לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2011, 14:14
  אדום הזקן אדום הזקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
כשמדובר על מרד בעל רקע פוליטי, הדבר בזוי בכל מקרה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "מרד צבאי"

צבא צריך להיות חף מפוליטיקה. לצערי, זה לא המצב אם מימין ואם משמאל.

אם אני לא טועה, היה פה אשכול על "מגלן" ובאותו מאמר שפורסם (אם אני לא טועה !!!) היה כתוב על הנטייה שמאלה של יוצאי היחידה.

בשנים האחרונות ישנה תופעה מגונה לא פחות של אנשים בעלי נטיה פוליטית ימינה שלא אחת פועלים בניגוד להוראות הצבא.

בנוסף, יש טענות שעלו לגבי תת-אלוף אלון על המזכר שפרסם שיש למדר חיילים, או לתחקר חיילים בעלי נטיה ימינה. אם הדבר נכון, אז מישהו צריך לתת את הדין על זה. לא יתכן שחיילים יסומנו על רקע הדעות הפוליטיות שלהם ופוטנציאל הסרבנות.
בנימה אישית, אני בטוח שאם מזכר דומה היה יוצא רק שבמקום ימינה היה מצויין הכיוון ההפוך, הייתה קמה מהומה סביב הנושא ודורשים את ראשו של אותו קצין.

סליחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2011, 15:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

משום מה נתפסו כאן לתחום הפוליטי, הסמי-צבאי.

אני מכיר דווקא מרידות על רקע תנאי שירות ויחסים עם מפקדים.

מבין אלו היו גם מרידות מוצלחות.
איך מודדים הצלחה?
תלוי, כמובן, איך מגדירים אותה.
בד"כ מנהיגי המרד והמורדים נענשים קשה, אולם מטרת המרידה, לפעמים מושגת וזו יכולה להיות מוגדרת הצלחה.

דוגמאות:

• המרד בכלא 6 - נוצרה התעניינות תקשורתית שגרמה לשינוי בנהלים ובהתנהגות המד"כים והסגל הבכיר.
  • מרידות של פלוגות ותיקות בצנחנים וגולני (כולל "נטישות" מוצבים "בגבול לבנון") - שוב, התעניינות תקשורתית שלפעמים יצרה שינוי לטובת החיילים, אך לפעמים רק יצרה דה-לגיטימציה למרד והגבירה את הענישה.
  • צוותים בסיירת צנחנים, שדו"ב וסיירת גולני שעברו התעללות ע"י המפקדים שלהם (איסור ללבוש ביגוד חורף בצנחנים, "אימוני ספיגה" = מכות, בשדו"ב, צוות אחי בגולני) - לא היו ממש מרידות. כן היו מניפולציות כדי להגיע לתקשורת. ההתעללות נחשפה החיילים שעשו מניפולציות מצאו את דרכם החוצה מהיחידה (להקים את גלגל"ץ... ) והמפק"צים הודחו, כך ששאר הלוחמים הרוויחו.
(לכל הדוגמאות הנ"ל תוכל למצוא אשכולות מידע מפורטים בפורום)

ועוד מרידות קטנות, כמו: לא להגיע לארוחות בגלל שהטבח מאד לא משקיע וכו'.

חשוב לי להדגיש שוב:

בד"כ מנהיגי המרד והמורדים נענשים קשה!

לא מומלץ לפעול מתוך כעס ובפזיזות.

כל ההצלחות הנ"ל הן עצם ההגעה לתקשורת ולדעת הקהל ובאמצעותן להישגים בתוך הצבא.

את כל זה היה אפשר להשיג גם בלי מרידה,
שאל אותי כיצד.

ישן 25-06-2011, 08:43
  doco doco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.06
סיפור אישי על מרד
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=3]משום מה נתפסו כאן..."

כשחזרנו לבית ליד לאחר אימון חורף כדי להיות ת"פ איו"ש,במקום שבוע התארגנות שצריך להיות מבוצע בכול גדוד שפוי, ישר נכנסו לפעילות מבצעית, איך עשינו את זה?
המג"ד פקד עלינו לשלוח 10 תורנים (!!) כול יום שיתפזרו במחלקות השונות -, מטבח (שתמיד נשלחים לשם שני תורנים ללא קשר לפז"ם), נשקייה , אפסנאות , ורכב- דהיינו הפך את הלוחמים לחימושניקים, לעובדי רס"ר, ולנשקים.
הסיירת היא הראשונה שהנהיגה את המרד ולא שלחה תורנים למטבח הגדס"ר , אחרי זה הפלח"ן והעורב הצתרפו לממסיבה.
לא עבר יום והפסקנו למשוך אוכל מהמטבח (כול יחידה הייתה מושכת אוכל מהמטבח המרכזי למטבח הקטן של היחידה שלה) בהוראת המג"ד סופקו לנו במשך 10 ימים מנות קרב...ביום ה11 נשברנו והמרד לא צלח...

נערך לאחרונה ע"י doco בתאריך 25-06-2011 בשעה 08:56.
ישן 25-06-2011, 00:18
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
חוק השיפוט הצבאי- מרד

הנושא של מרד בחוק השיפוט הצבאי תופס מקום של כבוד, בין העבירות הראשונות בפרק העבירות (ממש אחרי העבירה החמורה מכולן- בגידה). העונשים על כל סוג של מרד, מרי, הסתה והמרדה הם חמורים מאד. ואגב, מה שאתה קורא לו "ערעור סמכות הצבא" נקרא בחש"צ "פגיעה במשמעת", וזה סעיף מאד אמורפי ופתוח לפרשנות (ולכן הענישה עליו פחות חמורה בהרבה)
מתוך ויקיטקסט:
ציטוט:
רידה 46. (א) חייל שהשתתף במרידה או עורר מרידה או קשר קשר עם אדם לעורר מרידה, דינו – מאסר חמש עשרה שנה; ואם נעברה העבירה בזמן לחימה או תוך כדי שימוש בנשק או איום בו, דינו – מאסר עולם. (ב) "מרידה" לענין חוק זה, היא כאשר שלושה חיילים או יותר עושים אחת מאלה – (1) תוך כדי אי ציות בצוותה לפקודות הם תופסים בנשק או משתמשים בנשק שברשותם, או משתמשים באמצעי כפיה כלפי מפקד; (2) מסרבים בצוותה למלא פקודה בזמן פעולה צבאית או פקודה הנוגעת לפעולה כזאת. מתן יד למרידה 47. (א) חייל שעשה אחת מאלה: (1) עשה מעשה שתכליתו להניע חייל להצטרף למרידה; (2) בהיותו נוכח בשעת מרידה של פקודיו או כשנודע לו על מרידה כזו או על קשר למרידה כזו, לא עשה כמיטב יכלתו כדי לסכלה, דינו – מאסר עשר שנים. (ב) חייל שעשה אחת מאלה: (1) בהיותו נוכח בשעת מרידה לא עשה כמיטב יכלתו כדי לסכלה או לסייע בסיכולה; (2) משנודע לו על מרידה או על קשר למרידה לא הודיע על כך מיד למפקד, דינו – מאסר שלוש שנים. מרי 48. חייל שעשה מעשה בניגוד למשטר או למשמעת או לסדר הטוב בצבא, והתכוון במעשה זה לעורר או להפגין התנגדות או מחאה נגד הוראה המחייבת בצבא או נגד דין כל שהוא, וכן חייל שנתן יד למעשה כזה, דינו – מאסר שלוש שנים. הפגנה הפוגעת במשמעת 49. חייל שעשה מעשה בניגוד למשטר או למשמעת או לסדר הטוב בצבא, והתכוון במעשה זה להפגין חוסר כבוד למפקד או הזדהות עם דרישה, תרעומת או טענה של חייל אחר, וכן חייל שנתן יד למעשה כזה, דינו – מאסר שנתיים. הסתה למרי 50. חייל אשר ביודעין גרם או ניסה לגרום לכך ששלושה חיילים או יותר יעברו על סעיף 48 או 49, דינו – מאסר שבע שנים.

וזה בהיבט הפוליטי יותר:
ציטוט:
תעמולה הפוגעת במשטר הצבאי או במשמעת הצבא 53. חייל אשר הכין, החזיק לשם הפצה, פרסם או הפיץ, בכתב או בצורה אחרת, חומר תעמולה שהבאתו לידיעת חייל עלולה להשפיע בדרך הפוגעת במשטר הצבאי או המערערת את המשמעת בצבא, או אשר עשה בין חיילים תעמולה בעל פה העלולה להשפיע בדרך האמורה, דינו – מאסר שלוש שנים. תעמולה הפוגעת בסדר הטוב בצבא 54. חייל אשר הכין, החזיק לשם הפצה, פרסם או הפיץ, בכתב או בצורה אחרת, חומר תעמולה, שהבאתו לידיעת חייל עלולה להשפיע בדרך הפוגעת בסדר הטוב בצבא, או אשר עשה בין חיילים תעמולה בעל פה העלולה להשפיע בדרך הפוגעת בסדר הטוב בצבא, דינו – מאסר שנה. חזקת כוונה להפיץ 55. חייל שנמצא ברשותו יותר מטופס אחד של חומר תעמולה כאמור בסעיפים 53 ו-54, רואים אותו כאלו החזיקם לשם הפצה כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר.

נערך לאחרונה ע"י plonter5 בתאריך 25-06-2011 בשעה 00:23.
ישן 25-06-2011, 07:48
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
תודה על הפוסט האחרון של פלונטר

לא זכור לי שמישהו מלמד חיילים בצהל על כך
אולי הגיע הזמן שהנושא יוכנס לאימון הטירונות כחלק מהכרת חוקי הצבא .

שבועיים עד שלושה לפני פרוץ מלחמת לבנון הראשונה
הגענו לגדוד הצנחנים למח' מסייעת .
המחלקה היתה מפורקת ,עקב מלחמה של הוותיקים על מעמדם
וירי של ררנט עשן לאוהל המג"ד... חלק נכבד מהם כבר ישב בכלא
אבל ההכנות למלחמה שפרצה מייד ,נפגעו מאוד עקב כך .

החוק נראה תקיף מאוד ובצדק, הבעיה היה תמיד באכיפה .

בכל מקרה עצם ההתעסקות עם הנושא הנ"ל מעלה תהיות למה עכשיו
והתשובה כבר מופיעה בתקשורת לאחרונה .

לעניות דעתי החוק שנכתב בתקופה של הקמת המדינה תקף בדיוק כמו היום
היו בעיות עם "ארגונים" והדגישו מאוד את חובת המשמעת והפקודה.

אקם
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר