לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2005, 00:50
  משה מזרחי משה מזרחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.05
חוות דעתי האובייקטיבית: ההתנתקות אינה בת-בצוע

למרות היותי ימני בתפיסתי המדינית, דעתי כרגע בעד או נגד ההתנתקות אינה נחרצת. מצד אחד, יש להודות שהתכנית הזאת ניראית מטורפת. מצד שני, אני רואה שהרבה אישים פוליטיים,, שאני מעריך, מצדדים בסופו של דבר בהתנתקות. אז כרגע המצב הוא שאין לי דעה מוצקה בענין. על זה כמובן תסלחו לי, איך לא?
אבל פה אני רוצה לכתוב את דעתי, האובייקטיבית ככל האפשר, על השאלה:"האם ההתנתקות היא בת-ביצוע אם לאו?" ובכן, ניראה לי שתכנית ההתנתקות לא תצא לפועל. אנסה לפרט:
אני רואה יחידות צבא גדולות פושטות על ישובים יהודיים. אך היחידות האלה אינן יחידות של סופרמנים, אלא מורכבות מחיילים רגילים, רבים מתוכם מבולבלים ואינם מבינים מדוע הם עושים מה שהם עושים. מולם יעמדו המוני מתישבים, שיודעים בבירור שהם נלחמים על איכות החיים שלהם (כלומר איך למנוע זריקתם מהוילות אל המעברות?...). המתישבים האלה יעשו אלף ואחד תעלולים כדי להכשיל את הפינוי, והמוני החיילים המפנים יהיו אובדי עצות, מבולבלים, יאבדו את הצפון. המפנים יצטרכו להעמיס את תכולת הבתים על משאיות, כשמסביב כולם מפריעים להם. כשאני אומר "כולם" אני מתכוון גם ובעיקר לפלשתינים, שימטירו אש מכל הסוגים על היהודים (המפנים והמפונים כאחד). תחת האש הפלשתינת יהיה בלתי אפשרי להעמיס ציוד על מאות משאיות. ברגע שיפלו קרבנות מהאש הפלשתינית, יפסק הפינוי והכל יתרכזו בפינוי הפצועים. חיילי צה"ל לא יהיו מסוגלים נפשית להמשיך את הפינוי כשמסביב שוכבים קרבנות יהודים. כל התהליך יפסק כדי ללקק פצעים. בכל ישוב יחזור הסיפור על עצמו: חיילים מנסים לפנות, מתנחלים מנסים להכשיל, והפלשתינים יורים על כל אלה ומפילים קרבנות - עד שהיהודים מתעשתים ותופסים שהאוייב הוא בעצם הפלשתינים. אין לי ספק שהפלשתינים ילוו באש את ההתנתקות, כי זהו שלב בו היהודים יהיו בעמדה נחותה ולא הערבים הם אלה שיחמיצו אפשרות לעשות טבח פה ושם.
באותו זמן גם יהיו מהומות איומות בכל המדינה: מתנגדי ההתנתקות יעשו לא רק מרי אזרחי, אלא גם פעולות חבלה רציניות (זהו חוק טבע: מתחילים בזוטות ועולים מדרגה עוד ועוד, עד שמגיעים לשלב של "עשה ככל יכלתך" שבו נפרצים כל הגבולות והאנשים משתוללים כחיות פרא). מספיק שבעורף ישמעו על חללים בין המתנחלים, כדי שהאזרחים בתוך הקו הירוק יעשו מהומות איומות.
הקיצור: תהיה מהומה כה נוראית, יהיה חוסר שליטה מוחלט במצב - והדרך היחידה להחזיר שליטה בענינים תהיה הפסקה מידית של ההתנתקות.
ככה שניראה לי שגם בקיץ של 2006 נוכל לנסוע לחופי קטיף להתרחץ בים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 15:52

מאבק בין אידיאליסטים לבין סתם-ממלאי-פקודות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משה מזרחי שמתחילה ב "חוות דעתי האובייקטיבית: ההתנתקות אינה בת-בצוע"

המאבק יהיה בין אנשים החוששים לאבד את עולמם (המתנחלים), בסיוע המוני אידיאליסטים מכל רחבי המדינה - נגד גדודי אנשים שבסך הכל יבואו למלא פקודות (החיילים והשוטרים). לאלה האחרונים אין שום אידיאל בבסיס פעילות הגירוש שלהם, וגם אין זו לגביהם שאלה של חיים או מוות - עבורם הגירוש הוא לא יותר מעבודה שיש לבצעה כי כך הורו להם. לכן אין לצפות שהם יבצעו את ההתנתקות בחירוף נפש. כל קושי קטן יגרום להם לוותר ולשאוף חזרה הביתה. והיה אם יהיו חילופי יריות ואלימות קשה - או אז אין בכלל ספק שהחיילים יצטוו מיד לחזור הביתה ע"י האמהות הדואגות בעורף. מאחר שאף אחד מהמפנים כלל אינו יודע מדוע הוא מפנה, ומאידך גיסא כל המתישבים ותומכיהם יודעים בדיוק מדוע הם מתנגדים, אזי לדעתי נוצר מצב שעליו אומרים החבר'ה "זה לא כוחות". כלומר לכוחות המפנים אין שום סיכוי להצליח.

לשרון יהיה סיכוי להצליח בהתנתקות - וגם זאת בספק - רק אם הוא יופיע בטלויזיה ויסביר לעם ישראל לאט ובאופן משכנע את התועלת שבהתנתקות. כל עוד אין העם משוכנע עמוקות בנחיצות הפעולה הזאת - הוא לא יציית ולא יבצע פעולה כ"כ דרסטית וחסרת תקדים.
ישן 26-04-2005, 16:33
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
מעניין
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי משה מזרחי שמתחילה ב "מאבק בין אידיאליסטים לבין סתם-ממלאי-פקודות."

בתור מי ש"דעתו אינה נחרצת" אתה דווקא עושה רושם של אדם המחלק את המציאות יפה יפה בין ה"טובים" וה"רעים" (לשיטתו).

לאידאולוגיה נחרצת יש השפעה מסוימת על רמת המחויבות של אנשים למשימתם, אבל, בחברה דמוקרטית, הריבון הוא העם, ונבחריו החליטו לממש את ההתנגדות (שאתה, באיזון מעורר השראה, "לא מצליח" לחרוץ את דעתך האישית לגביה).
גם לשוטר העוצר את מכוניתך בכביש המהיר (לא מספיק) ואפילו לאיש ההוצאה לפועל יש נחישות אידאולוגית פחותה מזאת של האזרח המוטרד ע"י מערכת החוקים, ועדיין הם מצליחים למלא את משימתם.

זה גם יהיה המצב הפעם.
לעשרות אלפי המתנגדים אין את המשאבים והסמכות החוקית ממנה שואבת המערכת המבצעת את כוחה. עם כל הכבוד לאידאולוגיה המשיחית המנחה את רובם ככולם, הם כנראה לא יצליחו הפעם לכפות את אמונתם על כלל הציבור - ונציגיו ערלי הלב בקו הראשון.
ואם הנחישות האידאולוגית תתורגם ע"י בודדים למעשי אלימות קטלניים - סביר להניח שמלחמת האזרחים בזעיר אנפין הזאת תדוכא בנחישות יתרה ע"י ממלאי תפקיד החרדים לחייהם הם. הרשה לי לנחש שבמצב הנוראי והבלתי נתפס הזה ירבו האבידות דווקא בצד שאין לו חיל אוויר.

מעבר לכך, אנחנו שמחים לקבל לכאן תועמלן מיומן ככבודו. רק, במטותא, ותר על פסאדת היושב על הגדר; מתוך היכרות מעמיקה עם הנוכחים מסופקני אם תמצא מביניהם כאלו שיקנו את ההצגה ו/או ישנו את רמת הזדהותם עם האג'נדה שכבודו מייצג.
ישן 27-04-2005, 20:00
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
על ההתקפלות, על תקציב מדינה, על הפרטת הנמלים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, ריבון הוא העם - ששרון נמנע בכל כוחו מלשאול דעתו על ההתקפלות..."

הוא גם לא שאל את הציבור האם הוא מעדיף שחולי סרטן ערמונית ימותו, או חולי המעי הגס. הציבור לא נשאל האם הוא מעוניין בזריקת אנשים מביתם, אך ורק בגלל שהם עניים, ומה דעתו על כך ש-600 איש נהרגים בשנה על הדרכים, ועדיין אין תכנית התנתקות מתאונות הדרכים. לא תצליח לשכנע אותי (אבל אתה מוזמן לנסות) שההתנתקות היא קריטית ורלוונטית לחיו של כל אזרח, יותר מכל הנ"ל.

שרון כן בגד בליכוד בתור תנועה. ההבטחה שלו למרכז הליכוד הייתה מוסרית, והוא אכן עשה עבירה מוסרית כלפי התנועה שלו, כאשר הוא ביטל את דעת רוב חברי המרכז שלה. אישית אני שמח על כך, והלוואי ויבוטלו כל מרכזי המפלגה על פי חוק, אבל עדיין אין בכך כדי לפגוע בריבונותו של העם.

ישן 26-04-2005, 20:49

אידיאולוגיה משיחית היא רק פסיק קטן במאבק.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "מעניין"

אתה טוען שמתנגדי ההתנתקות מונעים רובם ככולם ע"י אידיאולוגיה משיחית, ולדעתי אתה טועה.אני מעריך שרק מעטים מבין המתנגדים פועלים עקב "משיחיות": ראשית, בין המתנחלים (בעיקר בגוש קטיף, אני מעריך) ישנם הרבה חילוניים שהתנגדותם אינה נובעת מרעיון ארץ ישראל וגאולתה, אלא מהסירוב לאבד את בתיהם היפים, את גינותיהם המטופחות, את פרנסתם ואת שכניהם הנחמדים, כדי להיות מגורשים לאיזו מעברת קרוונים או מעברת אהלים כמו של סלח שבתי. ובנוסף למתנחלים הרי יש אין ספור מתנגדי-התנתקות בתוך ישראל הקטנה שהינם חילוניים המונעים ע"י חרדה בטחונית, שהרי דווח לכולם שהמצב הבטחוני עומד בוודאות להתדרדר עקב ההתנתקות. אתה מבין, ההתנגדות להתנתקות נובעת ברוב המקרים מסיבות פרקטיות לגמרי. רק מעטים מונעים ע"י משיחיות. הרי רוב העם בישראל הוא חילוני.

לסיכום: ההתנגדות להתנתקות היא גורפת משום שהרבה מאד ישראלים חילוניים (!!) סבורים שזוהי טעות מהבחינה המעשית גרידא. כלומר הם חושבים שההתנתקות היא מעשה מטומטם, והם בכלל אינם מביאים בשיקוליהם את מחויבות היהודים להסטוריה שלהם או להקדוש ברוך הוא.

אגב, ה"משיחיים" בישראל הינם דווקא אלה השמאלנים: יום אחד הם מאמינים במשיח ערפאת, אח"כ הם מאמינים במשיח אבו-מאזן. הם הם הדתיים הפנאטיים באמת...
ישן 26-04-2005, 22:40
  NOTA NOTA אינו מחובר  

אתה חזק :) - אז אתן לך שיעור חינם:
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי משה מזרחי שמתחילה ב "אידיאולוגיה משיחית היא רק פסיק קטן במאבק."

אם, במקרה, תרצה פעם בעתיד, להתחזות לחילוני היושב על הגדר (נניח) ומעלה את חששותיו הכנים, עדיף להימנע מהביטוי "להקדוש ברוך הוא" שנשמע כאילו נלקח הישר ממדרש תנחומא. גויים יהודים טובים יכתבו - מקסימום - 'לקב"ה', או "לקדוש" מזלזל.

אהבתי גם את הספין החדש מבית מדרשם של פרסומאי ההיסטריה של הקב"ה (אתה רואה!).
"מעברת קרוונים" או "מעברת אהלים", יעני, מעוררים את מיצי הקיפוח וטראומת הDDT של עולים ישנים/חדשים. משובח!

ראיתי את המספרים המלאים לגבי המפונים.
משפחה נטולת משק, שחיה בגוש קטיף בשכירות מצחיקה ב7 השנים האחרונות, תצא מהסיפור ברווח נקי של יותר מ100,000$.
כאשר באותם אנשים שחלילה יאבדו "בית יפה, גינה מטופחת ופרנסה נאה" עם מעבר הדירה המתוכנן עסקינן, מסתבר שרובם יקבלו סכומים העוברים בקלות את ה200K, תוסיף לזה ותק מכובד ומשק מטופח וזה כמעט יוכפל.
נכון להיום, עם "תוכנית ניצנים" ודומותיה, מסתבר שיתכנו פתרונות הכוללים גם שטח אדמה לבית במרחק של שעה פחות מהמשפחה בירושלים/פתח-תקווה ונחלות ראויות (כרגע דוחפים כמה מהזועקים נגד התוכנית גם מתן נחלות כפולות עם זכות מכירה מיידית ל"חקלאים שהתעשתו").
מי שהתפרנס מהגוש עצמו יוכל למלא את אותם תפקידים ביעד החדש (נכון, יהיו כמה עשרות שחפיפת הרשויות האיזוריות תגרום להם לעשות שינוי קריירה), החקלאים ימשיכו לעבד את האדמה (בעיקר ה"כבדים" שיש להם שטחים נוספים בנגב המערבי) ואנשי החינוך יוכלו לשחזר את מוסדות החינוך המפוארים של הגוש במקומו החדש (או באלטרנטיבות המוצעות), כאשר הפעם תהיה להם אפשרות לשרת קהל יעד רחב יותר בטווח נסיעה סבירה.

מי שיאלץ לעבור לקראוון או לאשקובית לכמה חודשים, יהא זה בגלל שהוא עסוק בבניית ביתו ומשקו החדש בקרבת מקום, ובעיקר בגלל שלא טרח לטפל בנושא מסיבות של "לשנה הבאה בחופי גוש קטיף המעתירה".
הורי עמלו על שיפוץ הבית פעם בצעירותי, וגרנו כמה חודשים בדירה שכורה; היה נחמד, ואף אחד מאיתנו לא הפסיד ימי לימודים או צבר פז"מ פסיכולוג בגלל שעוברים דירה. גם בקראוון ובבנייה טרומית קצת פחות ניידת יצא לי לגור כמה שנים; לא נכנסים מים והטמפרטורה הראוייה נשמרת היטב בחודשי החורף/קיץ.
עם מענקי ההסתגלות, מעבר הדירה ותוספת השכירות אפשר לגור כמה חודשים טובים גם בשיכון ל', קל וחומר לבלות (כמה דורות) בקראוון ממשלתי חינמי באיזורי ספר האהובים על חבורת חלוצים חדורי אמונה שכאלו - כאשר הזמן הלוקח לבנות וילה נאה על הקרקע הצמודה הוא החסם העליון ומענקי דמי השכירות וההסתגלות יתווספו להשקעה בבית/משק/פרנסה הבאים עליהם לטובה.

נכון, משיחיות יש גם בשמאל, אפילו זה שאינו כה קיצוני (מספיק לראות תמימי דרך כמו "ישראל היפה" שקילקלנו כאן), רק שההתנגדות מטעמים ראציונליים טהורים לא מאפיינת את הפעילים נגד פינוי הישובים. אפילו בתמונות לווין של ההפגנות הגדולות אפשר לספור את ריכוז הכיפות לממ"ר וצבירי החזיות הסרוגות פר-הפגנה.
אפילו רבני הציבור הזה, כאשר לא מצליחים להשקיט את התבטאויותיהם בפורומים אמוניים מצוטטים כאמורים "לא בידינו היא". אין לי ספק שהמאבק התקשורתי המקצועי של נציגי הגוש הוא מאבק לאוזניים אחרות, המשוכנעים הפנימיים לא צריכים סקרי דעת קהל או כרזה עם מפת טווח פצמ"רים על מתקני חברת החשמל, יש להם ספר קטן בכיס עם "כי בנו בחרת" - וכל המוסיף גורע.
ישן 26-04-2005, 23:23

או קיי. מודה לך על השיעור בחינם.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אתה חזק :) - אז אתן לך שיעור חינם:"

לא אענה עכשיו באריכות, עקב השעה המאוחרת, אך בעיקר כי אין לי מה לומר. למעשה כבר אמרתי באשכול זה כל מה שהיה לי לומר בנושא ההתנתקות. בתמצית, אמרתי שאין לי דעה נחרצת לגבי תכנית ההתנתקות (וזה נשאר כרגע בעינו) וגם אמרתי שניראה לי שהתכנית לא תצא לפועל (ואני נשאר בינתיים עם הסברה הזאת, שהיא בסה"כ התחזית האישית שלי, פרי ניתוח הנתונים כפי שהוא נעשה באבטיח הפרטי שלי).

לגבי השיעור שלך, נוטה, אינני יודע: אולי אתה צודק בסופו של דבר. אינני חושב שהאבטיח שלי בהכרח יותר משובח מהאבטיחים האחרים שעל הדוכן.

אגב, לגבי הדתיות שלי אתה טועה: אינני דתי בכלל. אני מקסימום מרגיש חיבה מיוחדת למסורת היהודית. אנ'לא מבין מה הסיפור שעשית מ"הקדוש ברוך הוא". הרי היתה לי חגיגת בר מצווה כמו לכל אחד. עליתי לתורה. משהו נשאר לי בזכרון .
ישן 26-04-2005, 23:50
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
תרשה לי להטל ספק בזה שאתה חילוני
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי משה מזרחי שמתחילה ב "או קיי. מודה לך על השיעור בחינם."

שאתי אותך את השאלה - ונמנעת מלהגיב. הסיבה ששאלתי היא לא ה"דבקות" שלך בהתנגדות להתנתקות, ולא האמונה העזה כפי שניסה לנחש האדמין המרחרח באיורי. הסיבה היא שאתה נהגת בכל מי שאינו מתנגד להתנתקות באותה התנשאות שמאפיינת את הדתיים ומסתכמת בתיאוריה של "העגלה הריקה". אתה מניח שאלה שאינם רוצים להתפנות הם האידיאליסטים ונגדם עומדים "אהבלים" שאינם מבינים מה הם עושים. אם גם חבריך המתנחלים גורסים כך, מזומנת להם הפתעה לא נעימה. משני טעמים.

המצדדים בהתנתקות, מאמינים - בכנות לא פחותה ממתנגדיה - שהיא מעשה שיועיל למדינת ישראל. אין שום סיב לחשוב שהמתנחלים הם אידיאליסטים יותר. והטעם השני, שרוב החיילים והשוטרים שמשרתים את המדינה, מאמינים שביצוע הוראות הממשלה החוקית וביצוע פקודות - הוא מעשה חשוב שקיום המדינה, הדמוקרטיה והרקמה החברתית שלנו תלוי בהם. אז כשם שהדתיים שטועים לחשוב שהחילונים הם חסרי דיעה, כך הטענה שלך שרו הצבא הוא חסר טיעה היא טעות גסה - והיא תטפח על פרצופך.

ישן 27-04-2005, 04:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אההה, אז הם ממש מרוויחים מחורבן ביתם. וואלה, מוזר שהם ממשיכים לא לאהוב את הרעיון...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אתה חזק :) - אז אתן לך שיעור חינם:"

להציג אדם שגר בשכירות אפסית, ויקבל 100,000 דולר (סכום שלא קונה פחון...), כ"רווח יפה" זה
גועכל נפש לשמו - ושקר מכוער. אנשים אלה לא באו לגוש קטיף בשביל "לרוויח יפה" בפיצויים. מי שגר
שם 7 שנים "בשכירות מצחיקה", חטף בחמש מתורן 5000 פצמ"רים על הראש, ורק הנזקים הנפשיים
שנגרמו לילדיו שווים פי כמה מהסכום המביך שאתה תיארת באטימות מרשימה כ"רווח יפה".
מי שמגורש מביתו ומקבל 200 אלף דולר, מחזיק בסיכוי כמעט אפסי לבנות בית באותם סטנדרטים,
ועל כן אינו יוצא ברווח יפה.
אלה שייאלצו לגור בקראוון, לא יעשו בגלל "בשנה הבאה בגוש קטיף המעטירה", אלא בגלל שלא היה
ברור שהוא מצליח להעביר זאת - ותפקידו שלו הוא להכין את הקרקע לשיקום הפליטים שהוא מגרש.
לא תפקיד מי שנאבק על ביתו לעשות כן. לו עשו כן, היית ממהר להציג זאת כהוכחה שבכלל לא אכפת
להם מהבית (אתה מנסה לעשות זאת אפילו עכשיו לגבי מי שגרו שם תחת אש במשך שנים...).

המשיחיות בשמאל זהה לחלוטין למשיחיות דתית. מספיק להסתכל על הביג ג'ואים, הדנרוזים ודומיהם
כאשר הם כותבים על ההתיישבות - ועל הצורך להחריבה. זו התייחסות אמונית נטו, שאין מאחוריה שום
ביסוס מחושב. הם יכולים לדקלם טקסטים על כך ש"זה טוב דמוגרפית", אבל בפועל גם להם יש ספרי
הפעלה - שרובם מביכים בהרבה מהתנ"ך...
ישן 27-04-2005, 20:27
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
קבל דעה של חילוני "אמיתי" שבאמת יושב על הגדר

גם לי אין עדיין דעה נחרצת לגבי ההתנתקות. כשהיא יצאה לפועל סמכתי על שרון והממשלה שהם יודעים מה הם עושים, אם שרון אבי ההתנחלויות מבקש לפרק התנחלויות כנראה שיש לו סיבה מספיק טובה, והרי ממילא ההתנחלויות האלה יפורקו בשלב כזה או אחר. לא ייתכן שקבוצה קטנה של יהודים תשב בתוך אוכלוסייה של מיליון מוסלמים, מנותקת משאר הארץ (שנייה אורי, אני תכף מגיע לצפון הרצועה ). לטובת הדמוגרפיה, צמצום המאמצים הצבאיים, וההבטחות של בוש בנוגע לגושי ההתנחלויות וזכות השיבה - כל אלה יצרו את הרושם שמדובר בתכנית טובה, שחיוני לבצע אותה. חד-צדדית, כי ממילא לא ניתן לקבל שום דבר מהפלסטינים חוץ מהבטחות שווא וקסאמים.

אבל הדרך שבה התכנית הגיעה לאישור הייתה אמנם כשרה, אבל מסריחה כמו דג מת. בהתחלה הפר שרון את הבטחותו למרכז הליכוד - הבטחה שמראש לא היה צריך לתת, אבל הוא נתן, וגרם לבקע בליכוד. זה לא הפריע לי, אפילו שמחתי בזה, כי אני מתנגד לכל הקיום של המרכז המושחת הזה. אבל אח"כ התחילו לעוף ראשים, התקשורת (האוהדת מדי) התמלאה בספינים שהתבררו כשקריים, ועכשיו אנחנו מגלים שהממשלה הגיעה לתכנית לגמרי לא מוכנה, לא התחילו אפילו לבנות בתים למפונים, והכי גרוע - מעולם לא התייצב שרון בפני העם והסביר מדוע התכנית הזאת חשובה וראויה. אנחנו נאלצים לסמוך עליו.

ועוד לא דיברתי על העובדה שההתנתקות היא למעשה לא התנתקות כפי שהיינו רוצים - ממשיכים לספק להם מים וחשמל, נותנים למצרים להיכנס עם צבא לסיני, או לחילופין (ואולי בנוסף) - חיילים ימשיכו לסכן את חייהם על ציר פילדלפי. ועל כך שישובי צפון הרצועה יכולים להישאר במקומם כדי לקיים את התכנית, לפחות בינתיים - אם התכנית היא חד-צדדית, מי אמר שצריך לצאת מכל הרצועה ? ארה"ב ? אז בואו ותגידו את זה לעם, אבל אף אחד לא שואל את השאלות הקשות בתקשורת.

אז קשה לי להגיד שאני תומך בתכנית בלב שלם. אני עדיין מאמין ששרון רוצה את הטוב עבור עמו, והיתרונות של התכנית עומדים בעינם, למרות החסרונות. אבל הצורה שבה היא עברה, והתכנון הכושל שלה, לדעתי מחייבים בחינה מחדש של כל העניין, דרך המועצה לביטחון או כל גוף רציני אחר (לא העם), שתצא עם דוח ציבורי מפורט, ואח"כ הליכה לבחירות. כשיצאנו מלבנון אמרנו - טוב שיצאנו, אבל למה ככה ? למה בלי כבוד ? למה לא דאגו לצד"ל ? אני צופה לנו חשבון נפש דומה אחרי היציאה הזאת.

אבל אם אתה שואל אותי, אני באמת שלא רואה איך התכנית תתקיים. חזונו של פותח האשכול אינו רק בבחינת wishfull thinking לדעתי, כי ראינו למה המתנחלים מסוגלים - הם מסוגלים, למשל, לשבש פעולה בסדר גודל בינוני של המשטרה (שמירת הסדר בהר הבית) ע"י חסימת כבישים. וזה כשחסמו כביש אחד. מה יקרה אם חסימת הכבישים תתחיל שעה לפני שמשאיות הפינוי יצאו לדרכן ? כל הארץ תהפוך לפקק גדול, ופיזית לא ניתן יהיה לזוז על הכבישים. המשטרה תפתח צומת אחד - יחסמו אחר. וזה עוד לפני כל תרחיש האימה של פינוי תחת אש (שלא קיים רק בראש של פותח האשכול ששכחתי את שמו - צה"ל והמשטרה מתכוננים לתרחיש כזה), והתרחיש הפחות סביר לדעתי של נסיונות התאבדות, ונסיונות לפגיעה בחיילים מצד המפונים.

ישן 28-04-2005, 08:55
  NOTA NOTA אינו מחובר  

אכן דברי טעם
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "קבל דעה של חילוני "אמיתי" שבאמת יושב על הגדר"

וכולם עד אחד מטרידים גם אותי.

אממה, שום דבר במדינה הזאת לא זז בעזרת תהליכים ראציונליים ודיונים מרובי משתתפים. אפילו ועדות חקירה מצומצמות לא מצליחות לשפר את המצב שלשמו כונסו - קל וחומר פורום ויקהל עם.
האם עדיף שההתנתקות תמומש רק לאחר שכוסו כל הקצוות, החשמל והמים נותקו בעקבות הקמת מרכז התפלה רב גלקטי בחאן יונס והעברת קו מתח גבוה חינמי מאלפא קנטאורי, המצרים יצורפו לשוק האירופי בעקבות הפיכת כל חייליהם לנורבגים חסונים, שתקנים וישרי דרך שישמרו על הגבול כמו על בתולי יורשת העצר השוודית והפלשתינאים יוכיחו בגרות וציוניות ע"י שירת "התקווה" כל בוקר בבתי הספר והשלמת בגרות בציונות מעשית? כן, בהחלט עדיף.

לצערנו הסבירות שדברים יתקדמו מעצמם לכיוון הרצוי (עוד לפני החזון הדורש אישפוז שלי) קטנה עד בלתי קיימת, ונשאר לנו להחליט, בליבנו, אם אנחנו מעדיפים לגרור את המצב הנוכחי המלביב עד שיבשילו התנאים - או לנסות כמה צעדים ברורים מאליהם בנסיבות פחות מאופטימאליות.
גם אני אישית לא בטוח מה עדיף, רק שבתגובתי לעיל ייצגתי את פרקליט השטן (ה"וייסגלאס") לפרופוגנדה המגויסת של מתנגדי המהלך.

לעניין ההתנגדות האלימה:
חוששני וחושדני כי מי שמתכנן כרגע לחסום את עורקי החיים של המדינה וללכת מכות עם חיילים/שוטרים מפנים, יעשה זאת גם כאשר כל התנאים הרצויים בעיניך ימומשו. זה נושא הראוי לטיפול נפרד לחלוטין, גם למען שרידת הדמוקרטיה הרעועה הזאת ובעיקר מכיוון שהפרדת אוכלוסין כפוייה היא הפתרון הריאלי היחיד לסיכסוך הזה (או לפחות - הבאתו למצב סביל עד יעבור דור), ומי שרצון העם ושרידת המדינה בכוח אנושי אינם מהווים תמריץ מספק עבורו - ראוי שיעצר בעוד מועד.
ישן 27-04-2005, 21:35

הנה, גם הרמטכל המיועד חושב כמוני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משה מזרחי שמתחילה ב "חוות דעתי האובייקטיבית: ההתנתקות אינה בת-בצוע"

דן חלוץ: מאה אלף איש יאלצו אותנו להחזיר את ההחלטה לכנסת
17:33, 21 אפריל 2005 / י"ב בניסן תשס"ה

באתר קטיף נט פורסם כי האלוף דן חלוץ, הרמטכ"ל המיועד של צה"ל ביקר היום בגוש קטיף, בפגישתו עם אבנר שמעוני ראש מועצת חוף עזה נשאל דן חלוץ מה יעשה צה"ל אם חיילי צה"ל יגיעו עם פקודת הגרוש ויראו כי מולם ניצבים 100,000 איש מתומכי גוש קטיף, תשובתו היתה חד משמעית, צה"ל לא יוכל לבצע את המהלך, צה"ל יאלץ להחזיר את ההחלטה אל הכנסת.

תושבי גוש קטיף, רואים באמירתו של דן חלוץ, קריאת עידוד לכל אותם המתלבטים והספקנים האם ציבור גדול של עשרות אלפי ועד למעלה ממאה אלף איש שיבואו לגוש קטיף , אכן יצליחו לשנות ולהפוך את הגזרה...דן חלוץ, הרמטכ"ל המיועד של צה"ל נתן את התשובה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר