לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2011, 07:18
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
צה"ל שוקל להסתיר שמות קצינים מדרגת סא"ל ומעלה למנוע אפשרות תביעות משפטיות ופגיעות.

מתוך
NRG
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=875&loc=1
ועדה מיוחדת בצה"ל צפויה להמליץ בקרוב על שורת פעולות שיצמצמו באופן ניכר פרסום שמות קצינים בדרגות שונות - זאת מחשש שפרסום שמותיהם יחשוף אותם לתביעות משפטיות עתידיות בחו"ל ואף עלול לפגוע בביטחונם האישי.

"אפקט גולדסטון" והצעדים המשפטיים שהפלסטינים מנסים לנקוט נגד חיילי צה"ל המעורבים בלחימה השוטפת מטרידים מאוד את צה"ל בתקופה האחרונה. החשש הוא שפרסום שמות של קצינים מדרגת סא"ל אשר משמשים בתפקידי מג"ד ועוסקים בלחימה יחשוף אותם לא רק לעיני הישראלים, אלא גם לעיניים של פלסטינים ושל ארגוני שמאל קיצוני מהארץ ומהעולם שאוספים מידע על קצינים ישראלים במטרה לנסות ולהעמידם לדין.

הנוהג התקף בחיל האוויר וביחידות המיוחדות, שם משתמשים באות הראשונה בשמם של הלוחמים, צפוי להיות מיושם בחלקים נרחבים בצה"ל. לאחר מלחמת לבנון השנייה הסוגיה נבחנה ומגמת הפתיחות נבלמה, אבל במבצע "עופרת יצוקה" נרשמה פתיחות יחסית בפרסום שמות המפקדים שלחמו - על מנת ליצור הזדהות בין הכוחות הלוחמים בשטח לבין הציבור הישראלי. לאחר המבצע נבחן הנושא פעם נוספת על ידי ועדה שהורכבה מנציגים של חטיבת המבצעים, הפרקליטות הצבאית, הצנזורה הצבאית, נציגים של ביטחון מידע ומשפטנים בתחום המשפט הבינלאומי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2011, 15:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "טוב הבנו, ציניות וכו'"

למה לא ללכת קודם כל למדיניות של אי פרסום שמות? קודם לכל לא לתת. אח''כ אפשר לחשוב איך מונעים במצבים המצומצמים יותר זליגה של שמות החוצה. הקו הראשון לדעתי הוא שהצבא יפקוד על עצמו לא לתת פרטים מזהים. רוצה תגובה? לך לדובר צה''ל, אני לא מוסר תגובה, אני חייל. תכתוב את פרטי האירוע בפנקס שלך וצור קשר עם דובר צה''ל.
למה מישהו מהציבור הישראלי, לפני כל העולם והרעים, צריך לדעת שמג''ד 99 הוא שמוליק חתוליק ומ''פ ח הוא טל בר-מזל? איזו משמעות יש למידע הזה לאזרחי ישראל? מה כאן זכות הציבור לדעת?
לעומת זאת, מידע כזה הוא קרדום לחפור בו בידי הרעים, מגישי תביעות קנטרניות בתוך הארץ ומחוצה לה על אחת כמה וכמה. בטח שהבעיה גדלה אם חושבים על אירועים דוגמת הירי על השוטר מפרשת מיכאל מור או המטען בחדר השינה של אל''מ מחיל הים מ2001.
הנגישות בעידן האינטרנט גדולה ומפחידה, אין סיבה לצבא לחלק מתנות חינם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-07-2011, 15:04
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "למה לא ללכת קודם כל למדיניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
לעומת זאת, מידע כזה הוא קרדום לחפור בו בידי הרעים, מגישי תביעות קנטרניות בתוך הארץ ומחוצה לה על אחת כמה וכמה. בטח שהבעיה גדלה אם חושבים על אירועים דוגמת הירי על השוטר מפרשת מיכאל מור או המטען בחדר השינה של אל''מ מחיל הים מ2001.
הנגישות בעידן האינטרנט גדולה ומפחידה, אין סיבה לצבא לחלק מתנות חינם.

יותר קרוב ורלוונטי מהפרשיות האלו היא לדוגמא הרשימה הזו שהסתובבה ועדיין מסתובבת באתרי אינטרנט רבים ומכילה שמות, כתובות, ת"ז ותאריכי לידה של מעורבים לכאורה ב"פשעי" עופרת יצוקה. לא קשה לנחש שהרשימה הורכבה מכתבות ומפייסבוק (לפי התמונות) וגם ממאגר מידע כל שהוא שדלף (וממנו מספרי ת"ז וכתובות).
כל אחד מהמופיעים ברשימה, שחלקם בכלל חוגרים (!) מסתכן בצו מעצר שיחכה לו באנגליה או במדינות אחרות שמאפשרות תביעות דומות.
ישן 06-07-2011, 11:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "צה"ל שוקל להסתיר שמות קצינים מדרגת סא"ל ומעלה למנוע אפשרות תביעות משפטיות ופגיעות."

בידיעות אחרונות הבוקר (בשולי ידיעה על ביקור של עמיר פרץ בלונדון למרות חשש מצו מעצר על רקע "פשע מלחמה") ממהרים לצאת כנגד מעריב מאתמול:
ציטוט:
דובר צה"ל הכחיש את הפרסומים אתמול על הסתרת זהותם של לוחמים: 'בניגוד לפרסומים, הצוות שמונה לבחון את אופי חשיפת מפקדי ולוחמי צה"ל בתקשורת טרם סיים את עבודתו ולכן אין כל מסקנות בנושא

ולעומתם במעריב רק מחזקים את הסיפור ואפילו מחריפים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אחיקם משה דוד
צה"ל שוקל: גם זהות קצינים זוטרים תוסתר
הצוות המיוחד שהוקם בצה"ל ומורכב מנציגי גופים שונים, ימליץ ככל הנראה להסתיר גם את זהותם של קצינים זוטרים מתחת לדרגת סגן אלוף

הוועדה שצפויה להגיש בקרוב המלצות בדבר צמצום חשיפת קצינים בתקשורת, תמליץ ככל הנראה להסתיר גם את זהותם של קצינים זוטרים מתחת לדרגת סא"ל: סגני מפקדי גדוד, מפקדי פלוגות ומפקדי מחלקות

אולם, מי שיקרא את הידיעה עד הסוף יצליח לגלות גם כאן את הבהרת דו"ץ:
ציטוט:
בצה"ל מבהירים כי הוועדה, שהוקמה לאחר פרסום רשימת מאות קצינים באתר אינטרנט ע"י גורמים פלסטינים, עדיין לא החליטה על המלצותיה וכי הצוות בוחן רעיונות שונים. "יש שורה של רעיונות בנושא, לכל אחד יתרונות וחסרונות", אמר גורם בצה"ל שהבהיר כי מדובר בתהליך שיקח זמן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר