לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2011, 10:49
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "ואיך אני יכולה לסרטט את המעגל..."

אכן החומר המקובל והנמכר בארץ לאיכול נחושת הינו Ferric Chloride המוכר בשם גרגרי חומוס.
לאחרונה לוי לבל שהינו הייבואן הפסיק למכור את החומר בשקיות של 1 קילו מסיבות שונות והיום הוא מוכר את החומוס כבר מדולל במים ביחס של 60/40 תמיסה מוכנה לשימוש במיכל של 1 ליטר (אני לא ממליץ לך לרכוש תמיסה מוכנה מלוי לבל).
http://www.levy-lebel.co.il/

גרגרי חומוס ניתן לרכוש אצל :
http://www.2ata.com/Product.asp?Pid...046&Cat2ID=7053

בקישור שצירפת כנראה החומר הינו גרגרי חומוס מדוללים במים המוכנים לשימוש.
קיים עוד חומר לאיכול נחושת שהינו יותר ידידותי ופחות מלכלך הנקרא
sodium persulphate אבל לי אישית אין ניסיון איתו.

https://2011-uploaded.fresh.co.il/2...18/69133518.pdf

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 18-06-2011 בשעה 11:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2011, 13:30
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "OK אני אקנה את החומר המדולל...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי i-pink
OK אני אקנה את החומר המדולל. מרדיו שק. - לא רוצה להתעסק עם חומצות מסוכנות. - את טועה מכיוון שהחומר המדולל עושה את אותה עבודה כמו הגרגרים לפני הדילול והנזק והלכלוך הסביבתי אותו דבר בדיוק.

החומר המדולל במים ומוכן לשימוש הינו בעל אורך חיים קצר של כ-8 עד 12 חודשים.
יותר זול לרכוש את הגרגרים בארץ.
מוטב שלפעמים תקשיבי לבעלי ניסיון (20 שנה לפחות).

אני רוצה לנסות להעביר בשיטת המגהץ והמדפסת לייזר.- השיטה לפעמים מצליחה ולפעמים לא הכול תלוי בחומר ההדפסה והשקף וטמפ' המגהץ ועוד כול מיני פרמטרים אקראים.

אני מייצר מעגלים אך ורק בשיטת ה-UV שקצת יותר יקרה אך הצלחה מובטחת כבר בניסיון הראשון והתוצאות טובות יותר.

אבל אני לא יודעת איך הכי טוב לסרטט מעגל SMT.

חוץ מזה שאני לא יודעת מה הגדלים הפיזיים של הנגדים שאני קונה (לא מופיע בדאטה שיט).

ענבר.

ישן 18-06-2011, 17:36
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "לוח הראשון שאני יצרתי בשיטת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
לוח הראשון שאני יצרתי בשיטת מדפסת לייזר + מגהץ היה מתאם SSOP28 ל-DIP. ב-SSOP מרווח בין רגליים 0.35 מ''מ. הצלחתי לעביר את הטונר בצורה מושלמת מהניסיון השני.
גם אם לא מצליחים להעביר את הטונר מהנסיון וראשון מספיק לנקות את הלוח עם אציטון ולנסות שוב. לא בזבזת זמן, לא בזבזת שום חומר...
בשיטת UV תגלה שיש בעיה רק אחרי פיתוח בסודה קואסטית, ואז צריך לנקות את הלוח ולהדביק פוטורזיסט מחדש ולחזור על כל התהליך.

ידידי היקר, כנראה שאין לך ניסיון מספיק עם שיטת ה-UV לכן אנסה להאיר מספר נקודות חשובות לאחר שייצרתי לפחות 20 מעגלים בשיטה זו.

1. בשיטה זו ניתן לקבל מוליכים דקים ברמת ייצור של מפעל.
2. המעגלים הנמכרים בארץ לא ניתן לחדש את הפוטורזיסט.
3. ניתן לזהות בעיות במעגל לפני הפיתוח בסודה קאוסטית. אתה תראה מוליכים בצבע צהוב חלש אבל כמו שכתבת גם אם זיהית תקלה בשלב זה זורקים את המעגל לפח.
4. הצלחה מובטחת בפעם הראשונה.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 18-06-2011 בשעה 17:52.
ישן 18-06-2011, 17:51
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "אני לא בארץ.. אני לא רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי i-pink
אני לא בארץ..

אני לא רוצה להתעסק עם חומצות שאם יפגעו בי בטעות זה יגמר בנזק בלתי הפיך..
עם פריק כלוריד אני קצת יתלכלך אבל לא יותר מזה.

.

כנראה לא הסברתי את עצמי מספיק טוב.

התמיסה בבקבוק היא תמיסה של פריק כלוריד מדולל במים.
גרגרי חומוס=פריק כלוריד במצב צבירה מוצק.
כאשר מערבבים את גרגרי החומוס עם מים מקבלים בדיוק תמיסה כמו בבקבוק שאת רוכשת ברדיו שייק.

הסכנות שוות בשני המקרים כלומר חייבים לעבוד עם כפפות והרבה נייר עיתון בסביבת העבודה.

בכול מקרה אני מציע לך לחמם את התמיסה לטמפ' של 40-45 מעלות צלזיוס לפני הכנסת המעגל המודפס לתמיסה בכדי לזרז ולשפר את איכות המעגל הסופי (מומלץ גם לנענע את המיכל עם התמיסה מידי 15 שניות).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר