמי גינזבורג בדה מרקר: http://www.themarker.com/misc/writers/1.505
ישן 19-06-2011, 20:49

והנה נמשכת הסאגה :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב ""דרוש עיתון כלכלי המתייחס ברצינות לקוראיו" [ולא רק לאינטרסים של הבעלים...]"

רגע אחרי שסיים גלובס 'להריץ' את עולם הנדל"ן מעלה ושניה אחרי שיצא בשבוע של כותרות שנועדו ליצור פאניקה באותו שוק ממש רק לכיוון השני - מתמלא גלובס בכותרות צהובות העוסקות ב....קוטג'.

קוטג' זה חשוב ואפילו טעים ומחאה ציבורית זה אחלה אבל כשאתר עסקי בבעלות איש עסקים מתחיל לדבר בסוציאליסטית כמו צ'רלי ביטון - אני קודם כל מעונין לבדוק היכן הרווח של בעלי העיתון פוגד את המחאה הזו

פישמן קרא את מרקס בליל אמש וגילה את האור? כי אם כן הרי שהוא יכול לעשות הרבה אנשים מאושרים ע"י חלוקת הקפיטל שלו אפילו אם לא ירד מחיר הקוטג'.

ההימור שלי: מישהו שם עינו בשטראוס ופתח חשבון עם עופרה. מישהו שלא אכל או קנה קוטג' או מאכל עממי כלשהו כבר הרבה שנים. אנחנו רק פיונים במשחק.
ישן 20-06-2011, 11:19

האם גם עיתונים כלכליים אחרים בארצות המערב נוקטים אג'נדת בעלים שבשבתית שכזו?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא חושב שיש בין פישמן..."

ניחא והיה מדובר בעיתון כלכלי בעל משנה סוציאליסטית אבל העיתון הזה הוא הבית של אבות הקפיטל ובניו.

ניחא עם הדרישה הייתה החזרת הפיקוח על מוצרי יסוד שהיא דרישה בעלת כתובת [הממשלה] או כנגד מועצת החלב אבל המאבק פייסבוק דמיקולו הזה מתיימר להשפיע על 3 ענקים כלכליים הפועלים בשוק חופשי.

מאבקי פייסבוק לא מורידים מחירים ולא מסלקים רודנים. הם מקסימום מספקים כותרות לעיתונאים עצלים. מי שיש לו ילדים להאכיל ומחסור אמיתי לא יוכל לעמוד מול הוזלה של 30% ויקנה ומי שהוא סתם פלצן ונזכר בצרכנות ורווחה אחרי שעשק את הציבור או שהוריו עשקו זאת למענו - לא ממש ישבור את תנובה. גם אם המקרר של ההוא שלוחץ לייק אינו מכיל קוטג' הרי שיש בו גבינות בוטיק שימלאו את קיבתו אשר ממילא הקוטג' על שמונת שקליו לא היה בראש מעיניה מעולם.

בעוד חודשיים ישקעו ענני האבק וכל מה שישאר זה המסר הפרסומי לפיו הקוטג' הינו מוצר יסוד מרכזי שחייב אבל ממש חייב להיות בכל מקרר ושאם שטראוס-תנובה-טרה מוכרים אותו ב6 ש"ח הרי שזה ממש קמחא דפסחא ומי שלא קונה למרות שאינו יכול ממש אינו חס על צריכת אבות המזון של ילדיו.

בשוק חופשי תפקיד הצרכנים הוא לשמור על ביקוש לפי יכולת ותפקיד הממשלה הוא לדאוג לשוק חופשי באמת ללא מכסות וללא הגנת יצרנים מקומיים ולחילופין לשמור מחיר מרבי לסל יסוד. תפקיד היצרנים הוא להרוויח ככל האפשר במרווח שבין ציבור הקונים והספקים לבין הכללים שקובעת הממשלה ואת זה הם כנראה עושים היטב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר