לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2011, 22:34
  Lior717 Lior717 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.11
אנא עצתכם לגבי מחדלים חמורים בטירונות בחיל האויר.

שלום רב לכולם,

אחותי כרגע נמצאת בטירונות בחיל האויר בבסיס עובדה.

כשהיא מספרת לי מה קורה שם, הזדעזעתי למשמע אזני.

יכול להיום שמשום שזאת אחותי אני מגלה רגישות יתר, לכן אשמח לשתף אתכם ולשמוע אולי זה מוצדק ואולי

זה לא, ואם כן, אז למי לפנות.

במקביל לטירונות שלהן, יש קורסים של בנים, ומפאת חוסר מקום שמו את הבנות במגורים עם הבנים, קומה אחת מעל הבנים, וכל פעם שהן צריכות לעבור הן צריכות לראות אותם במקרה הטוב עם בוקסר במקרה הרע בלי כלום בכלל, שלא נציין את זה שהבנים מבסוטים לגמרי מהעניין. .

המקלחות של הבנות ממוקמות מול מגורי הקצינים ובאחד הערבים כשכמה בנות התקלחו הגיעו אנשים מהסגל וצילמו אותן מתקלחות דרך החלון וכשאלו פנו למפקדות שלהן, סיבנו אותן ואמרו שזה יטופל ועדיין לא קרה כלום.

בנוסף, המפקדת חסרת האחריות שלהן החליטה על דעת עצמה להקדים את ארוחת הערב, ולכן יצא שהן אכלו ארוחת צהריים בשרית וכעבור שלוש-ארבע שעות כבר אכלו ארוחה חלבית, וכמה מהחניכות דתיות וגם במקרה הזה, שום מענה.

אותה מפקדת החליטה גם שלא לשחרר לשירותים חיילת שבמחזור, כשהמסכנה החלה לבכות היא צעקה עליה מול כולם, ותקעה אותה בח' עם כולם עד שקרה מקרה מצער מאוד מול כל החיילים באיזור.

אני רואה את הדברים האלו בחומרה, אשמח לשמוע דעתכם ולשאול לאן נוכל לפנות כדי לקבל מענה על המקרים החמורים האלה.?

בתודה מראש ובברכת חג שמח,

ליאור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2011, 01:45
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lior717 שמתחילה ב "אנא עצתכם לגבי מחדלים חמורים בטירונות בחיל האויר."

לפי הסדר.
1. לגבי הקטע עם המגורים, זה קורה לפעמים בבסיסי הדרכה מאוד עמוסים, כשאין פתרון אחר. כשאני ראיתי את זה קורה שיש בנים ובנות באותו מבנה ובקומות שונות, היו מ"כים ששמרו על חדר המדרגות בזמן השעת ת"ש. נאסר על שתי המחלקות להיכנס לקומות שאינן שלהם, או להסתובב בלי בגדים מחוץ לחדרים\מקלחות... אם זה מעורר בעיה רצינית שווה להתלונן...

2. אין לי מילה חוץ מביזיון למה שאתה מתאר, אם זה אכן קרה, פשוט ביזיון לצהל. הנושא דרש פנייה מיידית לנקח"ל (נציב קבילות חיילים), ולמב"ס לדעתי שווה לדרוש לפתוח חקירת מצ"ח, זה לא פחות מעברינות, בטח אם זה סגל. בזמני גם בני משפחה של חייל יכלו להתלונן על דברים שנוגעים לחייל.

3. כנ"ל קבילה, למרות שלדעתי 4 שעות זה תקין בצהל...

4. א. טמפון.
ב. זה פשוט ביזוי והשפלה של חיילת, והתנהגות שמביישת את כל דרג הפיקוד בצהל. שווה קבילה, ופניה למפקד היחידה\ מב"ס.

אל תחפשו לפנות בעילום שם, או להסתיר את זה מחשש שיתנקמו, טירונות זה משהו מאוד קצר, ולמפקדים אין דרך אמיתית להתנקם במישהו. בכל מקרה עם הבנות לא יתלוננו אותן תופעות ביזיוניות יחזרו שוב במחזור הבא. חוץ מזה שהתרעבות של מפקד הבה"ד \ מב"ס זה כנראה משהו שיעמיד את הסגל במקומו...
ישן 08-06-2011, 08:24

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lior717 שמתחילה ב "אנא עצתכם לגבי מחדלים חמורים בטירונות בחיל האויר."

קודם כל תודה למגיבים, לגבי עילום השם החלטתי שבאמת אין בעיה לפנות בגלוי, הטירונות באמת קצרה.

שאלתי שוב את אחותי לגבי אם הן הגזימו בתיאורים או בסיפורים והיא הבטיחה לי שאלו תיאורים מדויקים ושהן דיברו עם קורסיסטים שעברו את הטירונות הזו עם המפקדים האלו ויש ביניהם לבין שאר הסגל תיאום מעולה והם יודעים יפה מאוד להשתיק אותם.

לגבי שמירה על קומות, נותנים לחיילת מסכנה לשמור על הקומה שכל השמירה עושים ממנה צחוק,יפה להשאיר בת עייפה לשמור על קומה שיש לה שם קומה של בנים מצחקקים שם....

לגבי העניין עם הצילומים במקלחת, "עשו להם טובה" ותיקנו את החלון הפתוח אבל זה מאוד בידר את הצוות...והחלון היה פתוח שוב בערב.

אנו נפנה לקצינת פניות הציבור ולשתי מערכות עיתונות....
ישן 08-06-2011, 11:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] לגבי פניה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי reason
דווקא לי זה מאוד מובן, אנחנו לא חיים בעולם אידיאלי שבו אם אתה מגיש תלונה מוצדקת היא תטופל, ואם יש עיתונאי שמחליט לחקור את המקרה זה גורם ללחץ שבאמת המקרה יבדק ויטופל.

חלאס עם רגשי הנחיתות והבכיינות, זה לא סרטן השייטת ולא אירועי סולטן יעקב, מדובר באירוע חמור ומחליא אך עם זאת סטנדרטי יחסית.

אירועים כאלה מטופלים באופן סדיר, שוטף ויעיל כל הזמן ע"י גורמים המוסמכים ואמונים על התחום, אין צורך לרוץ לסינר של עיתונאי כל פעם שקורה משהו, אלא אם כן כאמור מדגדג לך בעצב הפרובוקציה.

למען הסר- באחד הבסיסים בהם שהיתי היה אירוע דומה יחסית של מילואימניק שצילם סדירות מתקלחות, למחרת היום מצ"ח ייודעו והגיעו לחקירה, המילואימניק שכבר הספיק להשתחרר נמצא, נחקר והובא לדין.
ציטוט:
אם הסיפור נכון (לגבי צילומים של בנות במקלחת), אני מקווה שהם יראו כלא.

עם זה אני מסכים, אבל לא זה הדיון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-06-2011, 11:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אחינו, אתה אומר את זה בתור..."

אחינו, אני קצין במיל. ויש לי דברים מבישים הרבה יותר בצה"ל שהייתי רוצה לשים על השולחן.

אני מסכים מעל לכל ספק שהאירוע של צילום הבנות במקלחות הוא חמור וצריך לטפל בו מיד ובמלוא החומרה, עם זאת זה לא אירוע שדורש התערבות חיצונית, כאמור- אני ממש לא מבין במה תתרום כתבה בסגנון "בבה"ד XX צילמו חיילות במקלחת" (שכנראה תכלול תמונת סטוק של יהודל'ה מסתכל דרך החור ב"ספיחס").

לצבא יש גורם יעיל מאוד (כאמור- מנסיון) שאמון על הטיפול בנושאים הנ"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 08-06-2011 בשעה 11:46.
ישן 08-06-2011, 11:50
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אחינו, אני קצין במיל. ויש לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אחינו, אני קצין במיל.

אני מסכים מעל לכל ספק שהאירוע של צילום הבנות במקלחות הוא חמור וצריך לטפל בו מיד ובמלוא החומרה, עם זאת זה לא אירוע שדורש התערבות חיצונית, כאמור- אני ממש לא מבין במה תתרום כתבה בסגנון "בבה"ד XX צילמו חיילות במקלחת" (שכנראה תכלול תמונת סטוק של יהודל'ה מסתכל דרך החור ב"ספיחס").

לצבא יש גורם יעיל מאוד (כאמור- מנסיון) שאמון על הטיפול בנושאים הנ"ל.

לפי מה שרשמת קודם, זה אירוע נפוץ שמציצים לבנות במקלחות, לכן אתה סותר את עצמך בדיון הזה, לפי מה שאתה אומר,
זה ניראה כאילו להציץ לבנות במקלחת זה משהו מצחיק, ולא משהו עברייני, וכאן בידיוק נעוצה בעיית הטיפול הצבאית במקרה.
ישן 08-06-2011, 12:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אחינו, אני..."

מה זה נפוץ? זה קיים כנראה מהיום הראשון שהכניסו בנות לצבא כלשהו (או כשצבא כלשהו היה קרוב למקום בו יש נשים) זה הופך את זה לתקין? לא, אלא עובדה מוגמרת.
ובכל הזדמנות שהייתה לי הזכרתי כמה האירוע חמור.

גם התחצפויות למפקדים קיימות מאז ומתמיד וגם הן צריכות וע"פ רוב מטופלות בחומרה, זה אומר שנזכה לראות אותן נעלמות מהעולם? לא.

זה כמו שתדבר על כמה חמורים נוהלי החניה בת"א עם גרירות וקנסות כבדים ובאותה נשימה תזכיר שחמורים עדיין חונים באדום לבן וגוררים להם את הרכב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-06-2011, 12:15

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "עניתי לך למעלה... הקטע עם..."

האמת שאני לא ממש מבין, איך בתור חייל אף פעם לא הרגשתי חסר ביטחון או חסר מקום לפנות אליו אבל אני חושב שזה משום שהיו לי מפקדים מדהימים ושירות מסוג מסויים ביחידה מאוד מסוימת...מצד שני שאני מביט מהצד עכשיו הכל נראה לי כזה...כיאילו שהן חסרות אונים ושההורים\משפחה\חברים לא יכולים לעזור!

איך לעזזל אני יכול בתור מישהו שלא מפחד מנקמה של המפקדים או הסגל לפנות למצ"ח?או למש"ק הדת? לאחת הקצינות?כלום...המפקדות לא מוכנות לומר מה השם שלהם או הטלפון שלהן....ולא להעביר את הפניות שלהן למעלה...

והכי מצחיק...שחיילת עשתה לחיילת אחרת צמה וקיבלה שעה ביציאה על "שילוב ראוי" אוקיי....

[B]אבל עכשיו בשבועות הבנים לקחו צינור כיבוי ושטפו את כל הבנות בקומה שלהן ועל זה לא מקבלים דבר...
בחיים לא שמעתי על ביזיון כזה....
ישן 08-06-2011, 12:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Lior717 שמתחילה ב "האמת שאני לא ממש מבין, איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lior717
איך לעזזל אני יכול בתור מישהו שלא מפחד מנקמה של המפקדים או הסגל לפנות למצ"ח?או למש"ק הדת? לאחת הקצינות?כלום...המפקדות לא מוכנות לומר מה השם שלהם או הטלפון שלהן....ולא להעביר את הפניות שלהן למעלה...

לפי מה שהבנתי אחותך לקראת סיום הקורס שבכל מקרה קצר, לא נראה לי שיש מקום לפחד מ"נקמה".

מפקדות שלא מוכנות לתת את שמן ומס' האישי זה עוד עניין לכתוב עליו לנציב קבילות החיילים.

לכל חייל יש מס' טלפון של לפחות אחד הקצינים שלו וע"פ רוב לכל הורה יש את מספרי הטלפון של כל סגל הפיקוד (עד למ"פ וגם של המג"ד/מב"ס) על אחת כמה וכמה במקרה של בסיס הכשרות, אע"פ שאני באופן עקרוני נגד התערבות הורים בענייני צבא, בהנחה שכל מה שנכתב הוא אמת (הן על האירועים החמורים והן על סרבנות הסגל לטיפול בנושא ולמתן פרטים אישיים) רצוי ומומלץ לפנות בטלפון לסמכות הפיקודית שלהם ולדרוש פרטים וטיפול.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-06-2011, 12:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Lior717 שמתחילה ב "תשמע המשפחה שלי, בדיוק כמוך,..."

תנשום עמוק ותקרא שוב את התגובה שלי, אני מעודד אותכם לפנות לגורמי הפיקוד והאכיפה המוסמכים.

בכל הקשור לנקמה-
1. האם אותו סגל ממשיך אתם לקורס ההמשך? (אני מניח שלא).

2. כנראה אחרי שהדברים ידווחו חלק גדול מאנשי הסגל לא יהיה פנוי לעסוק בפיקוד.

3. אני מניח שפניה יכולה להתבצע באופן אנונימי, אם לא הפניה בהחלט יכולה להתבצע באופן קבוצתי, היות והיא בהחלט לא היחידה שסובלת מהעניין.

או לסיכום-
אין לך מה לשרוף זמן ורגשות באינטרנט- טלפון למג"ד/מב"ס/מה שזה לא יהיה ויאללה לגלגל עניינים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-06-2011, 17:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Lior717 שמתחילה ב "שמע כל אחד מהדברים שאמרת..."

על הכיפאק, אני מקווה שנרגעת קצת והתחלת להתסכל על דברים באופן שקול יותר- תמיד רעיון טוב יותר.

בקשר לסגל- קשה לדעת היות ואם אני הייתי המב"ס הם היו מושעים מפיקוד (אלא שהיו מעורבים כמובן) ומצ"ח כנראה יכין מתנות קשות יותר למצלמים למיניהם, אבל כן, זה סיכון, הצעתי שוב את הפניה האנונימית (עדיף פחות היות וזה מייצר רגש פחות החלטי ודחוף) או את הפניה הקבוצתית (בהנחה כאמור שיש רוב מוחץ במחלקה שסבל כמו אחותך).

עם פחד אני לא יכול לסייע בשלט רחוק, הדברים המונחים פה על כף המאזניים ברורים, אני יודע שאם אני הייתי עובר אירועים כאלה הרצון לטיפול בנושא היה חזק מפחד.

אני בטוח שביום ההגעה של אחותך לבסיס, או ביום הורים או כל דבר בסגנון קבלתם אגרת עם מס' הטלפון הרלוונטי ו/או טלפונים למקרי חירום.

תעדכן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-06-2011, 02:06
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06

נתנו לך מליון עצות גרועות ולא רלוונטיות..
כמו שנאמר כאן ע"י גולני שמבין עניין...הארועים הללו הם די סטנדרטיים לצערנו..אין להם קשר לצה"ל אלא למדינה שבה אנו חיים (האמת שזה לא שונה בהרבה משאר המדינות)...
אני מתייחס כמובן לארוע המקלחת, לא לשאר הארועים שאינם לא מחדלים ולא קרוב לזה..שכחתם כנראה להזכיר לאחות שהיא מתגייסת לצה"ל ולא לקלאב מד... קומה מעל הגברים אתה אומר? וואו באמת הקרבה בסגנון מלחמת העולם השניה..
עכשיו לשאלתך איך כן להתמודד עם הארוע היחיד שבאמת ראוי לטיפול..ארוע המקלחת..
צריך לפנות למפקדים, אם נראה שזה לא מטופל אז לפנות למפקדים של המפקדים..בסוף אם אף אחד לא עושה כלום אז יש פעם בשבוע דלת פתוחה אצל המב"ס וכל חייל יכול בתאום להיכנס אליו...נושא של צילום במקלחות הוא ארוע של הטרדה מינית ולכן הוא מספיק חשוב כדי לדבר עליו עם המב"ס...בוודאות תקבלו מענה שם כי המב"ס של עובדה הוא איש ישר ורגיש, שבוודאות יטפל בזה ואולי אפילו כבר מטפל (אם יודע על הארוע אני בטוח שמטפל, השאלה באמת אם הוא יודע).
אם למרות כל זאת הארוע לא מטופל (אין סיכוי שזה יקרה, אבל נגיד)
אז אפשר נציב קבילות, אחר כך עיתונות וכו'..
יש סיכוי כמובן שלא ימצאו את האשמים..זה תמיד יכול להיות..אבל לטפל בארוע ככל הניתן, זה בוודאות יעשו.
זהו

ישן 12-06-2011, 02:37
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06

מעולם לא נתקלתי במקרים מעין אלו.
נציב קבילות ודחוף.

על פי האתר של נתיב הקבילות, קרוב מדרגה ראשונה יכולה לקבול.
http://nakhal.idf.il/

להגשת קבילה
http://nakhal.idf.il/page.asp?part=4

לגבי הקצינים שצילמו אותם.
תלונה במיידי למ.צ ואם מזלזלים(ולא מזלזלים) פניה לגופים אזרחיים.

וכל מי שכתב שהאירועים הם סטנדרטיים זה חרטא.
כן אני יודע איך החיים בגדוד ובמוצבים שלא משנה בנים/בנות. אבל כשזה מגיע לשילוב ראוי במיוחד כלפי בנות ודת יש התחשבות מקסימלית.
ומי שזה לא אצלו ככה, אז:
1. חבל
2. שפשוט ידע לדרוש.

טיפ אחרון,
על כל שירותים בצה"ל מודפס דף בנוגע להטרדה מינית. כולל מספרי טלפון רלוונטים.
הייתי מציע להתקשר אל אחד מאלה ולו רק בשביל לחולל מהומה.

נ.ב. גוף נוסף שניתן להעזר בו זה קצין העיר.
תתקשר במיידי לקצין העיר ותשאל מי יכול לעזור לך שם.
אם הם לא יודעים איך לעזור לך, תבקש להפגש עם עורך הדין שנמצא שם.(יש עורך דין חינם לטובת חיילים)
מספרי הטלפון שלהם ומיקומם
https://www.aka.idf.il/ishurim/cityOfficers/

אני מאד אתאכזב אם תוותר להם.
ישן 17-06-2011, 08:09
  gromp gromp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06

1 פקודות צה"ל מחייבות 6 שעות הפרדה בין ארוחה בשרית לחלבית. חמגשית זה פתרון חד פעמי ותו לא - קבילה נציג הרבנות של צה"ל היא הפתרון הנכון. במקרה שלעיל כל חייל יכול לקבול לגבי אי קיום הפרדה של 6 שעות למרות שהוא לא דתי.

2 צילומים במקלחת - קבילה דרך נציגת יוהל"ן שביחידה (חובה שיהיה מספר טלפון שלה בכל שירותי הבנות).

3 מגורים אחד מעל לשני - קיים בבה"ד 1. במהלך שהותי שם לא נתקלתי בבעיות כאלה.... מצד שני כנראה שיש הבדל בין צוערים וטירונים. הפקודה במקרה שלעיל על הבנים לצאת מהחדר ערומים או בלבוש לא צנוע. פנייה לנציגת יוהלן ובמקביל למנהלת השילוב הראוי בצה"ל היא הפתרון לכך.

באופן כללי מהנסיון שלי הרבנות ויוהל"ן הם כלים רבי עוצמה ששים על כל הזדמנות להפגין את כוחם במקרים כאלה. שווה לפנות אליהם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר