לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2011, 23:03
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "באמת..."

אני מניח שמוטת השליטה בו לא שונה מהותית מזאת בבסיסים אחרים. בסוף על כל X חיילים יש רס"ן, על כל X רס"נים יש סא"ל וכן הלאה.
בנבטים בעידן הכנף היה את אירוע אינוס הקטינה, עם מוטת שליטה קצרה בהרבה של מפקד הכנף..
בבסיסים קטנים בהרבה היו אירועים חמורים אחרים שפורסמו בכלי התקשורת.
אותו תמרון של טייס היה יכול לקרות בכל בסיס אחר, לדוגמה. יכול להיות שהטייס הזה רק ביצע הצ"ח בטייסת ובשאר ימיו שירת בבסיס אחר לחלוטין.
גניבות מבסיס נבטים פורסמו בהרחבה לפני מספר שנים...
טענות שכנגד אפשר למצוא בלי סוף. אם אתה חושב שאפשר לדעת בבסיס כלשהו הכל, כל הזמן, בלי קשר לגודלו - אתה טועה.
ההסתברות לריבוי אירועים מתוקשרים היא "נגד" בסיסים גדולים מגוונים, ובאותה מידה גם נגד חטיבות גדולות או פיקודים גדולים.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 12-06-2011 בשעה 23:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2011, 23:23
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "מה קורה שם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hacham_Maimon
לפני מס' חודשים דווח על כך שהבסיס בתחתית ליגת המשמעת בצה"ל ומפקדו זומן ל-"זובור" בפורום מטכ"ל. למרות ה-"זובור" המצב לא השתפר.
אח"כ דווח על טייסים שביצעו תמרון אסור בעת אימון ונכלאו/קורקעו.
ועכשיו זה.
מישהו יכול להסביר?

זה אכן בסיס מורכב מאוד ותמיד היה..
דווקא היו שם ארועים אחרים, מוזר שאתה נטפל דווקא לשטויות..
היה שם את תאונת היסעור למשל
ההשתוללות הזאת של הטייס היתה ממש מינורית..
הזובור אצל הרמטכ"ל זה לא באמת ארוע וזה גם הוסבר בעבר., יש שם הכי הרבה דו"חות משמעת כי יש שם ניידת קבועה ושוטרי מצ"ח קבועים וזאת לפי החלטה של מפקד הבסיס...

הארוע שמתואר כאן נשמע בעיתי,, אבל כרגיל חסר פרטים כדי לדעת..
בסוף, המפקד של הבסיס המורכב הזה הוא כנראה הקצין והמפקד המוכשר ביותר בשנים האחרונות בחיל האויר (יחד עם רל"א הנוכחי אני מעריך..שניהם המטאורים של השנים האחרונות) וזאת הסיבה שהוא קיבל את הפיקוד על הבסיס המורכב הזה...בעיות תמיד יהיו שם דרך אגב...זה באמת בסיס מפלצתי...

ישן 06-12-2012, 18:49
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אין לזה סוף, אפילו הפולנים צוחקים עלינו...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "מה קורה שם?"

Z Izraelskiego lotniska skradziono kilka silników do F-16! To już druga ostatnimi czasy taka "wpadka"! W zeszłym roku z innego lotniska w tajemniczych okolicznościach "wyparowały" części zapasowe do F-16 i F-15 ,które znaleziono w pobliskim skupie złomu! Od wczoraj Izraelska policja robi naloty na firmy skupujące złom!
-Pozdrawiam!

מציע שמפקד הבסיס יקרא בעצמו. פשוט בזיון רודף ביזיון.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 13-06-2011, 08:00
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
נכון, איפה הביקורת?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "אני חושב שאתם מפספסים את החלק העצוב באמת"

... ובכלל מה עושים עם הגרוטאות? האם מחזירים ליצרן או שזורקים בצד ללא שימוש. אז ברור שאף אחד לא סופר את המנועים המשומשים. ייתכן והיו עוד מקרים דומים בעבר וכמה אנשים עשו קופה יפה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 14-06-2011, 17:08
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שוב החוסר הבנה הזה בין שני המושגים...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "באמת?"

מאיפה להתחיל...
טעות מספר 1 - המינוחים - FMS הוא שם קוד למכירת ציוד צבאי אמריקני לכל מדינה בעולם... גם שמכרו לישראל טילי הוק ב 1964 זה היה במסגרת עסקת FMS... אין קשר לצורת המימון... אתה כנראה מבלבל בין FMS ו FMF....
טעות מספר 2 - התאריכים - ה F-15 נרכשו ב 1975 והגיעו לישראל בדצמבר 1976 וגרמו להפלת הממשלה... ולא ב 1977...
טעות מספר 3 - הקונטקסט - הסיוע האמריקני לישראל (אזרחי וצבאי, מאז 2009 צבאי בלבד) נקבע במסגרת הסכמי קמפ דויד, שנחתמו אפעס בסטפמבר 1978 ולאחר מכן הסכם השלום במרץ 1979, קרי כמעט 4 שנים אחרי הזמנת ה F-15...
טעות מספר 4 - צורת המימון - בין 1971 ו 1979 חלק מהציוד הצבאי האמריקני נרכש גם בעזרת הלוואות, אותן מדינת ישראל מחזירה (וממחזרת) עד עצם היום הזה במטבע מקומי טבין ותקילין, אז בלירות, כיום בשקלים. לאורך השנים הומרו חלק מקצת ההלוואות למענקים ומקצתן התבטלה לגמרי (בעיקר בנקודות דרך עיקריות כמו עסקת החבילה של 1985, מלחמת המפרץ 1991, הערכויות צה"ל מחדש באיו"ש אוחז"ע במסגרת הסכם אוסלו וכו') עם זאת גם מקץ 3 עשורים חובנו לדוד סאם בגין שיקום והרחבת הצבא שאחרי מלחמת יוה"כ עדיין עומד על מספר מיליארדי דולרים!
ישן 14-06-2011, 17:49
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אתה אולי צודק, אבל זה לא משנה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "שוב החוסר הבנה הזה בין שני המושגים..."

המחויבות הישראלית כלפי ממשלת ארה"ב בגין העסקאות הללו נגזרת מהרישיון שבאמצעותו קיבלה ישראל את האמל"ח. רכש ישראלי של ציוד לחימה (Defense Articles) מותנה בקבלת רשיון של מחלקת המדינה. רכש של פריטים המוגדרים "דו שימושיים" (dual use) מותנה בקבלת רשיון של מחלקת המסחר. כל נושא הרכש הביטחוני מוסדר בחוקים אמריקאים, כמו ה- Arms Export Control Act ובתקנות, כמו ה- ITAR (International Traffic in Arms Regulations. בכל החוקים, התקנות והרשיונות הללו יש תנאים המגבילים את התנועה של פריטי הרכש בזמן שהם בשימוש של המדינה מקבלת האמל"ח וגם בסיום שירותם במדינה הזו.
הכלל הבסיסי הוא שמה שנרכש בארה"ב ברישיון לא יכול להחליף ידיים בלי אישור מוקדם. גם גריטה של ציוד שנרכש ברישיון צריכה להתבצע על פי נהלי הממשל.
כל מה שאני אומר כאן נכון להווה. יתכן שבשנות ה- 70 הפיקוח האמריקאי היה ליברלי יותר, אבל גם יכול להיות שלמרות שתנאי הרישיון משנות ה- 70 היו פחות דרקוניים, הפריטים המדוברים עדיין כפופים לחוקים ולתקנות כפי שהם קיימים היום. אני אשמח לשמוע שמישהו בצה"ל או במשרד הביטחון בדק את הנושא הזה והגיע למסקנה שהכל בסדר ולכן החליט שאפשר למכור את הברזלים שפעם היו אמל"ח לגורמים אזרחיים.
ישן 14-06-2011, 20:58
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
אני בספק
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "אתה אולי צודק, אבל זה לא משנה"

יש אובדן ידע מערכתי לאורך השנים, אפילו לגבי הסכמים/מגבלות חדשים יחסית... לעתים מדובר בהחלטה מודעת / סיכון מחושב (למשל שימוש ב F-16 לתקיפת הכור למרות התחייבות שניתנה שלא לעשות כן, מה שהוביל לסנקציות) ולעתים מדובר בשכחה גרידא/חוסר שימת לב לפרטים/רשלנות. אתן לך דוגמא.

לקראת סוף 1993 הסכים לזלי אספן, שר ההגנה הנכנס של ממשל קלינטון החדש, לספק לישראל לפנים משורת הדין את מערכת ה MLRS המתקדמת, וזאת בתנאי שלא יעשה בה שימוש התקפי אלא בעת מלחמת מגן, באזורים דלילי אוכלוסין ובתיאום מוקדם מול האמריקנים (שוקה דורפמן קתמ"ר דאז שכנע את בכירי המטכ"ל שמדובר "נשק פלא אמריקני, שדי במטח גדודי בודד שלו כדי לכלות פוג' סורי שלם" ולבטל בכך בהינף יד את יתרונו הכמותי של האויב ברגלים ונ"ט).

נו וואלה, אז התחייבו

בפועל מקץ תריסר שנים נעשה במלחמת לבנון השנייה שימוש למכביר ב MLRS שלא על פי הסיכומים והדבר הביא למתיחות על גבול המשבר עם הממשל האמריקני (אנשים מוזרים הם היאנקים, אוהבים לעמוד בהסכמים). אחרי המלחמה הדבר "התגלה לפתע" לרמטכ"ל והפצ"ר דאז, שטענו שלא ידעו ולא אישרו את השימוש מראש כמתחייב (למרות שהדבר שודר בטלוויזיה בזמן אמת...), מה שגרר מתיחות על מתיחות גם בתוך הצבא עצמו, ויש הטוענים שהפרסום היה הקש ששבר סופית את גב הגמל האלוף במיל' אודי אדם. בפועל בגלל הבלאגן של המלחמה ובזמן הרב שעבר (כולל תחלופת אנשים), איש כנראה לא העלה על דעתו לפשפש בהסכמים ולבדוק מה מותר ואסור.
ישן 13-06-2011, 14:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "מגרשי הגרוטאות נמצאים בתוך..."

אולי לא הבהרתי את עצמי.
נניח שהמנועים היו במצב של גרוטאות ממש. טון ברזל עולה להבנתי פחות מ-1000 ש"ח, כלומר כל מנוע כזה שווה פחות מ-1500 ש"ח. נניח ונהג משאית שמביא חומרי בניה לבסיס שמע מחבר שלו שמשרת שם שיש ברזל זרוק במגרש הגרוטאות של הבסיס, לא חושב פעמיים, קופץ לשם, מעמיס מנוע או 8 מנועים, יוצא מהבסיס ונוסע למכר שלו, בעל מגרש גרוטאות ליד אשדוד. כמה "מעקב מנהלתי" היית מוכן להשקיע בלמנוע דבר כזה? בבסיס יש הרבה פריטים יקרים בהרבה (גנרטורים, טלויזיות, ציוד כושר, מזגנים, מחשבים, כלי רכב)- על כולם תשים "מעקב מנהלתי" שיימנע גנבה ע"י מישהו מהבסיס?

אם יסתבר שהמנועים היו בעלי ערך רב יותר, או שהגנבים היו צריכים לפרוץ לבסיס- אני מסכים שיש כאן בעיה.
ישן 13-06-2011, 15:19
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם זה נמצא בתוך הבסיס - מי שנכנס להעמיס את הדברים האלה היה חייב לעבור בש"ג"

ואתה באמת רואה את השומר בש"ג בודק את המטען של כל משאית שיוצאת מהבסיס? בסיסים של חיל אוויר הם בסיסים ענקיים עם תנועה ערה מאוד בש"גים.

אצלי ביחידה היה חייל (נהג) שנכנס לבסיס עם הרכב כל שבוע, וכל שבוע היה יוצא עם הבאגז' מלא בדלק גנוב. אחרי שהתחילו להיעלם גם דברים מהמועדון התחילו בחקירה ובסוף יום אחד חיכו לו בש"ג ותפסו אותו על חם. מצ"ח מצאו בבית שלו מעבר לדברים שהוא גנב מהמועדון גם כלי עבודה חדשים בשווי של עשרות אלפי שקלים שהוא גנב מהיחידה.

השומרים בש"ג תפקידם למנוע כניסה של גורמים לא רצויים, לא יציאה. נראה לי שגם אם יעשו ביקורות מדגמיות של רכבים שיוצאים מהבסיס זה יהיו אנשי אבטחת מידע/רס"ר/מצ"ח שיעשו את זה.

ישן 19-06-2011, 01:12
  DenisTs DenisTs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל DenisTs
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מאיפה? ממה שיש לו בין האוזניים..."

היי חבר.
בדיוק שבוע שעבר סיימתי את משימתי כשומר בש"ג בבסיס הנ"ל.
זוג עניים ממש לא עושה את העבודה. התנוע בש"ג הבסיס לא תבייש את הכניסות הראשיות לת"א... ככה ש"קצת" קשה לעקוב אחרי כל משאית שיוצאת מהבסיס. ובטח שלא לבדוק כל אחת. סה"כ בסיס צבאי. המון ציוד נכנס והמון ציוד יוצא.

לגבי ההובלה ממה שידוע לי בשביל כול שני מנועים צריך נגרר סמיטריילר. איך הוציאו את כל המנועים...אלוהים יודע(או מצ"ח...).

לגבי רצף הפדיחות. השמוע אומרת שמישהו בתקשורת מאוד לא מחבב את המב"ס לחן שומעים על הבסיס יותר מהשאר...

[IMG][/IMG]
http://www.flickr.com/photos/denistsimbaluk
כִּי תֵלֵךְ בְּמוֹ אֵשׁ לֹא תִכָּוֶה וְלֶהָבָה לֹא תִבְעַר בָּךְ

נערך לאחרונה ע"י DenisTs בתאריך 19-06-2011 בשעה 01:15.
ישן 14-06-2011, 17:59
  asaf572 asaf572 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אולי לא הבהרתי את עצמי. נניח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אולי לא הבהרתי את עצמי.
נניח שהמנועים היו במצב של גרוטאות ממש. טון ברזל עולה להבנתי פחות מ-1000 ש"ח, כלומר כל מנוע כזה שווה פחות מ-1500 ש"ח. נניח ונהג משאית שמביא חומרי בניה לבסיס שמע מחבר שלו שמשרת שם שיש ברזל זרוק במגרש הגרוטאות של הבסיס, לא חושב פעמיים, קופץ לשם, מעמיס מנוע או 8 מנועים, יוצא מהבסיס ונוסע למכר שלו, בעל מגרש גרוטאות ליד אשדוד. כמה "מעקב מנהלתי" היית מוכן להשקיע בלמנוע דבר כזה? בבסיס יש הרבה פריטים יקרים בהרבה (גנרטורים, טלויזיות, ציוד כושר, מזגנים, מחשבים, כלי רכב)- על כולם תשים "מעקב מנהלתי" שיימנע גנבה ע"י מישהו מהבסיס?

אם יסתבר שהמנועים היו בעלי ערך רב יותר, או שהגנבים היו צריכים לפרוץ לבסיס- אני מסכים שיש כאן בעיה.

במנועי סילון קיימות מתכות יקרות מאוד כמו טיטניום, שמחירם הרבה יותר מ 1000 ש"ח לטון
ישן 13-06-2011, 14:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מחדל אבטחה בחיל האוויר: עבריינים גנבו מנועי מטוסים"

לא ראיתי בגוף הידיעה שום פרט שמחזק את הרושם שנגנבו מנועים. לכל היותר מוזכרים פרטים שיכולים להתפרש כרכיבים בלתי שמישים שהיו באתר אחסנה לפני גריטה, כמו שלמשל תמונות האילוסטרציה יובילו את הקורא להאמין.
האם בהתאמה לאמירה"חלקי טילים ופצצות" המכוונים לקונוסים מעוקמים האמירה "מנועים" מתייחסת לחלקים באיכות דומה של מנועים?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-06-2011, 15:12
  משתמש זכר porsche911 porsche911 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מחדל אבטחה בחיל האוויר: עבריינים גנבו מנועי מטוסים"

מ"ישראל היום":

"בחיל האוויר מעריכים כי ככל הנראה הגניבה בוצעה על ידי סוחרי מתכות שהורשו להיכנס לבסיס.
סוחרים אלה קיבלו כנראה אישור להיכנס לבסיס תל נוף בעקבות הסכם שלפיו הם יפנו מתכות ישנות של חיל האוויר בתמורה לתשלום.
אלא שחלקי המנועים של המטוסים הישנים לא היו אמורים להילקח על ידי סוחרי המתכות, וככל הנראה המחדל היה בכך שחיל האוויר לא ליווה את הסוחרים שנכנסו לבסיס כנדרש ולא פיקח עליהם, ואילו הם מצידם לקחו את חלקי המנועים ללא אישור."

"גורם צבאי אמר אתמול כי המקום שבו מונחות הגרוטאות מופרד מהבסיס, כך שהסוחרים לא היו יכולים להיכנס לבסיס ולקחת משם פריטים נוספים ומסווגים יותר."

"בחיל האוויר ציינו עוד שהאמריקנים עודכנו בדבר גניבת חלקי המנועים"
ישן 13-06-2011, 21:31
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05

ברגע שאני שומע את צירוף המלים "מגרש גרוטאות באשדוד" בהקשר של צו"ב נהיה לי רע...
אני לא רוצה להמר על שם המפעל, אם כי אני חושב שאהיה צודק, אבל לא פעם הזדמן לי להגיע לשם לטפל בתחמושות שהגיעו לשם כחלקי מתכת ורק בנס לא נהרג שם מישהו.(פעם אחת לאחר שהתפוצצה תחמושת בתנור והוזמנו ע"י חבלנו מ"י)
יותר מזה-
כשהגעתי והפנו אותי לאחראי, הוא פשוט הראה לי איפה הערימה של פצמר"י התאורה, איפה ערימת בידונים ועוד ועוד. העובדים סידרו את זה שם לפי סוגים.... פשוט הזוי!!!

אין ספק שצריך לסדר את הצד של צהל/חיל האויר בעניין הזה אבל בהחלט צריך לקנוס גם את הצד המקבל. מדובר בחיי אדם.
ישן 14-06-2011, 16:16

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Ride שמתחילה ב "בכלל בעיה בצהל אני תמיד הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ride
בכלל בעיה בצהל אני תמיד הולך כמעט בכול בסיס אני קולט מקומות שאפשר להכנס לבסיס ולקחת טנק ומבלי שירגישו.... אין אפשר לגנוב כול כך הרבה ציוד מחדל רציני עם הגעיו למנועי מטוסים בספו של דבר ימצאו את הדרך למסמכים מסווגים ולנשק מתקדם.

זה שאתה יכול (אני מעריך שבאישור..) לא אומר שאחרים יכולים ושקל לגנוב...
מנועים ישנים זה לא מסמכים מסווגים ולא נשק מתקדם..עליהם שומרים הרבה יותר טוב..
להשתפר בזה כדאי ובכל זאת..גניבות היו תמיד ויהיו תמיד, לא רק אצלנו שמחבבים כל כך את ההלקאה העצמית אלא בכל צבא בעולם..
המומחים כבר סיפרו לנו שאילו רק היינו כמו האמריקאים הכל היה מסודר...הממ כן, אצלנו גנבו מהצבא מנועים ישנים, לא שימושים ולא מסוכנים...ואצלם גנבו...6 מיליארד דולר מזומן...כן כן ..תקרא שוב..6 מיליארד....נקסט.
http://news.yahoo.com/s/yblog_thelo...tion-funds-lost

ישן 15-06-2011, 11:28

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "האיש לפניך כותב כתיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
האיש לפניך כותב כתיבה ביקורתית, ואתה קורא לזה 'הלקאה עצמית',
אולי אתה זה שחובב את ההלקאה העצמית ?
וכחובבי ההלקאה העצמית, דחפת לפה סיפורי אמריקה,
מי שעניים בראשו,לא צריך השוואות אילו,
צריך שכל ישר שיבין כי צריך לשפר פה משהו.
האיש לפניך רוצה לגרום לשינוי,
אתה רוצה להגן על הקיים.

תודה על הניתוח הפסיכולוגי המעמיק..לא הבנתי מה כתבת אבל ממשפטיך המעטים שכן אני רואה שלא הבנת אותי..
לא אמרתי שלא צריך לשפר, תמיד טוב לשפר..השאלה היא את מה, המשאבים מוגבלים וזה שהיתה כתבה בעיתון שהנתונים בה לחלוטין לא ברורים והארוע לא ממש ידוע לא אומר שדווקא שם זה איפה שצריך להשקיע וששם יש באמת "מחדל"...יש דברים שמדאיגים אותי הרבה יותר ושיש הוכחות גדולות הרבה יותר שצריך לטפל בהם מאשר כמה חתיכות מתכת שנגנבו או לא נגנבו בשנה לא ידועה מבסיס תל נוף....ובהם אני מקוה באמת שמטפלים...בשיפור השמירה על ציוד לא חשוב בבסיסים..כן, אני מקוה שגם בזה נשתפר קצת..וממה שאני רואה האמת משתפרים באבטחת הבסיסים כל הזמן..אבל זה לא הדבר שהכי מטריד אותי....
את הסיסמאות הנבובות ואת המנדט על עיניו בראשו אתה יכול לחסוך ממני, אני יודע שאתה יותר חכם ומוכשר ממני וממפקד הבסיס...את זה כבר הוכחת בכמה סיסמאות מפוצצות, אז קדימה, אפשר לחזור לדיון הקורקטי.

ישן 05-12-2012, 23:16
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל פרסום ראשון: מנועי F-16 נגנבו מבסיס במרכז הארץ

ישן 06-12-2012, 05:13
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי dj skyline שמתחילה ב "לפי "ואללה" זה אירוע ראשון..."

וזה מצטרף לשורה ארוכה של מעשים דומים, גניבת פגזים, גניבת סופות, אינספור של גניבות בשטחי האש , כשאין פחד מענישה אמיתית האומץ גובר...
צריך לטפל בבעיה הזאת בעדיפות ראשונה, בשקט ובאלימות, את הגנבים הבדואים בדרום אפשר לתקוע כבר בשטחי האש ולהמציא סיפור על תאונה וכו'...אם יסתבר שגנבים ישראלים\יהודים גנבו מנועים של אף 16 אז אפשר להעלים גם אותם, אנשים אלה הם כמו מחבלים לכל דבר, הם פוגעים בבטחון המדינה ואין לי שום בעיה מוסרית לפגוע במי שפוגע בבטחון ישראל.
הנה האשכול שחיפשת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F0%E1%E8%E9%ED

ישן 06-12-2012, 21:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "וזה מצטרף לשורה ארוכה של..."

נצל"ש-
ציטוט:
צריך לטפל בבעיה הזאת בעדיפות ראשונה, בשקט ובאלימות, את הגנבים הבדואים בדרום אפשר לתקוע כבר בשטחי האש ולהמציא סיפור על תאונה וכו'...

מה לעשות שאין דבר כזה "טיפול בבעיה בשקט ובאלימות".
לעולם לא ניתן לפקח שהגוף המטפל אכן מגביל את עצמו למשימה שתוכננה, או פועל באופן חשאי באמת. תמיד העסק יתפרסם, ואז למפקד תהיה דילמה- האם להפקיר את פקודיו, להפיל את העיניין על מישהו אחר, או לקחת את האחריות (הפלילית) על עצמו. הנזק גדול מהתועלת.
למשל: האם צה"ל התחזק או נחלש מההוראה "החשאית" "לשבור ידיים ורגליים"? האם פרשת השב"כ, בטווח של שנים בודדות, חיזקה או החלישה את השב"כ?

צריך פשוט לפעול בדרך הישנה והטובה: לעקוב אחר הכסף, להקצות משאבים לחקירות, תביעות ואבטחה, לדאוג לשינויי חקיקה וכו'.
ישן 06-12-2012, 08:22
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פרסום ראשון: מנועי F-16 נגנבו מבסיס במרכז הארץ"

מנועים? הם התכוונו לחלקי מנועים.
זה לא מוריד מחומרת המעשה, אבל כדאי לדייק בפרטים.
מנוע F-16 שוקל 1.7 טון, אורכו כ 4.8 מ' - בשביל לגנוב דבר כזה צריך סיפור כיסוי שיאפשר הכנסת משאיות עם מנוף, פתיחת מחסנים, העמסה וכד'

אבל גם זה לא דימיוני, ב 2006 בזמן עבודות בניה בבסיס נבטים ניכנסו גנבים עם רכב גרר וגנבו חלקים מציוד הנדסי שהיה שייך לקבלנים שעבדו במקום בשביל חיה"א.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/071/857.html

לפני כשנה וחצי נימצאו באשדוד חלקי מטוסים, חלקי טילים ופגזים (היו מיועדים לגריטה) בתוך אתר גרוטאות מתכת אשר ככל הניראה נגנבו מבסיס תל נוף
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4076614,00.html

אגב, גם אז בתקשורת התלהמו "מנועי F-15 נגנבו מתל נוף"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4081207,00.html

מצ"ח מבצעים חקירה יחד עם המשטרה, יגישו את הממצאים לפצ"ר/פרקליטות ואחר כך מה?

ישן 20-12-2012, 12:07
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "..."

אמיל, ניסיתי למחות על הקלות שבה הפושעים האלה מבצעים את מעשיהם.
צריך להיות ברור לכל שיחיד או קבוצה המסוגלת להיכנס ולצאת ללא פגע מבסיס ח"א [ועוד עם מנוע סילון], או לגנוב דלק מבסיס צבאי, יכולים לעשות כל דבר שברצונם.

מתי צה"ל יתעורר? כאשר גנבים יצאו עם מטוס F-16 מטייסת מודממת (למשל)?
כאשר פלוגת בנות (נגיד בקורס מש"קיות ת"ש) יתעוררו בלילה שבין שישי לשבת במהלך שבת שמירות בבסיס, ויגלו שאלמונים חדרו לבסיס וגנבו להן את כל הלבנים המשומשים?

אני רק מנסה למחות על ההפקרות שבטיפול, או יותר נכון של אי-הטיפול של המדינה בפושעים ושל צה"ל באבטחת הבסיסים שלו.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 20-12-2012 בשעה 12:10.
ישן 20-12-2012, 12:20

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אמיל, ניסיתי למחות על הקלות..."

ראשית בוודאי שצריך לקחת זת ברצינות, כל כך אין ויכוח.
לעניין הספציפי ראה שערבבו כאן כמהכמה ענינים בשרשור הזה שלא לגמרי קשורים.
את הדלק לא גנבו מקו קצאא, לא מצה״ל... את המנועים גנבו מצה״ל.
עם כל ההסכמה העקרונית שיש לי איתכם צריך לזכור שההנחה שאתם יוצאים ממנה לא בטוח נכונה.
זה שאפשר לגנוב מנועים ישנים לא אומר שאפשר לגנוב מטוסים או פצצות. בדיוק כמו שעל אזרח מן השורה יש אבטחה מסוימת, על שר יש יותר ועל ראש הממשלה המון ככה בדיוק עושים בצהל ובכל מקום שיש אמצעים מוגבלים ( פרט לנו כמובן גנרלי הפורום.. אצלנו תמיד אמצעים בלתי מוגבלים
הארועים שכתובים כאן הם ללא ספק נורה אדומה, לא בטוח שאפשר לטפל בהכל ( לא מבין בזה מספיק) ובוודאי שעל הנכסים החשובים באמת אסור שתהיה הפקרות אפילו קטנה, אין לנו ויכוח. בסוף בפרקטיקה צריך להחליט כמה שומרים וכמה כסף על אבטחה יש במנועים שהוצאו משימוש וכמה בפצצות ובמטוסים ואני ממש לא בטוח שזה אותו מספר ושההנחה שלכם נכונה.
ברמה העקרונית אני כמובן מסכים עם הכיוון שציינתם כאמור.

ישן 20-12-2012, 07:27

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "אתה לא חושב שיש הבדל בין להגן..."

בנג'ו ואמיל, תפישת המחשבה שלכם כ''כ מוטעית..הראש שלכם עובד כבר מזמן רק על מגננה ולא על התקפה.אמיל בכלל לא תופס שאם אפשר לדפוק את הדלק אז אפשר גם לדפוק מטוסים, ואני מבטיח לך שאם צה''ל לא יתעשת זה אכן יקרה..
לגבי הטענה של בנג'ו שקשה יותר להגן על קו ארוך מאשר על האנגרים..את מי זה מעניין? מה, אנחנו הצבא הצרפתי באלג'יריה שהיה מסוגר במצודות ולא יצא מהן?
למה לא תוקפים את הגנבים בביתם? הרי כולם, כולל משטרת ישראל יודעים בדיוק את זהות המחבלים האזרחיים,לפחות את היישובים מהם הם פועלים.
האשכול הזה, גורלו להיות מוקפץ שוב ושוב כל עוד לא יטופלו ה"גנבים כי הם סובלים מקשיי פרנסה" ביד קשה, חייבים להתייחס אליהם כאל מחבלים לכל דבר..
הבעיה היא שדור שלם של אנשי צבא ושוטרים, או שהם פוחדים מכל מיני "ארגוני זכויות" למיניהם או שהם שכחו מה זה להגדיל ראש, במקביל מערכת הענישה בישראל היא חממה לעבריינים ולפעמים נדמה שהיא מעודדת פושעים להמשיך במעשיהם, אני מבטיח לכם (שוב) שאחרי 1-2-3 גנבים כאלה שיחוסלו על גדרות צאלים או נבטים מעשי הגניבות האלה ייפסקו, צריך רק החלטה של ראשי הצבא וגיבוי מהדרג המדיני..

ישן 20-12-2012, 08:27
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "בנג'ו ואמיל, תפישת המחשבה..."

אתה מכיר את זה שפעם נפוליאון העיר לאחד הגנרלים שלו כי הוא בונה מערך למניעת הברחות ולא מערך טוב? אז בפראפראזה אפשר להגיד שזה פשוט בלתי אפשרי להגן על כל צינור הנפט הזה בצורה הרמטית, יש לך חברת אבטחה ויש לך גם צבא שמנסה להגן על הקו אבל זה פשוט להפוך את הצבא שלך לצבא נגד פשיעה ולא צבא שאמור לשמור על המדינה כנגד סוריה ומצרים...

אני מסכים שיש בעיה עם הגנבים ושזה נובע מהיבטים שהם לא השרדותיים נטו, אני מסכים איתך שמערכת הענישה בישראל כנגד פושעים היא בדיחה וצריכה להיות הרבה הרבה הרבה יותר קשוחה, מצד שני גם אם תעלים את הבדואים אני לא בטוח שלא תהיה לך יותר פשיעה, גם אם זו תרד דראסטית ואין לי ספק בכך בסופו של דבר מה שעובר בצינור הזה זה כסף... וכמו שאתה לא יכול להגן על בנק הרמטית ככה אי אפשר להגן על ציוד צה"לי הרמטית.

אם תשים לב, אני מסכים איתך בכמעט כל הדברים, צה"ל הוא בדיחה בהרבה מקרים ומערכת הענישה פה היא עוד יותר בדיחה, אין ספק שצריך שיפור אבל בחייאת מרקו, לא צריך לשבת שבעה.
ישן 20-12-2012, 10:03

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "אתה מכיר את זה שפעם נפוליאון..."

קודם כל אני שמח שאנחנו מסכימים על הרבה דברים.. , אבל אתן לך דוגמא מהזמן הממש אחרון לגבי טיפול בגנבים, לפני יומיים שלושה הראו בחדשות איך נגנב עדר כבשים מחוות שדה בר..הצבא לא הסכים לחתור למגע ולהכנס לכפר אז בעל העדר הביא גשש משלו ויחד הם איתרו מערה עם שני חמושים ששומרים עליה, החמושים הבחינו בהם וברחו והם החזירו את העדר הביתה בשלום..עכשיו, איך זה קשור לצבא ובטחון?
אם צה''ל היה מבין את הקשר בין מחבלים אזרחיים לבין מחבלים בטחוניים אפשר היה לחסל 2 חמושים וליצור הרתעה מסוימת, אני לא אומר של ע ו ל ם לא יהיו גניבות מבסיסים אבל אם הגנבים יידעו שהם מסכנים את חייהם ואם חיילי צה''ל יידעו שיש להם גב איתן ושהם לא יככבו אצל אילנה דיין כמו אותו סרן שהיא הקיזה את דמו אז ורק אז התמונה תשתנה..
היום קיימת הפקרות כמעט טוטאלית, בכל יום יש מאות גניבות חקלאיות שאפילו לא מדווחות,יש לי 2 מכרים שהם בעלי חוות והם שומרים בלילות כמו שלא שמרו אפילו בטירונות..לדעתי וזאת דעתי האישית בלבד היום בו אזרחים ייקחו את החוק לידיים הוא לא רחוק לצערי.
http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=51993

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:24

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר