לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2011, 09:18
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
כמה מילים על יום ירושלים מפי איש ציוני ושמאלני

ביום ירושלים הזה אני לא אצטרף לצעדה משכונת שמעון הצדיק (שייח' ג'ראח) לעבר הכותל ואני גם לא מתכוון להצטרף לשום ריקוד דגלים בלב אוכלוסיה ערבית.

במקום זאת, אני בהחלט הולך לבקר בגן הוורדים, בכנסת ישראל, ובבניין בית המשפט העליון. ואני אניף בגאווה את דגל ישראל המאפשר לישראלי ויהודי כמוני את החופש ללכת בימים הנוראים לבית הכנסת השכונתי שלי, ללא הצורך לראות מאבטח/שוטר בכניסה אליו כמו בבתי כנסת רבים בניכר.

אכן! עם ישראל חוגג היום את ריבוניותו בעיר הבירה של מדינת ישראל וטוב ויפה שכך. אבל גם לריבונות הזו יש גבולות, והגבולות מתוחים כאן בראשונה לאורך הקו המבדיל בין ריבונות של מדינת ישראל בשטחים שבהם יושבים יהודים ובין שטחים שבהם יושבים ערבים שלא ביקשו מעולם לחיות תחת ריבונות ישראלית.
ובשניה, הגבולות מתוחים כאן לעורך הקו שמבדיל בין דת למדינה; כי אני, מעולם לא אוכל להסכים שחגיגת הריבונות הזו צריכה להיות רק לאורך סממנים דתיים (מז' ירושלים, הכותל) אך בהתעלמות מוחלטת מסממני הריבונות האמיתיים של מדינת ישראל שהם הכנסת ובית המשפט העליון.

ובשל כל הסיבות הללו, אני בהחלט אצטרף לחגיגת יום ירושלים. אבל לא כפי שאולי הייתם מצפים.

תגובות (וגם נאצות [אם אין ברירה אחרת]) יתקבלו בברכה.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2011, 13:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מוזר שאתה קורא לשכונה ערבית בשמה העברי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "כמה מילים על יום ירושלים מפי איש ציוני ושמאלני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נביא_ברוח^הזמן
ביום ירושלים הזה אני לא אצטרף לצעדה משכונת שמעון הצדיק (שייח' ג'ראח) לעבר הכותל ואני גם לא מתכוון להצטרף לשום ריקוד דגלים בלב אוכלוסיה ערבית.

במקום זאת, אני בהחלט הולך לבקר בגן הוורדים, בכנסת ישראל, ובבניין בית המשפט העליון. ואני אניף בגאווה את דגל ישראל המאפשר לישראלי ויהודי כמוני את החופש ללכת בימים הנוראים לבית הכנסת השכונתי שלי, ללא הצורך לראות מאבטח/שוטר בכניסה אליו כמו בבתי כנסת רבים בניכר.

זיכרון קצר יש לך מה? כבר שכחת את התקופה המטורפת טרום חומת מגן וקצת לאחריה שהיה מאבטח לא בכל בית כנסת אלא בכל פינת רחוב... ?

אכן! עם ישראל חוגג היום את ריבוניותו בעיר הבירה של מדינת ישראל וטוב ויפה שכך. אבל גם לריבונות הזו יש גבולות, והגבולות מתוחים כאן בראשונה לאורך הקו המבדיל בין ריבונות של מדינת ישראל בשטחים שבהם יושבים יהודים ובין שטחים שבהם יושבים ערבים שלא ביקשו מעולם לחיות תחת ריבונות ישראלית.

כן, הגבולות הם אלו הקיימים עכשיו, אותה רצועה צרה שמשטח ירדן עד מישור החוף שגם אותה רוצים לקחת מאתינו... בשטחים שבהם יושבים ערבים לא ביקשו מעולם לחיות תחת ריבונות ישראלית, אך גם בה בעת לא היו מוכנים לנוכחות יהודית וישראלית ועשו הכל למנוע זאת, ברצח ובטרור מאסיביים עוד בטרם קום המדינה... הם אמנם לא בחרו להיות תחת ריבונות ישראלית, אבל הם בהחלט בחרו להיות בשטח לא שלהם..

ובשניה, הגבולות מתוחים כאן לעורך הקו שמבדיל בין דת למדינה; כי אני, מעולם לא אוכל להסכים שחגיגת הריבונות הזו צריכה להיות רק לאורך סממנים דתיים (מז' ירושלים, הכותל) אך בהתעלמות מוחלטת מסממני הריבונות האמיתיים של מדינת ישראל שהם הכנסת ובית המשפט העליון.

כנסת ישראל ובית המשפט העליון אינם סממני ריבונות כי אם סממני משטר - משטר שכל כולו דמוקרטיה טהורה, שמאפשרת לך לומר מה שאתה רוצה וחושב ושמאפשרת לאלו שחיים לידך לבקש את סופך...

ובשל כל הסיבות הללו, אני בהחלט אצטרף לחגיגת יום ירושלים. אבל לא כפי שאולי הייתם מצפים.

תגובות (וגם נאצות [אם אין ברירה אחרת]) יתקבלו בברכה.

תחגוג את יום ירושלים איך שבא לך, כפי שציינתי אנו חיים במשטר דמוקרטי.

למה שאתה קורא סממנים דתיים אני קורא זכות טבעית והיסטורית.. או במילה אחת - מורשת.

יש לנו טענות וזכות על ארץ זו - וזוהי המרכזית והעיקרית שבהן..

יום ירושליים שמח לך ולעם ישראל!!!

ישן 02-06-2011, 09:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

תשמע, אני לחלוטין לא פוסל שנגיע למצב כלשהוא גרוע...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דרכך תקח מאיתנו את כל הישגינו עד היום ותחסל את מדינת ישראל"

אבל הוא עדיף על המצב שיגזר ממה שאתה מציע - לחזור לקווים שאינם בני הגנה וכל מכבסת מילים בדבר התבססות על קווי 67 - לא משנה את העובדה שזו סכנה קיומית ממשית למדינת ישראל... כבר עכשיו יש סכנה להתפרצות המון לתוך שטחינו - אני לא רוצה לתאר מצב דומה שיקרה בודאות, שעה שנחזור לגבולות הללו..

לפי הדרך שלי לא בטוח שנכחד.. הרי שלפי דרכך - חד משמעית כן!

ישן 01-06-2011, 15:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אוקיי, לך לאורך הקווים של שכונות יהודיות בלבד, וספר לנו איך היה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "כמה מילים על יום ירושלים מפי איש ציוני ושמאלני"

נסה להלך מגילה לכיוון מלחה (מצא נתיב שלא עובר דרך השכונות בית צפאפה-שאראפאת.
נסה להלך מכיוון פסגת זאב ונווה יעקב לכיוון הגבעה הצרפתית, מבלי לעבור דרך בית חנינא ושעאפט.
נסה להלך מכיוון הר חומה לאזור התעשייה בתלפיות מבלי לעבור דרך פאתי אום טובא.
נסה להלך מכיוון הר הצופים לכיוון קריית הממשלה מבלי לעבור דרך עיסאויה-ואדי ג'וז.
נסה להלך מהרובע היהודי לכיוון הר ציון, מבלי לעבור ברובע הארמני.

בקיצור, הניסיון לפנטז על "מה שיהודי ליהודים ומה שערבי לערבים", מתאים רק לגבי מספר מצומצם של
שכונות בירושלים - כאלה שנמצאות באמת בפאתים שלה (כפר עקב, שיכוני נסייבה, דאחיית אל-בריד וכד'),
אבל בשום אופן לא מתאים לרוב השכונות שנקראות בשם "מזרח ירושלים", פשוט בגלל שמאחורי רובן יש
שכונות יהודיות שתהפוכנה למובלעות ברגע שנצא מאותן שכונות ערביות.

בנצרים חיו פחות מאלף איש והיה קול זעקה אדיר על ה"מובלעת". דמיין לך 200 אלף איש בכאלה מובלעות.

חלוקת י-ם היא לא ריאלית בכל מה שנוגע לתושבים היהודיים שחיים מעבר לקו הירוק.
ישן 02-06-2011, 09:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא, מי שעשה עוול זה מי ששלח אותם לשם לפני שנים - כל ממשלות ישראל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "העוול שנעשה להם נוצר בגלל עיקשותם וציפיה לאל המאכזב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
מכן התגלגלו העינינים למשך ארוך מדי מה שגרם ועדין גורם עוול למוחזרים למדינת ישראל.

אני מקווה שהלקח של כל הצדדים נלמד. מי שחפץ להשאר בריבונות ישראל שינוע לכוון הנכון , בסיועה של המדינה. אלו המעדיפים להשאר במקומותיהם, תחת שלטון זר, שיעשו זאת מתוך בחירה חופשית.

גם בשעת משברים אתה מתיימר ללמד לקח ממקום מושבך הבטוח, כולך מדושן עונג ושמביא עלינו כליה בדמות הקמת שלטון זר שלא היה ולא קיים ושהוא פיקציה של שונאי ישראל..

אם יש מי שמעדיף להשאר במקומו, תחת שלטון זר, שיעשה זאת מבחירה חופשית, וישאר תחת שלטוננו.. אחרת שיארוז הוא את מיטלטליו ויחזור למקום ממנו הוא בא וגזל את האדמה הזו.. והכוונה היא לעם שלא קיים.

למה שלא תדרוש את זאת? למה הכי קל בשבילך זה לעקור יהודים ממקום מושבם?

על מנת שלא ליצור צווארי בקבוק ברגע האחרון, יש להסדיר כבר כיום את השבתם לגבולות מדינת ישראל, של כל אלו החפצים בכך. היום "כולאים" אותם בשטחים הכבושים כ"בני ערובה"ץ

כולאים אותם? אם כן, אז צריך להרוס את "בתי הכלא" ולהגלות את ה"סוהרים" למקום שממנו באו...

ישן 02-06-2011, 14:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

התכוונתי שהם לא הלכו לשם על דעת עצמם, בגלל עקשותם ואמונתם ב"אל מאכזב"
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הפעם קלעת בול"

אלא הוליכו אותם לשם, ממשלות ישראל (מהצד השמאלי של המפה אם שכחת)..

ואחרי זה בא אדם, שממניעים שמסתמנים כלא כשרים עקר אותם מיישוביהם, והפקיר אותם, כמו גם האיש שבא אחריו..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 02-06-2011 בשעה 14:56.
ישן 03-06-2011, 04:39
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התכוונתי שהם לא הלכו לשם על דעת עצמם, בגלל עקשותם ואמונתם ב"אל מאכזב""

אתה בהחלט צודק את ה"מגלומניה" ההתנחלותית החלו דוקא ממשלות השמאל ויצרו "בכיה לדורות" , שתמשך גם לאחר תקון העוול. הן לפחות,לזכותן יאמר, הקימו את מרבית ההתנחלויות על פי דפוס מסויים - על פי תפיסת הבטחון על פיהן ( תוכנית אלון). אבל, הענינים התנהלו ויצאו משליטה - תוך כדי כניעה לרוחות משיחיות, שראו את קדושת הארץ וקדושת המתים על פני שמירת הארץ והבטחת החיים.
מאוחר יותר קם אריאל שרון ויצר "בוקה ומבולקה" (פלונטר), שעד היום מתקשים לצאת ממנו - זאת על מנת שלעולם לא יוכל להיכון הסדר כל שהוא בינינו לבין הפלסטינאים. בערוב ימיו כאשר "נגלה לו האור", הבין את המכשלה שיצר וניסה לתקנה - כמו אותו פיל בחנות חרסינה. ניפץ וניתץ גירש והרס ויצר מצב אבסורדי בו גם גורש מן העיר וגם אכל מרורים והשאיט אותנו להמשיך להתדרדר במשעול החלקלק.
ישן 03-06-2011, 15:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

בכיה לדורות שתמשך גם לאחר תיקון העוול? - זה תלוי מה עומק השנאה שלך למדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה בהחלט צודק את ה"מגלומניה"..."

ציטוט:
אתה בהחלט צודק את ה"מגלומניה" ההתנחלותית החלו דוקא ממשלות השמאל ויצרו "בכיה לדורות" , שתמשך גם לאחר תקון העוול. הן לפחות,לזכותן יאמר, הקימו את מרבית ההתנחלויות על פי דפוס מסויים - על פי תפיסת הבטחון על פיהן ( תוכנית אלון). אבל, הענינים התנהלו ויצאו משליטה - תוך כדי כניעה לרוחות משיחיות, שראו את קדושת הארץ וקדושת המתים על פני שמירת הארץ והבטחת החיים.

להזכירך, שגולדה לא הכירה בפלסטינים -
ציטוט:
"כשאני עליתי ארצה, לא היה דבר כזה 'עם פלסטינאי'." - "איך נוכל להחזיר את השטחים המוחזקים? אין אל מי להחזיר." - "לא היה דבר כזה פלסטינאים. מתי לאורך ההיסטוריה חי עם פלסטיני עצמאי בארצו פלסטין? לפני מלחמת העולם הראשונה האזור נקרא דרום סוריה וכלל את כל ירדן. זה לא שהיה בעבר עם פלסטיני שחי בפלסטין והחשיב את עצמו לעם פלסטיני ובאנו והעפנו אותם החוצה ולקחנו את ארצם. הם מעולם לא היו עם."

אף אחד לא נכנע לאף רוח משיחית, כולם ראו את העתיד והבינו את הצורך הביטחוני וידעו שלנצח יהיו הערבים אותם ערבים ולכן דאגו ליישב מתיישבים בכל נקודה שהיא ישראלית במקורה.. לאלה שנשלחו לגור שם, יש מה שנקרא מורשת וחיבור עמוק אליה - מה שאצלכם נקרא "כסית" ו"רוול", אצלם נקרא אלון מורה, אלון שבות איתמר וקצרה היריעה...אצלכם זה חיבור לכסא ולקפה, אצלם זה חיבור לאדמה

מאוחר יותר קם אריאל שרון ויצר "בוקה ומבולקה" (פלונטר), שעד היום מתקשים לצאת ממנו - זאת על מנת שלעולם לא יוכל להיכון הסדר כל שהוא בינינו לבין הפלסטינאים. בערוב ימיו כאשר "נגלה לו האור", הבין את המכשלה שיצר וניסה לתקנה - כמו אותו פיל בחנות חרסינה. ניפץ וניתץ גירש והרס ויצר מצב אבסורדי בו גם גורש מן העיר וגם אכל מרורים והשאיט אותנו להמשיך להתדרדר במשעול החלקלק.

לאריאל שרון אכן נגלה האור, כפי הנראה מן הצוהר המסורג, ולכן עשה מה שעשה.. יפה אמרת שניפץ ניתץ גירש והרס, והביא עלינו את ממשלת חמאס ועוד טילים ועוד טרור.

ומזה נתניהו (כמו הרוב השפוי בארץ) מנסה להמנע....

ישן 02-06-2011, 15:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, ידוע שבעיניך עצם ישיבתנו פה היא סוג של עוול מרושע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "על זה אמר הנביא - בועל ומיבב"

עכשיו, אחרי שסיכמנו שאנחנו קולוניאליסטים נפשעים (מסתבר שגם בגילה ובפסגת זאב...), נסה להסביר
איך בדיוק תתרום הפיכת 250 אלף יהודים לתושבי מובלעות בלב אזור ערבי, לביסוס השלום. אתה האיש
שצווח כנגד המובלעות ברצועת עזה, למקרה ששכחת...

האם גם מיהודים אלה אתה מצפה "לחיות תחת שלטון פלסטיני, כמו שערבים חיים כאן" (או במלים אחרות,
האם גם אותם אתה בעד להפקיר לרצח המוני, כמו שאתה רוצה שיקרה ביישובי גב ההר באיו"ש)?

מי שמספר לנו על חלוקה "שפוייה" של העיר עפ"י קווים לאומיים, צריך ללמוד איך העיר נראית כיום, ולקלוט
שזה לא יעבוד. עליו להיות ישר ולהגיד: "אני בעד חלוקה, כולל עקירת רבע מליון יהודים, והפיכתם לפליטים
בארצם". זו הדרך היחידה להפרדה (שאתה כל הזמן מסביר את הצורך בה, "למען הדמוגרפיה"...).
ישן 02-06-2011, 05:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה ההבדל בין התרבויות..
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אוי לנו אם לזאת נקרא איחוד - בניות חמדה לעומת משכנות עוני"

ציטוט:
תשתית ראויה לעומת רחובות משובשים. שרותי עיריה לעומת הזנחה טוטלית.
האיחוד היה חייב להראות.. ראה לדוגמא את איחוד ברלין ( אוי שוב הנאצים האלו ) - את מירב ההשקעות עשו ועדין עושים במזרח ברלין על מנת להביאה לרמה של המערב.

ישן 01-06-2011, 19:22
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אין מה לנאץ. אתה איש תמים. אינך יודע את ההיסטוריה ואינך מכיר את זכותנו המוסרית

לו היית יודע את ההיסטוריה, היית מכיר בצדקתה של ישראל ובזכותה המלאה על מזרח ירושלים, כמו גם על כל יהודה ושומרון ואין לי ספק שיש עוד סיכוי שתלמד, תשנה את מנהגך ותחגוג בכל ירושלים. למה אני לא חושב שאתה שונא ישראל אלא סתם "תינוק שנשבה"? כי שונא ישראל אמיתי לעולם לא חוגג שום חג בו מוצגת ישראל בצורה חיובית. לא במזרח ירושלים, לא במערב ירושלים ולא בדרום אשקלון.

תהנה בגן הורדים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-06-2011, 00:03

שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
כמה מילים נוספות על יום ירושלים

אני כציוני מרגיש גאה לראות את ירושלים (עיר דוד ובירת ממלכת ישראל המאוחדת בעבר הרחוק) כבירתה של מדינת ישראל.

אבל!!! אני לא יכול לעמוד בשקט מהצד כאשר הימין המשיחי המתנחל מעוות את ההיסטוריה של הציונות כדי לסדר אותה כך שהיא תתאים ותצדיק את עצם קיומם.

לאורך ההיסטוריה הניצחונות החשובים ביותר של הציונות לא היו בהכרח בשדה הקרב, אלא הם היו על גבי לוח השחמט הדיפלומטי. בדרך זו הצליחה הציונות שוב ושוב להגדיל את מס' תומכיה מדי 30 שנה.
כך ש:
1917 - הצהרת בלפור.
1920 - ועידת סן רמו נותנת תוקף חוקי בינ"ל להצהרת בלפור ומייסדת את המנדט הבריטי.
1947 - החלטת ועדת החלוקה של האו"ם מאשרת את זכותה של התנועה הציונית להקים מדינה יהודית ועברית בא"י.
1949 - מדינת ישראל מתקבלת כחברה מן המניין באומות המאוחדות.
1979 - ישראל פורצת את חומת הסירוב הערבית וחותמת הסכם שלום עם מצרים.
1994 - ישראל מגדילה את מס' המדינות המכירות בקיומה וחותמת הסכם שלום עם ירדן.

מכאן שלא "חומה ומגדל" ומלחמות ישראל בעבר (48, 56, 67, 73) הם הנצחונות הגדולים של הציונות, אלא הם רק היו ההכרח כדי לשמר את מה שכבר השגנו.

הכרח ולא ניצחון.

ולכן אני חוגג ביום ירושלים את העובדה שישראל היא חזקה ומצליחה לשמר את נצחונותיה. אני חוגג את העובדה שלעם היהודי יש עיר בירה במקום שבו היו חיים וקיימים כל המלכים מדוד ועד צדקיה.

אבל אני לעולם! לא אצטרף לחגיגה שמטרתה להפוך את ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית למדינת אפרטהייד שבה (כפי שהמצב הוא כיום ביו"ש) ליהודים יש זכויות אזרח מלאות, ואילו הערבים חיים במעין בנטוסטנים ללא שוויון זכויות אזרחי. ושבה יש כבישים מיוחדים ליהודים וכבישים אחרים המותרים לנסיעה לערבים.

לכן אנחנו חייבים להגיע להסכם כלשהו שיחלץ אותנו מהצרה בה אנו נמצאים. או ע"י חלוקת הארץ לשני מדינות; או לחילופין, טרנספר של אוכלוסיה ערבית מתוך יו"ש למדינות ערב כחלק מהסכם שלום כולל.

אך לעולם לא אקבל את המצב כפי שהוא כיום!

ישן 02-06-2011, 00:32

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "1.איך בדיוק הסכמי השלום עם..."

העניין הוא בדיוק זה:
1. הסכמי השלום הגדילו את מס' המדינות המכירות בקיומה (ומכאן גם בזכותה להתקיים) של מדינת ישראל
2. לערביי איו"ש (יהודה ושומרון) אכן יש חופש פולחן, וביטוי אבל זכויות אלו נמצאות בידי הרשות הפלסטינית שאינה מוכרת (עדיין) בתור מדינה. ומכאן שזכויותיהם אינם שוות לזכויות המתנחלים השוכנים לצידם.
3. הפגנה, התארגנות, מפלגות בכנסת ושירות בצה"ל - מה? לא קראת את מה שכתבתי? הם ערביי השטחים! אין להם אזרחות ישראלית, וכל פעם שהם עושים הפגנה שולחים להם את מג"ב כדי "שירגיע" אותם!
4. העובדה שיש אי-שוויון אזרחי בין תושבי ההתנחלויות (היהודים) לבין תושבי הכפרים הפלסטינים (הלא יהודים), יוצרת במובלע את המצב שבו יש כביש ליהודים (המתנחלים), ויש כבישים אחרים (שלא זוכים לאותה רמת תחזוקה) לפלסטינים.

ואת כל אלה אני לא יכול לקבל!

ישן 02-06-2011, 15:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מדינת אפרטהייד ו"כבישים ליהודים" זה פשוט סילוף של המציאות...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "כמה מילים נוספות על יום ירושלים"

על אותם כבישים נוסעים כ-ל כלי הרכב, מלבד אלה של הרש"ף - דהינו, ערבי עם אזרחות ישראלית, נוסע
עליהם בלי שום בעייה...
ה"בנטוסטנים" הללו נשלטים בידי יישות עויינת לישראל שלא מפסיקה לפעול נגדה דיפלומטית (ועד לאחרונה,
גם צבאית) - צא ולמד מה הייתה המדיניות של סיסקאי, בופוצוואנה, טראנסקיי וכד', ביחס לדרא"פ.

מושגים חסרי ערך שמנסים להסביר לנו ש"הגיע הזמן לעשות שלום", הם נהדרים להפגנות ולפעילויות
בתנועות נוער - אבל הם לא תחליף לעובדות...

בדיוק כשם שחלוקת י-ם עפ"י קווים אתניים, משמעה בימינו הפקרת רבע מליון יהודים לחיים במובלעת
בלב יישות ערבית ריבונית, הרי ששאר המושגים היפים על "נצחונות דיפלומטיים", הינם תיאור הפוך לגמרי
של המצב העובדתי בשטח:

1. 1917 (ואח"כ 1920) - הצהרת בלפור וסן רמו היו נגזרת של שיקול אימפריאליסטי בריטי שרצה אחיזה
בא"י והאמין שהיהודים והשפעתם בארה"ב (ב1917 הבריטים גם עסקו בהשפעתם על הממשלה הזמנית
ברוסיה, בימי הביניים שטרם ההפיכה הקומוניסטית) יכולים לסייע בהשגת תמיכה בשליטה בריטית זו.
כמו כן, דיוויד לויד ג'ורג', ראה"מ הבריטי, היה אוונגאליסט אדוק (מהסוג שהשמאל נוהג לקלל ולספר לנו
שהם בעצם רוצים בחורבננו, מייד לכשיחזור ישו...), ותמיכתו בציונות הייתה עניין דתי, וממש לא מותנה
ב"ויתורים כלפי הערבים"...
2. 1947 - החלטת וועידת האו"ם נבעה מקיומו של יישוב יהודי מבוסס וריבוני-למחצה בארץ, ומתוצאות
השואה. לא עשו לנו שום טובה. אם ההצבעה לא הייתה עוברת, המדינה הייתה קמה מעט מאוחר יותר - אבל היא הייתה קמה. הבריטים היו בדרך החוצה, מוכים ופושטי רגל (בעקבות מלה"ע השנייה).
3. 1949 - הקבלה לאו"ם נבעה מדבר אחד ויחיד: שרדנו את מלחמת העצמאות. לא מהלך דיפלומטי
הביא להכרה הבינ"ל בנו - אלא נצחון צבאי. לו הובסנו - אלף הכרות של האו"ם לא היו מצילות אותנו
משחיטה.
4. ההסכם ב1979 נבע גם הוא מנצחון - סאדאת הבין שאת סיני לא ישיג בכוח, אחרי שב1973 הוא עשה
הכל, וכמעט איבד את צבאו.
5. 1994 - לא ברור לי למה שכחת את ההסכם הגאוני באוסלו מ1993, אבל מילא. נוותר לך, אין צורך
לדוש עוד פעם בהצלחה הכבירה ההיא... ההסכם עם ירדן לא שיפר במאומה את היחסים עם אותה
מדינה, שהייתה בת-ברית בפועל במשך קרוב ל30 שנה, והמלך שלה פגש בכל ראש ממשלה ישראלי
מאז גולדה (למעט בגין). ההסכם בסה"כ העלה לפני השטח מה שהיה ידוע ומוכר - ובכך, אגב, כנראה
שגרם למעט החמצה ביחסים (כי מותר שהירדנים הרשו לעצמם בחשאי במסגרת של שת"פ, הם לא העזו
להרשות לעצמם בגלוי, מחשש לדעת קהל עויינת אצלם בבית, בו יש רוב פלסטיני מוצק). אגב, גם היחסים
עם ירדן נבעו בראש ובראשונה מכך שאנחנו חזקים צבאית, ובעצם היינו ערובה להמשך השלטון ההאשמי שם.

בקיצור, נצחונות דיפלומטיים? לא בדיוק, אלא אם כן אתה מאמין בתזת קלאוזוביץ' המגדירה את המלחמה כ"המשך הדיפלומטיה באמצעים אחרים"...
ישן 04-06-2011, 14:59
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07

בקיצור, בשם רעיונות גבוהים על צדק ושוויון אתה רוצה להחזיר אותנו (תושבי ירושלים) לימים מלפני 1967, כאשר הולכי רגל ברחוב יפו היו צריכים להתמבא מצלפים, המקומות הקדושים ובתי הכנסת בעיר העתיקה נשדדו, נהרסו והפכו למזבלות, העיר הייתה נצורה מהדרום, המזרח והצפון, ואפשר היה רק לחלום שיום אחד נוכל "לרדת אל ים המלח בדרך יריחו".

אומר לך לא, תודה. אני מעדיף לחיות בירושלים מאוחדת, פתוחה ומשגשגת, ללא מחסומים וגדרות תיל. עם המיעוט של הערבים שרוצים לבתר את העיר לשניים אנחנו נוכל להתמודד, ועם הרוב של הערבים שלא רוצים לחלק את העיר אנחנו נחייה זה לצד זה בכבוד הדדי, על אפם של שמאלנים "ציוניים" כמוך.

תמצא לעצמך עיר אחרת כדי לשחק בניסויים חברתיים. שמעתי שביפו המדינה ממשיכה לשלוט על אוכלוסייה עויינת שלא רוצה אותנו פה. קדימה!

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 04-06-2011 בשעה 15:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר