לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2011, 22:09
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
התוכנית שלי להסדר הקבע.

(כאדם דתי אני יוצא מתוך נוקדת הנחה שניתן למצוא להסדר כזה היתר הלכתי).
ועכשיו לענייננו:
גבולות
גבולות המדינה הפלשתינית יהיו על בסיס קווי הארבעה ביוני 1967 עם חילופי שטחים. גושי ההתיישבות וחלקים ממה שמכונה "מזרח ירושלים" (פירוט בהמשך) יישארו תחת ריבונות ישראל.
התנחלויות
לא יפונו, אזרחים שירצו להישאר שם תחת שלטון פלשתיני יוכלו לעשות זאת.
ביטחון
המדינה הפלשתינית תהיה מפורזת מנשק כבד וכחות המשטרה שלה יהיו מוגבלים בהיקפם. בשטח ישהו כוחות זרים חזקים (עיינו ערך הכוחות באפגניסטן) שימנעו טרור נגד ישראל ויאבטחו את ההתנחלויות והמתנחלים.
ירושלים.
העיר העתיקה (כולל הר הבית), עיר דוד, הר הזיתים, השכונות היהודיות, ייתכן שגם שטחים נוספים במזרח העיר וכל מה שצריך כדי שהנ"ל לא יהפכו למובלעות יישארו בריבונות ישראל והשאר יעבור לריבונות הפלשתינים.
חילופי שטחים.
יעשו באזורי רצועת עזה, יישובים ערביים בתוך הקו הירוק וייתכן שגם בקעת ערד.
פליטים.
תינתן שיבה של כמות מסויימת וקטנה יחסית. המספרים המדויקים ייקבעו במו"מ.
---
אשמח לשמוע את דעתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2011, 22:37
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כפי שכבר נידון בעבר.. אתה מתנסח בקווים כלליים ומתעלם מהרבה דברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התוכנית שלי להסדר הקבע."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
ועכשיו לענייננו:
גבולות
גבולות המדינה הפלשתינית יהיו על בסיס קווי הארבעה ביוני 1967 עם חילופי שטחים. גושי ההתיישבות וחלקים ממה שמכונה "מזרח ירושלים" (פירוט בהמשך) יישארו תחת ריבונות ישראל.

זה הסוף של מדינת ישראל.. אינני מוכן שהגבול יהיה רבע שעה מן הבית שלי. אתה מתאר לעצמך את האויב צובא על הגדרות?

התנחלויות

מדובר בגזר דין מוות ודאי למי שנשאר..

ביטחון
המדינה הפלשתינית תהיה מפורזת מנשק כבד וכחות המשטרה שלה יהיו מוגבלים בהיקפם. בשטח ישהו כוחות זרים חזקים (עיינו ערך הכוחות באפגניסטן) שימנעו טרור נגד ישראל ויאבטחו את ההתנחלויות והמתנחלים.

הם לא צריכים נשק כבד.. הם מוכיחים זאת עכשיו. מה תעשה אם הם יפרו ההסכם ויכניסו וכוחות צבאיים לשטחם?
ירושלים.
העיר העתיקה (כולל הר הבית), עיר דוד, הר הזיתים, השכונות היהודיות, ייתכן שגם שטחים נוספים במזרח העיר וכל מה שצריך כדי שהנ"ל לא יהפכו למובלעות יישארו בריבונות ישראל והשאר יעבור לריבונות הפלשתינים.

חילופי שטחים.

בלתי נסבל לחלוטין..
פליטים.

איך תקבע כמה לפי מה? בוא ונניח - 100 אלף? אז למה לא 253 אלף?

ומי? למה אחמד יהיה זכאי עם משפחתו ואילו מחמד שכנו לא?
---
אשמח לשמוע את דעתכם.

למה אתה חושב שהם בכלל יסכימו למתווה שכזה?

ישן 09-06-2011, 20:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

שנינו יודעים טוב מאוד, שמרגע שצה"ל יוצא ממקום מסוים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "שכחתי לציין שהסכם, מבחינתי,..."

ציטוט:
שכחתי לציין שהסכם, מבחינתי, יכלול גם התחייבות מצד הכוחות הזרים שבמקרה שהם לא מצליחים במשימתם צה"ל חוזר לשטח.

מילוי החלל שנשאר ע"י כוחות "ידידותיים" ייצור בעיתיות וקושי רב לפעולה. נצטרך להתאפק ולהבליג על פעולות טרור רבות וגם כניסה בסופו של דבר תהווה בעיה ותתקל בקשיי תיאום וכד'.

ראה ערך יוניפי"ל..

ושוב, עניין הפליטים, כמה ומי?

ישן 09-06-2011, 23:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנת..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "רשמת כמה ואילו פליטים, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
רשמת כמה ואילו פליטים, אני שואל למה בכלל לתת ל"פליטים" להיכנס?

נניח שאנו נונתנים למס' מצומצם להכנס.. אז כמה

נניח הוא יגיד 100 אלף... אז אני שואל למה לא 253 אלף? איזה מס' לדעתו הוא מס' הקסם שיספק אותם?

ונניח שסגרנו על 253 אלף... יש 4.5מיליון פליטים, אז מי יהיו המאושרים (שיזכו בגרין קראד? ) למה אחמד כן ומוחמד לא?

לא רק שאני נגד החזרת פליטים, אני גם נגד החזרתם לשטחי מדינה פלס' אם חלילה תקום... כי סצנריו כזה כמו שאנו עדים לו, יחזור בענק גם אז.

ישן 11-06-2011, 15:16
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כאשר ההנהגות מתאחדות - גם אז מוצאים תרוצים"

כשאדם מאמין שהאמונה הדתית שלו תובעת ממנו לא להסכים לנוכחות שלך פה אז הוא לא יסכים לנוכחות שלך פה.

אתה יכול לדמיין מצב בו החילונים ייתנו לחרדים משהו שבתמורה לו החרדים יסכימו ששבת אחת בשנה תחשב כיום חול? גם אם נציע להם מיליארדים ונתחייב לשלוח את כל הילדים במדינה לחינוך הדתי הם לא יסכימו לוותר על שבת אחת.

עכשיו, אם חרדים לא יוותרו על שבת אחת אז למה נראה לך שהפנאטים של החמאס יוותרו על כך שכל מדינת ישראל תישאר תחת ריבונות יהודית כאשר לפי השקפתם הבלתי ניתנת לערעור זו אדמה מוסלמית שחייבת להיות תחת ריבון מוסלמי?

ישן 09-06-2011, 20:42
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התוכנית שלי להסדר הקבע."

ציטוט:
ועכשיו לענייננו:
גבולות

ומה עם האתרים הקדושים ואתרי המורשת ליהדות? מה עם חברון? מה עם בקעת הירדן?

התנחלויות

כמו שכבר נכתב, אין בכיר בפוליטיקה הפלסטינאית שלא אמר שלא יהיה מוכן ליהודים במדינתו.

ביטחון

אבל ישראל לא רוצה ולא יכולה לסמוך על כוחות זרים.

ירושלים.
אתה מודע לעובדה שכל מה שצריך בשביל שלא יהיו מובלעות יהודיות זה כל השכונות הערביות בתוך גבולות גדר ההפרדה?

חילופי שטחים.

פליטים.

מה פתאום שפלסטינאים יבואו לפה? אתה תכיר בזה שהם גורשו ושנעשה להם עוול?

---
אשמח לשמוע את דעתכם.
ישן 09-06-2011, 22:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מבחינת הפלסטינים הסדר קבע יש רק אחד - והוא לא כולל אותנו...

אנחנו יכולים להתדיין בינינו לבין עצמנו על גבולות הויתורים שלנו, אבל עליך להבין שגם אחריהם תימשך
הלחימה.

התפישה הפלסטינית את הסכסוך היא מה שראית במרון אל-ראס ובמג'דל שמס - מליוני אנשים שמאמינים
שכל הקיום שלנו הוא פשע נוראי, ורק הפסקתו יכולה לתקן את העוול שנגרם להם.
נכון, מפעם לפעם תמצא פלסטיני חכם שיסכים לחתום עימך על פיסת נייר או שתיים, שתקרב אותו אל אותו יעד
(בתמורה לכמה הצהרות ריקות מצידו) - אבל המהות לעולם לא תשתנה. אי לכך, כל פיסת נייר שנחתמת עם
הפלסטינים חייבת לשקלל מעל לכל את הצורך הישראלי שלא לוותר על גרם אחד מיכולתנו לשמור על הסדר
והביטחון בעצמנו - גם בשטחים שנמסור לפלסטינים בתחורה לפיסות הנייר.

עקרונות הכרחיים חייבים לכלול, לדעתי:
1. פירוז טוטאלי של היישות הפלסטינית - וחופש פעולה מלא לצה"ל בתוכה, במידת הצורך.
2. שליטה מוחלטת שלנו בבקעה במובנה הרחב ביותר (כולל מורדות שומרון המזרחיים), ושליטה בציר רוחב
אליה (כביש מס' 1).
3. הדדיות בנוגע לעקרון ההומוגניות שלנו כל מדינה/יישות - אם הם רוצים מדינה ערבית/פלסטינית, ללא יהודים, חובתם לקבל שכל חילופי שטחים עימנו, יהיו כאלה של שטחים מאוכלסים ערבים, שנמצאים בסמוך
לקו הירוק.
4. שליטה בלעדית ומחלטת שלנו במרחב האווירי שלהם, ופיקוח הדוק על מעברי הגבול שלהם.
5. לפחות בדור הראשון - םיקוח מלא על מערכת החינוך שם (הממלכתית וזו שבמסגדים ומדרסות), באופן
שימנע הסתה ממוסדת.
6. מניעת כניסת פליטים לישראל - ופיקוח על מספר הפליטים שנקלטים באיו"ש וברצועה. קביעת תנאי
שבמקביל לכניסת פליטים לא"י המערבית ולשיקומם פה - שאונר"|א תפורק.
7. ירושלים, מינוס שיכוני נוסייבה, דאחיית אל בריד, אום טובא, סוואחרה וכפר עקב - בשליטתנו הבלעדית.

אלה העקרונות שצריך לתבוע. הם לא יסכימו להם - אבל לבקש פחות מהם יגרום לסיכון מהותי לביטחון.

בקיצור - לא יהיה הסכם.
ישן 09-06-2011, 22:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

הוא לא רוצה לחזק את הכיבוש הוא רוצה לעקר כל יכולת שלהם לנצל
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני לא שמאלני... אני פשוט לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אני לא שמאלני... אני פשוט לא חושב שמישהו יסכים להסדר כזה...

אין לי מה להתייחס נקודתית לכל סעיף. הוא רוצה להמשיך את הכיבוש שלנו, לחזק אותו אפילו, ולתת להם אוטונומיה תיאורתית שלא שווה כלום. אני לא חושב שהם יזרמו...

אין בזה שום היגיון, עדיף כבר להמשיך את הכיבוש...

את הואקום שיווצר לאחר שנצא משם.. הוא סה"כ רוצה ליצור בעבורנו נק' חזור.. מצב קבוע שיהיה הפיך בכל רגע נתון וידרוש מאיתנו מינימום מאמץ...

ישן 09-06-2011, 23:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

פיקוח על החינוך ובצדק רב.. מערכת החינוך שלהם היא יצרנית סדרתית של מתאבדים
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה לא נכון, תקרא מה הוא..."

ציטוט:
זה לא נכון, תקרא מה הוא כתב... הוא רוצה פיקוח על מע' החינוך ועל מעברי הגבול...

אני חושב שההסדר חייב להיות אוטונומיה מלאה, אבל מפורזת מבחינה צבאית. לגבי הגבולות זה משהו אחר... גם דיי כתבתי את דעתי למטה...

אני גם באמת לא מבין את מי שטוען שיש הבדל כזה מהותי בין גבולות 67 ל 2011 מבחינה בטחונית. כל הרוחב של יהודה ושומרון הוא זניח בטנק... כל עוד אין שם כוח צבאי, זה אזור שצהל יכול לכבוש בתוך שעות... בטח עם עליונות אווירית מוחלטת, ואפשרות להכנס בקלות מצפון ומדרום...

אי פיקוח על מעברי הגבול (גם אני כתבתי לדן משהו דומה באשכולו של צ'נדלר כמה אשכולות מטה לדיון זה) המשמעות היא אחת - מעבר רפיח יראה כמו נחל אכזב לעומת נהר האמזונס - של טרוריסטים ונשק תלול מסלול שישמש אותם נגדנו..

לאחר נסיגה שלנו האפשרות להפוך את הקערה שוב על פיה תהיה קשה הרבה יותר.. (כפי שציינתי באשכול ההוא), ההיסוס יהיה גדול הרבה יותר, שכן לא נרצה להרוס את תהליך השלום. ונאלץ ליצור שוב דפוס של מתקפות ספורדיות אך בתדירות גבוהה ואי יכולת מהותית להגיב כמו מה שקורה בעזה. לקח זמן עד שבא אריק שרון בגילגולו כבולדוזר ומחק את החרפה שהורגלנו אליה בימי ממשלת ברק שעה שתקפנו מבנים ריקים לאחר התראה מוקדמת שלנו.

ישן 12-06-2011, 23:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

על אירועי יום הנכבה והנכסה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אשמח לשמוע איך בדיוק גבולות..."

ציטוט:
אשמח לשמוע איך בדיוק גבולות 2011 עדיפים על גבולות 1967 - חוץ מרמ"ג וירושלים, נכון למצב האסטרטגי היום כמובן.
כי כל עוד הגדה המערבית מפורזת מכוח צבאי, אני לא רואה את ההבדל...

לבטח שמעת..

עכשיו תאר לעצמך דבר דומה בגבולות 67...

אתה בטח לא מסוגל - זה מעורר בך חלחלה (אני מקווה)

ישן 13-06-2011, 20:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין חשש שאני אחשוד בך שאתה צודק. בכל הנושאים שהגבת עד כה, לא צדקת....
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא ניסיתי לשכנע אותך... אני..."

קשה לי לראות איך דווקא בנושא היחיד שבו אתה מצליח להודות בבורות (במקום רק להוכיח אותה מבלי להודות
בה), תיצור תקדים מסעיר ותהיה צודק דווקא בו...

בקעת הירדן (במובנה הרחב ביותר), היא אזור קריטי לאחיזה ישראלית, שכן טיפוס על כל מורדות הר, הוא
דבר קשה לטורי רק"מ. העובדה שבעיניך קרב המגננה הישראלי צריך להתחיל מכפר סבא, ולא מפצאל, היא
לא עדות משכנעת במיוחד לכך שדווקא כאן תצליח לראשונה להדהים אותי עם צדקת דבריך.

זכור, פחות "כיבוש" ו"הזוי", ויותר העמקה בחומר שאתה כותב עליו. חודשי-חודשיים של התנזרות מסיסמאות
וירידה לעומק, ואולי גם תכתוב כאן משהו נכון...

נסה ותיווכח...
ישן 13-06-2011, 21:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

למה "או" ולא "גם וגם וגם וגם וגם"?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בגלל המצווה לג'יהאד, או בגלל..."

אני מודה לך בשם התנועה הציונית לדורותיה, שאתה משווה את התפתחותה המדינית לזו של התנועה
הלאומית הפלסטינית (שכל קיומה הוא תגובה של ערביי הארץ לקיומה של התנועה הציונית - ושמהרגע הראשון
הייתה עסוקה בעיקר בלכסח האחד את השני...), אבל אם אתה מניח שבקרב העם הפלסטיני תמצא מישהו
שמוכן לוותר על הדברים שהם מאמינים בכל ליבם שאכן מגיעים להם בדין ושאכן נלקחו מהם בשרירותיות ורוע,
אזי לא נותר אלא לחייך חיוך נוגה על כך שיש אנשים שלעולם לא ילמדו...

לו רצו את כל הדברים היפים שאתה מציע להם, היו 44 שנים להסכים להם. הם לא רוצים אותם - כי ברור לגמרי
שמשמעותם היא שרוב העם הפלסטיני לא יהנה מהם - ועל כן לא יקבל אותם. ההנהגה הפלסטינית חרדה מדעת הקהל שלהם, לא פחות מזו שלנו - ועל כן לא הסכימו, גם לא בקריצה, להודיע על סיום התביעות מאיתנו בכל תנאי שהוא פחות מהתאבדות קולקטיבית שלנו (נסיגה טוטאלית וזכות שיבה מלאה).

מה שאתה מציע להם זה פתרון בינוני מבחינה בטחונית עבורנו (ויתור על הבקעה זה דבר מופרך מיסודו,
כמובן), אבל מבחינתם זה אפילו לא בדיחה. אתה מבקש מהם לזנוח את כל המאוויים הלאומיים שלהם, רק
בשביל אוטונימיה מוגבלת שלא כוללת את הדברים היקרים להם ביותר? אין חשש שיסכימו לזה. גם עמים
פחות עצבניים מהפלסטיניים היו דוחים את ההצעה. גם אנחנו, אגב. זו הצעה שמבטיחה מבחינתם את
המשך "הכיבוש"...
ישן 10-06-2011, 04:43
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
איזו התקרבות - עוד "דחיפה" קלה ותגיע לעמדות שלום עכשיו
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מבחינת הפלסטינים הסדר קבע יש רק אחד - והוא לא כולל אותנו..."

אפילו "נבטו" בך ניצנים של חלוקת עיר הקודש ירושלים ש"חוברה לה יחדיו"

1. פירוז טוטאלי של היישות הפלסטינית - כמובן !!!
2.חופש פעולה מלא לצה"ל בתוכה, במידת הצורך. - אם תהיינה הפרות בהסכם, זוהי זכותנו לשמור רבונתנו.
3, שליטה בטחונית שלנו בבקעה על פי צרכי הבטחון לאורך זמן - מחוייבת המציאות.
4. הדדיות בנוגע לעקרון ההומוגניות אין דבר כזה. מדינת ישראל תשאר תמיד הטרוגנית אלא ם בכוונתך לחזור לקווי החלוקה של כט בנובמבר 1947.
לפיכך שמירת ההדיות תושג ע"י אי מניעת יהודים/ישראלים מלהמשיך לחיות במקומות מושביהם בתוך המדינה הפלסטינאית.
5. אין לי כל בעיה עם כל חילופי שטחים. אלא העברת שטחים לידי המדינה פלסטינאית אינה כרוכה בביטול ושלילת אזרחותם של היושבים בהם. כך, שהם תמיד יוכלו לעבור ולהתגורר בתוך שטחי מדינת ישראל.
5. שליטה בלעדית ומחלטת שלנו במרחב האווירי שלהם, ופיקוח הדוק על מעברי הגבול שלהם. ראה סעיפים 1, 2, 3.
5. לפחות בדור הראשון - פיקוח מלא על מערכת החינוך שם (הממלכתית וזו שבמסגדים ומדרסות), באופן
שימנע הסתה ממוסדת.
6. מניעת כניסת פליטים לישראל - מקובל ביותר ואסור בתכלית האיסור.
7. אין למנוע את התישבות בשטחי המדינה הפלסטינאית. זכותם המלאה לחקוק חוק שבות משלהם המקביל לחוק שלנו.
8. אונר"א היא אחת המכשלות הקרדינליות המאפשרת את קיומם של פליטי 1948 לדורותיהם. את פעילותה בקרב מי שנחשב כפליט פלסטינאי חיבים להפסיק ללא כל קשר להסכם כל שהוא.
9. את ירושלים "מינוס", נעלה על ראש שמחתנו.
ישן 13-06-2011, 14:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה בדיוק העניין.. האיך.
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תמיד טענתי שאתה חולק על עמדותי אך ורק לצורך פולמוס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

אני מבין, כפי שכתבתי תמיד, שאין חילוקי דעות תהומיים בהקשר למה ( ההסדר הסופי ידוע מראש) אלא בהקשר לאיך. על פי שיטת ממשלת ישראל הנוכחית ואולי לא רק היא - שב ועל תעשה היא הדרך המובילה.
למה מחכים לשפיכת דם נוספת במקרה הגרוע או ללחץ בינלאומי מסיבי וכניעה במקרה ה"טוב".

והאיך שלך - לא כ"כ דומה לאיך שלו (למרות שאתה די מתאמץ לאחרונה).. והאיך של הפלסטינים רחוק מזרח ממערב מהאיך של מדינת ישראל...

ולמה שתהיה "שפיכת דמים נוספת"? מה קורה עד עכשיו?

והאם לדעתך הפלסטינים מסוגלים לאחרת משפיכת דם?

ישן 12-06-2011, 23:11
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "איזו התקרבות - עוד "דחיפה" קלה ותגיע לעמדות שלום עכשיו"

ציטוט:
5. אין לי כל בעיה עם כל חילופי שטחים. אלא העברת שטחים לידי המדינה פלסטינאית אינה כרוכה בביטול ושלילת אזרחותם של היושבים בהם. כך, שהם תמיד יוכלו לעבור ולהתגורר בתוך שטחי מדינת ישראל

למה פלסטין יכולה להיות יודן ריין וישראל לא יכולה להיות ערביי ריין?. אצלם זה בסדר ואצלנו זו גזענות?

בהודו ופקיסטן עשו את זה, מפולין, לטביה ליטא העבירו גרמנחם אתניים למולדתם. שתי מליון גרמנים אתניים שגרו באזור הוולגה (חלקם הוגלו למדינות הסטן אחרי מלחמת העולם השנייה) חזרו לגרמניה לאחר התפרקות ברית המועצות.

כשאתה מתעקש להשאיר את הערבים אזרחי ישראל אתה בעצם ממשייך את הסכסוך בכך שאתה מעודד אותם להגיד שזו האדמה שלהם במקום פלסטין החדשה שהיא בייתם האמיתי(אני לא מאמין בסה אישית, אני מאמין בירדן שהיא פלסטין האמיתית)

ישן 13-06-2011, 03:23
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
למה פלסטין יכולה להיות יודן ריין - לא על פי תפיסתי
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[QUOTE]5. אין לי כל בעיה עם..."

אסור להסכים למצב בו מדינה כל שהיא על פני תבל תהיה "יודן ריין" או "מוסלם/ערבס ריין" ו/או תגביל נוכחותם של בני עמים אחרים.

בהודו ופקיסטן עשו את זה ועדין חיים מוסלמים רבים בהודו והינדים בפקיסטן - באותו מהלך יצרו שתי מדינות. גם בישראל עשו זאת בעת מלחמת העצמאות שלנו, בהבדל קטן שלא כוננו שתי מדינות אלא מדינה אחת בלבד.- שלא תהינה אי הבנות לא בגללנו נמנעה יצירתה של מדינת פלסטין בעת ההיא.
במהלך מלחמות היו תנודות אוכלוסיות. אבל לאחר המלחמה לא נמעה חזרתם של מי שחפצו בזאת לארץ הולדתם.

אינני מתעקש להשאיר את הערבים אזרחי ישראל - אני מציין עובדה. כמו גם מתנגד לטרנספר של בני אדם בכל צורה שהיא ( כמובן שלא ישירה וגם לא עקיפה ).

לידיעתך הסכסוך אינו בינינו לבין אזרחי מדינת ישראל הערבים. לפיכך הצגת עמדתי בהקשר לאי שלילת אזרחות, אינה ממשיכה כל סכסוך, שאינו קיים. מי שמנסה ליצור סכסוך הוא זה המנסה בכל דרך לשלול אזרחות וטרנספר של אזרחי מדינת ישראל הערביים.
ישן 09-06-2011, 22:29
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

1. קווי 67 הם בסיס לא רע באזורים מסויימים, אבל רעים מאוד באזורים אחרים... אני חושב שהחלוקה חייבת להיות על בסיס דמוגרפי יותר...
2. בלתי אפשרי לחלוטין. מדינת ישראל חייבת להיות ערבה לבטחונם של אזרחיה היהודים באשר הם. אי אפשר להפקיר גם את המתנחלים הכי פנאטים לידי הפלסטינים...
3. כוחות זרים זה רע מאוד... הם בעיקר ימנעו מאיתנו לפעול בצורה חופשית במידת הצורך... אנחנו צריכים להתכונן לאפשרות של כיבוש מחדש במינימום של זמן אם זה ידרש... גם מול הפלסטינאים, וגם מול הירדנים בתרחיש עתידי...
חוץ מזה שכוחות זרים כבר הראו את היעילות שלהם בלבנון...
4. ירושליים חייבת להישאר יהודית, המקסימום שאפשר להסכים עליו זה לפי הקו של גדר ההפרדה עם תיקונים... בגדול מקסימום של העיר חייב להישאר יהודי בכל מחיר. לדעתי זה חלק ממהותיינו כמדינה יהודית.

5. זכות השיבה לחלוטין לא בא בחשבון, אפילו לא אחד. לפחות לדעתי. יותר מזה אני בעד סיפוח המשולש, וכל ישוב ערבי שהגיוני מבחינת טריטוריה לספח עליהם...
ישן 13-06-2011, 19:59

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שתכתוב "כיבוש" לא עוזר לי להשתכנע שיש לך מושג ירוק על מה אתה כותב..."

שיתבעו מה שהם רוצים...
אנחנו מדכאים כרגע ביעילות מרובה את כל התביעות שלהם באופן צבאי - ואפילו כובשים אותם ( ! ) , אני חושב שהכיבוש הזה הוא בזבזני, לא יעיל, ויקר, פוגע באחיזתנו כאן בגלל הדמוגרפיה, וככל שנמשיך בו כך יקשה עלינו להיפרד מבני דודינו.

אני בעד שהם יקימו אוטונומיה בשטח הזה, ושיעשו שם מה שבא להם, אם הם יביעו את הדרישות שלהם ע"י צינורות מעופפים, לא חושב שיהיה לנו קשה להתמודד עם התביעות האלה...

אתה מבין אני פשוט רוצה לחיות במדינה שפויה, ובטוחה, שהאוכלוסיה האזרחית בה לא נמצאת באיום מתמיד מפיגועי ירי, והמיקום של הגבולות והישובים הוא משהו דיי יציב, ולא עתיד להשתנות ב50 שנה הקרובות. אתה יודע... אשליה של נורמאליות.
ישן 13-06-2011, 20:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדבר היחיד שאני מבין זה שאתה חושב שכתיבת קלישאות עושה רושם על מישהו...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שיתבעו מה שהם רוצים... אנחנו..."

האוטונומיה שאתה תקים כאן שונה ממה שאני הצעתי בדבר אחד:
1. היא תכלול את בקעת הירדן.

היא דומה לה בשלושה דברים:
1. היא כוללת את י-ם.
2. היא מונעת מהם ריבונות אמיתית.
3. היא כוללת ערבים בעלי תעודה כחולה.
4. היא מפורזת.
5. הם בחיים לא יסכימו לה...

אתה כמובן לא מודע לעניינים הללו, כי אתה אוחז בסיסמאות מגוחכות כמו "אולי הסכם", שאותו שילבת
איכשהו ב"אני לא צריך הכרה שלהם" (סתירה של 180 מעלות בדיוק, אבל זו באמת הקטנה בשטויותיך היום -
חמנהאי החילוני מנצח את כל השאר בהליכה...). אתה חושב שאם תשלוף סיסמאות מצחיקות כמו
"דמוגרפיה" כסיבה לנסיגות (כאילו שהמצב הדמוגרפי ישתנה אם תיסוג או לא - הנה, את רצועת עזה עדיין
סופרים כל גיבורי הדמוגרפיה שוחרי הנסיגות, נחש למה...), מבלי להתייחס לשאלה המעניינת איך לעזאזל
נראה לך שמישהו יכול לכפות עלינו לאזרח את ערביי השטחים, ואיך הם מהווים איום דמוגרפי מבלי
שאוזרחו...

אתה מבין, אתה מצטט לי פה שברי משפטים וסיסמאות חסרי כל שחר, וכל פעם שמתבררת סתירה שלך,
אתה תוקע קלישאה כמו "כיבוש", "הזוי" ו"דמגוגיה" (באיות היצירתי שלך). זה לא רציני.
ישן 13-06-2011, 20:50

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדבר היחיד שאני מבין זה שאתה חושב שכתיבת קלישאות עושה רושם על מישהו..."

"אולי הסכם"? , אמרתי שזה מה שאני מציע כבסיס למשא ומתן. לא "זה מה שאני חושב שתהיה הצעה שהצדדים יקבלו".

חוץ מזה אימת ב3 ומנית 5.

ההבדל בהצעה הוא ב"אוטונומיה אמיתית" חוץ מצבא, - שיעשו מה שהם רוצים, בלי כניסה של צהל, בלי חינוך ובלי שום דבר אחר. כניסה של צהל זה במקרה של הפרה מוחלטת של ההסכם מצידינו במקרה הצורך, זמנית או קבועה.

דמוגרפיה היא לא רק איום על הדמוקרטיה, היא גם איום רחב בהרבה, קשה לכבוש (לשלוט על) אוכלוסיה הולכת וגדלה, שגם רוצה להתפרש על טריטוריה גדולה יותר ויותר ושואפת למדינה אוטונומית.

לא רציני... אבל לפחות משעשע...
ישן 11-06-2011, 08:55
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אין פה שום שאלה של ראליות
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ולמה אתה חושב שצריך לתת[b]..."

יש פה שאלה של מטרה.

הציבור בישראל שוכח שהמטרה של כל התהליך הזה הוא לא שלפלסטינים יהיה טוב יותר, אלא שלנו יהיה טוב יותר. המטרה היא שלמדינת ישראל תהיה לגיטימציה להיות מדינתו של העם היהודי בארץ ישראל ולחיות בשלום עם עמי האזור. לראליות אין שום קשר לכל זה.

לזכות השיבה, להבדיל מכמות השטח למדינה פלסטינית, יש בדיוק את המטרה הנגדית למטרה הישראלית. המטרה היא לא לעשות צדק היסטורי, כי אם היה צדק היסטורי הרי שליהודים מגיע הצדק הזה הרבה לפני הערבים. המטרה היא לאפשר פתרון חלופי ששני הצדדים יסכימו לקבל.

אין שום ראליות בהחזרת פליטים לשטח ישראל אחרי שיושג הפיתרון ואין גם שום מספר שהוא רלוונטי לנושא זה. כמה יוחזרו למדינה? לאן בדיוק הם יחזרו? מי יקבע מי חוזר ומי לא? למה שיוחזרו רק 100 אלף ולא 300 אלף או בכלל, למה לא כולם? הרי זה לזרוק מספר - אין כאן שום תחשיב שהוא אנליטי או הגיוני למי צריך לחזור ומי לא ולכן, אין שום דבר ראלי בזכות השיבה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:28

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר