לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2011, 18:46
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אבל בן אדם דתי לא יכול להשכיל..."

הדיעה שאתה מציג היא צרת אופקים עוד יותר מעולמו של ילד חרדי בחסידות מטה אהרון.

אנשים הם קצת יותר מורכבים, חלק לא קטן מהדתיים שתפגוש יוכלו לנסות להסביר לך, (למרות שבמקרה שלך זה עלול להיות בזבוז זמן) איך תאוריית האבולציה והמפץ הגדול מסתדרים עם סיפורי הבריאה.
במידה ותבחר להתעמק קצת יותר, תגלה שבכלל שורש האמונה היהודית לא נשען על בריאת העולם.
במידה וצר לך בעולמך והנושא מסקרן אותך. אתה מזומן לפתוח את ספר הכוזרי לריה"ל. אתה תגלה שהמשפט הראשון שהחבר אומר למלך כוזר הוא שהאמונה שלנו נובעת מהאמונה באלוהי אברהם יצחק ויעקוב. ומלך כוזר מופתע לגלות ששורש האמונה הוא לא בריאת העולם.
אבל זה בסדר, אתה יכול להמשיך להיות לבירלי ולהאשים את המאמינים בזה שהם רואים את העולם בשחור ולבן.
שבת שלום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2011, 11:34
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "פשוט מאוד... הוא יכול להבין..."

אבל אז אתה מקבל מדען כמו ד"ר מיכאל אברהם...

קראת את הכתבה ?, הטעונים בה נראים לך הגיונים ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טוקבק מספר 4

הספר הנ"ל מלא בכשלים לוגיים אחד אחרי השני! הנה כמה דוגמאות רק מהקטע שמובא לעייל.

כשל א: “... האבולוציה היא תהליך שיש לו כיוון, מגמה ...” - רק אם הכוונה היא שיפור השרידות והרבייה, אבל זה מוסבר גם ע"י תהליכי ברירה חסרי תובנה ולכן הם אינם כיוון ומגמה ידועים מראש ולכן אינם מעידים על תבונה מאחוריהם!

כשל ב: “... מחומר דומם והִיוּלי, חסר כל תכונות, זה שנוצר במפץ הגדול ...” - החומר שנוצר מהאנרגיה שהשתחררה במפץ הגדול (לאחר שהיקום התקרר דיו) לא היה חסר תכונות. הוא אולי לא היה חומר אורגני, אבל בהחלט לא היה חסר תכונות. מעניין למה מישהו עם דוקטורט בפיסיקה יתעלם מהתכונות שיש לכל יסוד שמבדילים יסודות אחד מהשני?

כשל ג: “... אנו מגיעים ליצורים חיים ומורכבים שנראים גם תכליתיים ...” - “נראים" זו מילת המפתח! לא כל מה שנראה תכליתי הוא אכן כזה.

כשל ד: “... ראשית, הבעיה העיקרית היא שהקיר שלאורכו מתקדם השיכור עשוי מנייר. יתר על כן, מאחורי הקיר הזה יש תהום שכל באיה לא ישובון. כל הליכה לכיוון הלא שריד אבולוציונית (כלומר לכיוון הקיר) מוליכה לקצה מת (dead end) של התהליך, כלומר להיכחדותו של היצור או של צאצאיו האבולוציוניים ...” - לא נכון! מוטציות מזיקות ימנעו מהפרט שהמוטציה קרתה בו מלהתרבות יותר מיתר הפריטים ולכן המוטציה תעלם יחד איתו ולא כל יתר הפריטים! רק מוטציה מועילה יכולה בעצם להתרבות ואם היא מתרבה יותר מהר ויותר טוב ממתחריה ל"השתלט" על המטען הגנטי של האוכלוסייה. לכן הברירה הטבעית היא כן קיר ולא קיר נייר. חוץ מזה, בהתייחס לעובדה שכ-99% מצורות החיים שחיו אי פעם על פני כדה"א נכחדו לא נראה שיש כל כך בעיה עם הכחדות של זן מסויים. לעומת זאת קשה להסביר למה אלוהים כל יכול צריך להשתמש בתהליך כה לא יעיל להתפתחות החיים ולא פשוט ליצור אותם כפי שהוא רוצה?

כשל ה: “... אם כן, במשל המתוקן, הקיר שלאורך המדרכה עשוי מנייר ...” - אבל כמו שהראתי הוא לא ולכן המשל המתוקן הוא בעצם גירסא מוטעית של המשל.

כשל ו: “... שנית, גם אם נתעלם מהעובדה שהקיר עשוי נייר, ונשתמש במודל האבסורדי של גולד, המשל עדיין בעייתי. הרי העובדה שעל אף האקראיות של התהליך יש לו תוצאה מוכתבת מראש ...” - ראשית, עצם השימוש ב"מודל אבסורדי" אינו ראוי בדיון מדעי, במיוחד לפני שהראת למה הוא לא עובד. כמובן ששימוש זה אינו תמים וכוונתו להשפיע על הקורא. המחבר יוצר קרקע פוריה שהמודל אבסורדי עליה ינסה לפזר את טענותיו, שללא הכנה זו לא יקלטו. שנית, כפי שכבר ציינתי תוצאות התהליך אינן ידועות תמראש והמחבר יודע זאת טוב מאוד.

כשל ז: “... כדי לבחון אם התהליך הזה הוא אכן אקראי, עלינו לשאול: מי יצר את המבנה הזה? ...” - לא!!! אם נשאל מי יצר את המבנה הרי שאנחנו מניחים מראש שמישהו אכן יצר (ומעניין מי המישהו הזה שהמחבר היה רוצה שנניח אם לא אלוהים)! השאלה היא איך נוצר המבנה! שוב, לא טעות תמימה של המחבר בבחירת המילים שלו! המחבר חוזר שוב ושוב על כשל זה.

כשל ח: “... החלופה האקראית עיוורת אינה יכולה להיות הסבר קביל במצב כזה. ההסבר האבולוציוני אתיאיסטי, או הניאו דרוויניסטי, לממצא המפתיע הזה הוא שהברירה הטבעית היא שדאגה שכל מי שלא פגע בנקודה קשיחה באחת התנועות שלו הצִדה ייפול לתהום ...” - דווקא כן והראתי איך.

כשל ט: “... אם אדם, שצף על קליפת אגוז באוקיינוס המוטציות, פוגש בדיוק את ראש הסיכה שהוא מחפש, או נופל בדיוק על האי ה"חי", האין זה מעיד שהמהלך לא היה עיוור? ..." - לא כי בכל זאת יתכן שמדובר בהסתברות תכלושה שאכן התממשה. שנית, לא כי האדם אינו יחיד וישנם עוד רבים שלא מגיעים לאי ה"חי". האם להם נאמר שאי ההגעה גם היה מכוון?

כשל י: "... גם באשר לנמשל, כלומר האבולוציה עצמה, הסיכוי שהיא תתרחש באופן עיוור הוא אפסי. אין זה אומר שהיא לא התרחשה, אלא שאם היא כן התרחשה זוהי ההוכחה הברורה ביותר לקיומו של גורם תבוני שדאג לכך ..." - קחו מאה מטבעות וזרקו אותם על הרצפה. הקומבינציה של הטלות שיצא לכם היא אחת מתוך 2 בחזקת 100. מה הסיכוי שזה יקרה? אפסי! משמע, אלוהים קיים והוא שגרם למטבעות ליפול בצורה הזו! הזוי נכון? זה בדיוק ההיגיון שעומד מאחורי טענת המחבר!

את האמת, נמאס לי אז אפסיק. אני חושב שהבהרתי מספיק כמה כושלים טענותיו של המחבר. ממליץ לכם לקרוא את הביוגרפיה של הנ"ל להבין למה הוא אינו בעל סמכות בתחום רלוונטי לאבולוציה.

למרות האמור לעייל, אבולוציה אינה טוענת דבר לגבי קיומו או אי קיומו של אלוהים!

ישן 25-06-2011, 22:02
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "נו באמת... בו תסביר לי איך..."

לדעתי, אתה לא מחפש תשובות. אומנם אתה מעריץ מדע, (גם אני) אבל הדעות אותן אתה מביע נעדרות כמה מהתכונות הבסיסיות ביותר שצריכות להיות אצל חוקר.
סקרנות, צניעות והיכולת להקשיב וללמוד.

כמו דתיים מסוימיים אתה קודם יורה את החץ ואחר כך מקיף את המטרה. אתה מעוניין ליצר תמונה של שחור ולבן. לפיה הפרימטביים המאמינים בקיומו של כוח עליון, להלן אלוהים. בהכרח מאמינים בסבא זקן שיושב שם למעלה ובזמן שהוא לא משחק בקוביה הוא משתעשע עם המין האנושי.
ושמירת שבת והתעקשות על פרטים, נוח להם להתפרש אצלך כבורות.
לא פעם מפתיע אותי שאנשים שאומרים שהם דוגלים בעקרונות כמו "חיה ותן לחיות" מתעצבנים שאדם מסויים בוחר להתלבש בדרך מסויימת או לאכול מאכלים מסוימים. מאותו מקום נוח לצייר את האדם המאמין כבור.

אני יכול לנסות ולהסביר את האמונה שלי בבורא עולם, כפי שאני רואה אותה כיהודי מצד אחד וממשהו עם ידע קצת יותר מבסיסי בביולוגיה וכימיה.
אבל מאחר שאתה לא באמת רוצה או יכול להקשיב. ומאחר ויש מבחן ארוך מאוד על תולעים ופרזיטים בעוד יומיים ועל מה צריך לאכול בעוד ארבעה ימים. (שרוקי, אחרי אימונים תאכל גבינת ריקוטה, זה השילוב הטוב ביותר של חומצות אמינו).
לפחות הפעם אוותר.
שיהיה שבוע טוב ובשורות טובות לכולנו.

ישן 25-06-2011, 13:03
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "אז מה הכיוון? לא להיות..."

ציטוט:
האדם המודרני הוא יוצא דופן בכך שהוא "שולט" בעולם (אגב הבאת חורבנו שלו) למרות שהוא כביכול לא נוהר למטרה הגדולה של האבולוציה של העמדת צאצאים.

אנחנו לא נתקיים לעד - בין אם נביא את חורבננו בעצמנו ובין אם ע"י הטבע.
בדיוק כמו 99.9% מהמינים שהתקיימו בכדוה"א וכבר נכחדו.
אמנם נכון, רובם נכחדו בעקבות הופעה של מין חזק יותר, אבל כבר התרחשו בעבר של כדוה"א מספר הכחדות מסיביות שבהם נעלמו רוב המינים בבת אחת ובזמן קצר יחסית.
סביר שגם אנו ניעלם בצורה דומה - כמו ליצורים שנכחדו לפני 250 מליון שנה שלאחריהם הגיעו הדינוזאורים - שגם הם נכחדו לפני 65 מליון שנה והביאו לעליית היונקים.

ישן 25-06-2011, 19:03
צלמית המשתמש של marin

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "1. חס וחלילה, גם אם היה אפשר..."

אין, לא היה ולא יהיה כלל פיסיקלי או כימי שיטען שעל חיידק להתפתח במשך מליוני שנים עד שיגיע ליצור מפותח.
האבולוציה פועלת על מוטציות ועל סלקציה, לא יותר.

הסרטון שהבאת לא אומר כלום.
בדיוק באותה מידה שבה נוצרו היצורים שכרגע קיימים, אתה טוען שהם אמורים להיווצר בכל כוכב לכת שמקיים תנאי חיים כמו של כדוה"א?
סטטיסטית יש הרבה כאלו ביקום, ואפילו אם הם באמת קיימים אין שום סבירות סטטיסטית למצוא בהם חיים שדומים במשהו לחיים כאן.

אתה יכול לקבל את זה שהסבירות להיווצרות האדם היא אפסית או לא, אבל זו המציאות.
התמזל מזלנו שבאמת יצא כך, מה היה עתידנו לו הדינוזאורים לא נכחדו כתוצאה מהפרעה סביבתית?
אני בטוח שגם אתה לא חושב שהאדם היה ברמה שהוא נמצא בה היום.

ישן 25-06-2011, 19:38
צלמית המשתמש של marin

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "גם הטיעונים ליד מכוונת..."

האם אתה אתאיסט?

אני תומך נלהב בתורת האבולוציה ואני מניח שגם אתה תקן אותי אם אני טועה..

אבל גם לתורת האבולוציה בעיות ושאלות לא פתורות,
אחת מהן היא הסבירות הסטטיסטית להיווצרות מה שקיים היום.
זה נכון כמו שfap אמר שאם זה המצב הנתון אז הסבירות היא 100,
אבל אם תתייחס לזה מנק' המבט של היצור הקדמון לפני מליארדי שנה - הסבירות אפסית.

זה כמו לשאול עכשיו מה הסבירות שיתפתחו דרקונים..

עדיין לא מצאתי פתרון הולם לסבירות הסטטיסטית הזו ולכן עליי להניח שיש כח כלשהו - פיסיקלי, ביולוגי או אחר שמכוון להתפתחות כזו
כי תורת האבולוציה לא מסבירה את זה...

זה שאתה בוחר להאמין שאני מאמין שאלוהים מכוון את זה - זו בחירה שלך, אני נמנע מלהזכיר דברים שכאלו באשכול הזה

ישן 26-06-2011, 10:38
צלמית המשתמש של marin

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מה שאתה מפספס, הוא שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
מה שאתה מפספס, הוא שזה לא....
קודם כל, לך ולאנושות, אין מספיק הבנה בישביל לקבוע אם הסיכוי הסטטיסטי להתפתחות חיים ובסופו של דבר בני אדם פה הוא 0 או 1... והאם ברגע שנוצרו חיים, האם הם יגיעו לחיים תבוניים, ומה הסיכוי שלהם לשרוד...

זה לא מדוייק, אנחנו כן יכולים להגיע לקירוב של מס' האפשרויות.. עניין החישוב עצמו - מה באמת יתרחש גדול עלינו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אתה מדמיין יד מכוונת, מתוך יוהרה אנושית... יוהרה וחשש מריקנות וחוסר תכלית...

לא רק אתה אגב, כולם... גם אני...

אני שוב אזכיר שלא הבעתי את דעתי בדבר קיום יד מכוונת או לא.
אני רק מציג טענות שתומכות או שלא תומכות בכך.

אנסה להסביר לך למה לדעתי מדובר בדיון תיאולוגי.
אם הכח הוא פשוט ביולוגי - שרידות וסלקציה והתאמה לסביבה - אז לא בהכרח יש יד מכוונת, אבל זה עדיין לא שולל את קיומה.
האקראיות שהביאה לקיומנו יכולה להתיישב הייטב גם עם קיום אלוהים.

לעומת זאת, אם יש יד מכוונת... הדבר ברור מאליו.

אצטט את עצמי מפוסט קודם:
ציטוט:
העובדה שאכן נוצרו כאלו בע"ח למרות אפסות הסיכויים דווקא מעלה את קרנו של רעיון היד המכוונת,
למרות שהיא לא שוללת או מוכיחה אותו.

ישן 26-06-2011, 00:10
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "1. חס וחלילה, גם אם היה אפשר..."

לשיטתי, הבעיה בדיון היא הדרך בה בוחרים להבין את מה זה אלוהים/כוח עליון.
בסרטון שהראת בחרו להציג את האל כמלך היושב שם למעלה בעננים, בעצם גם הרב בכתבה שהביא טימון בחר לתאר את מה שאני מכנה אלוהים כאדם המכוון את דרכו של שיכור, או ככזה המוביל את האבולוציה ליצרת העולם כפי שאנו מכירים אותו.

אני אדם מאמין, אפילו משתדל לשמור כמה וכמה מצוות, ויש כמה מצוות שאני משתדל שלא לשמור.
אני לא יודע מה זה אלוהים.
אם להודות על האמת, אין לי שמץ של מושג.
אני לא חושב שיום אחד האל הטוב קם בבוקר וחשב שכדאי שממברנת התא תהיה מפוספוליפידים, ושכדאי להכניס בתוך הממברנה קצת תעלות ומשאבות. שלזרחן יש כמה תכונות נהדרות שיגרמו לשבירה של הקשר בין שני אטומים שלו לשחרר אנרגיה שתהיה זמינה ונוחה לשימוש בתא של היצור החי. רגע לפני זה הוא בכלל לקח אטום של זרחן ובחר לסדר את האורביטלות בצורה שתהיה נוחה לשימוש. היו לו עוד כמה הברקות, כמו לסדר את מולקולקת המים בצורה כזאת שהיא תהיה הממיס האידאלי. שלא לדבר על הרעיון המבריק עם המימן. ולא אמרנו כלום על גרבטיציה. הבנתם למה אני מתכוון. את כל זה הוא למיטב הבנתי לא עשה, או עשה אבל לא ככה.
זוהי האנשה של בורא עולם, זה טבעי, זה לגיטימי. יש צד באופיי שגורם גם לי לעשות זאת.
אבל מצד האמת זה כנראה לא נכון.
ושוב תחזור השאלה הלגיטימית אז מה זה כן אלוהים, ואתם המאמינים אם אתם חושבים שהוא לא עשה את זה כמו שתארתי אז איך כן?
ושוב התשובה הלא לגיטימית, אני לא יודע.

ובכל זאת ב 25 השעות האחרונות, בגלל השבת לא גלשתי באינטרנט, יש מאכלים שאני מעדיף שלא לאכול וכל בוקר אני מתעטר בתפילין. אז מה הרציונאל מאחורי הפעולות שלי?

הרציונאל נובע מהידיעה שלא הכל ברור. או לפחות לא הכל ברור לי ולרוב הדברים בעולם אין לי תשובות.
לא ברור למה אצל אדם אחד הסגריות לא גורמות לתהליך ממאיר ואצל אחר כן. למה לאדם מסויים מערכת החיסון מגיבה מצויין לגורם זר ואצל אחר התגובה היא נוראית.
למה לאדם מסויים יש כשרון למוזיקה ולאחר לספורט. בעצם יש אינספור דברים שאנחנו לא יודעים. במקצוע בו אני מקווה לעסוק שונאים להגיד שלא יודעים, אז עוטפים זאת במילים יפות. המשפט yet not fully understood חוזר על עצמו אין ספור פעמים. וזה בסדר.
גאווה ויהירות והמחשבה שתמיד נמצא את התשובה להכל זה כבר לא בסדר.
למרות שהשאיפה למצוא את התשובות חייבת להמשך.

הדבר שאני כן יודע, זה שמאז השמין האנושי מכיר את עצמו הוא תמיד האמין בכוחו של כוח עליון. למרות שאין שום הוכחה לקיומו של כוח כזה, תמיד היה במין האנושי קול שקרא לו להאמין.
לימדו אותי לגשת לעולם הזה בענווה, אני מכיר שלכלי המחקר אותם אני מכיר ובהם אני יודע ואוהב להשתמש יש מגבלות. אם יש משהו שאני לא מבין ולא מצליח להוכיח או להדגים את קיומו זה לא בהחכרח מוכיח שהנושא הנבדק לא קיים או שהתאוריה לא נכונה. לעיתים הבעיה היא עם הכלים הזמינים לשימושי כרגע.
קיים קול פנימי אצלי ואצל עוד כמה מליארדי אנשים, אם אני לא מבין בדיוק מה הקול הזה אומר אבל אני בוחר להקשיב.

ועכשיו אנחנו חוזרים לשאלה, מה בין הקול הפנימי להמנעותי ממאכלים שונים ולשאר מנהגים שנראים חסרי הגיון?
ב 3000 שנים האחרונות, הדרך בה העם שלי הקשיב והתייחס לקול הזה. הדרך בה הוא בחר לענות לצורך הטבעי הזה, הצרוב אצל רובנו על המעבד הייתה בצורה מסויימת. היא כללה מאכלים וטקסים מסוימים. האבלוציה הרוחנית שלנו גרמה שזאת הפכה להיות הדרך הנכונה לנו, או לפחות לי לענות על הצורך הזה. כשהודי מתפלל לפסלים שלו זה נראה הגיוני, לפחות לי. וכישראלי עטור בראסטות עושה זאת הוא נראה אידיוט. כנראה שלכל עם יש את הדרך שלו לענות על אותו צורך.

אני לא בוחן כליות ולב, אין לי מושג מה אתם שומעים.
אני מודע לזה שאצל חלק אין ביטוי של הגן הקורא להאמין, וזה נראה לי בסדר גמור.
ואני מנחש שאצל חלקכם יש ביטוי לגן הזה והוא גורם לכם לאי שקט ולחפש הצדקות למה הקול הזה הוא בסך הכל טעות של הנפש שלכם שמנסה לעזור לכם ברגעים קשים. יכול להיות שאתם צודקים.
לרבש"ע הפתרונים.

ישן 26-06-2011, 13:05
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לשיטתי, הבעיה בדיון היא הדרך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
כשהודי מתפלל לפסלים שלו זה נראה הגיוני, לפחות לי. וכישראלי עטור בראסטות עושה זאת הוא נראה אידיוט. כנראה שלכל עם יש את הדרך שלו לענות על אותו צורך.

אבל למה זה לא מוביל אותך למסקנה שכל הטקסים האלה לא מובילים לשום מקום?

הרי, לדבריך, אם יהודי יתפלל לזאוס/פיל/פרה/ישו/רוחות/שדים/שמש/ירח - זה יראה לך אידיוטי.
כן.. ו?.. למה כשהודי מתפלל לפסל זה כן הגיוני?

מילא, אם אתה מגדיר, כמו שציינת, שזה בא לענות לך על איזה צורך פסיכולוגי -
אבל - איך זה בדיוק עונה על צורך פסיכולוגי מרגע שהכרת בכך שיש טריליוני אמונות לגבי השאלות שאין עליהן פתרון - למה המוצא שלך הוא הסיבה הקובעת לדרך בה אתה רוצה למצוא תשובות?
מה רע בזאוס? מה רע בפסל?
למה זה אידיוטי?
ואם זה אידיוטי - למה יהדות איננה?

יתכן שאתה מנסה לעשות היגיון ממשהו שבבסיסו אינו קשור להיגיון?

ישן 26-06-2011, 15:08
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]כשהודי מתפלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
יתכן שאתה מנסה לעשות היגיון ממשהו שבבסיסו אינו קשור להיגיון?

כאן אתה בהחלט צודק, אין היגיון שיכול להסביר את ההתנהגות הדתית, בטח לא בכלים בהם אני מודד את העולם ביום יום.

מעולם לא קראתי לאמונה אחרת או לצורת פולחן אחרת אידיוטית. ולא כי אני PC אלא כי אני באמת מאמין שבסוף רובנו מכוונים לאותו המקום, מנסים לענות על אותו הצורך. שיכול להיות שהוא רק פסיכולוגי ויכול להיות שהוא נובע מקיומו של איזה שהוא כוח עליון שאין לנו את היכולת לכמת.

אני כן חושב שמה שנכון להודי, לא נכון בשבילי. אנחנו שונים. היסטורית תרבותית וגנטית. השוני הזה גורם למענה שונה לצורך דומה. לכל אחד יש את הדרך שלו לענות על הצורך הזה. שאולי המקור שלו הוא רק נפשי, אין לי שום דרך לדעת.

ישן 25-06-2011, 20:53
צלמית המשתמש של marin

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "משבהו שלא הבנתי לגבי..."

נתחיל בכך שקודם היו קבוצה בשם ביבאים - היום הם נמצאים רק באוסטרליה, שהם יונקים שמטילים ביצים.
הולד שבוקע יונק חלב מהאם לא מפטמות (שלא קיימות) אלא מבלוטות הפרשה. ראה ברווזן וקיפודן נמלים.

לאחר מכן התפתחה קבוצה שנייה של יונקי כיס - שבו הולד מתפתח חלקית ברחם האם מוקף בשק חלמון שמספק לו חומרי מזון, ומשם לאחר התפתחות מסויימת הוא מגיע לכיס האם ויונק מפטמות שנמצאות שם.

לבסוף הגיעו יונקי השליה - שהם הרוב המוחלט של היונקים היום.

בקשר לטענתך לגבי שרידות טובה יותר של יצור לאם עם מערכת הנקה - אני חושב שזה לא נכון, ראה את החרקים, החיידקים וכו'..

וכן, האבולוציה גורסת שמדובר במוטציות וסלקציה שגרמו להופעה ושמירה של תכונות אלו

ישן 27-06-2011, 08:43
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אמונה חייבת להיות איתנה ולא כזאת שנשענת אך ורק על הגיון אנושי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "האם איינשטיין טעה? "אלוהים משחק בקוביות""

אבל היות וישנם כאלו הטוענים שרק הגיון זה מה שמדריך אותם. (הם רק טוענים, כי בפועל ברוב המקרים לא הגיון מוביל אותם, אלא דחפים שונים),

הנה גם קטע משלי שיוסיף לאמונה בבורא עולם:

האדם התקדם, הטכנולוגיה התקדמה, ולמרות זאת הבן אדם עדיין אינו מסוגל ליצור אפילו בעל חי הכי פשוט שיוכל להתרבות וכן הלאה. כמובן שהבן אדם הוא מוגבל ואין בכוחו לפעול את כל הפלאים שיש בטבע. זו לא השאלה העיקרית, הנה קטע הבא:

אבל האדם כבר התקדם מספיק טכנולוגית ובכוחו להחריב את כל כדור הארץ ואת כל החי שיש בכדור הארץ כמה וכמה פעמים. הבן אדם הנורמלי לא יעשה את זה כי הוא רוצה לחיות. אבל יש בכוחו לעשות את זה. ובעצם יש גם מטורפים המסוגלים לעשות את זה. והמטורפים בניגוד לנורמליים שמחפשים מנוחה ושקט, הנה המטורפים דוחף אותם השגעון והם חתרנים בלתי נלאים. מה שמחזיק אותנו זה האמונה בבורא עולם שישמור על האנושות, למרות כל כוחות הטירוף.

אותו דבר גם בקשר לאובולוציה. אם משאירים הכול למקריות שבמקרה החזק יתגבר, הנה "במקרה", כדור הארץ היה צריך היה להיחרב אין ספור פעמים, על יד כל מיני מקרים חזקים שהיו צריכים לקרות במשך הזמנים. כי הכוח של חורבן הוא פי כמה וכמה יותר חזק ויש לו אין ספור יותר סיכויים מאשר הכוח לבנות.

ניקח לדוגמה לבנות מדינה, מדינת ישראל: כל כך קשה לבנות מדינה, אבל להחריב, כל כך קל. מספיק שכמה מסוממים מתחברים למטורפים פראי אדם ושונאי ישראל ומושכים את כל העגלה שמאלה לכוון הים. רק אמונה בבורא עולם זה שנותן לנו תקווה שמדינת ישראל תמשיך להתקיים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 27-06-2011 בשעה 08:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר