לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה



  #1  
ישן 30-05-2011, 23:26
  משתמש זכר Generalee Generalee אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.08
הודעות: 221
פרויקט צי"ד - התמנון שולח זרועות

פרויקט צי"ד ממשיך לשלוח זרועות


חטיבת הנח"ל תהיה הראשונה להצטייד ב"מערכת תמנון", מערכת שליטה ובקרה (שו"ב) המיועדת לרמת המח"ט ומעלה. הכירו את המילה האחרונה בתחום השו"ב בצה"ל

תאריך: 29/05/2011, 12:07 מחבר: דניאלה בוקור
התמונה הראשונה העולה למשמע המילה "תמנון" היא יצור רך, ימי, בעל עיניים דמויות לוח מטרה ושמונה זרועות ארוכות ומלאות בנקבוביות. בהתבוננות על ה"תמנון" הצה"לי, קל לזהות דמיון: באחד מצדי המחשב, המרכיב העיקרי במערכת, משתפלות מספר זרועות כבלים שחורות. מלבד גוף המחשב, מורכבת המערכת מצג וממקבע (יחידת ההרכבה), והיא נישאת על וסט נוח בידי החייל.

במבצע "עופרת יצוקה" התגלה צורך ביצירה מזורזת של מערכת שתגשר על הפער שהתגלה אצל חטיבות החי"ר, בכל הנוגע למערכות שו"ב ניידות ורגליות. היה הכרח במציאת מערכת מחשוב קלה, עמידה בתנאי ההליכה הרגלית וניחנת באמצעים גרפיים טובים. המחשבים הקיימים עד אז היו כבדים ומסורבלים והתגלו כבעייתיים בעת לחימה אינטנסיבית. חט"ל (החטיבה הטכנולוגית) ומפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית), שנשמעו למצוקה, העמידו בתוך כחודש פתרון זמני: מחשב switchback שידע לעבוד במתאר הלחימה, הפגין עמידות במים, ועל אף גודלו הקטן התפאר בביצועים לא רעים בכלל. בתקופת השימוש במחשב, חשבו הגופים לקחת את המערכת צעד אחד קדימה ולברוא פתרון מוצפן, המורכב ממחשב עם מערכת הפעלה סטנדרטית, בעל מסך מפוצל היכול להתלבש בנינוחות בתוך אפוד צבאי. כך תוכל המערכת להתקדם גם בצורה רגלית.

במאי בשנה שעברה הוצגו לראווה הדגמים הראשונים של "התמנון", שהצליח לסמן "וי" על כל הדרישות שנתבקש לבצע. תוך שיתוף פעולה אינטנסיבי עם החברה האמריקאית RTM מאריזונה ועם חברת CTI, שכלל שיחות רבות אל תוך הלילה ופיתוחים מואצים, נולד בתוך כשנה "תמנון" מוגמר שהפגין יכולות מלאות.



העתיד כבר כאן
אחד היתרונות הנוצצים של המערכת הוא יכולת פירוקו של המחשב מהסוללה והאפשרות להעבירו משו"ב לשו"ב (ממערכת אחת לאחרת). בלא צורך בהפעלתו מחדש, עובר המחשב בקלות אל הווסט אליו הוא מיועד, ומשדר מיד את הנתונים הקבועים במערכת. גם בלי סוללה מצליח המחשב להחזיק מעמד זמן רב ולתפקד בעזרת אמצעיים רזרביים המובנים בו. מסך המגע שלו נוח לשימוש, ויתר על כן - הצג מציג תמונה חדה בכל תנאי: גם תחת השמש הקופחת אפשר לראות את המפה הדיגיטלית בבירור. בשילוב עם כלל מרכיביו ימשיך ויתפקד המחשב כשלוש-עשרה שעות, זמן רב לכל הדעות, והוא עומד בכל התקנים הצבאיים המחמירים: פועל בגשם מלא (ואפילו בטבילת מים), ברוח ובחול, וכל זה בלי לעבור טירונות בכלל.

רמ"ד מחשוב טקטי, רס"ן אילן אדרי, הוא אחד המוחות שעומדים מאחורי הפיתוח של "התמנון". על המערכת זכו רס"ן אדרי ושותפיו בפרס מפקד זרוע היבשה לחשיבה יוצרת ובהוקרה גם מחט"ל. אחד הדברים שהאיצו את הפיתוח הייתה הבנת מפתח פשוטה. "העולם הולך לכיוון 'מוצרי מדף' ", מנסח זאת רס"ן אדרי. "וכמו שהחברה הולכת קדימה, גם אנחנו הולכים. מערכת 'תמנון' עונה בעצם על הדרישות העכשוויות בטכנולוגיה הקיימת".

מספר דגמים מוגמרים כבר עברו את האישורים המלאים לכניסתם לשימוש. בקרוב יצטרפו אליהם מאות מחשבים היישר מהגלגלים המשומנים של פס הייצור. בחיל הים הקדימו לעשות ושילבו כבר השנה מערכות ספורות בהתנהלות המבצעית, ובהמשך גם חיל האוויר יחבוק במתנה היוקרתית. בסופו של דבר, לא יהיה מח"ט שלא יראה את הגרסה הטכנולוגית של הרכיכה הימית, שככל הנראה תעורר אהדה אפילו יותר מפול התמנון המנוח, שאמנם לא פענח מצבי כוחות דיגיטליים, אבל זכה לתהילת עולם בניחושים מוצלחים באשר לזוכה במונדיאל

http://www.idf.il/1133-11523-HE/Dover.aspx
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 22-01-2014, 21:11
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.10.04
הודעות: 1,404
מבחן משעשע במיוחד ל THOUGHBOOK
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Generalee שמתחילה ב "פרויקט צי"ד - התמנון שולח זרועות"

מבחן משעשע במיוחד ל THOUGHBOOK ניתן לקרוא כאן

מומלץ לקרוא כדי לשמוע על מבחני עמידות עם דוריטוס, קולה, טיגריס ופיל (!), בכל מקרה שני חלקים רלוונטים לפורום:


Five days later, we turned from tests to something better described as execution: We took the laptop to the Jackson Arms firing range in South San Francisco to shoot it with a Ruger Mark III .22 pistol from 15 yards.

Dell declined to loan us a rugged laptop to shoot, saying they didn’t have the “inventory excess to participate this time around.”

Panasonic, meanwhile, was about to have one less notebook. We removed the battery to minimize the mess, and aimed.

Goodbye, Mr. Toughbook.

Or so we thought. We put a bullet through the laptop. Then we booted it up. We were able to log in. Our test file was still there. The screen had a hole in it, but was still usable.


As for our test laptop, it had been through enough. It was time to put the beast down. The Toughbook CF-30 is elephant- and tiger-resistant. It can take a .22 at close range and continue working. We needed something that would leave a bigger hole.

So we borrowed a Springfield 1911 in .45 ACP. Most cops use comparatively dinky 9-millimeter pistols. This classic 39-ounce piece is more hand cannon than handgun.

A shot with the 1911 from 15 yards took the Toughbook down
. To be sure it didn’t stagger back up, we followed up with a .44 magnum revolver and a solid lead slug from a 12-gauge shotgun. Then we packed up the Toughbook and sent it back to Panasonic
_____________________________________
"החטיבה אינה מטה ואינה פיקוד ואינה מערכת של חוקים ופקודות.
החטיבה היא קודם כל מאות זוגות רגליים. הרגליים הובילו אל הקרב – אף כי מתוך פחד. הרגליים עמדו ולא ברחו, אף כי כמעט אבדה התקווה. והרגליים צעדו וצעדו וצעדו בעייפות, בגשם ובבוץ, כשלו וצעדו.
ולכל זוג רגליים היה לב, לב שחש בכאב, שהרגיש בעייפות, שנאבק עם הפחד. בלב הזה התחולל הקרב האמיתי, הקרב שהכריע. בלבו של הלוחם הבודד ניצחה החטיבה. זה הסוד אשר שמו "גבעתי"."
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 01-06-2016, 23:59
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.04.06
הודעות: 2,169
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "לראשונה: אינטרנט מבצעי לחטיבות המתמרנות"

המהפכה הדיגיטלית בצבא "צה"ל הוא בין הצבאות הבודדים בעולם שהוא כבר היום דיגיטלי לחלוטין מרמת החייל עד רמת הגיס" – הכריז אלוף (במיל') אבי מזרחי, לשעבר מפקד זרוע היבשה ואלוף פיקוד המרכז וכיום סמנכ"ל בכיר באלביט מערכות, במסגרת מפגש של ישראל דיפנס בנושא המהפיכה הדיגיטלית בשירות מערכת הביטחון באירועי בינת אקספו דן ארקין | 1/06/2016

ואחת התגובות, לאחר עריכה:
ציטוט:
כל הביצים בסל אחד...
(1) הכל תלוי ברשת:
(1.1) האם קיימת?
(1.2) האם לא נחסמה?
(1.3) האם לא נחדרה?
(2) ובנוסף גם על רשת טלפונים ואפליקציות אזרחיות...
(3) אך מה זה חשוב כאשר רמת תחזוקת הימחי"מ כה מוזנחת - 1973
(4) ומה רמת החיילים לאחר כשנה של אינטיפדה שלישית - 2006

אבל מה! הכל ממוחשב, לפחות יקל על ועדת החקירה הבאה...
_____________________________________
I like my islamist extremist like my roasted chicken... dead and fried to the bones
גם לי, גם לי בבקשה תקנו את שגיאות הכתיב


נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 02-06-2016 בשעה 00:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 09-08-2016, 14:02
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.04.06
הודעות: 2,169
המלצה דוגמה להשפעת (A single point of failure (SPOF
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ספק רב מאוד שזה באמת המצב."

והפעם נתלה באילנות גבוהים! חברה מסחרית ענקית, הפרוסה על ארצות רבות. שותקה לשעות רבות עקב נפילת רשת:

התקלה העולמית ב"דלתא": חלק מהטיסות חודשו
חברת התעופה האמריקנית קרקעה בבוקר את כל טיסותיה עקב תקלה במערכות התקשורת שמקורה בעיר אטלנטה. נוסעים דיווחו על עיכובים בטיסות בטוקיו, אתונה, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ולונדון. אחר הצהריים הודיעה החברה על חזרה הדרגתית לפעילות


אמנם חברה אזרחית, אך שיקולים מסחריים + אמצעים של חברת ענק, לא מנעו שיתוק המערכת. לא עקב פעילות עויינת... סתם כשל בנקודה אחת ללא יתירות מספקת.

אם בארזים נפלה שלהבת... נקודה למחשבה לאדריכלים למתכננים, ולממשים.
_____________________________________
I like my islamist extremist like my roasted chicken... dead and fried to the bones
גם לי, גם לי בבקשה תקנו את שגיאות הכתיב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 09-08-2016, 14:16
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 12,424
Frequency Hopping Spread Spectrum
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "דוגמה להשפעת (A single point of failure (SPOF"

ציטוט:
Spread-spectrum signals are highly resistant to deliberate jamming, unless the adversary has knowledge of the spreading characteristics. Military radios use cryptographic techniques to generate the channel sequence under the control of a secret Transmission Security Key (TRANSEC) that the sender and receiver share in advance.
By itself, frequency hopping provides only limited protection against eavesdropping and jamming. Most modern military frequency hopping radios also employ separate encryption devices such as the KY-57. U.S. military radios that use frequency hopping include the JTIDS/MIDS family, HAVE QUICK and SINCGARS.

מדובר על טכנולוגיה צבאית, שנאסרה בשימושים אזרחיים למעט באופן נקודתי.
ויתירות היא מרכיב מובנה

:מעבר לאותו בסיס טכנולוגי
ידוע שרוסיה החזיקה ציוד רדיו משוכלל ברמת הגולן, במטרה לפצח את תשדורות הרדיו של ישראל

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 09-08-2016 בשעה 14:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 10-08-2016, 13:09
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 12,424
שידורי סלולרי אזרחי מאוד קל לשבש
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "רוב שיחות הטלפון האזרחיות..."

יש גם משבשים בייצור סדרתי לצורך זה,
מדובר בטכנולוגיות מאוד ספיציפיות, שהוחרגו מהרגולציה, ורק בתדרים מסויימים, ולאחר שארה"ב השיגה יכולות לא רק לשבשם אלא אף לנטרם.
כך שאם זו היתירות - אין יתירות.

יתירות מהסוג שהצגת היא מרמה נמוכה:
יש הרבה מקרים שבהם הגיבוי לא יתן מענה:
נפילת מגדל אחד תבוא יחד עם המגדל הסמוך לו.
שיבוש התקשורת מול המגדל הראשון, יכולה להתבצע באותה קלות מול השני,
קריסת ראוטר אחד עקב עומסים חריגים או מחשב תקול, יכולה להוביל לקריסת הראוטר השני מייד כשיעברו אליו.

יתירות עדיפה היא כזו העושה שימוש בטכנולוגיה שיכולה להיות פחות טובה מאספקטים אחרים - אך עמידה בפני השיבוש הספיציפי:
למשל במקרה קריסת מערכת התקשורת סלולרית, מעבר לתשדורת מול לווין (יקר עם רוחב פס מצומצם), או לאנטנות מיקרוגל כיווניות (שהן בתורן פגיעות בזמן גשם).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום



כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:52

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר