לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2011, 20:59
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
ויינשטיין לנתניהו: מנע את החוק שמעניק עדיפות ליוצאי צבא

היועץ המשפטי יהודה וינשטיין לנתניהו: מנע את חוק המעניק עדיפות ליוצאי צבא

במכתב חריג כתב וינשטיין לנתניהו כי "החוק יוצר אפליה שאינה עומדת במבחנים חוקתיים"
וכי לא יוכל להגן עליו בבג"ץ

מכה קשה למפלגת ישראל ביתנו. בצעד חריג שלח היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, מכתב
לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא מבקש ממנו להפיל את הצעת החוק המעניקה העדפה ליוצאי
צבא בקבלה למשרות ציבוריות, כך נחשף הערב (חמישי) בערוץ 2.

במכתב שנשלח לראש הממשלה לפני כשבוע כתב וינשטיין כי הצעת החוק "יוצרת אפליה אשר קשה
להצדיקה במבחנים חוקתיים", וכי לא יוכל להגן עליה אם תועבר לבג"ץ. בכך אימץ וינשטיין את העמדה
של היועץ המשפטי של הכנסת שתקף את החוק. על אף שעבר כבר שבוע משליחת המכתב, טרם
הגיב נתניהו לפניית היועץ המשפטי לממשלה.

במכתב כתב וינשטיין כי "אין חולק על חשיבותו של השירות הצבאי, הלאומי והאזרחי ועל תרומתם
של המשרתים במסגרות אלו למדינת ישראל, ובג"ץ אף קבע כי יש להעניק להם הטבות כספיות
בהיקף סביר". לדבריו, אין זה המקרה בחוק שהוצע על ידי מפלגת ישראל ביתנו. היועץ המשפטי
כתב במכתבו כי הצעת החוק המדוברת הינה למעשה "העדפת ציבור אחד על פני האחר בהקצאה
של משאבים מוגבלים, דוגמת משרות בשירות המדינה, ומעמידה במצב של נחיתות מגזרים אחרים,
בראש ובראשונה: ערבים, בעלי מוגבלויות וחרדים".

לכתבה במלואה

לא יתכן שיעמדו מנגד בלי לעשות דבר, כשבמגזר הערבי, בלי שום בושה, קוראים לאוכלוסיה
שלא לשרת, תוך השוואת השירות הלאומי לשירות צבאי. לא שירות צבאי, לא שירות לאומי,
לא שום תרומה למדינה - אבל לנצל אותה הם יודעים יופי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2011, 22:18

לא, היועה"מ מערב דעה פוליטית ולא אובייקטיבית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני חושב שאתם מבלבלים הבעת..."

מדובר כאמור גם במשרתי שירות לאומי - לכן הקשר לצבא לא קיים (למרות שכאמור, במגזר הערבי יצאו
בקמפיין "שירות לאומי דינו כשירות צבאי").

אז אני שואל אותך, האם זה שיוויוני להעניק את אותן זכויות לאנשים שתורמים ברצון או בחוסר רצון בין שנה
לשלוש שנים למדינה, ומאידך גיסא, לכאלה שלא תורמים מאומה? ועוד בטיעון של "אנחנו לא חלק מהכיבוש\
המדינה היהודית". אבל לדרוש את שמגיע להם - הם יודעים לעשות יופי - הרבה כספים נשפכו על המגזר בלי
שהוא תורם כלום למדינה.

לא יכול להיות שתיווצר אפליה פסולה כלפי אלה שכן עושים את המוטל עליהם כחוק, משרתים זמן רב, ואחרים
פרזיטים וגורמי נזק למדינה (מכל בחינה), יזכו לשנים פנויות כדי ללמוד\לעבוד\להכפיש את המדינה\להסתלבט.

ישן 16-06-2011, 22:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני חושב שאתם מבלבלים הבעת..."

1. בשני המקרים שציינת הפגיעה הייתה החלטה של גופים שונים ומשונים שאינם הכנסת. חוק יסוד כבוד האדם וחירותו מאפשר פגיעה, בתנאי שהיא נעשית לפי חוק. אוניברסיטת חיפה והמעונות שלה אינם מחוקקים. חברי הכנסת שהעלו את ההצעה דנן דווקא כן...
2. ממילא, הזכות לשיוויון היא זכות הלכתית ולא זכות מנויה, ובעוד שכשהפגיעה בשיוויון נעשית ברמת המעונות התוצאה עשויה להיות אחת, כשהפגיעה נעשית בחקיקה ראשית התוצאה עשויה להיות אחרת.
3. היו גם דעות מיעוט.
4. רק כדי לוודא, אכן דרושה חקיקה מקדמית שתבטל מפורשות את הסמכויות הקיצוניות שבג"ץ נטל לעצמו.
5. לא יכול להגן? שיתפטר ויביאו במקומו עו"ד שיכול להגן. היועץ המשפטי לממשלה הוא העו"ד של הממשלה. אם קשה לו, שילך הבייתה, וימונה עו"ד מוצלח יותר (איפה ההוא שזיכה את או.ג'יי?).
6. איחלתי לחייל בהצלחה.
ישן 16-06-2011, 23:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
בג"צ 6698/95 קעאדן נ' מינהל מקרקעי ישראל - ישוב שדרש כתנאי קבלה שירות צבאי - זה לא שוויוני כלפי ערבים (לכן פסול).
ה"פ 217/05 נאעמנה נ' אוניברסיטת חיפה - מעונות באוני' חיפה דרשו שירות צבאי בשביל איזו הטבה או זכאות - זה לא שוויוני כלפי ערבים (לכן פסול).

וזה שערבים אינם מחויבים בחוק שירות חובה זה לא אפליה נגד יהודים?

זה שדרוזי, בדואי ו/או מוסלמי שמשרתים בצבא מאיזה סיבה שלא תהיה מקבלים חלקת אדמה עם שחרורם ויהודים מקבלים כרטיס פלסטיק שמקנה להם...כרטיס פלסטיק, זה לא אפליה נגד יהודים?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-06-2011, 10:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני חושב שאתה מבלבל בין הבנת ויינשטיין את ההטייה הפוליטית של בג"ץ, לבין עמדה משפטית..

ויינשטיין היה ליטיגטור בכיר בשוק הפרטי והוא יודע שלא משנה מה כתוב בחוק, אלא מה מחליט השופט,
גם אם זה מנותק לגמרי מהחוק.
הוא יודע שבמצב ההזוי של ימינו, לא משנה מה יגיד המחוקק, אלא מה יגיד בג"ץ, ויודע שבג"ץ יפסול כל
חוק שנותן עדיפות ליוצאי צבא.

אין כאן שום אינדיקציה להניח שהוא עושה זאת בגלל שהוא יודע שזה לא חוקתי או בגלל שהוא יודע שזה לא
הגון או לא מוסרי. הוא יודע שבג"ץ מוטה שמאלה ויפסול כל חוק שאינו עומד באמות המידה של NIF. אם יש
לך הוכחות שהוא שלח מכתבו בגלל שהוא באמת מאמין שיש כאן בעייה חוקתית, ולא בגלל שהוא מאמין
שבג"ץ יטען שיש כאן בעייה חוקתית - אנא שתף אותנו בהוכחות...
ישן 17-06-2011, 12:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אנחנו עוד פעם חוזרים לדיון..."

מה שאתה אומר הוא כמובן טעות, שנובעת מזה שאת ידיעותיך על פסיקות בג"ץ אתה שואב
במקרה הטוב מ-YNET, וסביר יותר שמהאיור השבועי לילד. אם הכנסת תשנה את החוק
ותקבע שלבג"ץ אין סמכויות לפסול חוקים, בג"ץ פשוט יפסול את שינוי החקיקה הזה בטענה
שהוא סותר. לדוגמה, אם הכנסת תנסה לסייג את סעיף 15 בח"י השפיטה ולקבוע סמכויות
ספציפיות לבג"ץ, בג"ץ יפסול אותו כסותר את ח"י כבוד האדם וחירותו. אם ינסו לבטל את
ח"י כבוד האדם וחירותו, בג"ץ יפסול את השינוי כנובע מ"עקרונות הצדק הטבעי" שעליהם
הוא הסתמך כבר לא פעם ולא פעמיים בהחלטותיו, ומה לעשות שעקרונות הצדק הטבעי של
בג"ץ הם אותם עקרונות צדק של "כוחות האופל מהקרן החדשה לישראל"?
ישן 17-06-2011, 12:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא תכננתי להגיב לשאר מכתמיך פה, אבל במקרה שמתי לב לזה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. טרול, וכחן וקשקשן. 2. גם..."

אי לכך:
1. אם עוד פעם תגדף גולש אחר, נאלץ להפרד ממך וממכתמיך באופן מוחלט, וחבל (בעיקר לך - אתה לומד כאן
המון...).
2. כאמור, הכל אפשר לבטל בתיאוריה. מעשית, מאוד בלתי אפשרי. הייתי מסביר למה, אבל זה שוב יגרור
אינספור הסברים והסברים להסברים, ופשוט אין לי כוח ושבת נכנסת...
3. גם כאן אתה טועה, הן בהקשר לסמכות החוקית של בג"ץ, והן בנוגע לזו שלקח לעצמו בהסתמך על שני חוקי
היסוד המשוריינים.
4. אני שמח שקראת את ספרי האזרחות של כיתה ח', אבל אין דמוקרטיה אחת (למעט הבריטית, ושלושת הדומיניונים שלה, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד) שבה הרשות המחוקקת היא החזקה מבין הרשויות. בארה"ב, למשל, הרשות המבצעת חזקה בפועל, משתי האחרות
(למרות ששם השיוויון והאיזונים חזקים משמעותית מאלה שאצלנו) - ובישראל, שם הרשות השופטת חזקה בלי
פרופורציה משתי האחרות (בין השאר כי מחזיקה בכוח אדיר לגבי איוש ממלאי התפקידים בה - דבר שלא קיים
באף דמוקרטיה אחרת בעולם).

אגב, גם מה שכתבת לשיפ שגוי לחלוטין, אבל הוא כבר תיקן לך.

בקיצור, לא לקלל, חבל....
ישן 17-06-2011, 12:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אנחנו? אני לא זוכר עצמי מתווכח עימך אי-פעם...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אנחנו עוד פעם חוזרים לדיון..."

אכן, פה ושם נאלצתי להגיב לרעיונות מופלאים שלך כמו המדינה האוטונומית או איראן החילונית, אבל קשה
לי להגדיר את זה כ"ויכוחים" (מצב שבו יש שני צדדים שיש להם מושג על מה הם מדברים, ולא רק צד אחד...).

מכיווןן שכנראה עדיין לא הבנת שבג"ץ נטל לעצמו סמכות לפרש חוקים כרצונו (גם אם הדבר עומד בניגוד ללשון
החוק המפורשת - מה שמכונה באורווליאנית מדוברת בשם "פרשנות מצמצמת"), הרי שניכר שעליי לחדש לך
גם בעניין זה...

הלקח שלך הוא שאמנם אינך "מתווכח", אבל אין ספק שאתה מעשיר ידיעותיך בכל חילופי דברים שכאלה.
כדי לחסוך מראש את השתלשלות האשכול שאתה מתכנן פה, אסתפק ב"לא, אתה טועה", לגבי כל מה
שתכתוב בהמשך. אם תרצה, שלח לי בפרטי את כל הרעיונות שתכננת לכתוב, ואני אקדיש כמה דקות לכתיבת
ההסבר היכן טעית ולמה. אין טעם להטריח את כולם בתיקונים שבלי ספק נועדו לסייע רק לך...
ישן 17-06-2011, 13:04
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אנחנו? אני לא זוכר עצמי מתווכח עימך אי-פעם..."

תראה אורי, ברור לי שמעולם לא ניהלנו ויכוח או דיון ענייני ורציני על שום נושא. אבל זה בגלל הקושי המובנה שלי לנהל ויכוח עם מישהו שראשית כל לועג, בעיקר על שגיאות התנסחות בשעה מאוחרת, מסלף את דברי יריבו בויכוח מכניס לו מילים רעיונות וטיעונים לפה, מפרשן את דבריו בצורה לא פחות יצירתית מהצורה בה בג"צ מפרשן את החוק לטענת אלכס. וע"י כך למעשה ממציא לעצמו בר פלוגתא חדש שיתאים לתבנית שהוא רגיל לראות דרך חור המנעול שהוא קורא לו השקפה.

תראה בלי ספק יש לך יתרון גדול עלי, ועל רוב גולשי הפורם, בידע נרחב ומקיף הן בהיסטוריה, והן באקטואליה המודרנית. מצד שני בלי ספק הנך לוקה בנקודת מבט פשטנית וילדותית שרואה את העולם רק בשני גוונים של שחור ולבן, טוב מוחלט ורוע מוחלט וזה מאוד קשה להבין את העולם אם אתה מסתכל עליו כASCII ART. ואז עוד מסנן אותו דרך חור המנעול שאתה מגדיר כהשקפה. בסוף נשארים עם תפיסה מאוד מעוותת של המציאות...

ולכן אני מציא לך - צא ולמד! לא ידע, אלא השקפה ויכולת אנליטית, ויכולת להבין את המציאות כמכלול ומנקודת השקפה אובייקטיבית, הם מה שיאפשר לך לבוא בקהל כשווה!

* שים לב שנמענתי מלהשתמש במילה דמגוגיה לאורך כל הפוסט - בעיקר כי אני לא יודע איך מאייתים אותה...
ישן 16-06-2011, 22:49

שוב אני אומר - החוק לא בא לתקן את עוולות העולם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אין לי סטטיסטיקות בנושא, אבל..."

רמאים תמיד היו ויהיו. זה כבר עבודה של הצבא, לבחון ביתר קפדנות את המשוחררים על סעיף
נפשי, ולהחמיר איתם - אם צריך לעקוב אחרי חשודים ברמאות ואח"כ לכלוא אותם, אז שיהיה.
גם הביטוח הלאומי שולח "מרגלים", כדי לוודא שאותה אישה באמת חיה לבד בבית, ושאותו גבר
משתמש בהליכון שהוא טוען שאינו יכול בלעדיו.

אגב, הנה קטע מהצעת החוק שנוגעת לנושא המשוחררים בדיוק:
ציטוט:
מי ששוחרר משירות צבאי בשל מחלה בה לקה טרם גיוסו או בגין מחלה שלקה בה בעת שירות
וכתוצאה מן השירות ולא נתקבל לשירות צבאי כמתנדב או לשירות לאומי יראו אותו לצורך מתן
הזכויות כמי ששירת שירות צבאי מלא, והוא יהיה זכאי לכל הזכויות לפי חוק זה.

ישן 16-06-2011, 23:27
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה לא יכול לבוא בדעה שכל המשתחררים על סעיף נפשי הם רמאים"

"יש כאלה שבאמת יש להם בעיה נפשית. "

תגיד לי שאתה לא רציני.
הרי אני עצמי כתבתי שיש כאלו אשר באמת לקו בנפשם והם בעיני שווי ערך לאלו אשר נפצעו או חלו במחלות פיזיות.

בל שוב, אם אותו אדם לא יכול לשבת ליד מחשב, אז הוא מבחינתי לא יכול לעשות הרבה דברים אחרים
שאינם בסיסיים. אגב, אני לא מבין את הלוגיקה: אם אדם לא יכול למצוא משהו שהוא יעשה בצה"ל, איך הוא
אמור לעבוד כל חייו? הרי אין עבודה שתעסיק אדם שלא יכול לעשות כלום (ובצה"ל אפשר לעשות הכל - הוא
המעסיק הגדול במדינה, החל ממזכירות מכינות קפה ועד לטייסי קרב).
"

וכפי שכתבתי, אני מסכים איתך. החלק בתגובתי שמתייחס לכך הוא "בהעדר חקיקה נוספת...".

עכשיו אנחנו באמת טוחנים מים.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 16-06-2011 בשעה 23:45.
ישן 18-06-2011, 06:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

ב. ועדת חריגים במשהב"ט
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "א. לא פסלתי את החוק. ב. איזו..."

שתקבע לגבי כל מקרה לגופו באותו מיעוט מקרים אפורים שבהם מישהו אמור לזכות בהעדפה מתקנת אך איננו זוכה בה.

כמו שיש כאלה שמתקבלים לפקולטה איקס גם אם חסר להם נקודה או יותר לממוצע הדרוש לאחר שהם מסבירים את הנסיבות שבהן זה קרה. כך אפשר לקבל לעבודה גם אנשים שלפי הכללים היבשים הם לא שירתו בצבא או בשרות הלאומי אבל הנסיבות האישיות שלהם מצדיקות את זה. את רוב התחום האפור הזה אפשר לתפוס ב"כללים" ולהכניס לחוק ואת יתר המקרים הפרטניים לאשר בועדת חריגים.

זה עדיין לא אומר שאדון חאמד מוחמד שלא היה בשרות הלאומי מכיוון שהוא לא אוהב את היאהוד ראוי להתמנות למשרה ציבורית יותר מאיציק החייל וזה עדיין לא אומר שגברת מארינה מקסימיליאן הזמרת תוכל להסביר מדוע היא יכולה לשיר, להשתולל על הבמה ולהופיע בתור "שחקנית" בתוכניות טלוויזיה אבל לא יכולה לעשות את זה בצה"ל.

ישן 17-06-2011, 11:08
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא לסגור דלתות, זאת אפליה..."

עניין ההעדפה המתקנת (באוניברסיטאות, לצורך העניין, שזהו נושא שקרוב לליבי כפי שאתה ודאי יודע) הזה בעייתי גם כן, שכן גם ככה לא ברור כיצד ניתן לכמת "נזק" שנגרם לאוכלוסיה מסויימת וכך לצ'פרה בהתאם.
(וכל זה מבלי להתייחס לשחיתות בחינוך הערבי, בו התלמידים מוגשים עם ציון מגן 100 שכן המורים הערבים מעדיפים לעשות העדפה מתקנת בעצמם. מזל שהפסיכומטרי לא מתקן אף אחד ומאזן את המצב).
לצורך העניין, ההעדפה המתקנת שמתקיימת במוסדות ההשכלה הגבוהה בכל הקשור למגזר הערבי, לדעתי, יצאה מכל פרופורציה.
בסמסטר שלי, לדוגמה, כ50% מהערבים שהתחילו את התואר בטכניון פשוט לא סיימו את שנה א'.

שנית, העדפה מתקנת כפי שהיא מתבצעת בפועל, גם כן בעייתית.
נניח וכבר יודעים כיצד לכמת את הנזקים, כיצד לצ'פר את הזקוקים, ועושים זאת בצורה נכונה (שעד כאן זה כבר בגדר חלום, אבל זרום איתי) - אז קובעים העדפה מתקנת לאוכלוסיה מסויימת.
העדפה מתקנת צריכה להיות תלויה בזמן שכן היא נקבעת עבור מצב נתון בתקופה נתונה. אם מצבה של האוכלוסיה משתפר, הרי שיש להקטין את ההעדפה המתקנת בהתאם והשאיפה היא כמובן שיגיע היום בו תבוטל היא שכן המצב בין האוכלוסיות התאזן.

בארץ שלנו, לא יודע לי על מקרה בו העדפה מתקנת בוטלה. סביר שהציבור הערבי יהנה מהטבות "מתקנות" ולא פרופורציונליות למצבם בתקופתנו עוד לאורך זמן...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 17-06-2011 בשעה 11:30.
ישן 17-06-2011, 06:57
צלמית המשתמש של looklook

בזיון. אני בטוח שהיועמ"ש תומך בחוק אבל נסוג מפני החונטה המשפטית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ויינשטיין לנתניהו: מנע את החוק שמעניק עדיפות ליוצאי צבא"

בג"ץ יפסול? שיפסול. תנו לבג"ץ לפסול ולהשפיל את עצמו עוד יותר. אין שום הבדל בין תשלומם כסף ליוצאי צבא לבין העדפתם במשרות. אני קורא לחברות פרטיות שיש להן בעלים אמיצים להצהיר על כך שהן עצמן יעדיפו יוצאי צבא ולהציג את בג"ץ במערומיו.

לא רק שהחוק הזה לא מפלה ערבים לרעה, הוא אפילו מפלה יהודים לרעה. עובדה - ערבים הם היחידים שיכולים לעשות שרות לאומי במסגרת "הקהילה שלהם" על מנת לא לשרת את היאהוד ועדיין לזכות בהטבות שמקנה החוק. יחד עם זאת, האפלייה נגד יהודים הקיימת בחוק הזה איננה כה איומה (בניגוד לאפלייתם בפולחן הדתי, אפלייתם בשנת הכניסה לאוניברסיטה, אפלייתם בתשלומי מס וכו וכו ) ולכן אני בעד החוק.

ישן 17-06-2011, 07:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בזיון. אני בטוח שהיועמ"ש תומך בחוק אבל נסוג מפני החונטה המשפטית"

הפליה מכוונת של יוצאי צבא לטובה היא לכאורה עבירה על חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

אני כותב לכאורה כי
"לא יפלה מעביד בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים, קריאתם לשירות מילואים או שירותם הצפוי בשירות מילואים כהגדרתו בחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986, לרבות מחמת תדירותו או משכו"

לדעתי החוק בא כדי שלא יפלו משרתי צבא לרעה, אבל אולי פרשנות יצירתית תאפשר לקבוע שאין להפלות מחמת אי שירות.

ישן 17-06-2011, 07:28
צלמית המשתמש של looklook

החוק מדבר על אפלייה מחמת סטטוס אישי א', ב' וג'..
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הפליה מכוונת של יוצאי צבא..."

ואני מדגיש את המילה 'מחמת' משום שהיא העיקר כאן. השורות האחרונות מתייחסות כולן לאפלייה מחמת שירות מילואים או מחמת מחויבות לשרות מילואים אבל היא לא מדברת על אפלייה מחמת השרות הצבאי עצמו. כלומר, אסור לי להעדיף אותך בקבלה לעבודה מכיוון ששירתת או אתה אמור לשרת במילואים, אבל מותר לי להעדיף אותך בגלל שירות החובה שלך.

מה גם, שמדובר על העדפה, כמו זו שהרוצה-להיות-נשיא מר ריבלין רוצה שתחול דווקא על צעירי הצעירים . אם מותר לעשות העדפה מתקנת לערבים מותר לעשות אותה גם עבור יוצאי צבא (ושרות לאומי ומתנדבים וכו')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר