לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2011, 19:11
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "המרמרה בדרך לישראל"

ציטוט:
ביום השנה לאירועי הדמים על סיפון המרמרה, כינסו אנשי ארגון IHH מסיבת עיתונאים על סיפונה של האנייה שצפויה לשוב לאזור במשט נוסף לקראת סוף יוני.

הכותרת גרמה לי לחשוב שהיא כבר הרימה עוגן..

בכתבה קודמת YNET תיארו איך החמאס מתאמן לחבור למשט, כולל הדגמה של השתלטות השייטת. שימו לב למדים, להלבשת הסירה כסירת גומי ולרובה הפיינטבול.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מזכ"ל האו"ם קרא למדינות לעצור השתתפות אזרחיהן במשט, והמשט הקודם נראה כמו פוגרום של ה-IHH בחסות אידיוטים שימושים מהמערב, כך שאולי ההיענות במערב הפעם תהיה קטנה יותר ויהיה לנו נוח יותר להגיב בכוח הראוי.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 30-05-2011 בשעה 19:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2011, 10:01
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
וואללה?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי bladeofdarkness שמתחילה ב "1)חכה שהספינה תגיע לנמל,..."

1. לאיזה נמל?

2. אף פעם לא יורדים כולם מהספינה. תמיד נשאר צוות, לפחות.

3. אפשר להניח שלקראת הלילה גם ה"אורחים" יחזרו, לפחות בחלקם.

4. למה להטביע בלילה? האנשים ירדו לחוף דווקא ביום.

5. איזו "בעיה תגבר"? חסר להם כסף? אז בפעם הבאה הם יבואו עם גרוטאה. (או ששיך סעודי יתרום להם עוד מיליון דולר, במיוחד אחרי שיטביעו אחת).

6. אם כל פעם תיכנס ספינה וכל פעם תטביע אותה, תהרוג הרבה אנשים ואת הסגר לא אכפת (אכפת)

7. ה"אידיוטים" לא מחפשים בעיות. הם מנסים, בדרכם שלהם, לפרוץ את הסגר, מהסיבות שלהם. בינתיים חוץ מסיסמה "ואין שום סיבה לשחק את המשחקים שלהם לפי החוקים שלהם" לא הצעת פתרון ריאלי.

ישן 04-06-2011, 21:02
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
עופר שלח ב- NRG: צה"ל ערוך למשט, אך לא לכל השאר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "המרמרה בדרך לישראל"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=479&loc=26

- ההכנות המבצעיות בעיצומן. משתמע שיופעלו יחדות יס"מ ו-"מצדה".
- בנוסף- מאמצים דיפלומטיים, הסברתיים וכלכליים. למשל- "לוידס" הודיעה שלא תבטח ספינות שישתתפו במשט.
- הבעיה הבסיסית במשט הקודם, לדעת עופר שלח, היא זיהוי שגוי של הבעיה וחשיבה לא-ביקורתית (התכוננות לספינה שיש לעצור, ולא להפגנה שיש לפזר במינימום רעש ציבורי)- והיא עדיין קיימת.

ציטוט:
זה לא חדש: מראשית האינתיפאדה השנייה, דרך מלחמת לבנון השנייה ועד למשט, העשור האחרון מלא במקרים שבהם הכשל העיקרי היה בהבנת האירוע. פעם אחר פעם מתגלה עד כמה הדרגים הנמוכים יותר, האמורים להיות חופשיים יותר במחשבה, מכיילים את עצמם להליך החשיבה של אלה שמעליהם, ואינם מסוגלים להתריע. ומעל לכל, מעל ל"משט החירות 2" שלא יגיע לעזה, הבעיה המוכחשת הזו ממשיכה לרחף מעל צה"ל גם היום.

אישית, איני חושב שהביקורת הזו מוצדקת. הצבא צריך להישאר בתחומי הביצוע, ולהשאיר את החשיבה ההסברתית/תקשורתית למשרדי החוץ והביטחון.
ישן 05-06-2011, 12:55
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "האם הטורפדו מתביית בדיוק על..."

לא נראה לי שהסבה כזו היא טריוויאלית או פשוטה. אני בכלל לא בטוח שיש לתעשיות הבטחוניות שלנו נסיון בפיתוח טורפדו. לפי מקורות זרים חיל הים עושה שימוש בטורפדו מתכנון גרמני שמיוצר בארה"ב:

ציטוט:
When it came to the selection of heavyweight torpedoes for the submarines, Israel at first wanted to buy US torpedoes Mk.48. When the US government declined, Israel chose the STN Atlas Elektronik Torpedo DM 2A3 export version Seahake. However, STN Atlas had to agree to let Lockheed Martin Tactical Systems market the Seahake variant via the US in order to for Israel to draw upon FMF funds for the estimated $65 million deal

מה שאני מנסה להגיד זה שאין פתרונות קסם, אבל התעשיות שלנו כבר הוכיחו שאין דבר העומד בפני הרצון.

בעצם אולי יש פתרונות קסם - אם רק יצליחו לשים RFID על המדחפים של המרמרה...

.

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 05-06-2011 בשעה 13:05.
ישן 05-06-2011, 13:46
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לא נראה לי שהסבה כזו היא..."

אני לא מבין בטורפדו ואמל"ח תת-ימי, אבל אני משער לעצמי שטילים העפים באויר פועלים בצורה שונה מזו שמתחת למים...
מאחר וטילים/ רקטות צריכים לקחת בחשבון בעט השיגור ובעט המעוף אלמנטים מן הטבע ששונים בין אויר לים, האם יש טכנולוגיה המאפשרת לשלוט במהירות השיוט מתחת למים? כלומר, להתשמש בלחץ התת ימי לטובת האטת ואפילו עצירה מוחלטת של הטיל/ רקטה בעט השיוט?

האם יש אפשרות לייצר טורפדו בעל יכולת "ראייה"- כלומר, בראש הטורפדו יהיה מצלמה, שעל פיה יש את האפשרות "לכוון" את הטיל לאן שהוא "מתבונן"? (כשיש צורך לעבור ממצב שיוט אוטומטי לניווט הטיל "ידנית").
יכולת שילוב של "שליטה במהירות" + "שליטה ע"י ראיה" נותן לנו היכולת לשגר טיל ללא רש"ק לעבר כלי השיט, וכאשר הוא מתקרב למטרה הרצויה, יהיה לטורפדו יכולת האטה, ושליטת ניווט/ שיוט הטורפדו יעבור ממצב אוטומטי ממוחשבת למצב "ידני" ע"י הכוח המשגר שיכול לראות דרך המצלמה של הטיל/ רקטה, ובעצם לכוון אותו בצורה מדוייקת לעבר המדחפים ולהגביר מהירות תוך כדי שהטיל/ רקטה מתבייתת על המטרה ובכך פוגעת במדחפים בצורה שהיא מוציאה אותם מכלל שימוש, ללא חשש מפיצוץ רש"ק שלא נמצא.

ישן 05-06-2011, 21:37
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
לירות על המדחפים עם 0.5?
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא יותר פשוט להתקרב לספינה ולירות על המדחפים צרור מ-0.5?"

אני מבין שמעולם לא ראית ספינה בים?
המדחף בספינה דוגמת המרמרה נמצא עמוק מתחת למים ולא ניתן לירות עליו.פרט לכך ירי של פגזים לכיוון המים יוצר ניתור ורובם לא חודרים קו המים אלא מנתרים ימינה בחדות ומעלה.
דבר שני לכל המגיבים פה על טורפדו למיניהם...נראה לי שקצת הגזמתם פה...אלא אם אתם ממש להוטים להטביע את הספינה.
ההצעה שלי הייתה מאוד פשוטה ,פשוט תקראו למעלה...
זריקת מערום חבלים או אפילו רשת דייגים ארוכה למול הספינה בזמן הפלגה תעשה בקלות את העבודה.
מנסיון מר ,כבר נתקלתי בספינות שהמדחף פגע ברשת או בחבל ימאות סטנדרטי.הנטייה של המדחף הוא לגרור אליו את הרשת או חבל ואז לאחר כמה שניות החום האדיר שמייצר ציר המדחף ממיס את החבל הסינטטי וגורם למעין פקק סביבו שגורם לרעידות קשות בציר עד פגיעה שמחייבת את הצוות של הפסינה לעצור את הספינה במקום לבל יגרם נזק למנוע ולגנלדים...
הדרך היחידה לאחר מכן לשחרר את החבל שהתלפף סביב הציר היא לעגון בנמל ולהוריד צוללן למשך זמן רב שיחתוך את הכבל עם סכין.גם זה לעיתים כבר בלתי אפשרי.הכל בתלות בזמן שלקח לקפטן לדומם את המנועים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר