לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2011, 11:03
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מחאת התצפיתניות: "התפקיד הפך לסיוט"

נציב קבילות החיילים הגדיר את התנאים "פגיעה בכבוד האדם", והסטת מבט מהמסך עולה בריתוק. התצפיתניות בחמ"לים מבקשות לעזוב

אחיקם משה דוד | 5/6/2011 9:40

תצפיתניות על גדר הגבול, בין אם בדרום, בצפון או ביו"ש, הוא אחד התפקידים הקשים והאחראיים בצה"ל: הן נאלצות לצפות שעות על גבי שעות במסכים ברציפות כדי לאתר ניסיונות חדירה לישראל, מה שמחייב משמעת עצמית ויחידתית גבוהה מהרגיל. אבל מתברר שבשנים האחרונות הפך המקצוע הצבאי הזה לסיוט עבור הבנות המשרתות, ורבות מהן אף עזבו בשל כך את היחידה. כך, למשל, נוהגים מפקדי היחידה לרתק כל חיילת אשר "העזה" להסיט את עיניה מהמסך ולו לשנייה. "אנחנו צריכות פסיכולוג", אמרה השבוע קצינה ביחידה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/247/530.html?hp=1&cat=875&loc=8

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2011, 08:06
צלמית המשתמש של kots ha vered
  kots ha vered kots ha vered אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "איני יודע אם זה המקום, אבל..."

אנדיקצייה לאירוע ע"י זיהוי שינוי בתמונה מניח מודל רקע מדויק. הרקע יכול להתעדכן כל הזמן (מודל רקע דינמי) מה שמשפר דיוק אך מוריד את רגישות המערכת, או רקע קבוע, מה שמחליש את דיוק המערכת ומציף אותה בהתראות שווא.

גורמי ההפרעה בבניית מודל הרקע הם שינויים בתנאי תאורה, ראות, רעש פנימי של המערכת, מיקום הפריים במערכות סורקות, עיוותי טווח בתצפית לטווח ארוך,שינויים מותרים כמו הרוח בצמרות העצים וכו..

[כאמירה כללית ולא מדויקת - אורח לרגע בחדר התצפית יוכל לזהות אירוע של מסתנן המדלג מעל הגדר גם מבלי להכיר את הגזרה. במילים אחרות, ישנם כלים אחרים לזיהוי אירוע מלבד השוואה לתמונת שטח מוכרת.

ישנה גישה לזיהוי אוטומטי ע"י סגמנטצייה וקלסיפיקצייה של אובייקטים (הפרדת אלמנטים בתמונה ותיוגם). הפרדת האלמנטים בתמונה נעשית בדרכים שונות על בסיס התמונה וללא התייחסות לשינוי בתמונה. ע"פ רוב, כן נעשה שימוש בשינוי התמונה על מנת למקד את אזור החיפוש והעיבוד של הסגמנטור, אך השינוי עצמו אינו מעיד על אירוע. ככל שכוח החישוב גדל כך ניתן למקד פחות את אזור החיפוש\ניתוח בתמונה ו"לשחרר" יותר את מזהה השינויים עד לביטולו המוחלט (ניתוח התמונה המלאה בכל פריים).
נניח למשל שיש סגמנטור (מפלח תמונה) הגוזר בצורה אמינה חלקי גוף של אדם מתמונה. נניח שהוא מעולה כך שהוא מפלח נכון חלקי גוף הלבוש בחליפת הסוואה או מוסתר בחלקו מאחורי פרט תכסית - שיח או סלע...

נניח שיש מסווג המאחד את חלקי הגוף לכדי אובייקט אחוד תוך תיוגו לאדם\חייה\עמית או טורף.

הנה מערכת זיהוי אוטומטית.

המציאות הטכנולוגית היום, קשה הרבה יותר. הרכיבים האילו (מערכות חומרה\תוכנה)סובלים מאי דיוקים רבים מחד ומדרישות חישוב קשות מאידך.

אין תחליף למוח האנושי בזיהוי איתור וסיווג. יש כמובן אפשרות לתמוך ולהתריע באופן אוטומטי כשאיכות ההתראה הולכת ומשתפרת.
* כל האמור כתוב בצורה כללית. ישנם הרבה אי דיוקים אך הם אינם רלוונטיים לצורך המחשת הבעיתיות וכיווני הפיתוח בתחום.

נערך לאחרונה ע"י kots ha vered בתאריך 07-06-2011 בשעה 08:08.
ישן 05-06-2011, 12:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "אני לא הייתי מצליח להיות..."

אני הייתי תצפיתנית כמה פעמים, היה על הכיפאק.
בנחל-עוז הייתה עמדה שהייתה מאוישת רק לפעמים ורק ע"י לוחמי אחת הפלוגות שישבו שם, אחד החבר'ה מהמחלקה שלי הצליח לדקור את הנ.צ המדויק של המקלחות של הבנות...לאף אחד לא הייתה בעיה לא להוריד את העיינים מהמסך..

אבל ברצינות לרגע- אי אפשר לדרוש יותר אחריות ואוטונומיות (רואה-יורה, זוועה בהתגלמות...) מחד ומאדך להתלונן על כך שהתפקיד...ובכן, דורש אחריות...

האופציות היחידות שאני רואה:
1. הגדלת הסד"כ פי שתיים לפחות, שאיפה שאפילו לא קרובה למציאות מספיק כדי להיות מצחיקה, כמובן שאם יקצצו באחריות (הפחתת כמות התצפיתניות הפעילות בכל רגע נתון, הפקדת תצפיתנית על שתיים או יותר עמדות, כל פתרון יצירתי אחר) הנטל ייפול על מי אם לא לוחמי הגדודים שכבר ככה סוחבים את משקל העולם.

2. הקרבת הבטחון של אזרחי מדינת ישראל (ולוחמי צה"ל).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-06-2011, 13:49
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "אני לא הייתי מצליח להיות..."

מה עם שיפור המסכים והמצלמות? (איכות התמונה שהחיילת צופה בה במשך שעות)
ראיתי בכתבות שונות כיצד המסכים של אותן בנות נראים ויש הרבה מקום לשיפור בנושא.
כאדם עם בעיות עם מסכים לא טובים או יכולת ריענון נמוכה אני יכול לומר לך, ששיפור המסכים והצילום עוזר לכל אדם לשבת מול המסך שעות בלי להזיז את המבט ואם זה התפקיד שלהן, צה"ל יכול לספק להן איכות תמונה יותר טובה וככה לפתור את הבעיה סופית.

איכות תמונה לא טובה או קצב ריענון נמוך תורמים לסבל של העין וכל רופא עיניים יגיד לך את זה ולצה"ל. צה"ל יכול לבדוק את זה עם החיילות ורופאי עיניים ולראות שאני צודק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-06-2011, 01:47
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מחאת התצפיתניות: "התפקיד הפך לסיוט""

יש לי חברה שהיא תצפיתנית בבסיס כלשהו. הרבה פעמים הן עושות שם משמרות של 16 שעות [עקב חוסר בחיילות]
כאשר שתי בנות יושבות בחמ"ל - אחת צופה במסכים ואחת מארחת לה חברה/משגיחה שהיא לא
מסיטה את העיניים לשניה. כל כמה שעות הן מתחלפות ביניהן, הן אחראיות על חלוקת הזמנים.
היא סיפרה לי שפעם אחת הגיע אדם בתפקיד בכיר כלשהו, ישב איתה בחדר בזמן שהיא השגיחה על
המסכים, לחץ לה את היד, דיבר איתה, וכל זה בזמן שהיא צריכה להיות מרוכזת. כנראה ניסה לבדוק אותה..כמובן שהיא לא הסיטה מבט לרגע.
בכל אופן, היא משום מה אוהבת את התפקיד, אני לא יודעת איך אפשר לסבול 16 שעות משמרת,
כאשר חצי ממנה הולכת על בהייה במסכים.
ישן 12-06-2011, 16:38
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מחאת התצפיתניות: "התפקיד הפך לסיוט""

יש סרטון די מפורסם, שנוהגים להקרין למפקדים לפני תעסוקות. רואים ושומעים בו היתקלות אי שם בעזה (שלפני ההתנתקות), שמובאת דרך המסך של התצפיתנית ורשת הקשר. מה שקרה בהתקלות הוא שהתצפיתנית נכנסה לאיזשהו ואקום פיקודי והפכה למנהלת האירוע. נוצרה היררכיה מעוותת שבה אותה חיילת צעירה היא שהפעילה את הכוחות על פני גזרה די גדולה, כולל את חפ"ק המג"ד, בעוד שהם מגששים בעלטה - תרתי משמע. לנו הקרינו את הסרט הזה כלקח ל"איך צריך להפעיל" את התצפיתניות. אבל אני חשבתי לעצמי - בואנה, הבחורה הזאת נועדה לגדולות. אם רק היתה נולדת גבר...
כך שאולי מה שקרה הוא שבמשך השנים האחרונות פעלו יותר ויותר כדי "להוריד להן את הראש" כדי למנוע עיוות פוטנציאלי בשרשרת הפיקוד, שנוצר משום שלעתים יש להן (או נדמה להן שיש להן) תמונת קרב טובה מהכוחות בשטח. וכך התפקיד הפך למכני מאוד, ולכן שוחק מאוד.
ישן 12-06-2011, 19:46
  chaklook chaklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.10
החמשים סנט שלי...

1. מארבי ארטישוק אין סופים בחום/קור קיצוני בסדיר ומילואים, עם ג'נקס על הראש, שעות מבלי לזוז ומבלי לדבר, עם הטרטור הנוראי ומאבק באיכות תמונה בינונית- קשה אבל בפרוש לא החלק הקשה בשרות , אפילו לא בשכונה הכללית של החלקים הקשים.
2. שעות על גבי שעות במערכות משופרות כמו יובל שמש מרגישות כמו אושר צרוף לעומת הארטישוק.
3. בתרגיל בו הייתי בתצפית, מספר לוחמים הסתתרו בצמחיה, וחוליה אחרת חיפשה אותם, ראיתי את העיורון של החוליה בשטח בלילה חשוך, למרות שהיתה מצוידת באמרל, ונוכחתי כמה קשה היה לתצפתניות לכוונם לנקודה המדוייקת בה שהו ה"מחבלים" אפילו מטווח אפס, כיונים כמו קצת מימין לך אינם אפקטבים כי לא ברור באופן חד משעי להיכן המפקד מסתכל, כיונים כמו "עכשיו מהר , דרום מערבית אליך" גם דורשים מיומנות ובפועל הכח לא התמקם בצורה אידאלית.
ישן 13-06-2011, 16:37
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי chaklook שמתחילה ב "החמשים סנט שלי..."

ל-OXCART ו-CHAKLOOK:

1. באירוע שבו לתצפיתן שליטה מלאה ויזואלית על הנעשה בזירת האירוע מן הסתם יהפוך התצפיתן ל"מפעיל בובות" (כך אני חשתי באירועים בהם התצפית שלי שלטה באירועים, אני תארתי זאת בזמנו כמשחק ATARI ענקי). במקרה הזה לבובה יש נפש ואינטליגנציה ואינה חייבת לבצע את הוראות המפעיל שלה. ברוב המקרים בהם הכוחות בקרקע התנגדו להנחיותינו האירוע נגמר ברע.

2. הנחיית כוחות הנה דבר קשה באם התצפיתן ו/או הכוח המסתער אינם מכירים היטב את השטח ואין נדבר משותף בינהם. מנסיוני ברוב המקרים החוליה החלשה הייתה הכח המסתער שלרוב ההיכרות שלו עם השטח הייתה שטחית עד אפסית בתוספת של התנגדות להנחיות התצפית, בעוד שהתצפית הכירה השטח כמו את גב ידה בשל ימים עד שבועות של סריקתו לצורך מל"מ.
ישן 02-07-2011, 00:01
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
חדש בפיקוד הדרום: מטבחון ליד כל חמ"ל תצפיות: כבר לא רעבות - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1467-12259-he/Dover.aspx

התצפיתניות התלוננו: העבודה במשמרות מונעת מאיתנו לאכול. בפיקוד הדרום לקחו את הדברים ברצינות, ובנו מטבחון ליד כל חמ"ל ברצועה. מה מתבשל? פסטות וטוסטים. בעקבות עשרות תלונות שהגישו תצפיתניות על פגיעה בתנאיהן, בפיקוד הדרום משדרגים את המשמרות שלהן. חמ"לי התצפית לאורך גבול עזה זכו באחרונה במטבחונים צמודים, שכוללים מיקרוגל, כיריים ומקרר.

במסגרת עבודת התצפיתניות שמאופיינת במשמרות לאורך שעות היממה, הבנות מפספסות ארוחות באופן קבוע. תשעת המטבחונים שהוקמו בבסיסים השונים מאובזרים במכשירי חשמל שונים, וקיימת בהם הפרדה בין בשר לחלב, שמונעת בעיות כשרות בגינן נסגרו בעבר מטבחונים דומים. אספקת המזון מגיעה אחת לשלושה ימים ישירות למטבחון, שאחזקתו ותפעולו נמצאים באחריותן המלאה של החיילות.

לאחר התייעצות עם מפקדי פלוגות בגדוד נשר, גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד הדרום, ועם חלק מהתצפיתניות, יצרו בפיקוד לוח מזון ייחודי לבנות. התפריט מתאים לאופי המשמרות, והוא יאפשר להן להכין את האוכל בעצמן. "הכנסנו לתפריט דברים שאפשר לחמם ולהכין בקלות, ולא מצריכים טבח מומחה, כדי לתת לחיילות עצמאות מרבית", סיפר קצין הלוגיסטיקה של פיקוד הדרום, אל"ם רון אילוז. "מדי פעם אנו משנים את התפריט, כדי שלא יימאס להן מהאוכל. לטווח הקצר העסק הזה נותן מענה טוב. לצערי, אי–אפשר לרצות את כולם כל הזמן".

בעיה נוספת של התצפיתניות היא העובדה שהן יושבות בבסיסים הפזורים בשטח ולא במפקדת הגדוד, וחולקות את המוצבים עם יחידות שתופסות קו. "נוצר מצב שבו בכל פעם שהחיילים בבסיס מתחלפים בהתאם לתעסוקה המבצעית, התצפיתניות נתונות ל'חסדי היחידה'", הסביר אל"ם אילוז. "על ידי פתיחת המטבחונים, יצרנו להן עצמאות בתחום זה. הן יכולות לאכול בכל שעה שהן רוצות".
ישן 28-01-2024, 10:43
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני מניח שהשינוי היה חלק..."

אני מניח שזה לא רק עניין של הסטריה מגניבות נשקים, זה חלק ממגמה כללית של דה-מיליטריזציה של הצבא. פחד מגניבת נשקים זה חלק מהעניין, אבל החלק היותר משמעותי זה הפיכה של הצבא מצבא לאירגון ביורוקרטי שלא חושב מלחמה, לא זוכר מלחמה ולא רוצה להתעסק במלחמה.
יגיל הנקין כתב ב-2017 על הירידה ברמה של הכשרת בה"ד 1 של הלא לוחמים, במקביל יש ירידה בהכשרה בסיסית של הלא לוחמים. עתודאים של שנות השמונים-תשעים עשו טירונות וקורס מ"כים ברמה קרבית, עתודאים היום עושים טירונות 02 מגוכחת.

אני זוכר במעורפל איזה דיון שהיה פה על זה שאפילו טירונות 02 המגוכחת הופכה למגוכחת יותר עם השנים, כשכל פעם הוציאו עוד תכנים וקיצרו אותה עוד קצת. אני גם לא יודע איזו הכשרה עברו תצפיתניות בשנות התשעים, אבל מניח שהן עשו טירונות ברמה יותר גבוה מ-02. הבעיה היא לא הפחד מגניבות, הבעיה היא שבתיכנונים שלו הצבא לא לוקח בחשבון שחיילים צריכים להילחם מדי פעם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:03

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר