לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2011, 22:02
  avivnach avivnach אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.07
קונה D7000, צריך יעוץ!

אחרי התלבטויות אינסופיות החלטתי לקנות את ה D7000, אם למישהו פה יש משהו נוראי להגיד עליה רגע לפני שאני קונה זה הזמן(אבל בבקשה תהיו רציניים ותסבירו את עצמכם)
שנית יש לי 3 עדשות ניקון ישנות(20-25 שנים) של מצלמת פילם של ניקון, הבנתי שהחיבור הפיזי לא השתנה ולכן הן יתאימו, האם זה נכון? דבר נוסף שאני חושש ממנו הוא שחבר אמר לי שהעדשות האלה(מלבד שהן ידניות לגמרי) יכולות לגרום בחלק מהדגמים לזה שהקובץ ROW/JPEG לא נשמר טוב- זה גורם לבאג כלשהו. משיהו שמע על זה או יודע על זה משהו?

דבר נוסף ואחרון לבנתיים, האם כדאי לעשות אחריות או ביטוח MACK? יש לי אחריות לשנה על המצלמה, אני מאמין שאם משהו לא תקין הוא יתגלה בשנה של שימוש...והאם הביטוח מצדיק את מחירו?
תודה וסופ"ש מהנה לכולנו!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2011, 22:54
  mc2 mc2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "קונה D7000, צריך יעוץ!"

זה מה שקן רוקוול אומר בנושא:
ציטוט:
Lens Compatibility

There is a focus motor in the D7000, so it works with every AF lens made since 1986.

Even better, there's an aperture-ring feeler, so it meters with all AI and newer (1977-on) manual-focus lenses. The D7000 also gives full-color Matrix metering and EXIF data with manual-focus lenses if you share the lens' data in a menu. More at Nikon Lens Compatibility.

Manual focus lenses work extraordinarily well, with extraordinarily precise and accurate manual focus, especially for ultra-fast lenses like the 58mm f/1.2 Noct-NIKKOR which tax other camera's more simple focusing systems.

You're always on your own with off-brand lenses like Sigma. Readers tell me that their Sigma 105 Macros don't work on the D7000. Potential incompatibility with future cameras is one of the steep prices one pays for trying to save a few dollars yesterday on a cheap lens. Nikon shares nothing with its competitors about lens compatibility, so if you want to buy a Tamron or Sigma, you're gambling that it will work with tomorrow's camera. Good luck.

העדשות יתחברו ואם העדשות לא ממש ישנות תהיה לך אפילו מדידת אור. לא נשמע לי סביר התקלה בכתיבת הקבצים, לעדשות מאותן שנים אין בכלל ממשק חשמלי עם המצלמה והמצלמות של ניקון יודעות לעבוד עם עדשות כאלו מאז ומתמיד.
השאלה היא באילו עדשות מדובר. עדשות ישנות ופושטיות ותנו תוצאות מאכזבות. תכתוב אילו עדשות יש לך ואוכל לתת לך תשובה יותר לעניין.
ישן 04-06-2011, 07:35
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "אחריות של מאק ל3 שנים=395ש"ח...."

בד"כ אין בעיות עם הציוד הזה.
מצלמות אלו יוצאות ממפעלים איכותיים שידועים באמינותם ועמידותם.
מצלמה זה לא נגן mp3 שעולה 500 שקל. מדובר על ציוד בשווי אלפי שקלים שעובד בדיקות איכות קפדניות ורוב הסיכויים הם שהמוצר שלך לא יתקלקל במהלך השנים הראשונות לשימוש.

אבל, כמו כל מוצר אלקטרוני, ובמיוחד באחד שיש לו חלקים נעים, יש בלאי והוא יתקלקל בשלב מסויים.
אחת לכמה מצלמות, אתה יכול ליפול על בעייתית שתתקלקל מהר יותר מאחרות. בשביל זה יש אחריות.
אם מדובר על מצלמה מאוד יקרה, שהחלקים שלה יקרים באופן מיוחד, כדאי לקחת את האחריות הזו כיוון שיחסית היא לא כל כך יקרה, ואם חלילה תהיה בעיה במצלמה, זה יחסוך לך המון כסף.
מצד שני, אם המצלמה היא יחסית לא כל כך יקרה, אפשר באמת לוותר על אחריות ולסמוך על איכות המוצר שלך, ולקוות שהסטטיסטיקה תהיה לצידך, וכי המוצר שלך באמת לא יתקלקל ב 2-4 שנים הראשונות לחייו.

ב 2004 קניתי מצלמת D70 של ניקון שהחזיקה מעמד הרבה מעבר ל 4 שנים ללא תקלה, והרבה מעבר לכמות הקליקים שניקון התחייבה עליה.
היתה פעמיים בתיקון (פעם בגלל פין עקום בבית הכרטיס, כנראה אשמתי או אשמת צלם אחר שהכניס כרטיס זיכרון לא טוב) ופעם אחת היתה תקלה במערכת בקרת הצמצם שלה (או שקר כלשהו אחר).
התיקון הראשון עלה לי בסביבות ה 400 שקל אני חושב, והשני קצת יותר, וכיום היא עובדת ומצלמת בלי שום בעיה.
ליוותה אותה בכל סוגי תנאי מזג האוויר, צילמה בחום, בקור, בגשם, בשלג, בבוץ, באבק, בים, ביבשה, עברה 3 יבשות כאשר אחת מהן פעמיים בשתי הזדמנויות שונות... עברה את כל צרות העולם ושרדה כדי לספר.
אלו באמת מכשירים מופלאים.

ישן 02-07-2011, 13:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "סליחה..."

קוטר התבריג (עבור מסנן) שנמצא אחרי האלמנט הקדמי נובע הן ממפתח הצמצם והן מזוית העדשה.
כלומר, עדשות רחבות (wide) יהיו בעלות מפתח גדול יותר, וכן גם עדשות בעלות צמצמים פתוחים.

איך שאני מבין את זה - כמות האור הנכנס הוא פאקטור של ערך הצמצם בלבד.
כלומר, בסצינה בעלת כמות אור סביבתית קבועה X, תיכנס כמות אור קבועה Y במידה והצמצם הוא 1.4 במשך 1 שניה, לא משנה מה קוטר האלמנט הקדמי או קוטר התבריג שאחרי האלמנט הקדמי.
כך שבכל מקרה, אם אני נמצא בצמצם 2.8, וקובע זמן חשיפה של 1 שניה, אני אקבל את אותה החשיפה בין אם אשתמש ב Sigma 150mm Macro שלה קוטר תבריג 72mm, או ה Sigma 50mm Macro לה תבריג 55mm, או Nikon 50mm f/1.4 שלה תבריג 52mm, או Tamron 17-35mm לה תבריג 77mm.

אבל - אני בכל זאת מציע לך לחפש מקור מהימן לזה דרך גוגל ולבדוק בצורה קצת יותר רשמית את ההנחות שלי.
אני אוכל לבודק את העניין כשאגיע הביתה, על כל העדשות שציינתי מעלה.

ישן 27-07-2011, 22:28

שאלה עדשות?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "קונה D7000, צריך יעוץ!"

לאחר שקניתי את המצלמה(המופלאה) והשתפשפתי קצת על העדשות הידניות אני רוצה לקנות עדשה חדשה וטובה.
יש לי חלון הזדמנויות להביא בזול מחו"ל- ככה שאני צריך לגבש החלטה.

אני רוצה עדשה אחת שתתאים להכל(אני מתכוון לטייל עוד הרבה עם המצלמה ואין לי כוח להחליף כל רגע עדשה) חשבתי בכיוון של 18-200/ 18-250...
אבל יש להמון יצרנים(NIKON,SIGMA,TAMRON...) מה הכי מומלץ (דגם/יצרן)

בנוסף אני רוצה גם עדשה רחבה- חשבתי על 10-20 או משהו דומה, שוב יש המלצות לדגם או יצרן?

דבר נוסף שאני רוצה לדעת יש שני קווי עדשות DX ו FX (בניקון) לחיישן "חתוך" ו"פול פריים"- עכשיו לפי מה שאני הבנתי מהאינטרנט (http://froknowsphoto.com/ מומלץ!)
אפשר להשתמש על כל המצלמות בFX- כך אני עושה עכשיו אבל אני מקבל תמונות שהן X1.5 ממה שרשום על העדשה, השאלה היא האם בעדשה יעודית ל DX צריך גם לעשות את ההכפלה או לא?!

תודה לכולם- כבוד ועוצמה! פורום מדהים!
ישן 27-07-2011, 23:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "עדשות?!"

הרבה שאלות, נתחיל מההתחלה.
1. תתחדש. באמת אחלה מצלמה.
2. בגדול, ניקון יהיו יותר טובים מהמתחרים שמייצרים עדשות עבור ניקון (קרי סיגמא, טמרון, טוקינה וכו') אבל הם מפסידים בפאקטור המחיר כי הם הכי יקרים, כך שבסופו של דבר, אם אתה יכול לקנות ניקון, כנראה שזו תהיה הקניה האיכותית ביותר.
אישית, אני לא מנוסה כל כך בעדשות האולטרה-זום כמו 18-200 / 18-250 אז הייתי מחכה שמישהו אחר יגיב, או שפשוט תקרא סיקור על העדשות והשוואות בפורומים אחרים (לרבות ואף בעיקר - כאלו מחו"ל) ותתרשם מהצלמים שכן התנסו איתן.
3. ה 10-20 של סיגמא מעולה! הבנתי שיש 2 דגמים של אותה העדשה כאשר ההבדל הוא בצמצם.
א. סיגמא 10-20 צמצם 4-5.6 (כלומר צמצם 4 באורך מוקד 10 מ"מ וצמצם 5.6 באורך מוקד 20 מ"מ)
ב. סיגמא 10-20 צמצם 3.5 (כלומר, צמצם 3.5 בכל אורך מוקד בין 10 ל- 20 מ"מ).
4. יש מאמר לא רע () בנושא של עדשות DX ו- FX (או בכלל על חיישנים בגדלים שונים) פה בפרש.
ממליץ לעבור עליו ככה בשביל להעמיק את הידע הכללי, ואם אז יהיו שאלות ספציפיות - אשמח לענות

עריכה: לי אישית יש את ה 10-20 הישנה (כלומר הדגם הזול יותר שהוא עם הצמצם 4-5.6) ואם בטעות תציץ בגלריה שלי (לינק בחתימה) ותראה תמונות שצולמו ב 10 עד 20 מ"מ, הן צולמו ככל הנראה עם ה 10-20 הזו. תוכל להתרשם מהביצועים שלה - היא באמת מדהימה (ובהמשך לשאלה הקודמת - לצערי היא DX ולא FX ולכן לא מתאימה למצלמת ה FX שלי.. .איזה באסה )

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 28-07-2011 בשעה 00:04.
ישן 17-08-2011, 22:08

מהמשך לאירועי הפרק הקודם
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי avivnach שמתחילה ב "עדשות?!"

החלטתי בנתיים לקנות עדשה יד שניה- צמצמתי את חיפושי לשתי אופיוציות שנראות לי הכי כדאיות ומתאימות למה שאני מחפש-
*Tamron AF18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC LD Aspherical (IF) Macro
פרטים:
http://www.megapixel.co.il/lenses/t...erical-if-macro
ב 1800ש"ח ואולי קצת פחות

*Tamron AF18-200mm F/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro
פרטים:
http://www.megapixel.co.il/lenses/t...erical-if-macro
ב 850 ש"ח
שתיהן משומשות במצב טוב- באות עם פילטר UV...

השאלה היא האם ה18-270 שהיא חדשה יותר, עם טווח גדול יותר ויש לה גם מיצב תמונה(היא אפילו זכתה במוצר השנה באירופה(2009-2010) מצדיקה כזה פער במחיר- המחיר של השניה (18-200)מצחיק!

בנוסף, אני הבנתי שיש ב D7000 בשונה מבניקון קודמות מיצב תמונה או משהו כזה מובנה במצלמה- האם זה נכון? מישהו יכול לשפוך אור על העניין?

תודה וסופ"ש מהנה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר