לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2011, 02:33
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
איך מי שאינו מבין אנגלית ידע מתי מסתיימים דברי ראש הממשלה ומתחילים דברי יונית לוי?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""[FONT=Fixedsys]ברגע שתפקידו..."

היא משנה את הקול כשהיא נותנת פרשנות?

והאם "תפקיד התקשורת" הוא לבקר את (ראש) הממשלה או שמא בראש ובראשונה ליידע ולהשכיל את הציבור? בקצרה, יש מקום לפרשנות ובקורת (לא רק כלפי הממשלה, אגב, ובוודאי לא רק כלפי ממשלות של הימין) בתקשורת, אבל תקשורת מקצועית עושה הפרדה ברורה בין העיתונאי והמגיש לבין הפרשן והמבקר. הראשונים נצמדים לעובדות ותפקידם לחקור ולהוציא את האמת לאור גם אם היא אינה נוחה לראש הממשלה או לראש האופוזיציה, האחרונים אמורים לנתח, לפרש ולתת משמעויות לדברים לפי השקפת עולמם. ערוץ תקשורת שחפץ להיות מאוזן, יביא פרשנים מכאן ומכאן. בתקשורת הישראלית אין אבחנה בין עיתונאים לפרשנים. מי שניחן בחוש ביקורת יודע את זה והאמון שהוא נותן בתקשורת מוגבל עד מאד, שזה דבר רע לדמוקרטיה. מי שלא ניחן בחוש כזה, או שאינו משכיל דיו מקבל את הדיווח והפרשנות כמיקשה אחת, וזה גרוע עוד יותר בדמוקרטיה. על איזון בתקשורת הישראלית ודאי שאין מה לדון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2011, 15:17
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אתה טועה בגדול
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אם הנאום היה בערבית היה יוצא..."

פשוט התרגלת שכל אחד מבלי יוצא מהכלל, מביע את הדעות שלו, בכל מקום, בכל זמן ובכל סיטואציה. צר לי,
זה לא אמור להיות כך. אנשים כבר שכחו שחיים יבין (עד הסדרות התוכניות החד-צדדיות שלו) שמר יחסית את
דעותיו לעצמו כי היה בתפקיד ממלכתי והגיש את החדשות. תפקידו לא היה פרשנות, אלא הגשת חדשות.

אתה ורבים אחרים התרגלתם שזה תקין שבכל חור יצהירו ברי"ש גלי "אני שמאלני ואני אזכיר את זה בכל מצב".
ממש לא לעניין. פרשנויות זה לא תפקידה, אך מאחר שזה כבר הפך לשגרה בתקשורת, מן הראוי שתכבד את
המעמד ותסתום את יצר השמאלניות שלה לחצי שעה של תרגום סימולטני, כשמדובר בנאום ראש הממשלה,
במעמד סופר-חשוב.

ישן 01-06-2011, 16:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ובכן, אני כן זוכר - והוא אפילו התגאה במאבקיו ב"התערבות פוליטית" במשך כל השנים...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני לא זוכר מתישהו הבעת דעה..."

המושג "התערבות פוליטית" היה ניסיון לכפות ספר מונחים לא-פוליטיים למושגים טעונים (כמו השטחים, איו"ש,
מחבלים, וכד'), ויבין וחבריו התגאו נורא, כבר לפני 10 ועשרים שנה כיצד מנעו מה"פוליטרוקים" (פוליטרוק
הוא כינוי לימני שמונה לתפקיד ברשות השידור - שמאלני שממונה לאותו תפקיד, הוא כמובן מינוי מקצועי לעילא
ולעילא...) לגרום לשדרים לא להגיד "הגדה המערבית", אלא את השם הגיאוגרפי של האזור...

שוב, האיש הזה גרוע פחות מיונית לוי, פשוט בגלל שסגנונו פחות צעקני. בהטייה הפוליטית הבוטה שלו במהלך
השידורים, הוא נהג מאוד דומה לה. גהעגועים אליו הם אותו סוג של נוסטלגיה שגורם לאנשים להתגעגע
לתכניות זבל ששורדו בחינוכית, לא בגלל שהיו כאלה טובות, אלא בגלל שלא הייתה אז שום אלטרנטיבה...
ישן 02-06-2011, 00:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני שמח בשבילך שהוא נראה היה לך כמקצועי ומאוזן, אבל האמת היא שמאוזן, הוא לא היה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני לא אומר שהוא היה קדוש, או..."

בשר לסייפא המוזרה שלך על כך שלא מעניין אותך מאבק מאחורי הקלעים לגבי שמות של מושגים שיהיו
בשימוש באוויר: בוא נחזור שוב למה שכתב, ונזהה יחדיו את הסתירה:
ציטוט:
ובאמת שמאבק מאחורי הקלעים אם לקרוא לזה יהודה ושומרון, או הגדה המערבית, הוא גם לא מעניין, וגם לא בדיוק נראה לציבור...

המאבק אולי לא מתנהל לעיני הציבור - אבל תוצאותיו נראות גם נראות. אם חיים יבין וחבריו מתבטאים מדי ערב במושגים שיצאו מתוך עולם התוכן של השמאל הקיצוני, אזי שדווקא בגלל שאתה לא מודע מספיק בשביל לדעת
ש"הגדה המערבית" היא ביטוי טעון פוליטית, שמבטא הטייה חריפה שמאלה, הרי שההטייה שמאלה של יבין,
הופכת אפקטיבית לאין שיעור יותר מזו של יונית לוי: שותלים לך מונחים שאינם מדוייקים עובדתית (הגדה המערבית היא מונח שהיה לו תוקף רק בין 1948 ל-1967 כשאיו"ש נשלטו בידי הירדנים - פתרון שכבר עשורים
רבים כלל לא נמצא על הפרק - וכל התכלית בשימוש במונח זה, הוא כדי ל-א להגיד |יהודה ושומרון", שזה, מה
לעשות, שמם הגיאוגרפי של אותם אזורים...), ואתה קולט אותם מבלי להבין שעשו לך מניפולציה לא הכי
מתוחכמת...

חיים יבין היה מגיש מוטה. אפשר לזכור אותו כגדול המגישים, אפשר לספר לעצמנו שהיה עיתונאי-על, ואפשר
סתם להתייחס לדברים כפי שהיו, ולהודות שכנראה העבר, כמו תמיד, הוא פחות וורוד ממה שמנסים לעשות
ממנו...

אם תנסה להזכר שוב, יש סיכוי שתגלה שגם בולי איש השלג לא היה כזה שוס גדול...
ישן 02-06-2011, 10:55
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני שמח בשבילך שהוא נראה היה לך כמקצועי ומאוזן, אבל האמת היא שמאוזן, הוא לא היה"

1. ברור לי שבולי איש השלג זה לא כזה שוס, אבל זה כל העיניין בנוסטלגיה, אתה זוכר דברים יותר טוב ממה שהם באמת היו... חוץ מזה שזה חסר תכלית והצדקה, זה תמיד מעלה חיוך דבילי והרגשה חמימה בלב

2. "הגדה המערבית" - האמת שאני מודע לזה, מאוד במעורפל, ביחד עם מושגים כמו הגדה המזרחית. הבעיה שלהם היא שהם הצליחו כל כך טוב בהטמעת המושג "הגדה המערבית" שהיום רוב הציבור לא מבדיל בין המושגים, לא הקונוטציה הפוליטית, ולא שום משמעות אחרת, היום זה פשוט שם אחר לאותו אזור גאוגרפי. לאדם דתי אולי המושג יהודה ושומרון מתחבר הרבה יותר טוב, אבל זה לא מופיע באסוציאציות המיידיות של האדם הממוצע. זה לעומת המושג "השטחים" שהוא נשאר מושג טעון. ד"א המשמעות המקורית של השם, כפי שאתה בוודאי יודע, כוללת את כל ארץ ישראל, בניגוד ל"גדה המזרחית", אז דווקא אני לא מבין למה הימין מתנגד לשימוש במושג, הרי אפילו מצביעי מר"צ יתנגדו להקמת מדינה פלסטינית בכל שטחי "הגדה המערבית"(במונחים של הבריטים).

3. לגבי יבין, אני לא מנסה להוסיף לו תארים לא לו, לא יודע אם הוא היה גדול המגישים, אני כן יודע שהוא היה מגיש הרבה מאוד זמן בערוץ היחיד בטלוויזיה ולכן פניו נחרטו בזכרון הלאומי (אולי גם באיזה מיתולוגיה טלוויזיונית), אני גם לא חושב שהוא אמת מידה למדידת מגישים. מה שכן אני זוכר אותו בתור מאוד ממלכתי ומאוד מקצועי, ושההבדל בינו לבין המגישים היום שפולטים את דעתם בכל נושא שלא נשאלו עליו גדול מאוד. יבין הקריא מהטלפרומפטר בצורה רהוטה ובכך מיצה את עצמו באולפן המהדורה לפחות. מעבר לזה? זכותו המלאה לדעה בכל נושא, אם הוא מאמין שצריך לקרוא למשהו כך ולא אחרת, אני לא רואה את הבעיה שיביע את דעתו במסדרונות רוממה, גם בתור עיתונאי או מפיק תוכניות תעודה, זאת זכותו המלאה להביע ולהציג דעה גם אם יש מאחוריה פוליטיקה, וגם אם זה לא ימצא חן בעיני מישהו. שוב הוא אדם, ולא עציץ ברשות השידור.
למען האמת, אני חושב שאתה מביע פה עמדה נגדו רק בגלל שהוא מהצד השני של המפה הפוליטית... ויכול להיות שגם פעל לטובת הצד שלו בצורה הרבה יותר סולידית ואולי גם אפקטיבית מיונית לווי...

* רק שלא תבין מדברי שאני בעד חזרה לעידן החד ערוצי ולממלכתיות של חיים יבין... ממלכתיות זה נחמד, אבל אני מעדיף מקצועיות, ומגוון רחב של ערוצים. גם אם היום אולי חסרה מקצועיות בתחום החדשות... עדיין על החתולים הסמוראים אני לא מוותר...

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 02-06-2011 בשעה 11:01.
ישן 01-06-2011, 15:46
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אם הנאום היה בערבית היה יוצא..."

עזוב, זה מעצבן אותי כצופה, ויותר מזה אני חושב שזה לא יאה ולא ראוי.

נואם ראש הממשלה הנבחר של מדינת ישראל, תועיל בטובה ל10 דקות של הנאום ותהיה מקצועית נטו, בלי לערב שטויות.

במהדורת חדשות ישראלית, יש חדשות, פרשנויות, ודעות ואף אחד לא מצפה מנחמיה שטרסלר להיות אובייקטיבי, וגם לא מאמנון אברמוביץ' . יכול להיות שאני טועה, אבל אני רוצה לראות חדשות מקצועיות ונקיות, ידיעות חדשותיות עובדתיות נטו, בלי ההערות הציניות, הסארקסטיות או הדעות האישיות של יונית או מי שזה לא יהיה, לא במהלך החדשות, ולא בין הידיעות בתור אתנחתה קומית. אחרי זה אני אשמח לשמוע את הדעות שלה בכל נושא שיש לה משהו אינטליגנטי להגיד עליו.
אם היא רוצה תוכנית שלמה להגיד בה מה שבזין שלה, שתבקש לעבור ללונדון וקירשנבאום, או לעשות תוכנית אקטואליה משלה. או לכל הפחות תפסיק להגיש ותלך להיות כתבת\ פרשנית....
ישן 01-06-2011, 07:25
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
היא תפסה את המיקרופון וחושבת שהיא מעל כולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "הרשות השניה תבדוק התבטאויות יונית לוי בזמן נאום נתניהו"

למה בכלל שהיא תהיה ליד המיקרופון ולא אני.

היא שואלת למה מצנזרים אותה בה בשעה שהיא מצנזרת אותי ולא נותנת לי להגיע למיקרופון.

אני רוצה גם לדבר וגם את המשכורת שלה!

צריכים להפסיק את הצנזורה וכל נאמני ציון צריכים להתפרץ לתוך השידור וכולם צריכים לדבר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 01-06-2011 בשעה 07:28.
ישן 01-06-2011, 15:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואו,זה נשמע מאוד מאיים. יבדקו את ההתבטאות של הראש המדבר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "הרשות השניה תבדוק התבטאויות יונית לוי בזמן נאום נתניהו"

הגיע הזמן לרדת מיונית לוי. היא לא חכמה מספיק לבטא רעיונות מסובכים כמו "גזענות" ו"אפלייה". עדיף
לבדוק מי עורך המהדורה שלוחש לה באזוניה מה להגיד ומתי, ולדרוש שהוא זה שיטופל משמעתית. בלי
לחשנים באוזניה, יונית תהיה הרבה יותר צמודה לטקסט הכתוב...

מגישי מהדורות אולי אמורים להיראות ביקורתיים ונוקבים, אבל רובם לא מספיק חכמים ובקיאים בשביל לעשות
זאת בעצמם. יונית לוי מנסה בכוח להיראות ככזו, אבל זה ממש לא אומר שלא עוזרים לה בכך.

בכל מקרה, אין סיבה לצפות בנאומים באנגלית בטלוויזיה ישראלית. התרגום הסימולטני, גם כשהוא מנסה להיות
נאמן למקור, מעלים חצי מהנאום עצמו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:26

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר