לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2011, 11:21
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
היום לפני 63 הוטבעה האלטלנה...

לפי דעתי זהו תאריך חשוב שצריך לציין ואף ללמד אותו בבתי הספר על ההחלטה של מנחם בגין ז"ל לא להגרר למלחמת אחים למרות שאני סבור שניסו לגרור את האצ"ל לכך.

שאלה לדיון- בספר על בגין שאני קורא עכשיו מצויין שבגין טוען שאם הנשק היה למגיע לגדוד הירושלמי(גדוד עצמאי של האצ"ל שלא הצטרף באותו זמן לצה"ל ונלחם בירושלים), האצ"ל היה יכול להחזיק הרבה יותר זמן ואולי לשחרר את העיר העתיקה, מה דעתכם?

בכתבה במקור ראשון צויין ש ח"כ יריב לווין מקדם פרוייקט ממשלתי לחיפוש שרידי האלטלנה (נקודות הציון לא ידועות) והעלאתם מין המצולות אל היבשה והצבתם בתל אביב. אני מאמין שזהו מעשה ראןי שיש לעשותו למען הדורות הבאים .

אם המנהלים סבורים שזהו נושא הקשור רק להיסטוריה , אנא העבירו אותו לפורום המתאים , אני מאמין שהיום זה נושא אקטואלי ובכלל שהנושא הזה תמיד מצריך דיון והבנה מחודשת של הרג\רצח של יהודים בידי יהודים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2011, 14:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "כיצד האמת ברורה בדיוק? יש שתי..."

האירועים ברורים ואין עליהם עוררין.

האלטלנה מגיעה לויתקין, ת"א, פותחים עליה באש, היא מוטבעת.

על הרקע לאירועים- האם היה הסכם בין בגין ובן גוריון, מהי הסיבה שממשלת מפא"י החליטה לפתוח באש על יהודים, ביניהם ניצולי שואה, להטביע ספינה הנושאת נשק וציוד יקרים מפז, האם התותח קדוש או לא ולמה מפקדי פלמ"ח שלקחו חלק פעיל בהטבעת אלטלנה,אשר בארגון צבאי נורמלי לא היו מוסמכים להיות נגדי מטבח אצלנו זכו לדרגות הגבוהות ביותר (כולל קדוש מעונה שנרצח ע"י בן עוולה יהודי חובש כיפה ממוצא תימני) כל אלו ועוד הם נושאים עליהם, כביכול, ניתן להתדיין ועליהם יש שני פנים, או יותר (כמו תמיד, האמת והשקר).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-06-2011, 14:38
צלמית המשתמש של bx1905
  bx1905 bx1905 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "האירועים ברורים ואין עליהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
האירועים ברורים ואין עליהם עוררין.
האלטלנה מגיעה לויתקין, ת"א, פותחים עליה באש, היא מוטבעת.

סג"ל עשה לך שטיפת מוח בנושא אני מבין וואו. יש יותר מזה לסיפור העצוב הזה, ואכן הוא אחד הימים השחורים של מדינת ישראל,שסג"ל לא כל כך רוצה שתדע,אם הם נכונים, ולא רצה לתת לזה במה מעולם.

יש שתי גירסאות עיקריות אחת של האצ"ל ואחרת שמבטלת אותה מה הביא לאירועים כפי שהיו ולקחת את הגירסה של האצ"ל ישר זה לא נכון, ולפני שאתה מבקר את מפקדי הפלמ"ח בצורה כזו לא הוגנת ותבדוק מהיא הגירסה השנייה לפני שאתה עושה להם רצח אופי היסטורי בלי סיבה מוצדקת.

Seinfeld forever

נערך לאחרונה ע"י bx1905 בתאריך 22-06-2011 בשעה 14:40.
ישן 22-06-2011, 17:19
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "האירוניה חוגגת. כל פעם שאני..."

ציטוט:
האירוניה חוגגת.

כל פעם שאני שומע את תיאור הרוצח של רבין- "יהודי חובש כיפה" אני לא יכול שלא לחשוב על כמה יהודים נרצחו על ידו.

זה כבר באמת מוגזם. מה הקשר בין מחט לתחת?

דמם של ההרוגים הוא לא פחות על כפיו של בגין, שבהתעקשות שלו לנסות ולעשות רווח לתנועה הרוויזיוניסטית מחלוקת הנשק תרם לתקרית הזו לא מעט. אם בגין היה תמים כפי שהוא רצה מאוד לצייר את עצמו, לא הייתה צריכה להיות לו שום בעיה שהנשק יחולק על ידי צה"ל כפי ראות עיני הפיקוד העליון. בגין היה מוכן לסכן את אחדות השורות ברגע בו היינו צריכים אותה יותר מכל כדי לנסותת ולחזק את עמדתה של התנועה הרוויזיוניסטית והאצ"ל. האירוניה היא שבסופו של דבר, כתוצאה מהתקרית, החונטות של האצ"ל בתוך צה"ל פורקו לגמרי.

ישן 22-06-2011, 17:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]האירוניה..."

כאן אנחנו כבר נכנסים לרקע של הדברים, מבלי להכביר כל הציטוטים מספרו של בגין "המרד" הפרק על מלחמת אחים, תת פרק ו' "אלטלנה":

"כאשר מר בן-גוריון, בעמדו על בימת הכנסת ראשונה בתל-אביב התפאר בענוותנות: יש לי חלק מה באניה הזאת העומדת לא הרחק מכאן."

"בשעה מאוחרת בלילה הזעקנו את נציג משרד הבטחון ומסרנו להם כל פרט ופרט על האניה...ועתה החליטו- אמרנו לנציגי משרד הבטחון- אם להתיר לאניה לבוא, להחזירה לצרפת או להפנותה לנמל אחר בים התיכון...כל הפרטים, אני מדגיש, כל הפרטים נמסרים לממשלה וההחלטה גופא: להביא או לא להביא את האניה אף היא נתונה בידי הממשלה. התעמולה הרשמית שהסתתרה מאחורי מסך העשן, סיפרה, כי האצ"ל הביא את "אלטלינה" להכין מרד מזויין בממשלת ישראל. הנה כי כן, החלה להרקם "הקונספירציה של המרד"..."

"הממשלה- או משרד הבטחון- מחליטים, שיש להביא את אנית הנשק של הארגון הצבאי הלאומי ולהביאה במהירות האפשרית. על כך מודיעני ישראל גלילי למחרת היום...הממשלה הזמנית פירסמה הודעות חסודות, אשר לפיהן ניסה האצ"ל להפר את צו ההפוגה של האו"מ ואילו הממשלה, השומרת על החוק הבינלאומי, הייתה נאלצת להשמיד את הנשק."

"...החלו דיונים בין משרד הבטחון לבין המטה שלנו על הורדת הנשק וחלוקתו.כאן יספיק להדגיש, שהוסכם בינינו, כי הארגון הצבאי הלאומי יכניס לתוך הצבא גדודים מורכבים ממפקדיו וחייליו. אולם, מאחר שהרכבת הגדודים דורשת זמן מסוים, הוסכם, כי יקום, באישור ראש הממשלה ושר הבטחון, מטה מיוחד, זמני, של הארגון הצבאי הלאומי...קבענו במשותף את מקום הנחיתה של האניה...המומחה מטעם משרד הבטחון הציע להביא את האניה לא למימי ת"א, כי אם למימי נתניה, לסביבת גבעת אולגה או כפר ויתקין, דעתו היתה, כי במקום השני יהיה לנו קל יותר להוריד את הנשק, מבלי שפקחי האו"מ ירגישו בדבר."

"מיד החלינו דנים על חלוקת הנשק. הצענו: עשרים אחוז מן הנשק יישלח ירושלימה ליחידות הארגון הצבאי הלאומי, והנשק הנותר יחולק בתוך הצבא האחיד לגדודים המורכבים מחיילי אצ"ל ולגדודים אחרים...הייתה תקופת מעבר. ירושלים הייתה 'גוף נפרד'. ריבונות ישראלית עוד לא נפרשה על עיר בירתנו. משום כך לא הוקם בירושלים הצבא העברי, גם לאחר שהוקם בשפלה."

הממשלה אישרה את הגעתה של האלטלנה לחופי ישראל, אבל חמדה לצאן מתוך כוונה להשתלט על כל תוכנה.

בשום נרטיב, אגב, אי אפשר להגיד שבגין "לא היה תמים", שכן כל העת שכוחות צה"ל ירו בפקודה על האלטלנה, אף אחד מהאנשים על האניה לא השיב באש, אפילו שהיא נשאה יותר נשק ותחמושת משל כלל החיילים על החוף (פי כמה וכמה וכמה יותר...) אני אפילו לא נכנס לעובדה שבגין עצמו היה על האניה, תלמידו של זאב ולדימיר ז'בוטינסקי, או כמו שבן-גוריון נהג לכנותו "ולדימיר היטלר".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 23-06-2011, 10:35
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כאן אנחנו כבר נכנסים לרקע של..."

ציטוט:
בשום נרטיב, אגב, אי אפשר להגיד שבגין "לא היה תמים", שכן כל העת שכוחות צה"ל ירו בפקודה על האלטלנה, אף אחד מהאנשים על האניה לא השיב באש, אפילו שהיא נשאה יותר נשק ותחמושת משל כלל החיילים על החוף (פי כמה וכמה וכמה יותר...) אני אפילו לא נכנס לעובדה שבגין עצמו היה על האניה, תלמידו של זאב ולדימיר ז'בוטינסקי, או כמו שבן-גוריון נהג לכנותו "ולדימיר היטלר".

אני מניח שחיילי צה"ל שנהרגו באותו היום נהרגו מירי דו-צדדי?
בגין לא היה טיפש והוא היה חייב לדעת שהמאמץ לשמור על האצ"ל כישות עצמאית בתוך צה"ל (אני לא מדבר על הגדוד הירושלמי) והניסיון לשלוט על חלוקת הנשק בזמן כה נואש איננה קבילה. מדוע היה צריך הוא לשלוט על חלוקת הנשק? האם באמת חשב שבהינתן כל הנשק לצה"ל לא יהנו גם גדודי האצ"ל מן הפירות? מדוע ההתעקשות שהאצ"ל יפרוק את הספינה?

הספר "המרד" נכתב מתוך הנרטיב של מנחם בגין, בדיוק כפי ש"פנקס שירות" נכתב מתוך הנרטיב של יצחק רבין. נאמנות לעובדות בשני המקרים איננה בלתי מעורערת..

ישן 23-06-2011, 10:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]בשום נרטיב,..."

אני לא מתכוון לצטט שוב, כי זה יהיה די חסר טעם, אבל כל השאלות שלך מקבלות תשובה בציטוטים הקודמים שלי.

הספר המרד לא נכתב ע"ב הנרטיס של מנחם בגין, אלא על-ידו, שים לב גם שאת ההודעה הקודמת פתחתי ב"כאן אנחנו כבר נכנסים לרקע של הדברים" ולפני זה "על הרקע לאירועים-ניתן להתדיין ועליהם יש שני פנים, או יותר (כמו תמיד, האמת והשקר)."

בכל מה שקשור לנרטיב או לא נרטיב, האירועים אותם ציטטתי מתוך ספרו של בגין הם לא "מאחורי הקלעים" אלא הכרזות רשמיות, בין אם מעל דוכן הנואמים בכנסת או בדיונים רשמיים בין נציגי ההגנה/צה"ל לבין האצ"ל ולכן הן עובדות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר