לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2011, 17:06
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
מחקר אקדמי - קריירה?

אהלן,
התחבטתי לאחרונה בקושיה שבאם אדם הלומד תואר בפיזיקה, הרי אפשרויותיו מוגבלות והוא ממשיך לתואר שני, האם מפה הוא יכול להתחיל "מחקר אקדמי"*?
כי הרי שוק העבודה לפיסיקאים, לא כולל דברים 'מעניינים', להתעסק עם מדפסות דיו ולייזרים אי אפשר להשוות לעומת לחקור חורים שחורים ולפתח תיאוריות ולהתנסות במאיץ החלקיקים בג'נווה(אולי קצת הרחקתי לכת אך הכל אפשרי אם רוצים).
עדיין אין לי תואר ועד אז יש לי עוד איזה מס' שנים, אך תהיתי בנושא מחקר אקדמי, שמעתי מושג זה עשרות פעמים אך אני לא מבין, לא ראיתי ולא עשיתי מחקר אקדמי.
*מהו מחקר אקדמי, האם יש שכר בגינו? האם זה נחשב עבודה מסודרת? אשמח להרחיב את ידיעותי בנדון, תודה.
אגב, האמנם זה נכון שתואר שני רחוק "שנות אור" כשעוד אין בידי תואר ראשון בפיזיקה, אך האם הנ"ל יכול להבטיח עבודה ומשכורת מסודרת?

תודה על זמנכם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2011, 23:38
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
עשית סלט שלם :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "מחקר אקדמי - קריירה?"

נכון שאפשרויות התעסוקה עם תואר ראשון בפיזיקה מוגבלות.
לא ממש יודע מה אפשר לעשות חוץ מאשר להוציא תעודת הוראה ולהיות מורה לפיזיקה בבתי ספר.
תואר שני בפיזיקה זה עדיין לא קריירה אקדמית. נדרשת עבודה מחקרית אבל לדעתי במרחק גדול מחורים שחורים וכו'.
תואר שלישי זה כבר סיפור אחר ומי שמעוניין ללמוד תואר שלישי בפיזיקה יצטרך להקדיש זמן רב לעבודה מחקרית ברמה גבוהה ולעיתים על חשבון עבודה במקום אחר.
לצורך כך נותנים מלגות אבל חשוב להבהיר שכמו כל דבר בחיים,יש תנאי קבלה כך שאתה לא בהכרח תתקבל לתואר שני אם סיימת תואר ראשון ובטח שלא לתואר שלישי אם סיימת שני.
בתארים המתקדמים צריך למצוא מנחה שיסכים להנחות אותך בהתחשב בידע שאתה מביא איתך

ישן 05-07-2011, 13:28
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אתה רושם את הפוסט דוקטורט בחו"ל כמובן מאליו :)"

האפשרות לעשות פוסט בארץ קיימת, אבל רק אם אתה רוצה לנעוץ את המסמר האחרון בחלום הקריירה האקדמית שלך (הרבה מאוד מסמרים ננעצו כבר ביום שבו החלטת שאתה רוצה קריירה אקדמית ). פוסטים בארץ פחות נחשבים מאשר אלו בחו"ל, ובהינתן התחרות המטורפת על כל משרה אקדמית, קשה להאמין שצעד שכזה ישאיר לך סיכוי כלשהו.
זה נכון שהרבה אנשים שיעשו פוסט בחו"ל, גם יישארו שם, אבל הסיבה היא לא רק משרות מושכות יותר בחו"ל, אלא משרות קיימות יותר בחו"ל. אם עבדת במשך 12-13 שנים על להגיע למקום בו אתה נמצא, זה די מבאס לגלות שאתה לא יכול למצוא משרה במקצוע שלך בארץ.
המספרים שנתתי לא מבוססים על נתונים מדוייקים, שכן לא הצלחתי למצוא כאלה, אבל לתחושתי הם לא מוגזמים כלל וכלל.

עריכה:
הנה, תקרא פה, זה מתאר את המצב בצורה די טובה:
http://www.calcalist.co.il/Ext/Comp...3389121,00.html

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 05-07-2011 בשעה 13:40.
ישן 05-07-2011, 20:12

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "אתם מציגים לי תמונה מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SkyRaider
אתם מציגים לי תמונה מאוד עכורה של מחקר אקדמאי,

למה תמונה עכורה? זה שזה קשה, לא אומר שזה לא שווה את זה.
אני באופן אישי מקווה לעשות קריירה באקדמיה, ומתכנן לעשות כל שביכולתי כדי להגשים חלום זה. עם זאת, אני מודע למציאות בשטח, ואם אתה שוקל את האפשרות חשוב שתהיה מודע גם אתה.

ציטוט:
האם תוכלו להרחיב על מה זה מחקר אקדמאי, מה הוא כולל בחובו?
תודה רבותי

האם אתה שואל מה זה מחקר אקדמי או מה כוללת בתוכה משרה אקדמית? חשוב להבדיל בין שני הדברים, שכן המחזיקים במשרה אקדמית (חברי סגל בכיר באוניברסיטה), עושים דברים רבים חוץ ממחקר, ולא כל העוסקים במחקר אקדמי מחזיקים במשרה אקדמית (למשל מאסטרנטים ודוקטורנטים).

ציטוט:
ולגבי חלק בשאלה שהוזנח, האם לימודי פיסיקה לתואר שני יובילו להתעסקות בתחום גם לאחר הלימודים כשהנ"ל נטול הוראה?

לא הבנתי את השאלה...

ישן 05-07-2011, 20:40

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=SkyRaider]אתם מציגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
האם אתה שואל מה זה מחקר אקדמי או מה כוללת בתוכה משרה אקדמית? חשוב להבדיל בין שני הדברים, שכן המחזיקים במשרה אקדמית (חברי סגל בכיר באוניברסיטה), עושים דברים רבים חוץ ממחקר, ולא כל העוסקים במחקר אקדמי מחזיקים במשרה אקדמית (למשל מאסטרנטים ודוקטורנטים).

לא הבנתי את השאלה...

אז התכוונתי למשרה אקדמית, אם תוכל לפרט אודה לך מאוד.

בנוגע ללימודי פיזיקה, הרי צריך שתהיה תוכנית כשהולכים ללמוד, והגיתי תוכנית היפוטתית ללימודי פיזיקה לתואר שני (כשאין בידי תואר ראשון), השאלה היא האם ניתן לעסוק בתחומי "המחקר" שנלמדים בתואר (ובדברים מעניינים אחרים שרואים בדר"כ בערוצים כגון הנאשיונאל גאוגרפיק בתור דוגמא).
עכשיו, מתגובות קודמות שלך הסקתי בעיקר מהציטוטים הבאים:
"מבחינת זמן שצריך להקדיש למחקר, גם תואר שני ימנע ממך לעבוד במקום אחר, לפחות במשרקה מלאה, במרבית המקרים"
"אלא השלב בו חוזרים אחרי פוסט-דוקטורט מחו"ל"
"האפשרות לעשות פוסט בארץ קיימת, אבל רק אם אתה רוצה לנעוץ את המסמר האחרון בחלום הקריירה האקדמית "
"פוסטים בארץ פחות נחשבים מאשר אלו בחו"ל"
"לא יכול למצוא משרה במקצוע שלך בארץ"
מה שכתבת מאוד מרתיע, ומה שהסקתי מזה, תואר שני (לדוגמא) בפיזיקה, אינו מספיק כשלעצמו וחתירה למחקר בארץ בעלת סיכוי זניח להצליח.
אגב, מה הכוונה שבלימודי פוסט דוקטורנט (אם אני לא טועה זה לעשות מסלול לדוקטורנט הכולל מחקר?) שווה ערך לנעיצת המסמר האחרון בחלום קריירה אקדמאית? האם תוכל להרחיב?

תודה ומצטער על הבלאגן.

ישן 05-07-2011, 23:10

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] האם אתה..."

רגע, שניה, נראה לי שאנחנו צריכים לעשות סדר בכמה מושגים בסיסיים.
המסלול של אדם המתכנן קריירה אקדמית, נראה כך:
1. תואר ראשון - לימוד בסיסי של המקצוע על תחומיו השונים. 3-4 שנים בדר"כ.
2. תואר שני (או מסטראט) - העמקה של הידע בתחום מסויים, על ידי קורסים ועבודת מחקר, בהנחיה של איש סגל באוניברסיטה. למעשה כבר בשלב הזה אתה מתחיל לעשות מחקר אקדמי. 2-3 שנים.
3. תואר שלישי (או דוקטוראט) - ביצוע עבודת מחקר ארוכה ומעמיקה יותר, בהנחיה של איש סגל באוניברסיטה. בד"כ 4-5 שנים.
4. פוסט-דוקטורט - השלב הזה, להבדיל משלושת השלבים הקודמים לא מעניק לך תואר. בשלב הזה אתה מבצע עבודת מחקר עצמאית (להבדיל מהשלבים הקודמים, בהם לקחת חלק במחקר של ראש הקבוצה), אבל עדין במעבדה של איש סגל אחר.
5. אחרי הפוסט-דוקטוקט, אתה יכול להתחיל לחפש משרה אקדמית (תאורטית אתה יכול לנסות לחפש משרה גם בלי פוסט-דוקטורט, אך הסיכוי שיקבלו אותך הוא אפסי).
6. אם קיבלת משרה אקדמית, אתה מתחיל לנהל קבוצת מחקר (כלומר להנחות ולנהל מאסטראנטים ודוקטורנטים שעובדים בקבוצה שלך), להעביר קורסים באוניברסיטה, וכו'.

ישן 07-07-2011, 05:31

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "רגע, שניה, נראה לי שאנחנו..."

תודה על ההסבר והסובלנות, סידרת לי כמה דברים בראש.

ע"פ מה שהבנתי תואר שני (טומן בחובו מחקר אך) אינו מספיק בשביל לקבל משרה אקדמאית ע"מ לבצע מחקר מעמיק.

מעניין אותי לדעת, מאיץ החלקיקים בג'נווה (הדוגמה הראשונה שעלתה לי לראש), מה המסלול שצריך לעבור ע"מ להגיע ולתפוס חלק בעבודת המחקר שם?
אין בארץ סוכנות חלל (או שלוחה של נאסא) שעוסקים במחקר וכו'?
ראיתי שבתעשיה האוירית יש דרישה לפיזיקאים, וידוע שיש להם ענף שעוסק בחלל.

בוא אנסח שאלה חדשה בנוגע לפיזיקה,
בדר"כ שואלים מה יש לעשות עם תואר ראשון בפיזיקה, והתשובה הידועה היא תואר שני.
אז עכשיו אשאל, מה עושים עם תואר שני בפיזיקה?

תודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר