לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2011, 18:39
  matan0805 matan0805 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
עזרה | התלבטות בין מקומות בצבא

שלום לכולם,

שמי מתן אני בן 18 עוד חודש וקצת (נולדתי בספטמבר 93) ועכשיו סיימתי כיתה יא'.
לפי הצו ראשון יש לי קב"א 56 ודפ"ר 80.

הייתי רוצה לתת לכם את הרצונות העיקריים שלי מהשרות הצבאי, ושאתם (אם תוכלו כמובן) תפרטו לי על מקומות (יותר נכון קורסים, יחידות) שדרכן רצונות אלו יכולים להתממש :

יש לי מוטיבציה גדולה לשרת בצבא ולתרום כמה שאני רק יכול, אני נורא מתעניין בפיתוח נשקים ולוחמה ודברים בסגנון הזה, ואני גם מרחיב פיזיקה בבית הספר...
הייתי רוצה להתקבל למקום שבו אני אלמד לתואר על חשבון הצבא, לא אכפת לי גם לקבל אוטו ומשכורת, אצא בדרגת קצונה ואחתום קבע ואשרת את הצבא כמה שנים שצריך...

אני מקווה שאתם מבינים לאן אני חותר

שמעתי על עתודה, ושמעתי על תלפיות, שחקים, חבצלות וכדומה...
אני לא יודע מה אומר כל אחד מהן, ובאיזה מהם אני אוכל לממש את הרצונות שלי ולתרום למדינה ולצבא כמה שיותר

אני זוכר שכבר כתבתי אשכול דומה פעם, אבל אולי הוא לא היה רציני מספיק
אני ממש מבקש תגובות רציניות ומפורטות, כי זה נורא חשוב לי ואני רוצה להצליח

תודה מראש לעונים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2011, 20:17
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "עזרה | התלבטות בין מקומות בצבא"

זה טוב שאתה רוצה תלפיות, אבל אל תפתח ציפיות יותר מידי, סך הכל כמות האנשים שמתקבלים היא באמת קטנה, ולמרות שיש לך נתוני סף שמתאימים, יש כמוך עוד אלפים.
בקיצור, אל תשים את כל הביצים בסל אחד ותלך לכל הזימונים שתקבל, תעשה שם הכל, ולדעתי גם אל תפסול קרבי.
אם אתה רוצה תואר על חשבון הצבא, תעשה פסיכומטרי-בשביל עתודה "רגילה", כי אף אחד לא מבטיח לך שתתקבל לתלפיות\חבצלות.
למרות שאני חושב שאתה לא צריך לסמן בתור יעד מראש גם חבצלות וגם תלפיות רק כי מדובר במקומות יוקרתיים שעושים בהם תואר. הרי חבצלות ומה שלומדים שם שונה לגמרי מתלפיות.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 30-06-2011 בשעה 20:19.
ישן 30-06-2011, 20:44
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "עזרה | התלבטות בין מקומות בצבא"

ממה שסיפרת על עצמך ועל סוג התפקיד שאת מחפש, נשמע שתלפיות יכולה להיות האופציה הטובה ביותר בשבילך.
היעוד של המסלול הוא עיסוקים טכנולוגיים, כמו שרצית. בסוף המסלול אתה מקבל דרגות קצונה, כמו שרצית. ואת חותם שש שנות קבע, שזה לא מעט, כמו שרצית. בנוסף מדובר במסלול יוקרתי ביותר, ואין שום ספק בדבר התרומה של בוגרי המסלול לצבא ולמדינה.
האופציה של חבצלות אמנם מתאימה מבחינת היוקרה, דרגות הקצונה, השירות הארוך, התרומה המשמעותית לבטחון המדינה והעובדה שמקבלים תואר, אך עליך לקחת בחשבון שהתכנית אינה טכנולוגית בייעודה, אלא מודיעינית, ולמרות שאפשר ללמוד מחשבים במסגרת ההכשרה, הנגיעה בטכנולוגיה בעיסוק לאחר תום ההכשרה תהיה עקיפה במקרה הטוב, ולא קיימת במקרה הסביר. אי לכך, אם עיסוק טכנולוגי הוא מאסט בשבילך, חבצלות היא לא התכנית שאתה מחפש.
שחקים זה שם גג למספר מסלולים של אמ"ן, אשר חלקם יכולים להתאים לך מבחינת תחומי העניין שלך. עם זאת, אף אחד ממסלולי שחקים אינו מעניק דרגות קצונה (כמובן שניתן לצאת לקק"צ במהלך השירות ולהשלים פער זה), וגם לא תואר אקדמי.
עתודה אקדמאית גם יכולה להיות אופציה שמתאימה לדרישות שלך. היתרון הבולט של מסלול זה הוא שאתה יכול ללמוד מגוון הרבה יותר רחב של מקצועות מאשר במסלולים האחרים. החיסרון הוא שהמסלול פחות יוקרתי מאשר תלפיות וחבצלות, ושהפז"מ שלך לא דופק בזמן הלימודים, כך ששלוש השנים הראשונות בשירות לאחר התואר, הן בשירות חובה עם משכורת של 800 ש"ח בחודש. אם אתה בוחן את האופציה של עתודה, תשים לב למסלולים מיוחדים של עתודה כמו פסגות (הנדסת חשמל ופיזיקה בטכניון), ברקים (תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות בטכניון) ואולי גם ארזים (תואר במתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת ת"א). לכל אחת מהן יש ייתרונות מסויימים.

בלי קשר לכל האמור לעיל - אני מסכים עם ההמלצה של קודמי - לך לכל הזימונים שתקבל!

ישן 01-07-2011, 03:41
  ססתתםם מישהו ססתתםם מישהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "אני לא חושב על אחרים, רק על..."

השאלות במתמטיקה שבמבחני קבלה הן ברמה מאוד גבוהה, זה לא שאלות של לנתח פונקציה ולא שאלות של "רכבת יצאה מעיר א'..." פשוט צריך לדעת טוב מאוד כללים של מתמטיקה, זהויות טריגונומטריות ועוד דברים רבים, אני לא יכול להצביע לך על משהו ספציפי בממתמטיקה שאתה צריך ללמוד אבל בוא נגיד ככה שאם אתה ב5 יחידות ולמדת את כל הנושאים אז יהיה לך מכולם במבחן... מהמתמטיקה כולם יצאו שבוזים רצח ואפילו החבר'ה שנמצאים במסלול עצמו אמרו לנו שאחרי המבחנים הם לא חשבו שעברו אבל התפלאו לשמוע שהצליחו במבחנים...
הפיסיקה ושאר הדברים הם ברמה יותר נורמלית וקלה למי שיודע פיסיקה ובעיקר מכניקה, וכל שאר הבחינות של חשיבה וידע כללי זה אין לך מה ללמוד כי זה או שיש לך ידע כללי וראש טוב לחידות או שאין לך ידע כללי וראש טוב לחידות, זה לא משהו שאתה יכול לעבוד עליו באופן ספציפי כי זה ידע מאוד רחב ומגוון...
ישן 01-07-2011, 14:59
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "שוב תודה, אתם עוזרים מלא..."

בניגוד למה שנאמר מעלי, שיעורי הקבלה לעתודה אקדמאית תלויים בעיקר במקצוע אותו אתה מעוניין ללמוד, משתי בחינות:
1. בשביל להתקבל לעתודה במקצוע מסויים, אתה צריך בראש ובראשונה לעמוד בדרישות של המוסד האקדמי לקבלה לאותו מקצוע.
2. ככל שהמקצוע יותר נדרש בצבא, כך יהיו יותר מקומות, וכך יהיה יותר קל להתקבל. אם אתה מעוניין ללמוד מקצוע שבצבא יש לו דרישה מעטה, יהיה לך קשה להתקבל, שכן הצבא יקצה מקומות בודדים בעתודה למקצוע זה.

הצבא מתחייב בפני העתודאים לשיבוץ במקצוע. הבעיה היא שמי שמגדיר האם שיבוץ מסויים הוא במקצוע או לא, הוא הצבא עצמו. הלכה למעשה, יש סיכויים שתקבל תפקידים נהדרים שיפתחו אותך המון, ויש גם סיכוי שלא. בדרך כלל (ויש גם יוצאים מהכלל) אם הישיגיך בלימודים יהיו גבוהים, יפתחו בפניך יותר אפשרויות מעניינות.

מקצועות שנשמעים לי רלוונטיים לתחומי העיסוק שהגדרת: הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסת חומרים, הנדסת אוירונאוטיקה. במקרים מסויימים גם מקצועות כמו פיזיקה וכימיה יכולים להיות רלוונטיים, ואף מתמטיקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר