לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2011, 18:58
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי V.G שמתחילה ב "מה אנחנו חושבים על הגרים באמת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי V.G
היי,

מעניין אותי לדעת איך בנאדם שתופס את עצמו כדתי מסתכל על הגרים.
האם גר הוא כמו כל יהודי?
האם בחור צעיר היה יוצא ובסופו של דבר מתחתן עם גיורת ולהפך בחורה יהודיה דתייה יוצאת עם גר?
האם כהורים היה מפריע לנו שהילדים שלנו יתחתנו עם גרים?
ברור שברמה התאורטית בנאדם שהתגייר הוא יהודי לכל דבר, אבל בשל המצב היום עם הגיורים המקלים יחסית זה משנה משהו בהשקפה על הגרים.
האם יש הבדל בין גר מזרע ישראל (אבא יהודי) לבין משהו שאין לו שורשים יהודים?

אפשר לומר שיש הרבה גרים ששומרים תורה ומצוות בצורה יותר אדוקה (ויעילה, בגלל שהם למדו) מאשר הרבה יהודים מלידה.
הייתי מנסח את שאלת פותח האשכול אחרת ואפילו שואל את השאלה הבאה:
כהורים דתיים, הייתם רוצים שבנכם יצא עם בחורה גיורת ודתית או יהודיה מלידה אבל פחות אדוקה במצוות?
בלי להכליל חו"ח...
חזרה לפורום
ישן 11-10-2011, 12:08
  danidin77 danidin77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.11
אני גר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי V.G שמתחילה ב "מה אנחנו חושבים על הגרים באמת"

מוגדש לכל מי שחושב שתהליך גיור זה בולשיט .
קודם כל יש גיור ויש גיור.אם עוברים גיור דרך בית הדין הרבני זה מאוד לא קל וזה תהליך ממושך. אם עוברים תהליך מזורז (כמו בצה"ל) כאן אין לי מה להוסיף לא עברתי כזה אך שמעתי מאלה שכן עברו שזה לא בעיה בכלל.
ניסיון שלי הוא כזה.
תהליך גיור מלא לקח לי בין שנתיים וחצי עד 3 שנים עד קבלה לעם.שנה ראשונה אתה לומד 2-3 פעמים בשבוע בקבוצה.לומד כל מה חייב לדעת יהודי.הלכות וחגים ומנהגים ותפילות ורבנים וצדיקים ומה לא..
אחרי זה יש תקופה של מעשה.אתה לא הולך לשיעורים של מתגיירים אבל חייב אם אתה רציני לחיות כמו יהודי כשר.להתפלל 3 תפילות,ללכת לשיעורי תורה וכו'.
אחרי זה יש בית הדין. 3 דיינים חוקרים אותך האם אתה ראוי להיות יהודי. שואלים הרבה שאלות כמו " האם כל יהודי יכול להתפלל לה' והוא ישמע אותו? " ואז תשובה חייבת להיות מדוייקת כפי שמופיע בתפילת 18 "כי אתה שומע תפילה כל פה" אז כן כל אחד יכול להתפלל וה' ישמע.ועוד הרבה שאלות כאלה.
אני עברתי בפעם השניה.
ומה עם ברית מילה? כולכם עברתם אותה כאשר הייתם בני 8 ימים. ואיך זה לעבור ברית בגיל 28?
מי שהולך להיתגייר כי הוא מאמין בה' - הוא פוגש מערכת הגיור.רבנים נכנסים לחיים שלך לפרטים שאתה לא הייתה רוצה שיכנסו.ומי שמאמין בה' ורוצה להיתגייר - עושה הכל וסובל למען האמונה.
לי אישית עשו קטע שלא רצו לתת לי אישור שאני פנוי ויכול להתחתן (התחתנתי כ3 שנים אחרי סיום התהליך אז ברור שלא לשם זה התגיירתי).אמרו אולי אתה סתם עובד עלינו ואל מאמת מאמין? למה שתקח בת ישראל ותקלקל אותה? רק התערבות של רבנים שהכירו אותי עזרה לי וברוך ה' התחתנתי ויש לי ילדים מקסימים שלומדים במוסדות דתיים.
אז גר הוא יהודי או לא?
ביום כיפור הרבה מחברים היהודים שלי לא צמים ולא מתפללים..רואים סרטים בDVD ועוסקים בשטויות. ואני מבלה כל היום בצום ותפילה בבית הכנסת.
אז מי אני ?
חזרה לפורום
ישן 21-10-2011, 11:25
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "יהודי הוא יהודי בגלל סגולת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
יהודי הוא יהודי בגלל סגולת ישראל שבו, אם הוא יהודי מלידה אז היא קיימת בו מרגע לידתו,אם הוא גוי שרוצה להתגייר אז הוא מקבל אותה רק במקרה שהוא מקבל עליו את שמירת המצוות.
העם היהודי הוא לא עם רגיל,אי אפשר להצטרף אליו בצורה של הזדהות עם המאפיינים האתניים החיצוניים גרידה.

אני אל אדם דתי, אני א - דתי, אבל תפיסת קיום הגיור שלי די זהה לשלך. כנראה שאני לא מצליח לתפוס את הקסם שחווית גיור, אם גוי, שעבר גיור, וכביכול הפך ליהודי, יכול מעכשיו לעשות כרצונו ועדיין להישאר יהודי כמוך וכמוני.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר