לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2011, 13:13
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
הנדסת תעשיה וניהול

היי
לא מזמן השתחררתי מהצבא ונכנסתי לתקופה שבה מנסים להסתכל קצת קדימה..
כעיקרון לא היה לי מושג מה אני רוצה לעשות עד שפגשתי מישהו שלמד הנדסת תעשיה וניהול וסיפר לי קצת על זה..
המקצוע נשמע לי נחמד מאוד וניסיתי לברר עליו עוד, אבל בצורה מדהימה חלק אומרים שזה תואר מדהים וטוב לעתיד וחלק אומרים להיזהר ממנו כמו מאש.. אין אמצע..

רציתי לשמוע עוד כמה דעות, על התואר עצמו (רמת קושי, איפה עדיף ללמוד, תאור כללי של התואר ומה לומדים שם), על החיים אחרי התואר (כמה עבודה יש בזה, באיזה תחומים [הבנתי שיש מגוון רחב], בצורה כללית מה המשכורות המדוברות), והבנתי שיש גם אפשרות לעבוד כמנהל יצור או כיועץ חברות..אשמח להרחבה קטנה בנושא..

אני יודע ששאלתי הרבה שאלות מאוד כלליות, אבל אני כרגע מנסה להבין על התואר ועל החיים איתו.. מקווה שתעזרו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2011, 19:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "הנדסת תעשיה וניהול"

יש המון התמחויות בתואר הזה. אתה יכול לשלב אותו עם כלכלה למשל, ואז התואר עמוס וקשה מאוד, אבל הרבה יותר נרחב. אתה יכול לשלב עם מערכות מידע וללמוד גם מחשבים ברמה לא נמוכה, כולל עבודה בחברות הייטק גדולות לאחר מכן (מכיר אישית אנשים כאלו). אתה גם יכול ללמוד אותו ללא תארים נוספים.

בניגוד לדברי רומק, זה ממש לא התואר ההנדסי הקל ביותר. עדיין לומדים שם מתמטיקה ופיזיקה כמו כל הנדסה, לפחות בטכניון, ויש לא מעטים שיגידו לך שדווקא הנדסה כימית, בניין וחקלאית הרבה יותר קלים. היזהר ממשפטים כגון זה.

שכח מזה- אתה לא תעבוד כמנהל ברגע שתסיים את התואר. אין חיה כזאת. מנהל צריך לבוא עם ניסיון לפני הכל. אין ספק שאם למשל תעבוד בחברת הייטק בזמן הלימודים יהיה לך קל יותר להגיע לתפקיד ניהולי עם תואר כזה ביד. וזה נכון גם לחברות אחרות, בין אם חברות ביטוח, בנקים, חברות תעשיה וכו'.

הבדל מהותי יש בין תואר זה לבין מנהל עסקים למשל בהתייחס לייעוץ וניהול. הנדסת תעו,נ רלוונטית יותר כשיש פחות אנשים ויותר מכונות, מנהל עסקים מוכוון יותר לבני אנוש. מהנדס כזה יהיה מושלם לייעל קו ייצור בחברת תעשיה גדולה, ולא כל כך מתאים למשל לייעץ למוקד שירות בחברה גדולה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר