לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2011, 14:24
  dodge dodge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.07
רק שכחת משומ-מה מספר נתונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "נעצר הרב דוב ליאור בחשד להסתה"

היי
שכחת, במתכוון או שלא, להוסיף להודעתך כי הרב הנכבד נתבקש לפני מספר שבועות, להגיע לתחנת משטרה ולמסור את דעתו ומעשיו בעיניין. אבל הוא החליט בזילזול מופגן להתעלם מבקשה זו ולא הופיע, למרות שניתן לו זמן להגיע. ומשלא הגיע הוא הובל לשם.
רב הוא בהחלט דמות מכובדת עד ש...
גם לרב, ככל שמכובד יהיה, אל לו לעבור על חוקי המדינה שבה הוא אזרח כמו כל אחד אחר.
אם נשיא המדינה לשעבר, אם ראש ממשלה לשעבר ואם שרים לשעבר הוזמנו לתחנת משטרה והם אכן מילאו חובתם האזרחית והגיעו , אין שום סיבה בעולם שגם רב לא יגיע . לא מילא בקשתם המנומסת והמנומקת ? יביאו אותו אחר כבוד . הרי הם הממונים על שמירת החוק והסדר.
רק להזכירך , היו גם שרים מהפלג הדתי בין אלו שנחקרו וגם שילמו על שעברו על חוקי המדינה ויש גם כאלה המשלמים עדיין.
אין דבר כזה שרבנים הם מעל לחוק המדינה , עם כל הכבוד להם .
עברו על החוק - ישלמו בדיוק כמו כל אזרח אחר, אולי יקבלו תנאים נוחים יותר, שגם את הפריבילגיה הזו אינני מבין מדוע נותנים.

ובבניין ירושלים ננוחם (אבל רק חוקית)
דודג'
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2011, 16:09
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מסכים בתאוריה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dodge שמתחילה ב "רק שכחת משומ-מה מספר נתונים"

בעיקרון מסכים לחלוטין שמי שמוזמן לחקירת משטרה צריך להופיע, ואין איש שהוא מעל החוק. אבל יש מספר בעיות:
1. משום מה אישומי הסתה בישראל נוטים באופן מופלא להיות מופנים רק לכוון צד אחד במפה הפוליטית (וכלפי ערבים בנסיבות מיוחדות), למרות שהבעת הבנה או תמיכה מפורשת ברצח אזרחים או הרג חיילים הם לא פחות, ואולי יותר, נחלת הצד השני.
2. הסתה היא האשמה שצריך להיות זהירים איתה מאד בדמוקרטיה משום שלמעט מקרים קיצוניים, היא תמיד נוגעת לתחומים שבתחום האפור של חופש הביטוי. מוטב למדינה שתנקוט משנה זהירות, ותפעיל את רשויות האכיפה רק במקרים שבהם יש כוונה ברורה להתסיס ולהביא אנשים לכדי ביצוע עבירה (מה שלא היה במקרה ז ה לדעתי).
3. חקירות משטרה וכתבי אישום קנטרניים יכולים לשמש ככלים להשתקה פוליטית. כאשר נעשה בהם שימוש כה חד צדדי כמו בישראל, נותר מעט מאד ספק לגבי הלגיטימיות של הפעלת משטרה בהקשר כזה.
4. אפשר רק לדמיין את הגיבוי התקשורתי בו היה זוכה "פעיל שלום" שהיה מסרב להגיע לחקירת משטרה על אישום כה רופס. הוא היה מכונה "אמיץ" ו"לוחם חופש". אבל כשמדובר באיש עם זקן וכיפה שמזוהה עם הימין, תמיד יאלמו הטענות בזכות חופש הביטוי, ורק יוותרו המאמרים המסבירים את הסכנה לדמוקרטיה הטמונה באנשים מסוגו של הרב. כולנו, כולל אתה ואני מושפעים מהסיקור המגמתי, ולא נחשפים לטענות שכנגד, ולכן מוטב שגם אנחנו לא נמהר לאמץ את הגישה הממסדית.

למרות הכל, אני סבור שהרב היה צריך להופיע לחקירה ולעמוד על חרויותיו באמצעותה.
ישן 27-06-2011, 16:51
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מסכים בתאוריה"

1. הסיכוי שתלמיד של הרב דב ליאור יבצע פעולה חבלנית על רקע לאומני זהה לסיכוי שתלמיד של ראאד סלאח יבצע פעולה כזאת. גם היחס של שניהם למוסדותיה של המדינה זהה.
ולכן גם שאר ההתייחסות צריכה להיות זהה.
2. לגבי סעיף זה אני לא מסכים איתך. לאורך שנים הרב דב ליאור עסוק בלהתסיס, במקרה הזה פשוט תפסו אותו.
3. אין כאן נסיון להשתקה פוליטית, למרות שהוא מכונה מבכירי הציונות הדתית, הלכה למעשה הוא לא כזה. לא במספר התלמידים ולא במעמד שלו. אף אחד לא מתווכח על היכולות התורניות שלו, אבל הוא לא מהווה איום פוליטי, הוא איום ציבורי, הלהט שלו הוא כזה שדוגל בלשרוף את המועדון כי המועדון לא מתנהג כמו שצריך.
4. אין ויכוח, מסכים.

ועדיין בחלון הזמן לעריכה. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=402&loc=1
סוג של ראאד סלאח.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 27-06-2011 בשעה 17:11. סיבה: לא כותבים דוב עם וו.
ישן 27-06-2011, 22:25
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "1. מה מראה הרקורד של תלמידיו?..."

1. אני אנסה למצוא נתונים מסודרים. (עד למבחן המשמעותי הבא יש לי יומיים אז בזמן שאני לא אקרא על ריקוטה אנסה למצוא מידע מסודר)
2+3. לגבי שני הסעיפים האלו, יש סיכוי שאני מסכים איתך, אני לא יודע איך צריך לנהוג.

יש לך מנהיג שמטרתך היא לגרום לו שלא להלהיט את הרוחות ולא להסית. אבל כל פניה שלך אליו תגרום להלהטת הרוחות, התעלמות שלך תגרום לו להמשיך במעשים אותם אתה רוצה למנוע. סוג של מלכוד 22.
במקרה של דמות כמו הרב דב ליאור המצב הוא הרבה יותר מסובך, שכן בעוד שבמקרה של ראאד סלאח, משבר יגרום לבעיה עם ערביי ישראל, הרי שבמקרה של מנהיג יהודי המשבר הוא חמור יותר שכן הוא פנימי.
אני לא יודע מה הוא הפתרון החכם. וכשאין לי פתרון חכם אני חוזר לנקודת המוצא שאומרת "מה שאומר החוק"

ישן 27-06-2011, 21:03
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה לקישור שהוספת ל-NRG
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "1. הסיכוי שתלמיד של הרב דב..."

ציטוט:
ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר לציבור המפגינים בעליון: "מבחינתנו, הרב דב ליאור הוא ממשיכו של רבי עקיבא ושל משה רבנו". לדבריו, "מי שהורה על המעצר שלו, מי שלא מורה לפתוח בחקירה נגד פרופסור אייל ניר, ומי שסוגר תיקי הסתה נגד שטרנהל, הוא המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן. ניצן שם לו למטרה להשפיל את הרב דב ליאור ואת כל גדולי התורה ואנחנו נילחם בדבר הזה עד חורמה". ח"כ בן ארי הדגיש כי ההפגנה היא מסר לשופטי בית המשפט העליון. "לא נשתוק על זה שבפרקליטות מפלים בין דם לדם. לא נשתוק על כך שבפרקליטות מפלים בין ערבים לבין גדולי תורה".

ח"כ מיכאל בן-ארי צודק. האם קראו לחקירה את המרצה אייל ניר שקרא לרצוח פעילי ימין? לא, וגם לא יקראו. זוהי עוד הוכחה לכך שמערכת החוק מפלה את הימין לרעה ואת השמאל הקיצוני לטובה. ואחר כך מתפלאים למה כל כך הרבה אנשים זועמים על המעצר המיותר הזה ולמה אמון הציבור בביהמ"ש, בפרקליטות ובמשטרה יורד ויורד.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 27-06-2011, 21:21
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "בתגובה לקישור שהוספת ל-NRG"

מיכאל בן ארי הוא אידיוט. סליחה, הוא לא אידיוט הוא גזען מרושע, מניפולטור מסוכן ונבל.

הרב דב ליאור הוא סוג של ראאד סלאח, כשאני כותב זאת אני נזהר וחושש. נזהר בכבוד תורה, שאין לי ספק שלדב ליאור יש פי מליון מאשר לי. וחושש שמא אני אומר דברים שמוטב שלא יאמרו.
אבל היחס שלו למדינה ולאנשים שאינם מהקבוצה שלו, הגזענות המרושעת שלו, (בתחילת שנות ה-90 הוא הציע שחובשים קרביים יתאמנו על פלסטינאים, ומאז האמירות שלו רק הקצינו) הופכים אותו לסוג של ראאד סלאח. לאייל ניר ולשאר השמות שנתת אין מסה משמעותית של תלמידים (וטוב שכך) לרב דב ליאור יש וכאן כנראה נעוץ ההבדל.
הרי גם כמה מהכותבים פה בפורום עסוקים בהסתה, אבל מאחר והם לא דב ליאור הדיעה שלהם ושלי היא חסרת משמעות. אף אחד לא מקשיב לנו. כשזה יוצא מפיו של דב ליאור זה מהווה סכנה.

"אבטליון אומר, חכמים הזהרו בדבריכם שמא תחובו חובת גלות ותגלו למקום מים הרעים ויבואו התלמידים הבאים אחריכם וימותו ונמצא שם שמים מתחלל" (אבות פרק א' משנה יא')

ישן 27-06-2011, 21:27

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מיכאל בן ארי הוא אידיוט...."

הראה לי איפה הרב ליאור קרא לערבים חיידקים או קרא לרצוח חפים מפשע. הרב ליאור הוא לא ראאד סלאח יהודי ולא תומך טרור כמו השייח הערבי הנ"ל, שנעצר מספר פעמים על תקיפת שוטרים ומגעים עם ארגון טרור אך לא הועמד לדין על ביטואי הסתה אנטישמיים שפלט במהלך השנים (כמו ציטוט עלילת הדם על יהודים שאוכלים ילדים בתוך המצות).

מיכאל בן-ארי הוא לא אידיוט. יש לו דוקטורט ועד כה הוא פעיל יותר מהרבה חברי כנסת אחרים ומייצג את אלה שבחרו בו לא רע. לפעמים יש לו אמירות תמוהות שאני לא מסכים עימן, אך הוא לא אידיוט ולא תומך טרור, ולא יותר גזען מאנשי שמאל קיצוני שנחשבים ל"נאורים" ומסיתים כנגד ישראל.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 27-06-2011, 21:54

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "דיון..."

קראתי. בשום מקום הוא לא מורה לאזרחים לבצע פעולות טרור. להפך, הוא קורא לא לקחת את החוק לידיים אלא שהממשלה תבצע את הפעולות הצבאיות. בקשר לפסק ההלכה שמתירה לחיילים לפגוע ב"חפים מפשע" (המרכאות במקור) בזמן לחימה בטרור - אין בכך שום חדש, גם המשפט הבינלאומי קובע ששימוש באזרחים כמגן אנושי לא ייתן חסינות למטרה צבאית ושפגיעה בה - גם אם יהרגו אזרחים - היא לגיטימית. הרב ליאור לא מחדש כאן כלום אלא מתאר את המצב שמקובל היום בעולם. והוא מדגיש, הפגיעה מותרת רק אם אין ברירה אחרת. בקשר לתמיכה בטרנספר וגירוש ערבים - חלק נכבד מהעם תומך בזה לאור מעשיהם של ערביי השטחים וגם של ערביי ישראל (ומהצד השני, השמאל תומך בטרנספר של יהודים בלבד - מדוע זו לא גזענות?) נכון, דבריו קיצוניים, אך עדיין לא מהווים תמיכה בטרור או הסתה לרצח.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 27-06-2011, 21:39
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
מערכת תומכת רק בשמירה על החוק
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "בתגובה לקישור שהוספת ל-NRG"

אהלן
המערכת תומכת ושומרת רק על אכיפת חוקי המדינה. הרב המכובד קיבל הזמנה רישמית להגיע לתחנת המשטרה והוא לא בא. מה עשתה משטרת ישראל ? פנתה לגופים שונים שידברו אל ליבו של הרב . הרב ממשיך בשלו. יתר על כן, הוא ד-ו-ר-ש שהמשטרה תגיע לביתו. למה ? הוא רב . אז מה מגיע לו יותר מכל נחקר ? הוא דורש . נשיא לשעבר יכול להגיע לתחנת המשטרה ? לרב קשה ? שיקח מונית ויגיע .
הרי אם היתה מגיעה לביתו ניידת משטרתית האירוע הזה היה מכה גלים גבוהים יותר . הבושה היתה , ירחם השם ממנה. ואז גם היו מגיעים כל אותם אוהדי הרב ומתפרעים ברחובות. ובאיזו זכות ?
ומדוע המשטרה לא עצרה את אותם מנהיגי המהומות האלה ? בגלל שהם שמאלנים . לא?
היה ראוי לו לרב , לנהוג קצת יותר בחוכמה שבה מקשטים אותו חסידיו, והיה מגיע למשטרה לחקירה הקטנה הזו והפרשה היתה מסתיימת בלי כל המהומות האלה ולראייה כך נגמרה הפרשה בשלב הזה.
אגב, גם בין הרבנים שמענו וקראנו על עבירות לא פשוטות ואפילו חמורות , אז שירגעו להם אותם מתפרעים .היו כבר רבנים וגם ראשי ישיבות שנחקרו . אבל "נבחרי העם" יודעים לבקש רחמים עליהם בניסיון להטות הדין שזו גם עבירה כבדה ומאד מסוכנת למדינת ישראל שבמילא מתדרדרת וכבודה נרמס בעיני מדינות העולם. והכל בזכות מי ?
צורם מאד שציבור רחב כל כך הנהנה מתקציב ממשלתי כל כך גדול תומך בהסתה נגד המדינה. יורקים לבאר ששותים ממנה.

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 27-06-2011 בשעה 21:44.
ישן 02-07-2011, 22:33
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מי הוא הרב ליאור?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]1. . גם היחס..."

ציטוט:
"בשנת 2005 פסק כי בעוד שמותר להשכיר בימינו דירה לנוצרי, כיוון שהצלב אותו הם נושאים אינו נחשב לעבודה זרה, הרי אסור להשכיר דירות לתאילנדים, משום שהם מביאים את הצלמים שלהם איתם ועובדים להם.‏
כמו כן, פסק שאסור למטיילים לקטוף פירות מעץ של ערבי, משום שגזל גוי אסור, בין אם מן התורה ובין אם מדרבנן.‏
פסק שמותר, בזמננו, לחלל שבת גם באיסורי תורה כדי לרפא גוי."

האם למישהו ספק באשר לסתירה בין הצגתו כמי שקורא לרצח לבין הפסיקות הללו?. אם תתעמקו בפרשת השבוע תבינו בדיוק איך תפיסת עולמו מתיישבת עם הפרשה (נסיגת ישראל מאדמת אדום).

אגב, קורה הרבה שרבנים חותמים על ספר מחקר מקראי מבלי לקרוא אותו. חתימה לא מחייבת - הבעיה היא עם מי שקורה את הדברים על פי הפשט ולא הדרש, ועושה דין לעצמו (מה שאנו קוראים להם חסידים שוטים).
ישן 01-07-2011, 14:27
  dodge dodge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.07
תגובתך נכונה בחלקה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מסכים בתאוריה"

היי
זה לא מדוייק להגיד : "משום מה אישומי הסתה בישראל נוטים באופן מופלא להיות מופנים רק לכוון צד אחד במפה הפוליטית" זה אינו מדוייק למקרה המדובר. כל מי שמסית נקרה לחקירה או שנעצר מייד במקרים מסויימים.
מה שאתה כתבתה, מתייחס רק לחסינותם של "נבחרי העם" - או בלשון העם : "מכובדי חברי כנסת ישראל" (עלק). וכאן לא קיים גבול לדמוקרטיה או נכון יותר, הדמוקרטיה אינה נשמרת וגובלת בחוצפה, בפגיעה במדינה ובביזוי כנסת ישראל - ועוד מעל לדוכן כנסת ישראל .
עוד פריבילגיה הניתנת לאותם נבחרי העם אשר גם צריכים לשמש דוגמא לאזרחי המדינה שאותם הם מייצגים ושהם הביאו אותם עד הלום - ירחם השם .
אז על פריבילגייות הניתנות לאותם נבחרים, זה בדיון נפרד ושלהערכתי לא יגמר לעולם. איפה הצניעות של חברי הכנסת הראשונה , השנייה והשלישית ועוד?
הרי ידוע שישבנם עדיף על חיי האזרחים .

נערך לאחרונה ע"י dodge בתאריך 01-07-2011 בשעה 14:29.
ישן 27-06-2011, 20:22
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
המשטרה רצתה לחנך - זו צריכה להיות הכותרת וזה הסיפור האמיתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "נעצר הרב דוב ליאור בחשד להסתה"

ההחלטה על מעצרו של הרב דב ליאור היא החלטה מבצעית-משטרתית שהתקבלה על ידי ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'. המעצר כלל אינו קשור לחשדות לפיהם הרב הסית באמצעות הספר "תורת המלך".

הרב ליאור זומן לחקירה וסרב להגיע אליה, ועל כן הוא נעצר היום. המשטרה ניסתה בכל דרך לשכנעו להגיע לחקירה ונעזרה לשם כך בגורמים משפטיים ששלחו חברי כנסת לדבר אל לבו של הרב.

לבסוף, הרב ליאור דרש שהחוקרים יגיעו לביתו, אולם המשטרה השיבה כי רק במקרים הנוגעים לראשי ממשלה באים החוקרים לביתו של הנחקר. במשטרה רצו להבהיר כי אין אדם מעל החוק.

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=810918

--------------------------

כלומר מה היה לנו פה:

ראש אגף חקירות שלא באמת היה צריך לחקור את הרב בקשר למשהו (כמו שהוא עצמו מודה!) אלא פשוט רצה לכפות את סמכותו. למה? ככה!.

אם לראש ממשלה מגיעים הבייתה קל וחומר שלרב בסדר גודל של הרב דב ליאור צריכים להגיע הבייתה. לא היה קורה כלום. מדוע הרב לא רצה להגיע אינני יודע אך אני יכול לשער שזו הייתה החלטה של מה עומד לפני מה. והתורה אינה עומדת מתחת לחוק.

צריך לשלוח את ראש אגף החקירות הבייתה הוא לא ראוי להיות אפילו שוטר תנועה.

ישן 27-06-2011, 21:41
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אומר לך מה שאני יודע
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "התורה אינה עומדת מעל או מתחת לחוק, אבל הרבנים כפופים לחוק כמו אחרון התגרנים בשוק"

יש כלל הנקרא "דינא דמלכותא דינא"
כלומר אם היה קיים חוק האומר שכל האזרחים במדינה מחוייבים ללכת עם נעל אחת בלבד ועל רגל ימין, במקרה זה כולם כולל כולם היו מחוייבים לפי התורה לבצע את חוק המדינה.
אבל כאשר יש חוק סלקטיבי או שהשימוש בחוק נעשה באופן סלקטיבי כפי אוכלוסיה מסויימת. לפי התורה לא רק שאין חיוב לשמוע לחוק אלא אף מחוייבים למסור את הנפש ולא לקיים את החוק הזה גם אם החוק הוא עניין של מה בכך.

במקרה הזה נעשה שימוש בחוק כדי לסתום פיות של רבנים. במצב כזה בוודאי שהחוק הזה שווה כקליפת השום ואין חיוב וגם אסור לקיימו.

ודבר אחרון - גם אחרון התגרנים אינו מחוייב לחוק שאינו מוסרי - זוהי נשמת אפה של הדמוקרטיה וכל מי שטוען נגד עיקרון זה הוא פאשיסט (אמנם לא במודע אך הוא עונה להגדרה).

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 27-06-2011 בשעה 21:43.
ישן 28-06-2011, 17:48
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל זה ספר הלכות בלבד......"

למיטב הבנתי הפער הוא לא כל כך גדול.
בעיקר לא בדיון שיש לו נפקא מינא לחיי היום יום.
קראתי קצת מהתקציר הפסקתי כי זה ציער אותי מדי.
אין לי את הכלים להתווכח עם הרבנים שכתבו אותו, הידע שלהם הוא אלפי מונים גדול משלי.
אני כן יודע שלמרות שיש לי לא מעט שנים בהם מילאתי את כרסי בראשונים ובאחרונים, (ואני לא אופתע אם היכולות שלי להתמודד עם דף גמרא, ביחד עם פירוש הרי"פ הר"ן והשיטה מקובצת. טובות הרבה יותר משל ck, טוסטר משולשים ומדינאי ביחד) מעולם לא ראיתי אנטרפטציה כזאת של ההלכה.

אבל לשאלתך הפער הוא לא גדול, אם יש הקלות משמעותיות מבחינה הלכתית להריגה של גוי, אזי זה בהחלט משמעותי לבחור חמוש שגר עכשיו על גבעה ויש לו ויכוח עם רועה צאן. או אפילו לקבלן שהלך לקנות חומרים אצל ערבי ויש להם ויכוח על התשלום
הרי כמעט לכולי עלמא, או לפחות על פי החוק במדינת ישראל, גם אם אתה צודק בויכוח אין לך שום היתר לרצוח.

ישן 29-06-2011, 12:24
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
ענישה ועוד איך. תלוי בנסיבות
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ידוע לי. אבל תחשוב שהתורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ידוע לי.
שכחה לציין את הצורך להעניש את האנס.
.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t0134.htm
בראשית פרק לד
א וַתֵּצֵא דִינָה בַּת-לֵאָה, אֲשֶׁר יָלְדָה לְיַעֲקֹב, לִרְאוֹת, בִּבְנוֹת הָאָרֶץ. ב וַיַּרְא אֹתָהּ שְׁכֶם בֶּן-חֲמוֹר, הַחִוִּי--נְשִׂיא הָאָרֶץ; וַיִּקַּח אֹתָהּ וַיִּשְׁכַּב אֹתָהּ, וַיְעַנֶּהָ. ג וַתִּדְבַּק נַפְשׁוֹ, בְּדִינָה בַּת-יַעֲקֹב; וַיֶּאֱהַב, אֶת-הַנַּעֲרָ, וַיְדַבֵּר, עַל-לֵב הַנַּעֲרָ. ד וַיֹּאמֶר שְׁכֶם, אֶל-חֲמוֹר אָבִיו לֵאמֹר: קַח-לִי אֶת-הַיַּלְדָּה הַזֹּאת, לְאִשָּׁה. ה וְיַעֲקֹב שָׁמַע, כִּי טִמֵּא אֶת-דִּינָה בִתּוֹ, וּבָנָיו הָיוּ אֶת-מִקְנֵהוּ, בַּשָּׂדֶה; וְהֶחֱרִשׁ יַעֲקֹב, עַד-בֹּאָם. ו וַיֵּצֵא חֲמוֹר אֲבִי-שְׁכֶם, אֶל-יַעֲקֹב, לְדַבֵּר, אִתּוֹ. ז וּבְנֵי יַעֲקֹב בָּאוּ מִן-הַשָּׂדֶה, כְּשָׁמְעָם, וַיִּתְעַצְּבוּ הָאֲנָשִׁים, וַיִּחַר לָהֶם מְאֹד: כִּי-נְבָלָה עָשָׂה בְיִשְׂרָאֵל, לִשְׁכַּב אֶת-בַּת-יַעֲקֹב, וְכֵן, לֹא יֵעָשֶׂה. ח וַיְדַבֵּר חֲמוֹר, אִתָּם לֵאמֹר: שְׁכֶם בְּנִי, חָשְׁקָה נַפְשׁוֹ בְּבִתְּכֶם--תְּנוּ נָא אֹתָהּ לוֹ, לְאִשָּׁה. ט וְהִתְחַתְּנוּ, אֹתָנוּ: בְּנֹתֵיכֶם, תִּתְּנוּ-לָנוּ, וְאֶת-בְּנֹתֵינוּ, תִּקְחוּ לָכֶם. י וְאִתָּנוּ, תֵּשֵׁבוּ; וְהָאָרֶץ, תִּהְיֶה לִפְנֵיכֶם--שְׁבוּ וּסְחָרוּהָ, וְהֵאָחֲזוּ בָּהּ. יא וַיֹּאמֶר שְׁכֶם אֶל-אָבִיהָ וְאֶל-אַחֶיהָ, אֶמְצָא-חֵן בְּעֵינֵיכֶם; וַאֲשֶׁר תֹּאמְרוּ אֵלַי, אֶתֵּן. יב הַרְבּוּ עָלַי מְאֹד, מֹהַר וּמַתָּן, וְאֶתְּנָה, כַּאֲשֶׁר תֹּאמְרוּ אֵלָי; וּתְנוּ-לִי אֶת-הַנַּעֲרָ, לְאִשָּׁה. יג וַיַּעֲנוּ בְנֵי-יַעֲקֹב אֶת-שְׁכֶם וְאֶת-חֲמוֹר אָבִיו, בְּמִרְמָה--וַיְדַבֵּרוּ: אֲשֶׁר טִמֵּא, אֵת דִּינָה אֲחֹתָם. יד וַיֹּאמְרוּ אֲלֵיהֶם, לֹא נוּכַל לַעֲשׂוֹת הַדָּבָר הַזֶּה--לָתֵת אֶת-אֲחֹתֵנוּ, לְאִישׁ אֲשֶׁר-לוֹ עָרְלָה: כִּי-חֶרְפָּה הִוא, לָנוּ. טו אַךְ-בְּזֹאת, נֵאוֹת לָכֶם: אִם תִּהְיוּ כָמֹנוּ, לְהִמֹּל לָכֶם כָּל-זָכָר. טז וְנָתַנּוּ אֶת-בְּנֹתֵינוּ לָכֶם, וְאֶת-בְּנֹתֵיכֶם נִקַּח-לָנוּ; וְיָשַׁבְנוּ אִתְּכֶם, וְהָיִינוּ לְעַם אֶחָד. יז וְאִם-לֹא תִשְׁמְעוּ אֵלֵינוּ, לְהִמּוֹל--וְלָקַחְנוּ אֶת-בִּתֵּנוּ, וְהָלָכְנוּ. יח וַיִּיטְבוּ דִבְרֵיהֶם, בְּעֵינֵי חֲמוֹר, וּבְעֵינֵי, שְׁכֶם בֶּן-חֲמוֹר. יט וְלֹא-אֵחַר הַנַּעַר לַעֲשׂוֹת הַדָּבָר, כִּי חָפֵץ בְּבַת-יַעֲקֹב; וְהוּא נִכְבָּד, מִכֹּל בֵּית אָבִיו. כ וַיָּבֹא חֲמוֹר וּשְׁכֶם בְּנוֹ, אֶל-שַׁעַר עִירָם; וַיְדַבְּרוּ אֶל-אַנְשֵׁי עִירָם, לֵאמֹר. כא הָאֲנָשִׁים הָאֵלֶּה שְׁלֵמִים הֵם אִתָּנוּ, וְיֵשְׁבוּ בָאָרֶץ וְיִסְחֲרוּ אֹתָהּ, וְהָאָרֶץ הִנֵּה רַחֲבַת-יָדַיִם, לִפְנֵיהֶם; אֶת-בְּנֹתָם נִקַּח-לָנוּ לְנָשִׁים, וְאֶת-בְּנֹתֵינוּ נִתֵּן לָהֶם. כב אַךְ-בְּזֹאת יֵאֹתוּ לָנוּ הָאֲנָשִׁים, לָשֶׁבֶת אִתָּנוּ--לִהְיוֹת, לְעַם אֶחָד: בְּהִמּוֹל לָנוּ כָּל-זָכָר, כַּאֲשֶׁר הֵם נִמֹּלִים. כג מִקְנֵהֶם וְקִנְיָנָם וְכָל-בְּהֶמְתָּם, הֲלוֹא לָנוּ הֵם; אַךְ נֵאוֹתָה לָהֶם, וְיֵשְׁבוּ אִתָּנוּ. כד וַיִּשְׁמְעוּ אֶל-חֲמוֹר וְאֶל-שְׁכֶם בְּנוֹ, כָּל-יֹצְאֵי שַׁעַר עִירוֹ; וַיִּמֹּלוּ, כָּל-זָכָר--כָּל-יֹצְאֵי, שַׁעַר עִירוֹ. כה וַיְהִי בַיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי בִּהְיוֹתָם כֹּאֲבִים, וַיִּקְחוּ שְׁנֵי-בְנֵי-יַעֲקֹב שִׁמְעוֹן וְלֵוִי אֲחֵי דִינָה אִישׁ חַרְבּוֹ, וַיָּבֹאוּ עַל-הָעִיר, בֶּטַח; וַיַּהַרְגוּ, כָּל-זָכָר. כו וְאֶת-חֲמוֹר וְאֶת-שְׁכֶם בְּנוֹ, הָרְגוּ לְפִי-חָרֶב; וַיִּקְחוּ אֶת-דִּינָה מִבֵּית שְׁכֶם, וַיֵּצֵאוּ. כז בְּנֵי יַעֲקֹב, בָּאוּ עַל-הַחֲלָלִים, וַיָּבֹזּוּ, הָעִיר--אֲשֶׁר טִמְּאוּ, אֲחוֹתָם.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:33

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר