לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2011, 20:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "השוואות בביצועים, אמינות ואבטחה בין לינוקס לווינדוס - קיים?"

לא חושב שזה נושא שאפשר להוכיח אותו.

אני אומר ככה: אני טוען שלינוקס בטוחה יותר, אמינה יותר, ונותנת ביצועים יותר טובים. מי שחושב אחרת, שישתמש בחלונות, ואנחנו ניפגש בהמשך (אם הוא יהיה מוכן להודות בטעות שלו...)

מה שכן אפשר להוכיח לך, זה שכל תשתיות הענק, ורובם המוחלט של מחשבי העל, מריצים לינוקס. גוגל, פייסבוק, to name a few...

על uptime אין בכלל מה לדבר, בלינוקס הדבר היחיד שדורש אתחול זה שדרוג קרנל (או בעיות חומרה; אבל זו לא בעייה של לינוקס). לא קיים מושג של "צריך להפעיל מחדש את המחשב בשביל לפתור בעיית תוכנה", פשוט משום שתוכנות לא מתערבות במערכת ההפעלה כחלק מהפעילות שלהן...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2011, 19:49
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "השוואות בביצועים, אמינות ואבטחה בין לינוקס לווינדוס - קיים?"

אף פעם לא הרצתי בדיקת מעבדה לפי כללי בדיקה מוגדרים, אבל התוצאות ניכרות בכל שימוש.

1. באיזו מערכת הפעלה קורה שכשאתה פותח תוכנה, או כשתוכנה דורשת למספר רגעים משאבים ניכרים או סתם מגישה למערכת הפעלה בקשת קריאה מהדיסק, כל התוכנות והמערכת קופאת?! לעתים זה לדקות ארוכות, לעתים זה לשניה או שניות בודדות.
2. למה [כמעט] כל תוכנה של מייקרוסופט דורשת יותר זכרון, צריכת מעבד ונפח מדיסק, מתוכנה מקבילה, ובייחוד אם אותה תוכנה היא תוכנת קוד פתוח?!
3. אפשרויות השליטה על מה שקורה, הרבה יותר חזקות ביוניקס/לינוקס. במערכות של מייקרוסופט המערכת מחליטה למשתמש דברים.
4. windows מלאה יותר באגים מאפשרויות. בלינוקס, נדיר שדבר לא יפעל כמצופה. וכשכן, הבאג בדרך כלל מתוקן ללא סיבוכים ותהליכי הורדה והתקנה חריגים.
5. התקנת ועדכון תוכנות נעשית בצורה אלגנטית ביותר.
6. כאמור, אין צורך לאתחל את המערכת הפעלה לאחר התקנת תוכנות.

היתרונות של לינוקס רבים, אם כי קיימות אולי שתי יתקונות ל-Windows:
1. משחקים, ואני לא מתכוון למשחקונים.
2. תפוצה והרגל שימוש - אבל דבר זה תלוי גם בידך, אם תעשה לעצמך טובה ותנסה להתרגל למערכת אחרת.

בסופו של דבר, כפי שאמרתי בתחילה, אתה פשוט עובד על לינוקס ומרגיש שהמחשב עובד, להבדיל מ-Windows בה דברים נתקעים.
הבעיה העיקרית היא ההרגל, צריך פשוט להקדיש זמן ולהתרגל ללינוקס.
ישן 17-06-2011, 13:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי KingYes שמתחילה ב "מה רע בתמיכה של שאר..."

ג'נטו היא ההפצה הכי מתגלגלת שיש, אני חושב שהם המציאו את הקונספט.

את הבולשיט של התמיכה, כדאי לא לקנות. גם למיקרוסופט יש "תמיכה". אה... רייט. אם נראה לך שמישהו יתקן בשבילך באג אם אתה קונה בפחות ממליון דולר בשנה, אתה חי בסרט. (ואת זה אני אומר לך בתור אחד שפנה למיקרוסופט בבקשת "תמיכה" [כלומר, בבקשה עם פירוט באג מדוייק, עם הגורם המדוייק לבעייה, עם מה הם צריכים לעשות כדי לתקן, וכו' {שזה הרבה יותר ממה שהפונה הממוצע היה נותן להם}], וכל זה עזר ב...יוק. לקח להם יותר מחצי שנה להוציא לזה תיקון, וזה היה באג שמסווג CRITICAL מבחינת ההשפעה שלו על המשתמשים, כאשר הושפעו ממנו, להערכתי, מעל ל 90% ממשתמשי המוצר המדובר...)

אם כבר אתה הולך על RedHat משיקולי תאימות, אתה יכול להתקין גם CentOS, הוא binary-compatible, הם מקמפלים את הכל אותו הדבר בדיוק, פשוט מוחקים את המילה "RedHat" מכל קבצי המקור, וכותבים "CentOS" במקום, ואז אין הגבלות על הפצה וכו', ולא צריך לשלם לאף אחד על שום דבר.

כמו שהבנת כבר לבד... אובונטו זה BIG NO NO, כבר עדיף להתקין Windows/IIS (כן, אתה שמעת אותי אומר את זה.)

ישן 17-06-2011, 13:43
צלמית המשתמש של KingYes
  KingYes KingYes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ג'נטו היא ההפצה הכי מתגלגלת..."

ג'נטו לא הכי מתגלגלת, הם שינו את הדעה הזו לא מזמן..
בתור אחד שמחזיק שני מערכות (אחת ג'נטו ואחת Arch), אני יכול לומר לך, שכל עדכון מגיע באותו רגע לארצ', מה שאין כן בג'נטו.. שזה מגיע רק ל-layman (זה גירסת מפתחים, בדומה ל-GIT.. או שתקרא לזה Overlays).

תחשוב עוד - שעובדה שעדיין GNOME3 עוד לא הגיע ל-portable של ג'נטו, אלא נמצא עדיין רק ב-layman. ובארצ' זה האופציה היחידה אם תרצה להתקין GNOME. ובארצ', אם תרצה להתקין GNOME2, תצטרך להוריד מה-AUR..

אישית, אני מעדיף את הדרך העבודה של ג'נטו, בגלל שאתה מקמפל רק מה שאתה צריך.. בכל חבילה אתה בוחר את הדגל הספציפי ואת התלות שתרצה אותה. כדי להתנסות איתה רק בשביל לראות עד כמה ההפצה עוצמתית.

שבת שלום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר