לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2011, 16:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
האמת היא שזו הצעה שהיא איוולת נוראה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עדנאן פצ'אצ'י שמתחילה ב "סין מזהירה את הרפובליקנים: "אתם משחקים באש""

שמיטת חובות אמריקנית עלולה לרסק את דירוג האשראי של ארה"ב (טוב, לךא "עלול"ה, אלא ת-ר-ס-ק את
דירוג האשראי של ארה"ב), ובהתחשב בכך שכלכלת העולם כולו מתחילה פלוס-מינוס באמון משקיעים ביכולת
החזרת חובות של ארה"ב, הרי שכמובן שגם סין תינזק (היא מחזיקה אג"ח פדראליים בטריליונים), אבל עבור
ההסטוריונים ייקבע רגע מכונן בתולדות האנושות, התחלתה בפועל של שקיעת ארה"ב.

רק לפני כמה שבועות היו שמועות על ניסיונות של אנשי אובמה להשפיע על חברות הדירוג (מודיס, S&P ופיץ'),
והממשל פעל בהיסטריה (מוצדקת לחלוטין) כדי להזים שמועות אלה (שאיחן לי מושג אם היו נכונות או לא).

אני מעריך שמי שלא העלה את הרעיון הזה, לא יצליח לממש אותו בשום מקרה. לשחק עם שמיטת חובות
חיצונית, זה אשכרה לשחק באש - והסינים הם ממציאי אבק השריפה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2011, 19:33
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני מניח שאחד הכלכלנים פה..."

שאתה רק מייבא ולא מייצא, או יותר נכון- מייבא הרבה יותר מאשר מייצא, אתה צריך לשלם במטבע זר שאין לך.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%9F_%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%95% D7%9E%D7%99%D7%9D

"
חשבון יכול להיות בגירעון או בעודף. כך לדוגמה, עודף מסחרי רומז על כך שהיצוא של המדינה גבוה מהיבוא שלה ולכן ישנו זרם נטו נכנס לתוך המדינה. לעומת זאת, גירעון מסחרי רומז על כך כי המדינה מייבאת יותר מאשר היא מייצאת ולכן ישנו זרם נטו יוצא מהמדינה.

למדינה אשר יש לה מאזן תשלומים אפס, הגירעון בחשבון השוטף חייב להיות מאוזן על ידי העודף שבחשבון ההון. ארצות הברית התמודדה עם חשבון שוטף שלילי למשך זמן רב, אשר מומן באמצעות חשבון פיננסי חיובי. הדרך היחידה לקנות יותר מהמכירות שלך היא להלוות כסף."

ישן 08-06-2011, 20:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איפה לקצץ זו שאלה שכל ראש מדינה במשבר כלכלי, צריך לענות עליה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "לכן שאלתי בנוגע לקשר של סיפור..."

אובמה חשב במשך שנתיים שאפשר ללכת בדרך הפוכה, וקידם את ארה"ב אל עבר פשיטת הרגל המוחלטת,
ולמרות זאת המשבר לא נפתר - והוא התרסק בבחירות האמצע. כעת יש לו בית מחוקקים שפשוט לא יאשר לו
הצעות תקציב שלא כוללות קיצוצים עמוקים, והאיש יצטרך להחליט היכן לקצץ.

אני מנחש שינסה לקצץ בביטחון, שכן זה צעד פוליטי חכם זה פופולארי במפלגה שלו, ויעמיד את הרפו' בפני
האילוץ להתנגד לקיצוצים), אבל היכן ינסה בפועל לקצץ - זו שאלה קשה. הוא יצטרך להגיע להסדרים שיפגעו
ב"בייבי" הראשי שלו (תכנית הבריאות), וזה מאוד לא קל עבורו.

הוא בהחלט עלול להגיע למסקנה שיותר קל לו להשבית את המשק הציבורי, בתואנה ש"הרפו' לא נותנים לי
לנהל את המדינה", בתקווה שכך יגייס דעת קהל נגדם (התקשורת כבר לצידו בכל מה שלא יעשה...).

דבר אחד אני מעריך שהוא לא יעשה - הוא לא יודה בשגיאותיו וינסה לתקן אותן...
ישן 08-06-2011, 21:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "כיצד ארה"ב יכולה לצאת מזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
אחרי הכל העם שלהם רגיל לחיים טובים מכוניות,טלויזיות וכו... ולהכניס את האף שלהם לכל אירוע בעולם,אם צריך להכניס ואם לא מאז אחרי מלחמת העולם ה-2 ולא נראה לי שהעם יראה בעין יפה ירידה ברמת החיים שלו. (ככה הייתי רואה את זה,אם הייתי אמריקאי)

לפחות בעניין הזה אני יכול לענות... ההתמוטטות הכלכלית (שנראית כרגע בלתי נמנעת) הולכת לגרום הרבה מאוד נזק לאורח החיים של הרבה מאוד אמריקנים. כבר עכשיו ההכנסה לנפש במשפחות מעמד הביניים היא בדרך כלל לא מספיקה. תוסיף לזה את העלייה המתמשכת במחירי הדלק ובמחירי המזון, דבר שאנשים לא כל כך שמים לב אליו משום מה, ואתה מסתכל על חורבן כלכלי שיגרום ל1929 להיראות כמו שנה של מסיבות... איך זה ישפיע על העם האמריקני? שאל אותי בעוד עשרים שנה. מה שבטוח זה שהחיים הטובים לא יימשכו.

ישן 08-06-2011, 23:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "חורבן הכלכלי שהיה ב 1929?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
חורבן הכלכלי שהיה ב 1929? כיצד אתה מעמיד המצב דאז למצב של ארה"ב שיהיה לה שתתחיל להחזיר את אותם כספים בדיוק? קיצוץ במכוניות המשפחתיות, קיצוץ במוצרי חשמל חדשים,קווי תקשורת פחות מהירים,בידור,ביטחון ופחות מעורבות בנושאים בכל העולם זה דבר ברור,אבל קשה לי לראות כיצד ארה"ב תגיע לכיוון עליו אתה מדבר.

אתה חושב שקיצוץ כזה יהיה פשוט אבל לא מבין שקיצוץ כזה פירושו האטה של משק שצריך להתחיל לזוז, כלומר הגדלת המשבר עוד יותר. כשאנשים לא קונים, מפעלים נסגרים, אנשים מאבדים את עבודתם וכתוצאה מכך יש לך מעגל קסמים הולך ומתרחב...וול סטריט תתרסק... והנה, 1929 חוזרת שנית...

רק שהפעם לארה"ב יש התחייבויות רצחניות שהיא לא תוכל לעמוד בהן... ראשית, כל נושא סיוע החוץ לא היה קיים ב1929... כנ"ל הכוחות המזויינים של ארה"ב שב1929 היו בדיחה (ונשארו בדיחה בעצם עד כניסת ארה"ב למלחה"ע II)...

לזה אתה חייב להוסיף את הצורך בכליל רכב בארה"ב. מערכת התחבורה הציבורית היא בדיחה ומרחק "נורמלי" של נסיעה לעבודה יכול בקלות להגיע למעל ל100 ק"מ. בניגוד לישראל שבה מכונית היא 85% מותרות, בארה"ב היא די חובה פשוט כי אין דרך אחרת... בקווי תקשורת אין מה לקצץ כיוון שהם הוצאה חד פעמית. למי שיש, ימשיך להיות. למי שלא, לא יתקין. אין שום מה לקצץ.

הנקודה החשובה באמת היא ש1929 לארה"ב היה פוטנציאל התאוששות יותר גבוה ומסיבה זו המצב כה חמור. ב1929 ארה"ב הייתה מדינה יצרנית. היום, כל הייצור של ארה"ב... נעשה בסין. זו הסיבה העיקרית לכך שארה"ב מתמוטטת כלכלית. היא איננה מייצרת, רק צורכת.

האם יש לה היכולת להתאושש בסופו של דבר ולבנות את עצמה מחדש? ימים יגידו.

ישן 09-06-2011, 17:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "אתה טועה בנוגע ליצור של ארה"ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
אתה טועה בנוגע ליצור של ארה"ב לדעתי. נושאת מטוסים, טנקים, מטוסי קרב הייצור נמצא אצלכם בארה"ב.

כלי רכב אתם מייצרים ויש חברות רכב מאירופה שמייצרות כלי רכב אצלכם בארה"ב (רכבים יקרים בדרך כלל) ואתם כמדינה עדיין יכולים להחזיר את הייצור לארה"ב גם של האלקטרוניקה ולתת עבודות לאנשים בתוך ארה"ב עם תוצאה ברורה של עלייה במחירים של המוצרים,אבל אתם עדיין מדינה של ייצור ויכולים לחזור להיות מדינה יצרנית באופן מלא.

הרשה לי להסביר לך מה הטעות שלך:

את כל הדברים האלה מרכיבים בארה"ב. חלק ניכר מהייצור עצמו של רכיבים נעשה בסין. מה שמייוצר בארה"ב הוא חלק קטן יחסית שלא מספק עבודה למספיק אנשים. זה תמיד העניין עם ייבוא - כשאתה מייבא משהו אתה לוקח עבודה פוטנציאלית מהאזרחים שלך.

לפחות כרגע החזרת הייצור לארה"ב זה חלום באספמיה. שום סובסידיה ושום רמה של קנסות לא תשנה את העובדה שבארה"ב את משלם לעובד בשכר מינימום כ8.5 דולר לשעה (שזה בחישוב גס בערך 26 שקל לשעה) בעוד שבסין אתה משלם לפועל 8.5 דולר לחודש. לחברות הפרטיות זה הרבה יותר כלכלי לייצר בסין. אין מה לעשות בנידון כרגע.

ישן 09-06-2011, 20:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שניכם רצתם רחוק מדי. מה הקשר..."

אני מדבר באופן כללי על ההתמוטטות הכלכלית שנראית כמתממשת על ארה"ב, התמוטטות שנובעת הן מן החוב הלאומי והן מכך שהכלכלה הפרטית היא... איך לומר... חרא בלבן...

אגב, לגבי קיצוצים בתוכניות ממשלתיות (בייחוד בענייני סיוע החוץ ותוכניות הבריאות) כולם יודעים שצריך לשנות ולקצץ דרסטית אבל יש הרבה סינדול פוליטי וע"י שדולות... תוכניות הבריאות הממשלתית (Medicare ו-Medicaid) הן בורות ללא תחתית שגם לא מספקים ביטוח בריאות מתקבל על הדעת וגם זוללים משאבים מטורפים. הבעיה הגדולה היא שיותר מדי כוחות פרטיים פועלים למנוע שינויים ויותר מזה - נשיא שיצליח לתקן, אפילו רק חלקית, את מערכת הבריאות, הבטיח את הקדנציה הבאה שלו. אי לכך האופוזיציה תתנגד בכל תוקף לכל תיקון של מערכת הבריאות שעשוי לשפר את המצב (זה נכון לגבי שתי המפלגות, ד"א)

ישן 08-06-2011, 20:06
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

סין תוכל,אולי , לתבוע את ארה"C במוסדות בינלאומיים, או להכריז מלחמה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "מה סין יכולה לעשות אם הארה"ב..."

אבל זו לא הנקודה. הנקודה היא שדבר כזה יוריד את דרוג האשראי של ארצות הברית באופן משמעותי ואז הריבית שארצות הברית משלמת על הלוואות תעלה וכל זה במקרה שהיא בכלל תצליח ללוות ממישהו..

למה אתה חושב שבישראל נתניהו מתעקש (לפעמים בהגזמה) בכל פעם שיש לו עודפים - לקצץ בתקציב ולהחזיר חובות? אפשר לחלק כסף לעם ישראל, אבל מישהו בסוף צריך לשלם על ההלוואות שישראל לוקחת. אחרת היא לא תקבל הלוואות או שתקבל אותם בריבית שהיא לא תוכל לעמוד בה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-06-2011, 20:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא רק אובמה לקח כסף מסין. ארה"ב, לאורך שנים, מכרה אג"חים, שסין קנתה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "מה סין יכולה לעשות אם הארה"ב..."

המשמעות היא שארה"ב חייבת לסין את ערכם הנקוב של האג"חים. במידה ותשתמט מחובותיה, דירוג
האשראי שלה יעמוד בסכנה - דירוג אשראי הוא הערכת יכולתך לעמוד בתשלום חובות. כאשר אתה לא יכול לעמוד בתשלום חובות, די קשה לעורר אמון ביכולתך לפרוע חובות עתידיים - ואז המשק שלך בסכנה.

סעיף החזרת חובות הוא הגדול ביותר בכל תקציב ממשלתי של מדינה נורמלית על פני כדור הארץ. כאשר
דירוג האשראי שלך נפגע - היכולת שלך לגלגל חובות (דהינו, לשלם רק את הריבית, מבלי להידרש לפרוע גם
את הקרן) צוללת מטה מטה.

ואגב, לשאלתך מה סין יכולה לעשות - היא יכולה ליצור פאניקה היסטרית ע"י הצעה למכור את האג"חים
הפדראליים שברשותה כרגע. היא לא תעשה זאת, כי הם לא פראיירים שרוצלים להפסיד כסף, אבל שלא
תטעה לרגע - הדולר הוא בן ערובה שלהם. אם הם יציפו את השוק באג"חים דולריים (ושוב, הם לא יעשו זאת -
הם לא פראיירים), הדולר יצלול.

לגבי ההשפעה של זה על הבחירות בארה"ב - אני מניח שאפס השפעה, כי זה לא יקרה. ארה"ב לא תשתמט מחובותיה לסין. זה עסק מסוכן מדי...
ישן 08-06-2011, 21:30
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אני רואה שכולם מדברים פה על..."

הם לא מלווים את הכסף בגלל טוב הלב שלהם, אלא בגלל מגוון נרחב של סיבות כלכליות, למשל:
א שמירת ערכו הגבוה של היואן מול הדולר. (המאפשר מאזן סחר חיובי מבחינתה של סין).
ב שמירה על כח הקניה האמריקאי שתורם לשגשוג הכלכלה הסינית ומאפשר לה לכבוש נתחים נוספים על חשבון מתחריה.

ישנם גורמים בארה"ב המעוניינים להפסיק מגמה זו ולאלץ את סין להפסיק את המוניפולציות שלה בכלכלה העולמית, לפעול מונטרית בהתאם לכוחות שוק מקובלים, ולהפסיק את הסבסוד של ענפי תעשייה אסטרטגיים כמו למשל ספנות. צעד מעין זה יהווה תמרור אזהרה ואף יטרוף את הקלפים, בכל מה שקשור ליחסי המטבע ומנגנוני מימון. השימוש במשבר שנוצר הוא רק תירוץ ולא הסיבה לפעולה המוצעת. בארה"ב ישנה תמימות דעים לגבי פעולותיה של סין, (הויכוח נסוב על צורת התגובה) והעלאת הנושא במערכת הבחירות רק תיטיב עם אלו המעוניינים לנקוט כנגדם ביד קשה.

כדי לנתח את ההשלכות של צעד מעין זה, צריך ידע רב (ברמת מדינה) וצוות מומחים שמתמחה בכלכלה וניהול משברים, בכל מקרה ההתנהלות של סין הגיעה מבחינתה של ארה"ב לקו האדום ונדרש צעד קיצוני (אולי פחות מזה המוצע), כדי לעצור זאת. אוסיף רק שמבחינתה של המערכת המוניטרית והבנקאית בסין מדובר בתרחיש יום הדין ואני בהחלט מבין את הפאניקה שלהם.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 08-06-2011 בשעה 21:36.
ישן 09-06-2011, 10:11
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
גם לנו הייתה בעייה דומה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עדנאן פצ'אצ'י שמתחילה ב "סין מזהירה את הרפובליקנים: "אתם משחקים באש""

היינו בחובות מעל הראש, השקל היה יורד באופן תלול, אינפלציה דו-ספרתית...

ואז הגיע ביבי (ביבי הראשון, השני והשלישי)...

ומאז השקל נהפך למטבע בר-המרה, יציב, וגם מחזירים חובות.

אולי, אני רק מהרהר, ומפחד אפילו להגיד את זה בכדי שלא יעשו אותי ללעג, אבל...

אולי - לבחור את נתניהו שיהיה גם הנשיא של ארה"ב. (ואם צריכים לתקן את החוקה של ארה"ב, אין ברירה...).

למהר לעשות את זה כל עוד הוא עוד לא הזדקן. אחרי זה יכול להיות מאוחר מדי.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 09-06-2011, 17:44
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי עדנאן פצ'אצ'י שמתחילה ב "גם אדולף היטלר הציל את המארק ושוק העבודה בגרמניה !"

אלוהים אדירים, על מה אתה מדבר?
ביבי לקח כלכלה מקרטעת במיתון ובחוב אדיר כשאף אחד לא היה מוכן להלוות יותר כספים. שוב, יחימוביץ' ופרץ אמרו שצריך לעשות את מה שעשו בספרד ויוון, או מה שמנסה אובמה עכשיו.
למזלנו, הוא לא הקשיב להם, והוציא את ישראל מהמיתון, סגר חובות, גדלו הצמיחה והצריכה, האבטלה הצטמצמה, ועוד...
השקרים שכל אותם מתנגדי ביבי מפרסמים זה שהוא גרם לחמישית ממדינית ישראל להיות עניים, כשאתם מתעלמים מהעובדה שלפני שהוא נכנס לתפקיד היו 18.5% עניים בישראל, ואחרי שיצא 20%. בהתחשב בצורה המטומטמת שבה מודדים עוני בישראל לפי ההכנסה החציונית, השינוי במספר העניים הגיוני מאד ואף מפתיע שלא גדל יותר.
ישן 10-06-2011, 17:22
  עדנאן פצ'אצ'י עדנאן פצ'אצ'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.09
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "זה נוגד את חוקי הפורום. לחסום אותך לכמה שבועות."

יש מה שנקרא: דקויות. לא השוויתי בין אף אחד. הבאתי דוגמא, קיצונית אני מסכים, כיצד מצילים כלכלה והחולה מת.
יכולתי להביא דוגמא מחדר ניתוח ואז היו חוסמים אותי בגלל שאני משמיץ רופאים.
אל תהיה דוגמטי, לא כל איזכור של מה שהתרחש בגרמניה במלח"ע 2 הוא אנלוגיה לשואה. יש עוד מסקנות שניתן לגזור ללא קשר לשואה, אנטישמיות ואישיותם של הנפשות הפועלות. מה שהתרחש בגרמניה הנאצית בתחום הכלכלה בהחלט ראוי לדיון מעמיק. הנ"ל (אני כבר מפחד להזכיר את שמו) בהחלט פתר בעיות כלכליות, השאלה כיצד ואם זה היה כדאי.
אינני משווה את ביבי לאיש, אני טוען שהוא פתר בעיות כלכליות בשרירותיות, בכוחניות והפיתרון בסופו של דבר לא יזכר כפתרון טוב.

נערך לאחרונה ע"י עדנאן פצ'אצ'י בתאריך 10-06-2011 בשעה 17:30.
ישן 10-06-2011, 18:06
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי עדנאן פצ'אצ'י שמתחילה ב "הוא בנה כלכלה אחרת והשאיר את..."

כן כן, עוד סיסמאות חסרות בסיס.
העובדה היא שהוא קיבל כלכלה במשבר והפך את התמונה ב-180 מעלות. מה לעשות שזה מה שמתקבל כשרואים כלכלה במיתון ובחובות ענק, ואחר כך כלכלה צומחת וצרכנית ועם אבטלה מצטמצמת. אתה בא וטוען שהוא פגע במבוגרים שעכשיו לא יכולים לעבוד (כי כמו בני 50+ היו בהיי טק מלכתחילה?) אבל הינה, האבטלה הצטמצמה. אם הוא לא היה עושה כך אלא מקשיב ליחימוביץ' ופרץ, המצב בארץ היה גרוע כמו יוון.
אגב, מוזר שאתה אומר שהוא זרק שליש מהמדינה בני ה-50+ בזמן שגם שיעור "העניים" וגם המובטלים נמוך מזה בהרבה. אם תוציא מהשיעורים הנ"ל את הערבים שגם ככה חיים בשחור ובמקומות עם עלות מחיה נמוכה יותר, או החרדים, תקבל מספרים נמוכים הרבה הרבה יותר מאלו שאתה זורק.
ישן 10-06-2011, 19:31
  עדנאן פצ'אצ'י עדנאן פצ'אצ'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.09
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "כן כן, עוד סיסמאות חסרות..."

לא זכור לי שטענתי שלפרץ חזקה על הכלכלה הנכונה. לגבי יחימוביץ נצטרך להמתין ולראות...
ההערכה הגסה שלי שבני הכמעט 50 עד 65 הינם כשליש מכוח העבודה במשק. בקרב בני ה , נניח: 48+ רבים מראשוני עובדי ההייטק והם לא פרשו מחמת מחלה או חוסר כישורים אלא מחמת מדיניות האוצר שבאה לכלל ביטוי במתן הטבות ותמריצים בתנאי שהחברה תוכיח שפיטרה אחוז מסוים מעובדיה לצרכי "ייעול". הייעול הינו מינוח המרמז על פיטורי מבוגרים משום שאחר "גילוח" השיכבה המבוגרת גויסו אחרים, צעירים. לא הוכח שסילוק מבוגרים והצבת צעירים תחתיהם העלה את תפוקת החברה. איש גם לא טרח לבדוק... נוהג זה פשה מאז שביבי היה שר אוצר וגבר ביתר שאת עם שובו כראש ממשלה.
בן 45+ לא יכול להתקבל למגזר הציבורי אלא אם כן הוא בעל פרוטקציה .
אינני סבור ששיעור האבטלה ירד. השיעור ירד בקרב אלה שהתקבלו לכלכלה הבררנית של ביבי. אלו שנותרו בחוץ אינם מוכרים כמובטלים (לא מתיצבים בלשכת התעסוקה) או שעובדים עבודות שלא הוכשרו להם בשכר ממוצע של 1500 ש"ח לחודש והם אלה שביבי נטל לעצמו חופש לשלוח ידו לפנסיה שלהם. לפיכך הם נאלצים לפדות את הפנסיה בהפסדים ניכרים וביבי יכול להכריז בקול תרועה שהוא הציל את קרנות הפנסיה.

נערך לאחרונה ע"י עדנאן פצ'אצ'י בתאריך 10-06-2011 בשעה 20:01.
ישן 11-06-2011, 09:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אנא עיין בסעיף 20 לתקנון האתר בו אתה גולש כמו גם בהכרזת פורום ספציפי זה
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי עדנאן פצ'אצ'י שמתחילה ב "גם אדולף היטלר הציל את המארק ושוק העבודה בגרמניה !"

השוואה או רמזי השוואה לנאצים ולמעשיהם אינם כלי ויכוח לגיטימי במערכת 'פרש' וכלל זה נאכף בקפידה וללא פשרות. קל וחומר במקרה זה בו בוצעה ההשוואה באופן מנותק מציר הויכוח ומגובה הלהבות בדיון.

מאחר ומדובר רק בפעם הראשונה בה בוצע הדבר על ידך הרי שנחסמת לחודשיים בלבד מכתיבה במערכת 'פרש'.

מומלץ לקרוא את התקנון הכללי אשר קישורית אליו מופיעה בתחתית הדף. אנא שים לב גם לסעיף 24 שבתקנון.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 11-06-2011 בשעה 10:03.
ישן 09-06-2011, 13:29
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

אני חייב להגיד שזה מזכיר לי קצת את האימפרייה הרומית... יותר בתור קוריוז... אבל עדיין...

נכון להיום סין, סין היא היצואנית הגדולה בעולם, הGDP שלה הוא השני בעולם (אחרי ארהב) , בקצב גידול של 10% שזה מטורף לכלכלה בכזה גודל, 20% מהיצוא של סין הוא לארהב.
חוץ מזה סין מחזיקה הרבה מאוד דולרים (חובות מארהב) והרבה מאוד נכסים מבוססי דולר. ראיתי לא מזמן פרוט של כל הנכסים הדולריים שסין מחזיקה... אני לא מוצא את זה עכשיו, אבל מדובר בסכומים מטורפים...
בנוסף לזה סין מנהלת מדיניות הגנה מאוד אגרסיבית על הדולר (בדומה לסטנלי פישר אבל באמצעים אחרים), בעיקר לתועלת שלה כמובן.

סין יכולה לפגוע מאוד חזק בארה"ב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:42

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר